Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 18/132)

Zora Kotková se ptá
11. 11. 2013, 21:06

dobrý večer, máme Howavarta, stáří 7 měsíců. Po špatné zkušenosti s klasickými granulemi ( první pejsek dostal torzi a zemřel), chceme dát našemu pejskovi jen to nejlepší a zároveń minimalizovat riziko torze. pročetla jsem co se dalo a FM mi vycházejí jako nejlepší. můžete mi , prosím , doporučit , jako řadu z FM pro našeho 7 měsíčního pejska koupit ? Děkuji za radu ! Kotková Z.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
12. 11. 2013, 07:06
Pro vašeho sedmiměsíčního pejska bych zkusil FM Pacific ocean fissh large breed.Postupně by se dalo přejít na klasickou jehněčí variantu. Granule FM po zaletí vodou nenabobtnají, v žaludku se odvalují po malých vrstvách. Říká se tomu SPO. systém púomalého odvalování.
Monika Oslizlová se ptá
30. 10. 2013, 10:59

Dobry den, mám doma 14 měsiců starou fenku Kavalír King charles španěl a chtěla bych jí dávat toto krmivo. Který typ mám vybrat ? Její aktivita je střední , bez nemocí, je vykastrovaná, tato rasa má riziko obezity , ta naše je zatím dle veterináře v normě. Děkiji. Oslizlová , Opava .

Ing. Gerhard Stein odpovídá
30. 10. 2013, 08:59
Z Firstmate bych volil Pacific ocean fish original, nebo Australian lamb. Vynikající zdroje živočišného proteinu,optimální množství tuku, tomu odpovídající množství metabolické energie, vynikající podíl vlákniny.
Petra Kuchařová se ptá
30. 10. 2013, 01:18

Zdravím, prosím o info jaké granulky by jste doporučil pro šťěně čivavy...doposud , jelikož máme pitta jsme vyzkoušeli Firstmate, Belcando, nyní jsme zkušebně objedali Regal.....bohužel náš skoro 14 letý pejsek (pitt) začíná mít velké problémy se zadníma nohama a veterinář nám nedal moc velké naděje z důvodu pohyblivosti ( srdce a hlavu má na seniora VÝBORNÉ...rozhodli jsme se pořídit si malého pejska, protože po něm již delší dobu toužíme a taky jako vzpruhu pro toho našeho seniora, aby dostal náboj žít..:-( moc prosím o radu, jelikož jste velice shopný odborník, které granulky by jste doporučil pro štěně čivaváka, chceme mít zdravého psíka, chovateli doporučené RC radši neřešíme...děkujeme

Ing. Gerhard Stein odpovídá
30. 10. 2013, 11:18
Pro štěňátko čivavy bych zvolil Belcando puppy starter, belcando puppy, Ardengrange puppy/junior, Firstmate Pacific ocean fish puppy. Pokud byste chtěli nabídnout něco vašemu seniorovi, pak bych šel na Pacific ocean fish senior a nakombinoval bych to s tabletkama Dog chondro. přidával bych 2 až 3 denně. neznmám přesně váhu vašeho pejska. Třebas není všem dnům konec a pejskovi s nožkama pomůžeme.
Lenka Cepková se ptá
26. 10. 2013, 19:31

Dobrý den. Psala jsem nedávno - bígl, přechod z vařené stravy na granule. Zkusila jsem mu ty Arden Grange pokapat trochou rybího oleje a žere je jako divý. Chtěla bych se zeptat, jaký je Váš názor na to kapat granule rybím/lososovým olejem? Máme značku Canvit Fish Oil, píše se tam ale, že po delším užívání může způsobit změnu barvy srsti. Myslíte,že by byl lepší např. lososový olej od značky Brit? Mohl byste mi popřípadě doporučit nějaký kvalitní a cenově dostupný?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 10. 2013, 05:31
Určitě pokapání lososího oleje na granule doporučuji obzvláště psím nežravcům, všeobecně však má lososí olej dobré vlastnosti na zlepšení celkové úrovně imunitního systému psa. Těch kapek se ale zase až tolik nedává, aby došlo k červenání srsti. My aktuálně máme v nabídce olej Fish for dogs a nikdy jsme se s reakcí červenající srsti nesetkali.. Na druhé straně si myslím, že u kvalitního krmiva není dlouhodobé podávání lososího oleje nutné.
Lenka Cepková se ptá
24. 10. 2013, 12:04

Dobrý den. Potřebovala bych poradit. Už jsem Vám jednou psala. Máme 1,5 letého pejska bígla, se kterým se snažíme přejít z vařené stravy na granule. Vyzkoušeli jsme FirstMate Australian lamb i Arden Grange - losos, bílá ryba, jehně, kuře - ani jedny mu nechutnaly. Pak jsme také vyzkoušeli vzorek granulí Belcando, měli jenom Active Power a Multi Croc - ty pejskovi docela chutnají. Chtěla bych od Vás poradit, které by pro něj byly nejvhodnější. Dívala jsem se na Belcando Finest Croc, které je vhodné i pro vybíravé psy. Nemůžou tyto granule způsobovat reznutí srsti? Je možné také granule ze začátku dochucovat masovou kapsičkou, když byl pejsek zvyklý převážně na maso? Děkuji předem za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 10. 2013, 10:04
Má ten váš pejsek nějaký problém? Finnest croc jsou samozřejmě granule špičkové, stejně jako BC adult grain free bez obilí. Mimochodem právě AG a FM o kterém píšete, že vašemu pejsovi nechtnají jsou právě mimořádné kvality. takže na vlastním pejskovi vidíte, že ne vše co chutná ještě je jistota, že je kvalitní. Graaaanule reznutí srsti působit nemohou. Nevím o jaké kapsičky se jedná. Kdyby to byly Belcando kapsičky, nebo konzervy , tak řeknu ano.Pokud nemám lety a vlastními zkušenostmi ověřenou kvalitu, tak ruku do ohně bych nedal....
Jana Bednářová se ptá
21. 10. 2013, 18:02

Dobrý den, p. inženýre, prosím o radu, čím krmit čtyřletou fenku jorkšíra po kastraci.Na veterině doporučili granule pro vykastrované feny, ale takové ty běžně prodejné, po kterých fenečka neprospívala. V současné době krmíme na Vaše doporučení Arden grange pro malá plemena (sv. zelený obal), občas jí to střídám s First mate různé příchutě nebo jí to míchám. Přesto musím říct, že AG jí jede lépe. Budu ráda, když mi poradíte po kterých granulích šáhnout, aby zbytečně nepřibírala. Děkuji. Jana Bednářová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
22. 10. 2013, 04:02
Vážená paní Bednářová, určitě bych vaší fenečce dopřál maximální pestrost. Takže z Ardengrange jako nejlepší volbu vidím ocean sensitive s bílou rybou. Z firstmate bych pak šel na Australian lamb , nebo klidně i ultraprémiovou rybí seniorku. No a do třetice všeho dobrého , zrovna nyní v akci máme malá balení Mr, Fruit s jižním ovocem. Další balení jsou kilo a půl. 12 kg balení by asi pro jorkšírka bylo přeci njenom příliš. No a teť mne napadají i jiné volby, tak alespoň za všechno Belcandi finnest light. Výhoda všeho co jem napsal je pro vás v tom, že máme k dospozici malá balení 400 gramů, 1kg, 2kg, 2,3 kg.
Kateřina Fujerová se ptá
20. 10. 2013, 09:05

Dobrý den, mám dotaz ohledně našeho havanského psíka, kterému je 7 měsíců. Asi před dvěma měsíci se mu začala dělat holá místečka vzadu na bocích. Tato místa si pejsek vykusoval. Veterinář odebral vzorky, avšak nic nezjistil. Dostali jsem různé preparáty proti vnějším i vnitřním parazitům, postřiky, šampon. Nic nepomohlo, místa si kouše stále. Vypadá to, jako kdyby ho kousla třeba blecha. Hraje si a nejdnou se ožene a začne se kousat. Pokožka je ale klidná, beze změn, zčervenání nebo pupínků. Myslíte, že by mu mohlo krmivo FirstMate pomoci? Děkuji za odpověď Kateřina Fujerová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
20. 10. 2013, 07:05
Myslísm si, že krmivo FM by mu pomohlo. Zkusil bych variantu Australian lamb, nebo Pacific ocean fish potato.Čím je váš pejsek krmen. Měl bych samozřejmě své žhavé favority a raději je nebudu ani jmenovat, nebo při vyslovení některých názvů mám dojem, že se osypu taktéž. Váš veterinář bohužel nezvolil jednoduššší a optimálnější řešení. zeptal se vás čím krmíte? Preveentivně napište i mně krmný režim vašeho pejska.
Hana Švecová se ptá
18. 10. 2013, 23:11

Dobrý den, svoji kavalírku krmím granulemi firstmate pacific ocean fish puppy a ráda bych jí zpestřila krmení nějakou konzervou. Zaujala mě sada konzervovaného masa od značky Topstein, konkrétně "ryba v plechu". Jaký na to máte názor? Moc Vám děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 10. 2013, 09:11
Ryba v plechu , to jsou ručně plněné konzewrvy, kde najdete celé kousky ryb.Samozřejmě nic se nemá přehánět, takže konzervu rozdsělte na několik krmných dávek. Konzervy mají víčko, dají se po otevření uzavřít a uschovat v ledničce. Jinak bych si dovolil v rámci řady TOPSTEIN upozornit i na konzervy Farmfresh. Mají veli široký zdroj živočišných proteinů. například klokan, kůň , koza, ovce, krůta, losos, sleď atd.
Zdeněk Kořistka se ptá
18. 10. 2013, 14:40

Dobrý den. Koupili jsme od vaší firmy ultraprémiové granule kuře a borůvky...Náš mops(má 2roky) je alergický na hovězí maso, a proto jsme si vybrali vaše krmivo. Bohužel granule mu moc "nejedou" a sní je až má velký hlad...I tehdy se nám zdá, že mu velikost a tvrdost granulí dělá problém.Můžete nám poradit? Děkuji. Zdeněk Kořistka

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 10. 2013, 12:40
To , že jsou granulky tvrdé velmi prospívá jeho chrupu. Tím, že granulky kouše, dochází k masírování dásní. Jelikož granulky mají  opravdu velkou měrnou hmotnost, možná, když denní porci zvážíte, budete sami překvapeni. Myslím, že 10 až 15 deka je na mopse na den postačuje a že váš pejsek nežere z jednoho důvodu, že díky vysoké metabolické energii prostě nemá hlad. NIcméně můžete mu granulky chytře střídat, takže bych doporučil např. jako druhou variantu belcando adult grain free, nebo Ardengrange ocean sensitive.
Marie Ranochová se ptá
18. 10. 2013, 01:19

Dobrý den, děkuji za odpověď. Dáváme u 3,5 letého Všsp- Royal canin. Uvažovala jsem o změně ještě díky obsahu msm a glukosaminu o Arden Grange Adult Large Breed with fresh Chicken & Rice 24 kg? Má ale zase více bílkovin a tuků. Asi bych tedy zvolila Belcando diner,neuvádějí ale obsah msm... Náš pes je v dobré kondici a problém s klouby "prozatím" nemá. Mám ještě ,prosím Vás , otázku. Přidával by jste 2xročně kůru kloubních přípravků např. Alavis? Děkuji. S pozdravem Marie Ranochová.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 10. 2013, 11:19
Víte, možná nejlepší volbou bude, když zkusíte krmiva obě a pak se sama svobodně rozhodnete jak dále. My máme v nabídce eprodukt naši dceřinné společnosti Staz medical, který se jmenuje Dog chondro. Je možno ho podávat preventivně před a pao zvýšené zátěži, nebo 1x ročně udělat dvouměsíční preventivní kůru.
Dita Kuželová se ptá
17. 10. 2013, 18:25

Dobrý den, máme krásnou 15ti měsíční ridgebacku s váhou 38kg a dosud jsme měli granule Royal canin junior. Chceme už přejít na dospělácké granule, jak nám bylo i řečeno a dopřád miláčkovi to nej. Jsme 3 týdny po kastraci a náš pan veterinář nám říkal, že bychom měli objednat granule adult light, aby malá neměla sklony po kastraci k nadváze. Přemýšleli jsme jesli zůstat u Royalu, případně Hills nebo na doporučení a dle kladných recenzí FirstMate. Chtěli bychom vyzkoušet právě tyhle FirstMate, ale vůbec si nevím rady, které jsou adult light, protože žádné tak nejsou značeny, aby fenka nepřibírala a přitom měla to nej pro zdraví. Můžete nám prosím poradit, které jsou k nám vhodné? Chceme pro ni to nejlepší, je to náš miláček, skvělý člen rodiny. Děkuji moc za odpoved. Kuželová, Zlín.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 10. 2013, 04:25
No myslím, že na dospěláckých granulích jste už měli být dávno. Čím dříve, tím lépe. Po tom, čím byl váš pejsek aktuálně krmen bych doporučil FM Pacific ocean fish senior. To´t jedna možnost. Druhá volba by mohla být ultraprémiovou seniorku pomíchat s FM lamb rice.
Marie Ranochová se ptá
15. 10. 2013, 11:45

Dobrý den, mám Velkého švýcarského salašnického psa. Je 3 a půl roku starý. Prosím Vás, jaké krmivo by jste mi doporučil? Děkuji za odpověď a přeji hezký den. S pozdravem Marie Ranochová.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 10. 2013, 09:45
Vždy je lepší vědět, jak je pes aktuálně krmený, protože čím větší pes, tím náročnější krmení je. Všeobecně bych vsadil na kvalitní suroviny a nižší hladinu tuků. Vysoká metabolická energie není zapotřebí, protože střeva nesmí zahálet a musí zpracovávat nějaký objem. Takže doporučil bych  Firstmate lamb rice, nebo FM australian lamb, z německého belcanda jsou velmi výhodná 25 kg balení produktu diner, z amerického REgalu bych zkusil Regal venison, Regal lamb rice, nebo Regal s lososem.
Silvie se ptá
9. 10. 2013, 18:02

Dobrý den, dočetla jsem se na internetu, že granulky FirstMate Lamasko Senzitive jsou ideální při problémech s klouby. Mám čivavku cca rok a půl starou. Veterinář nás při první návštěvě jak byla ještě štěně upozornil, že má luxaci, zatím se to moc nerozvinulo, akorat mi dnes zvedla nožičku a nemohla chodit tak ji to asi zabolelo. Pokud se to bude více opakovat zajdem na veterinu. Nyní krmíme belcando grain free. Ohledně granulek Lamasko se chci zeptat dá se koupit i menší balení než 15kg? případě co by jste mi mohl doporučit na výživu kloubu?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
10. 10. 2013, 04:02
Granule Lamasko už v nabídce nemáme. Řada Belcando foinnest grain free je určitě vynikající. My máme doma čivavku taky, takže bych doporučil z krmiv Firstmate i australian lamb a pacific ocean fish potato.
Lenka Cepková se ptá
2. 10. 2013, 23:27

Dobrý den, mohl byste mi prosím poradit nějaké kvalitní granule pro pejska, který je hodně vybíravý. Dnes jsem mu dala ochutnat granule Platinum, které jsou měkké a malé a chutnají mu, ale zase si říkám, že by měl mít spíš granule tvrdé kvůli zubům. Děkuji předem za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 10. 2013, 09:27
KOukněte kolik je v Platinum vody a co asi se do těch granulí musí dát, aby vydržely. Jak drastická konzervace to musí být. Kvalitní granule, to ještě neznamená, že pejsek je musí žrát. Třebas před kvalitou může preferpovat granule za 200 Kč plné soli, či zchutňovadel. nevím ani jaké případné pamlsky váš pejek dostává, nebo nedostává. To vše pak může hrát velkou roli na to co pejsek žere. Abychom předešli případným potížím je dobré zavést krmný režim. nevím, jak je váš pejsek starý a o jaké plemeno, zda velké, střední, nebo malé se jedná. Proto bych vsadil na jistotu a doporučil FM Australian lamb , nebo fish original.
Lenka Cepková se ptá
30. 9. 2013, 23:15

Dobrý den, chtěla bych přejít s naším bíglem na krmivo FirstMate. Pejsek je zvyklý odpoledne na vařené maso, je možné mu ráno dávat tyto granule a odpoledne trochu masa, nebo ho raději přeučit jenom na granule? Děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
1. 10. 2013, 09:15
Upřimně, maso vyžaduje jinou dobu trávení než granule, proto tato kombinace se mi nejeví jako optimální.Osobně bych dával ráno půlku a odpoleden druhou polovinu granulí. Prakikuji už to tak léta a vše funguje jak má. Psi jsou zdraví, takže chodíme jenom na očkování.Podobně to funguje u psů krmených FM, ale dalšími krmivy které dovážíme i u mých přátel známých a kamarádů. Něěkdy méně je ve finále více. Držím palce a přeji hodně úspěchů.