Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 13/132)

Tomáš se ptá
26. 5. 2014, 12:13

Dobrý den, máme 4 měsíšního bílého SBT , máme problém v osrstění, krmíme RC puppy a přešli jsme na Bosch puppy a jako doplněk přídáváme 1tobolku pupalky, ale srst je dost řidká a pigment je moc viditelný , prosím o radu jakým krmivem krmit, tak aby se nám krásně zasrstil :) , a hlavně taky, aby to neobsahovalo betacaroten, Děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
26. 5. 2014, 10:13

Krmivo není o betakarotenu. Problémy s červenání srsti způsobuje vysoký obsah syntetického vit. A který se usazuje v tucích, ale také vysoký podíl rostlinnýchh olejů  a právě tytoí obsahují betakaroatén. Osobně bych přešel na Firstmate Pacific ocean fish original. Stávající krmení bych dokrmil tím, že bych ho pomíchal s FM.

Pokud byste chtěli alternativní řešení, pak bych mohl doporučit například Ardengrange puppy/junior, nebo Belcando puppy. Kvalitnější osrstění bych podpořil tabletkami Dog skin and coat. Máme je osvědčené a víme, co umí.

Pavla se ptá
26. 5. 2014, 09:52

K dotazu o plynatosti u našeho štěňátka krmeného firstmate ocean fish puppy -ještě doplním, že štěňátko bylo zvyklé z chovatelské stanice na granule Eminent a nyní kvůli eliminaci plynatosti jsme se po týdnu vrátili k nim zpět a zdá se že je to O.K...

Ing. Gerhard Stein odpovídá
26. 5. 2014, 07:52
Co se vám jeví v pořádku, může se v pozdější době objevit jako ještě větší problém
Podrobněji:Suroviny: kuřecí maso (28 %), kukuřice, rýže, ostatní obiloviny, drůbeží tuk (4,5 %), rybí maso, esenciální aminokyseliny (lyzin a methionin), kokosový olej, rybí tuk, lněné semínko, řepná dužnina, chelát manganu, zinku a selenu, chondroitin a glukosamin, vitamíny a minerály Stáhl jsem si složení. Jsou tam 3 druhy obilovin a nejzajímavější z toho jsou ostatní obiloviny. To by mne zajímalo, co se pod tím skrývá.
Pavla se ptá
26. 5. 2014, 09:36

Dobrý den,již dříve jsem krmila firstmate pacific ocean fish senior našeho psa (německá doga s problémy se zažíváním).Pak se nějak změnila receptura a už mu bohužel krmivo nevyhovovalo.Nyní u nového štěněte jsem chtěla kvalitní krmivo(dle mého nazoru jedno z nejlepších krmiv).Máme 8týdenní fenku bullmastifa a proto jsem zakoupila Firstmate pacific ocean fish puppy.Fence sice velice chutná ale bohužel díky němu velmi trpí plynatostí.Pokud jí granule nepodávám plynatost ustoupí.Prosím o radu které z dalších krmiv by jste doporučil ze značek které nabízíte,např. od Belcanda....Děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
26. 5. 2014, 07:36
Víte, čím byla krmena maatka, jak štěně vyrůstalo u chovatelů. Řada chovatelů zejména velkých a obřích plemen psů krmivo docela šálí a štěně tak nemá ten správný start do života.Můžeme to udělat šalamounsky a vyzkoušet namíchat 30% Firstmate a 70% belcando puppy. Nekombinujte prozatím s konzervami, ani s vařeným. Nedávejte pamlsky, jen granule a vodu.
Dana Šenoltová se ptá
25. 5. 2014, 20:29

Dobrý den, děkuji za odpověď, též mě napadlo krmit jen rybou a zdá se, že se drbe méně. Mléko, tvaroh nedáváme, jen opravdu občas kousek tvrdého sýra, vařeného masa, jako pamlsek sušené kousky masa, sušený pařátek nebo tyčinku na čištění zubů, výjimečně piškot nebo kousek vajíčka natvrdo - to velmi miluje. Moje druhá fenka se sice nedrbe, ale na břiše se jí začaly dělat jakési šupinky - může to být také reakce na granule ? Ještě prosím o Váš názor jak dlouho by toto čištění organismu mohlo trvat abych poznala, jestli jim granule sedly nebo ne. Děkuji moc za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
26. 5. 2014, 06:29
Piškoty a vajíčka bych aktuálně vyloučil, neboť tady nám hrozí nebezpečí alergií. Asi by mi nevadily sušené pařátky. Co se týká čištěnéí organizmu, je to naprosto individuální. U mladého psa spíše krátký a u staršího psa delší interval. Abychom eliminovali to co by mohlo  být příčinou stavu, který popisujete, omezíme množství surovin tím, že chvíli bych doporučoval pouze rybí granule a vodu.
Dana Šenoltová se ptá
22. 5. 2014, 21:27

Dobrý den, je možné, že se fenka po FM pacific začala drbat a vykusovat? Krmím je asi měsíc a předtím tyto potíže neměla. Jaká složka by jí tam případně mohla vadit, anebo to se změnou granulí nesouvisí? Předtím krmena Acanou. Děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
23. 5. 2014, 07:27
Před chvílí jsem vám odpovídal na první dotaz. Víte, můžeme zkusit dávat jen krmivo s rybou a uvidíme, jestli se aktuální reakce nějak změní.
Marie Müllerová se ptá
21. 5. 2014, 16:41

Dobrý den, prosím o doporučení granulí pro 8 týdenní štěně bobtaila. Chovatel nyní krmí granulemi Royal Canin Starter Mother & Babydog Maxi. Jak postupovat při změně granulek? Děkuji, Müllerová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
22. 5. 2014, 02:41
POkud byste chtěla zkusit FM, tak po tom čím byl pejsek momentálně krmen bych já osobně přešel na FM Pacigic ocean fish puppy. Ze začátku bych dával půl napůl staré a nové krmení. Staré krmení bych postupně ubíral až bych do týdne přešel na novou variantu.
Eva Bechyňová se ptá
21. 5. 2014, 09:30

Vážený pane inženýre, ráda bych u vás koupila krmivo pro naši fenečku, ale potřebovala bych poradit nejvhodnější: fenka je čistokrevný kokršpaněl, 5 měsíců, velmi aktivní. Když jsme si ji přivezli, byla velmi vyhublá a plná parazitů. Dnes už má 8 kg a žádné viditelné problémy. Dosud ji krmíme krmivem Pro Plan.Ale v záplavě nejrůznějších nabídek se ztrácím. Po zkušenostech s prvním pejskem bych ji ráda krmila kvalitním krmivem, po kterém by prospívala a dělala nám radost. S přáním hezkého dne Eva Bechyňová, Chomutov

Ing. Gerhard Stein odpovídá
21. 5. 2014, 07:30
S ohledem na její věk můžete přejít na Pacific ocena fish puppy, popřípadě FM Chiccken potato and blueberies. To abychom fenku dostali do co nejlepšího zdravotního stavu. POzději by mohla být na FM Maintenance.
Dana Šenoltová se ptá
19. 5. 2014, 11:49

Dobrý den ještě jednou. Asi 3 týdny krmím FM pacific, míchám s FM jehněčím australian lamb a fenka se začala hodně drbat a vykusovat. Je možné, že to je reakce třeba na rybu nebo to jehněčí ? Předtím krmena 3 roky Acanou a v pohodě. FM jsem vybrala kvůli zachování bílé srsti. Příp.poraďte jiné granule. Děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 5. 2014, 09:49

Může to být reakce na to, žefena se žačíná čistit od nečistot, které se v ní léta nastřáídaly. Přitom samozřejmě ventiluje kůží. Takže to mně příjde jako jedna az půravděpodobných možností. Dostává faše fenka nějaké pamlsky, mléko tvaroh a pod?

Lenka Balášová se ptá
18. 5. 2014, 16:10

( dotaz na krátkosrstou kolii ze 14.5.)Děkuji především za rychlou odpověď. Ještě dodávám, že fenečka je jinak zcela zdravá. První týdny byla krmena granulemi Bewi Dog a potom Eukanubou ( obojí drůbeží a kuřecí ). Žádné pamlsky nedostává. Krmíme ji ted v režimu 3x denně.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 5. 2014, 02:10
Zkuste si zvážit fenečku a náskedně na to si stanovte krmnou dávku. Asi bych se v této chvíli přiklonil k monodietě Firstmate na bázi ryby. Věřím, že situace by se měla zlepšit. Budu rád, když se ozvete a napíšete mi, jak se situace vyvíjí.Držím palce.
Alena Mrázová se ptá
17. 5. 2014, 11:55

Dobrý deň, chcem sa opýtať či krmivá First Mate v súčasnej dobe obsahujú vitamín K3? dakujem Mrázová Alena

Ing. Gerhard Stein odpovídá
17. 5. 2014, 09:55

Ano, obsahují.    http://www.firstmate.cz/cz/index.php?id=nutricni_hodnoty&np=Nutriční hodnoty&menu=menu2 i vitzamín K .

Na těchto stránkách najdete podrobnější nutriční profil. Na horní liště si kliknete O firstmate a dole vlevo pak najdete nutriční profil.

Lenka Balášová se ptá
14. 5. 2014, 17:36

Dobrý den,prosím o radu : máme 5 měsíční fenečku krátkosrsté kolie krmené Ekanubou.Chci změnit krmivo, protože je pejsek trápen plynatostí a mám pocit, že jí granule ani příliš nechutnají. Ale především bych ráda dopřála naší fenečce co nejlepší krmení. Doslechla jsem se o FM a chtěla bych ho zkusit. Prosím o doporučení, jaký typ granulí zvolit. Děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 5. 2014, 03:36
Pokud byste se rozhodla pro Firstmate,pak bych vřele doporučil granule pro psy Firstmate Pacific ocean fish puppy, mohla byste je kombinovat i granulemi Chicken and potato. Myslím, že by to byla ideální kombinace a fenka se dala do pořádku. Jen nevím, jaké dáváte fenečce pamlsky a jestli ji s jejimi problémy trošku nepomáháte. Rozhodně to chce zavést důsledný krmný režim a věřím, že problémy s plynatostí pomohou. Na čem fenečka vyrůstala u chovatele   a jak byla krmena po dobu dalších tří měsíců u vás? Čím více poznatků máme, tím lépe jsme schopni na případné problémy vašeho pejska reagovat. Ž8dndé djiné problémy váš pejsek nemá?
Ilona Glotkova se ptá
13. 5. 2014, 13:51

Dobrý den, moc Vam dekuji za rychlou odpoved a zaroven za odborne rady, velice si toho vazim!! Rozhodli jsme se pro granule FM fish originál, ktere doporucujete a na ktere slysim z techto stranek samou chvalu. Pevne verime, ze i nase fenule bude konecne spokojena :-). Jen Vas, prosim, jeste o jednu radu. Nase fenka zacala trpet pokastracni inkontinenci a od veterinare jsme dostali na zkousku sirup Propalin, ktery mame davat 3x denne. Zacala jsem ji ten sirup dávat bud do plnotucneho tvarohu, nebo uvarim vlocky, nebo ryzi. Jde vzdy o porci velikosti polevkove lzice. Jelikož pisete, ze se mame vyvarovat mlecnych vyrobku a dodržovat opravdu režim granule a čistá voda, prosim Vas jeste o rozlusteni s cim muzu daný lék podávat. Mužů používat třeba kvalitni konzervy z Vašeho obchodu, nebo mužů i nadále používat ryzi, vločky?? Chceme opravdu dodržovat Vámi doporučený režim a byt v tomto směru uz konecne dusledni, těch chyb uz bylo z naši strany víc než dost. Předem vám moc dekuji za další pro nas cennou radu.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 5. 2014, 11:51
Myslím, že nejjednodušší by byl přídavek některé z konzerv řady Kuře v Plechu, nebo Farm Fresh.Samozřejmě přidávat ke krmné dávce jen po částech.
Glotkova se ptá
11. 5. 2014, 22:33

Dobry den, prosím o radu jake granule budou nejlepsi pro nase zlaticko. Mame stafordsirskeho teriera. Cory je 1,5 léta fenecka, která ma od 3 mesicu citlivejsi zazivani-caste zvraceni, dle doktoru je vse v poradku. Od chovatele byla zvykla na Royal Canine, my pozdeji presli v dobre vire na Eukanubu, ale nase fenecka neprospivala a začala mit mantrou srst a kazdy 3-4 den zvracela. Takže jsme začali znovu hledat a zkusili jsme Acanu, ale prestoze jsme prechazeli na jine granule pozvolna, tak nam nase fenecka trpěla prujmy, ktere pretrvavali. Takže znovu hledani vhodného krmiva a našli jsme Nutram, ktery nebyl tak mastny jako jiz zminovana Acana. U toho jsme skoncili az do dneska, jenze pokud jsme brali Nutram Puppy, tak vypadalo vse v poradku, ale před 3mesici jsme presli na Nutram Adult (kure s ryzi) a nastali opět problemy. Obden se nam pase na trave a pokaždé se vyzvraci, takze zazivaci problemy se vratili a jeste se nam objevili lupy a zda se nam ted nějak více unavena. Jinak nase fenule neni vubec jedlik. Jiz od mala mame problemy do ni neco dostat. Skoro vždy sní jen polovinu své denní porce. Ani na žádné pamlsky nic moc nereaguje, proto na cvicaku jako jediny davame za odmenu chvilkove hrani s její oblíbenou hrackou. Fenecka ma hezkou atletickou postavu, jeji váha je 23kilo, ale vypadá hodne štíhle. Chtěli by jsme aby nam trosku nabrala. Ma střední zátěž a v roce byla vykastrovana. Předem moc dekuji za pomoc při vyberu kvalitni stravy.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
12. 5. 2014, 08:33
Vše co píšete do sebe docela dobře zapadá. Váš pejsek potřebuje krmivo s nižší hladinou tuku a nižším procentem bílkovi. Potvrzuje to i štíhlejší kondice vašeho psa. Takže když jí dáte podle vašeho vyjádření tzv. masné granule, reakce je přesně opačná. Příjde průjem a fenka hubne. Logický je pak i úbytek svalstva a zmatnění srsti.. Samozřejmě nutností je kvalitní dietní živočišná bílkovina a dostatečné množství vlákniny, které zabezpečí peristatiku střeva. Prrroto se také ukázala jako nejoptimálnější varianta krmení nutram. Pokud chcete zůstat u této značky, stačí se obrátit na firmu Candy v Sezemicích a paní Dr. Dvořáková vám určitě ráda poradí. Pokud byste zvažovala jinou alternativu, pak bych doporučil z krmiva Firstmate Pacific ocean fish original, popř. z holistické řady belcando jehněčí verzi lamb rice.Vyhýbejte se pokud možno mléčným výrobkům. Netlačte na pilu, aby fenka hodně žrala a přibírala. I přetlak krmiva může způsobitnežádoucí průjmy.Držím palce.
Dana Šenoltová se ptá
10. 5. 2014, 23:26

Oprava - kocour dostává granule Leonardo s kachnou, nikoliv Belcando. Omlouvám se za zmatky a děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
11. 5. 2014, 09:26
Ano pochopil jsem to varianta krmiva pro psy se jmenuje Belcando, kočičí varianta Leonardo. V každém případě jsou to produkty vynikající německé firmy. vynikající z hlediska používaných surovin, ale také díky používané technologie , ale i perfektnímu týmu pracovníků. prostě je to firma jak má být.
Dana Šenoltová se ptá
10. 5. 2014, 22:50

Dobrý den, děkuji moc za odpověď na můj předchozí dotaz. Doporučil jste mi FM Lamb meal rice, popř. Pacific ocean original pro boxerku i pudličku /reznutí/.Zapomněla jsem dodat,že boxerka trpí na ucpávání mazové žlázy, tak které z těchto granulí upřednostnit, příp.jestli je možné je míchat. Dále bych chtěla poradit kvalitní granule pro kastrovaného kocoura, je venkovní, aktivní. Zatím mu dávám Belcando s kachnou,velmi mu chutná, ale není přímo pro kastráty, tak jestli to nevadí.Belcando pro kastráty mě překvapilo obsahem kukuřice- prosím o váš názor.Setkala jsem se i s tím, že kastrované kočky mohou být krmené normální řadou pro dospělé kočky. Děkuji za odpověď Děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
11. 5. 2014, 08:50
Co se zvýšené produkce mazu, je to projev nekvalitního krmení. Klasickým příkladem může být zánět uší, problémy s análními žlázkami. . Za takřka 20 let krmení FM nevím u mých psů co to je. Z toho pohledu nemusíte mít obavy, že krmení FM něco může pohoršit. Spíše věřím, že tomu bude naopak. Leonardo s kachnou je pro citlivé kočky, takže to není špoatná volba. Speciálně pro kastráty je u Leonarda varianta Light.  Doporučoval bych 1x denně přidávat ke krmné dávce konzervu Leonardo, abychom zmenšili možnost urologických problémů způsobených i malým příjmem vody.Klasickou variantu pro kočky u kastrátů raději nepoužívejte, když máte možnosts lepší volby.