Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 15/132)

Pavla Jandečková se ptá
16. 3. 2014, 22:12

Prosím poraďte mi krmivo pro 10 měsíční štěně (fenku) československého vlčáka. Také bych chtěla vědět, zda se k vámi doporučenému krmivu musí přidávat doplňky na kosti a klouby a zda se dá kombinovat se syrovým masem. Děkuji, Jandečková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
17. 3. 2014, 08:12
Vím, že u československých vlčáků to není s krmivem moc jednoduché a že jsou u nich i docela časté průjmy. Takže vsadil bych na jistotu a šel na varianty, které by čvč měly sedět. Krmiva, která vám navrhuji jsou členěna i podle ceny. Takže já osobně bych začal FM Pacific ocean fish puppy, nebo holistickým Belcandem puppy, vynikající protiprůjmové vlastnosti má Nuovafattoria puppy a Fisch crounchies puppy.
Dušan Líbal se ptá
10. 3. 2014, 10:37

Dobrý den, chci se zeptat, jaké granule pro šesti týdenní štěně bullmastifa. Firstmate maintenance large breed puppy jsou uváděny až od pěti měsíců a Firstmate high performance pro štěňata nevím, jestli mají dostatečnou kloubní výživu pro obří plemena. Děkuji za odpověď Přeji hezký den Dušan Líbal

Ing. Gerhard Stein odpovídá
10. 3. 2014, 08:37
Osobně bych volil FM Pacific ocean fih puppy. Chovatelé velkých psů mnohdy krmivo značně šidí v rámci snahy ušetřit, protože velký pes toho nesežere až tak málo. Při předání štěněte vám řeknou čím štěně krmí, ale mnohdy je to jen pravdy půl a řeknou co se jim líbí. Samozřejmě znám řadu chovatelů velkých psů, kteří krmí své miláčky naprosto luxusně. Pro správné rozhodnutí je určitě dobré mít maximální množství poznatků jak byla dlouhodobě krmena matka a na čem ště\\\\ńata vyrůstala.Abych eliminoval případné rizika která mohou nastat při přechodu z jednoho krmení na druhé, volil bych právě ultrapremiovou řadu s větším objemem vlákniny a enzymy, které napomáhají trávení. Tak budeme mít jistotu, že pejsek se nám i krásně vyčistí i od případných škodlivin.
Petra Líbalová se ptá
10. 3. 2014, 09:02

Dobrý den, máme 7-týdenní štěňátko bulmastifa. Štěně je na granulkách, od chovatelky máme purina pro plan. Chtěla jsem "něco lepšího", co je vhodné pro tak malé štěně obřího plemene. Zaujaly mě vaše granulky. Prosím o radu, jaké by byly pro naši psí slečnu nejlepší. děkuji za rady. Líbalová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
10. 3. 2014, 07:02
Já osobně bych začal na kanadském Firstmate Pacific ocean fish Puppy, jako další volby by mohly být krmiva |Belcando puppy, nebo americký Regal puppy.Kolem pěti měsíců bych přešel na juniorské varianty.
Dana Holáňová se ptá
6. 3. 2014, 08:15

Dobrý den ,naše 3letá fenka bulíka trpí velkými kožními problémy , neustále se drbe až do krve. Nepomáhaly žádné super granulky , ani First Mate ani Eukanuba dermatosis. Nyní má potvrzenou velmi silnou alergii na roztoče a blechy.Čekáme na vakcínu na míru. Poslední dobou jsme krmili dietou Hills Z/D aby se vyloučila potravinová alergie.Nyní se vracíme k First Mate ,ale srst se nelepší .Doplňujeme lososový olej ,Imunovet a stále se chuděra urputně drbe , ani šampony nezabírají. Než bude mít vakcínu , potřebovali bychom ji nějak zklidnit a zlepšit kvalitu srsti. Mohl byste nám, prosím , poradit nějaké super granulky ? Děkujeme moc.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 3. 2014, 06:15
Co se týká granulí, doporučil bych Pacific ocean fish original. Na srst vám můžu navrhnout doplňkovou výživu Dog skin and coat. Z hlediska výživy ji tak určitě dáte to nejlepší pro podporu imunitního systému, co ji můžete dát. Samozřejmě druhá kapitola je zbavit se těch roztočů. Určitě by bylo dobře, aby fenka byla co nejvíce venku, v bytě nebyly žádné koberce. Alespoň takto v rámci prevence.
Božena Škodová se ptá
3. 3. 2014, 14:09

Dobrý den.Za měsíc si domů doneseme štěňátko Yorkšíra,bude mít8 týdnu,tak prosím o radu,jaké granulky mi doporučíte a v jaké dávce na den.U paní chovatelky baští purinu pro plan.Děkuji za radu,Škodová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 3. 2014, 12:09
Dobře, že se staráte už dopředu a máte zájem o zdraví vašeho pejska. My máme doma dvě jorkšírky s váhou kolem 2 kg. Pro začátek bych doporučil holistické Belcando starter puppy a pak bych se ho nebál kombinovat, nebio prřejít na FM Pacific ocean puppy. V pozdější době možno FM kombinovat s produkty Belcando grain free a Belcando finnest croc.
Denisa Dimitrov se ptá
2. 3. 2014, 09:53

Dobrý den , mám čtyřletou fenu Flanderského bouviera . Od malička má problémy se záněty uší ( cca 4x ročně - veterinář řeší antibiotiky ) . Nyní je 1,5roku vykastrovaná a v létě se ji objevily červené fleky v tříslech - kuže byla první nateklá - po uživání masti od vet. se fleky " vysušily" , navíc se ji dvakrát až třikrát ročně ucpávájí anální žlázky . Bylo nám p.Desénskym doporučeno změnit stravu . Cca dva roky jsme krmili Josera -Lamb Rice , pak jsme přešli na FisrtMate Lamb/Rice - anální žlázy se stále ucpávaly , tak nyní je na TaseOfWild kachna , které ji vůbec nejede . Neporadil byste prosím neco ,na ty zdravotni problemy ? Nechci ji porad lecit ATB .. Fena má cca 35 kg , je zatěžována tak průměrně . ( přes týden procházky městem , o víkendu našlape 40km ) Ve štěněecí věku prodělala operaci kýly . Děkuji za případnou odpoved s pozdravem Dimitrovová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
2. 3. 2014, 07:53
Pan Desenský měl pravdu. Změna byla nutná, neboť nízká kvalita krmiva se pozná i zvýšenou tvorbou mazu. Např. anální žlázky a záněty uší, to je klasika. Dá se předpokládat, že u pejska jste si vybudovala potravní intoleranci, která se projevuje i těmi fleky. Bohužel se jedná o procesy zdlouhavé, takže asi je škoda, že jste od FM lamb rice odešla. Nicméně doporučil bych se k této variantě znovui vrátit, nebo zkusit FM Pacaific ocean fish original. Na uši máme i specializovanou dietu od firmy Forza. Co se týká kůže a srsti doporučil bych tabletky Dog skin and coat. Předpokládám, že fenka má hmotnost, která odpovídá 3 tabletkám denně, takže by vám stačily 3 balení po 60 tabletek. Můžete mne kontaktovat na čísle 608 712 436, nebo na e mailu stein@staz.cz
Petra Kuchařová se ptá
26. 2. 2014, 17:59

Dobrý den, předem velice děkuji za Vaše rady, které si pravidelně studuji a také za skvělý servis jak u objednávek přes Váš eshop, nebo při objednání u p. Nogy... Čivava- 5 měs.- krmíme Fromm Family střídavě s Belcandem Finest Croc, absolutní spokojenost!!! Pitbul 14 let- po Belcandu a Regalu jsem chtěla vyzkoušet " něco nového" a koupila jsem Arden Grange Senior- tím jsem, ale tak nějak zklamaná, pes má plynatost, odpad obrovský a nevím jak to nazvat, ale vypadá a ..padá..to jako těžký kobylinec...Nevím, proč mu nesedí, ale každopádně musím koupit jiné granule.Prosím o radu , asi znova koupím Belcando senior..je vyhovující pro seniora, který má problémy se zadníma nohama( klouby, menší osvalení , prostě stáří..)?Koupila bych mu k tomu ještě tablety Chondro...nebo mám jít do dražšího a koupit Firstmate?Děkuji moc Petra K.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 2. 2014, 03:59
Jestli vašemu pejskovi sedí krmivo pro psy Belcando senior a jak se zdá ne každá změna krmiva mu vyhovuje, zůstal bych u Belcanda.Snažte se ale i o to, aby pejsek dostával vyvážené denní dávky. Pro seniora bych vám rozhodně doporučil tabletky Dog geriatrikum, kde 1/3 tabletky řeší kloubní výživu, 1/3 tabletky problémy mentálního stárnutí a 1/3 tabletky podporuje trávení.14 tiletý pejsek si určitě zaslouží úctu jakou k němu máte v jeho pokročilém věku.Držím palce ať spolu prožijete ještě mnoho a mnoho herzkých chvil.
Veronika Matějová se ptá
16. 2. 2014, 19:43

Dobrý den, mám 2,5 letou fenu zlatého retrívra. Od 3 měsíců je na Firstmate. Chtěla bych zkusit změnu na Belcando Adult dinner, vzhledem k úspornosti a také tomu, že už jí to tolik nechutná a často zchutňuji lososím olejem nebo vašimi konzervami. Myslíte si, že je přechod vhodný? A vůbec jsou změny jedné značky na druhou vhodné?Pak bych se zase k firstmate vrátila. Děkuji moc za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
17. 2. 2014, 05:43
S ohledem na to, že se krmiva snažíme vybírat srdcem se nemusíte bát ani jedné, ani druhé volby. Klidně bych dokonce zvolil variantu Belcando dinner 25 kg a to s ohledem na výhodnou cenu a do něj přisypával 30/ podíl FM Pacific ocean original. To zase s ohledem na kcvalitní zdroj živočišné bílkoviny z ryb. Určitě se přechodu bát nemusíte.
Markéta Šmičková se ptá
12. 2. 2014, 14:44

Dobrý den. Máme 8 měsiční štěně francouzského buldočka. Je to náš miláček :)Proto bych pro něho chtěla to nejlepší. Do dnešní doby jsme krmili granulemi Belcando. Teď jsem narazila jsem na granule FirstMate. Moc se mi líbí Je možné změnit značku granulí? Pejsek je zdravý, možná má trošku sklony k obezitě. Mohli by jste mi poradit, které granule FirstMate by byly pro nás vhodné? Moc děkuji a přeji Vám hezký den. Markéta Šmičková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 2. 2014, 12:44
Pokud je váš pejsek obézní, pak je asi triošku překrmován a bylo by dobré trošku snížit krmnou dávku. Jaký má pejsek krmný režim, co všechno a jak často dostává kromě granuaalaí.A ohledem na případnou nadváhu bych zvolil FM chicken potato and blueberies, popř. Pacific ocean fish original.Tyto granule mají nižší hladinu tuků a to je důvod s ohledem na obezitu, proč bych do nich šel. Samozřejmě můžete FM i Belcando pomíchat např. 50/50%. Pokud byste zůstalai u Belcanda doporučil bych junior lamb rice.
Taťána Volná se ptá
11. 2. 2014, 19:10

Moc moc Vám děkuji za rychlou odpověď, jsem moc ráda! Dobře, objednám tedy tento týden nebo příští už krmivo pro štěňátka, doteď jsme dávali Imagine kuře a rýže, to jsme dostali od chovatelky. Zkusím tedy zavolat nebo spíše přímo objednat přes internet. ještě, když jsem tam smělá, můžete mi poradit ohledně ouška, které nám nestojí, už je to lepší,ale pořád tak jakoby plandá a není pevné. Ještě jednou díky. :-) Táňa

Ing. Gerhard Stein odpovídá
12. 2. 2014, 05:10
No zkusil bych jedno balení dog chondro a myslím si, že změna krmení přispěje i k tomu, že ouško bude lépe držet i bez podlepování.Jinak můžete klidně zavolat na 608 712 436 .
Taťána Volná se ptá
11. 2. 2014, 18:02

Dobrý den, máme štěně Samojeda 22.2. mu budou 4měsíce. Chtěla bych pro něj krmivo Firstmate, protože jsem se dočetla v diskuzích jen samou chválu, jaké prosím doporučujete? Puppy nebo může i to s borůvkami? A ještě se zeptám, nezabarví se mu po tomto krmivu srst? Děkuji a prodejna v Ostravě nebo okolí někde je? Pěkný den a díky. Mgr. Táňa Volná

Ing. Gerhard Stein odpovídá
12. 2. 2014, 04:02
Dlouhá léta krmí krmivem Firstmate a my jsme na to hrdi chovatelská stanice samojedů Vidnavská záře, kde je toto krmivo prověřeno v praxi určitě už více jak 10 let. Osobně bych nyní u vašeho pejska začal krmivem Pacific ocean fish puppy. Přes léto můžete být na krmivu Maintenance, či FM lamb meal rice. To podle aktuální kondice vašeho pejska. nevím čím nyní vašeho pejska krmíte jen se bojí a noufám, že to není nic ze světoznámých a reklamou opeřených nutričně chudých krmiv.V Ostravě nějaké odběratele máme, ale dlouhodobě by se o vás mohl starat např. pan Petr NOga, který Ostravou na cestě do Třince projíždí 2 až 3x týdně. Krmivo samozřejmě takřka obratem posíláme v případě vaši objednávky do e mailu stein@staz.cz , popřípadě při objednávce na našem e shopu www.krmivo-pro-psy.com
Hana Dosedělová se ptá
10. 2. 2014, 09:37

Dobrý den, chtěla bych se s Vámi poradit ohledně zvoleného typu granulí. Máme 8 měsíčního Maďarského ohaře. Již dva měsíce krmíme granulemi FirstMate Pacific Ocean Fish Large Breed a před týdnem jsme je změnili na FirstMate Maintenance Large Breed Puppy, protože nám štěně začalo hodně hubnout, má vylezlá žebra a páteř. Říkali jsme si, že mu možná přece jen chybí obiloviny ve stravě. I chovatel, ke kterému jezdíme na výcvik nám před dvěma dny řekl, že je opravdu hodně hubený a měli bychom zkusit granule s vyšším obsahem tuku a proteinů, protože má zkušenosti, že po granulích FirstMate jsou psi opravdu hubenější. Ke granulím jsme začali přidávat vařené hovězí maso a půl rohlíku ke každé dávce. Již po několika dnech se trochu zlepšil a žebra už tolik nevyčnívají. Do půl roku jsme používali Royal Canin Maxi Junior, ale chtěli jsme zkusit granulky bez obilovin. Pejsek nám nevyrůstá jen na granulích, ale v případě, že dostává vařené, dáváme do dávek i část granulí. Byly nám doporučeny granule Brit, které mají vyšší podíl tuku a proteinu, ale jelikož s nimi máme již zkušenosti a víme, co se do nich vše dává, raději bychom zůstali u kvalitní potravy. Předem děkujeme za radu a doporučení, jakými granulemi nadále krmit. Děkuji a přeji hezký den Hana Dosedělová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
10. 2. 2014, 07:37
Musím říci, že ta hubenost u maďarských ohařů, které potkávám je bohužel příliš častým jevem. Rozhodně bych se vyvaroval granulím s vysokým podílem bílkovin a tuků kvůli zatěžování trávícího traktu. Pes by se mohl stát ještě hubenějším, než je. U vašeho pejska čím dříve přejdete na takzvané dospělácké granule, tím lépe.Jaký má váš pejsek koeficient příbuzenské plemenitby, popř. jaký úbytek rodičovských generací. Bohužel jiná cesta, než zkusit mnoho nepomůže. Alternativně bych vám mohl nabídnout zkusit k Firstmate Belcando junior lamb rice!!!!!!!!!! Tato juniorská varianta má tu výhodu, že je postavena na jehněčím, stejně jako americký Regal puppy bites large breed.
Erika Minárová se ptá
9. 2. 2014, 13:12

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Máme 3,5 mesačného labradora fenku. Dávali sme jej Royal Canin Junior, ale z toho začala mať riedku stolicu. Chceli by sme prejsť na First Mate, ale neviem ktoré. Poradili nam FM labm and rice, ale všade je písané, že je to pre dospievajúce psy. Ja to chápem tak, že až od 5-6mesiaca. Treba dávať iné FM alebo môže aj FM lamb and rice. Ďakujem za odpoveď. Erika

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 2. 2014, 11:12
U RC vidím jako problém nedostatek živočišných tuků. Proto u přechodu bych byl velmi opatrný a volil bych nižší procento tuků. V případě FM nejsou žádné oleje rostlinného původu, jen tuky živočišného původu.Asi bych pomíchal FM lamb rice s 50% FM Pacific ocean fish larage breed. Vidím to při přechodu jako cestu menšího odporu.
Tatiana Nemlahová se ptá
7. 2. 2014, 21:37

Dobrý večer, máme kočku, které se tvoří neustále močové kameny. Byly jsme i na operaci, ale nic se nemění, skončí vždy na kortikoidech. Krmíme jí konzervami od Eukanaby pro redukci tvorby struitových kamenů, ale nic nezabírá. Můžete nám prosím nějak poradit? Děkujeme.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 2. 2014, 07:37

O jaké druhy kamenů jde? (kalcium oxalát, amónium urát, kalcium fosfát, atď)

Všeobecně se dá říci, že by pomohl přechod na mokrou stravu. Důleřžité je, aby pejsek měl příjem co největšího množství tekutin. Navrhoval bych konzervy TOPSTEIN např. kuře, nebo ryba v plechu, konzervy farmFresh např. kůň, kloka, jehněčí. Postupně bychom mohli přidat i nějakou specializovanou dietu. Tyto konzery jsou sice určeny pro psy, ale vzhledem k tomu, že jsou masové, tak není rozdíl mezi masem pro psy a kočky. Maso je stejné. Jinak v menších konzervičkách můžeme doporučit celou řadu konzerv německého Leonarda a to od 100 gramových , před 200 gramové a samozřejmě 400 gramové.

Kateřina Žalská se ptá
7. 2. 2014, 16:42

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak asi jsou velké granulky FirstMate Australian Lamb, ráda bych je objednala mojí čivavě, ale bojím se, aby na ní nebyly příliš velké. Díky za odpověd

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 2. 2014, 02:42
Nejsou nijak extremně velké. takový zlatý střed. Pokud byste chtěla malinké granulky, pak se můžete podívat na belcando finnest croc , či Belcando Adult grain free. Máme doma čivavu a ta nyní na zkoušku žere i novinku od firmy Doglovers gold granule lisované za studena. Naše malá má do 2 kg, granulku, když je věětší, tak si ji odnese a pohraje si s ní. Kdybyste chtěl menší granule od Firstmate, tak bych asi šel na pacific ocean fish puppy.