Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 19/132)

Robert Merle se ptá
26. 9. 2013, 16:49

Dobrý den, máme 4letou jorkšírku a potřebovali bychom poradit jaké kvalitní krmivo ji dávat. V současné době dostává First Choise a předtím dostávala Royal Canin. Rádi bychom, aby dostávala kvalitní a vyváženou stravu bez chemie, přemíry obilovin, s masem apod. Předem děkuji za doporučení. R.Merle

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 9. 2013, 02:49
POkud byyyste vyloženě chtěli krmivo bez obilovin, pak můžete celou ultrapremiovou řadu Firstmate a Belcaaaaaaando Finnest Grain free, či Finnest adult.
Robert Merle se ptá
25. 9. 2013, 20:44

Dobrý den, potřeboval bych doporučit krmivo pro 4letou jorkšírku. Doposud jsme jí dávali Royal Canin (ne veterinární) a v současnosti dostává First Choise. Rádi bychom po přečtení různých recenzí přešli na kvalitnější krmivo. Můžete nám doporučit to pravé. Co se týká zdravotního stavu tak je perfektní až na občané slabé epileptické záchvaty, pro jorkšíry prý typické. Děkuji R.Merle

Ing. Gerhard Stein odpovídá
26. 9. 2013, 06:44
Jak už jsem se dříve zmínil, vyhovovalo by krmivo FM s rybou jehněčím, nebo borůvkami z ultrapremiové řady. Dále se nabízí možnost kombinace s německým holistickým  Belcandem a to řadou FInnest croc, Finnest grain free a Finnest adult.
Veronika Neumannová se ptá
24. 9. 2013, 18:28

Dobrý den, máme fenku Bernského sal. psa, 17 měsíců. Už zhruba půl roku krmíme FirstMate. Nejprve na zkoušku malé balení Pac. Ocean Fish Puppy, pak kombinace Pac. Ocean Fish Original + Lamb meal and Rice, a teď krmíme už jenom POF Original. Fenka má nádhernou lesklou černou srst, trus také v pořádku, ale problémem je celkem velká nadváha, bohužel. Měli jsme nějaké rodinné problémy, takže měla málo pohybu, aniž bychom ji snižovali krmnou dávku + dostávala také dost syrového masa, kuř. skelety apod. Bonča se "vypracovala" až na váhu 54 kg, což je dost i na psa, natož na fenu. Takže s tím, co ještě doma máme, jsme nyní velice omezili krmnou dávku, zbývá v pytli ještě asi 5 kg, ale už teď chci objednat další balení, abychom na nové žrádlo přešli postupně. Otázka pro vás tedy je, co byste doporučil pro psa s nadváhou? Chtěla bych zůstat určitě u FM - přemýšlela jsem nad ultraprém. POF Senior a nebo něco ze superprémiové řady? Děkuji Vám moc za odpověď. S pozdravem V. Neumannová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
25. 9. 2013, 04:28
Vážená paní, pokud má váš pejsek nadváhu, zkuste redukovat krmnou dávku, nejlépe tak o 30%. Dávejte pejsovi jen granule a vodu. Vařené a pamlsky vypusťte. Na redukci váhy je nejlepší jak sama píšete ultrapremiová seniorka, nebo superprémiová varianta Trim light.
Jana Sýkorová se ptá
23. 9. 2013, 17:12

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Momentálně hledám pro svoji 4 letou yorkšírku kvalitní krmivo. Doposud jsme používali Royal Canin (doporučeno veterinářem) a před rokem jsme změnili na First Choice (doporučeno ve zverimexu). Po prostudování krmiv na internetu jsem s hrůzou zjistila, že se jedná o velmi špatná a nekvalitní krmiva. Na diskuzích jsem narazila na krmivo FirstMate, které získalo moje sympatie. Rozhodla jsem se tedy pro toto krmivo, ale chtěla bych poradit který typ z tohoto krmiva zvolit. Na oficiálních stránkách FirstMate jsem našla i typ "small bites" nevím, co to konrétně znamená. Zda se jedná o menší granulky pro malá plemena? Prosím o radu, jaký typ zvolit pro svého yorkšíra a zda lze sehnat výše uvedený typ i v ČR. Náš yorkširský teriér nemá žádné zdravotní komplikace až na občasné epileptické záchvaty (pouze mírné). Předem děkuji za odpověď Jana Sýkorová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 9. 2013, 03:12
Vážená paní, děkuji za váš dotaz. My máme doma jorkšíry dva. Mámu s dcerou. Krmivo smallle bites jsme kdysi dvováželi v několika variantách. V tuto chvíli s ohledem na dovozy krmiv do EU ź třetích zemí mezi které patří i Amerika a Kanada dovážíme standartní nabídku. Navíc zvláště u jorkšírka je důležíté aby pes kousal. Čím tvrdší granule,tím lépe, neboť dochází k masírování dásní. takže já bych osobně doporučil z FM Pacific ocean fish  original, australian lamb a krmivo s borůvkami. Dále z německého Belcanda produkty Belcando Finnest croc, Finnest Grain Free a Finnest adult. Věřte, že je můžete chtře střídat , popř. i spolu namíchat. Našim jorkšírkům to svědčí. Navíc Belcando dostanete za slušné ceny i v kilových baleních. Věřím, že když vyzkoušíte, že budete spokojena.
Vendula Borovičková se ptá
23. 9. 2013, 13:55

A ktera je podle vas lepsi?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
23. 9. 2013, 11:55
Nejlépe to poznáte na svém pejskovi, když to vyzkoušíte sama. Ovšem nezmýlíte se ani v případě, kdy obě krmiva smícháte dohromady v poměru 30 až 50% FM Pacific ocean large breed a 50 až 70% Maintenance lb. V případě zdravého pejska si to můžete dovolit a třebas zjistíte, že tato variamnty vám bude vyhovovat nejvíce. V případě nějakých zdravotních problémů, např. potravinové intolerance je vhodnější řada ultraprémií.
vendula borovičková se ptá
23. 9. 2013, 13:23

děkuji za rychlou odpověď. Do 5. měsíce byl krmen FM Pacific Ocean Fish Puppy a nyní má cca 3 týdny FM Maintence Large Breed. Můžete mi prosím napsat, v čem je ultrapremiová řada lepší něž superpremiová?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
23. 9. 2013, 11:23
Ultrapremiová řada má větší množství vlákniny, jeden zdroj uhlohydrátu a jeden zdroj živočišného proteinu. Pokud je na FM lb , trus je pevný a tvarovaný, pak je to ok. Tato varianta má 2 druhy živočišného proteinu a to rybu a kuře.
Vendula Borovičková se ptá
23. 9. 2013, 12:43

Dobrý den, které krmivo z řad ultrapremium a superpremium je podle vás vhodné pro zlatého retrívra - 6 měsíců. Děkuji a přeji pěkný den. V. Borovičková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
23. 9. 2013, 10:43
Pokud byste šli na ultrapremiovou řadu, pak bych rozhodně volil FM Pacific ocean large breed. Ze superpremiové řady bych šel na FM Maintenance laaaaaarge breed. Čím je pes doposud krmen? Ideální je pokud není FM krmen staré krmivo postupně přimíchávat k novému , aby přechod proběhl pozvolně.
Hana Švecová se ptá
21. 9. 2013, 21:43

Dobrý den, doporučíte mi přesnější krmnou dávku pro osmiměsíční fenku kavalíra? Váha 4,3 kg, denně má tak 2 hodiny intenzivního pohybu. Poslední dva měsíce přestala přibírat na váze, i když jedla větší krmné dávky (Symply Turkey and rice puppy). Nyní jsme začali krmit FM Pacific Ocean Fish Puppy. Moc díky za odpověď. Krásný večer. H. Švecová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
22. 9. 2013, 07:43
Dávejte ji takovou dávku, kterou s chutí sežere. V jejínm věku a váze bych ji orientačně dával nejméně 15 dkg krmení denně. Pokud bude trus pevný a tvarovaný, můžete zkusit i přidat. Konzistenci trusu berte jako alfu a omegu při tom, co pejskovi dáváte. Průjem by pejska odvodnil a výsledek by byl přesně opačný, než potřebujete.
Hana Švecová se ptá
19. 9. 2013, 10:20

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na velikost granulí FM australian lamb a FM pacific ocean fish puppy. Máme osmiměsíční kavalírku, tak aby na ní nebyly granule moc velké. Díky za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 9. 2013, 08:20
Granulky určitě nejsou velké ani u jedné z variant ultrapremií. Jsou tvrdé, což nutí pejska kousat a tím pádem dochází k masírování dásní a předcházení zubnímu kazu.
Soňa Michalicová se ptá
17. 9. 2013, 10:36

Dobrý den, jaké krmivo byste doporučil pro ročního křížence retrievera? Máme ho z útulku a celou dobu trpí na průjmy. Nejdřve jsme krmili Eukanubou a ted' na doporučení veterináře mámě RC Gastro Intestinal LOW FAT. Krevní obraz vyvrátil podezření na sníženou funkci slinivky. Vet nám doporučil nájít nějaké kvalitní krmivo bez obilovin, že může mít alergii na nějaké potraviny. Po dietní verzi RC se jeho střevni potíže zlepšily, ale chceme kvalitnější krmivo. Děkuji za Vaší radu. S pozdravem Michalicová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
17. 9. 2013, 08:36
Osobně bych z tzv. grain free krmiv zvolil FM Pacific ocean fish original, další volby Belcando adult grain free, Ardengrange ocean sensitive. Výborné protiprůjmové účinky má Fisch crounchies, ale to nespadá do kategorie grain free.
Tereza Martinovska se ptá
16. 9. 2013, 14:23

Dobrý den, jaky druh Vaseho krmiva by jste mi doporučil pro cca 3letou fenku zlateho retrívra.? Vzali jsme si ji z utulku a ma velice spatnou srst. Opakuji se nam zanety kuze, ktere stale lecime atb. Velice děkuji Tereza

Ing. Gerhard Stein odpovídá
17. 9. 2013, 12:23

A kdy si myslíte, že s atb. přestanete? V každém případě to chce ekrmivo pro psy s jedním zdrojem živočišného proteinu a jedním druhem uhlohydrátu. Já bych zkusil FM Pacific ocean sensitive. K tomu bych jako doplněk podával doplňkovou výživu dog imunity, abychom psa vrátili do normálu, alespoń 1 balení 60 tabl. Poté bych krmivo podpořil doplňkovou výživou Dog skin and coat. Dává se 1 tabletka na 10 kg váhy psa.

Odstranil bych i případné pamlsky. Mimochodem co vše  a jaké krmivo dostává?

Monika Sandany se ptá
15. 9. 2013, 00:01

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaké krmivo je nejlepší pro čistokrevné čtyřměsíční štěně zlatého boxera? Zatím krmíme Happy Dogem bylo nám doporučeno Chovatelkou.Teď jsme měli zánět střev,nevím jestli to má něco společného s granulema.Prosím jen o radu.Děkuji Sandany

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 9. 2013, 10:01
Pro vaše štěńátko bych viděl jako optimální FM Pacific ocean fish puppy. Po dokrmení jednoho 13 kg balení byste přešli na FM large breed. Jako alternativu k FM vám mohu nabídnout i štěněxcí krmivo americké firmy Regal.
karol herák se ptá
13. 9. 2013, 15:11

Dobrý den mám Labradora retrievera kríženeho s vlčiakom, je kastrovaný ma 7 rokov a chcel by som mu zabezpečit kvalitne krmivo First Mate , len potrebujem poradit aké by mu bolo vhodne...Krmivo ktore obsahovalo kuracie maso nemalo dobrý vpliv na jeho srst ..Dakujem za odpoved.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
14. 9. 2013, 01:11
Firstmate je založeno především na kvalitní rybě, takže se samaozřejmě nabízí z řady ultrapremií FM Pacaific ocean fish original. Alternativou může být ale i jehněčí z řady superpremií a to krmivo pro psy FM lamb meal rice.Kvalitu srsti můžeme podpořit i doplňkovou výživou Dog snin and coat.
petra se ptá
7. 9. 2013, 22:24

dobrý den, mám křížence cane corsa a výmarského ohaře je jí přes pět let. poslední dobou je strašně mazlivá a pořád chce být v místnosti s někým. byla tak zvyklá, ale od doby co se mi narodil syn jí nechávám spát v kuchyni v pelíšku, ale snaží se k nám dostat bohužel si umí otevírat dveře. nemám strach, že by malému něco udělala to ne, ale je jiná

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 9. 2013, 08:24

Odpovídat na podobný dotaz na dálku není jeddnoduché.Proto jsem se obrátil s konzultací na mého kamaráda, kterého považuji za opravdovou autoritu v kynologii. A protože naprosto souhlasím s jeho názorem, dovoluji si ho touto cestou zveřejnit.Obzvláště souhlasím v zájmu bezpečnosti s poslední pasáží.

Nie sa je psici čo diviť, pes je spoločenské (svorkové) zviera... Naviac, bola zvyknutá na takýto život a zrazu sa narodením dieťaťa a "odstavením" od svojej svorky cíti byť odstrčená, možno si namýšľa, že niečo urobila, za čo je teraz trestaná vylúčením (hoci čiastočným) zo svojej svorky. Tak sa svojim správaním dožaduje pozornosti a chce to vrátiť do, pre ňu, zrozumiteľných mantinelov, z ktorých bola vylúčená, nechápe dôvod, registruje však zmenu. Naviac, ak je v nej dosť krvi cane corso - tomu sa potom nie je vôbec čomu diviť. Pre toto plemeno je jeho svorka jeho život. Ja by som to aspoň urobil tak, že by som celý ten režim chodu v rodine vrátil späť s jedinou výnimkou - nikdy by nemala ostať s dieťaťom v jednej miestnosti sama a bez dozoru. Ani ja nepredpokladám, že by niečo dieťaťu urobila, ale istota je istota

Šárka Rufferová se ptá
2. 9. 2013, 21:48

Dnes jsem na netu objevila odkaz na tuto značku krmiva. Chci ho zkusit. Mám ridgbacka, 7 let, letos s extrémními kožními problémy - pupínky, z toho stroupky až do krve, tvrdnutí a šupinatění kůže na kloubech, stehnech, lysá místa na zadní části zad. Srst samozřejmě bez lesku. Od mala mívá v pravidelných intervalech i ty problémy, že mu sesychají a praskají okraje boltců, on mlátí hlavou a všude stříká krev. Na radu veterináře jsem vysadila granule (Fitmin) a začala mu vařit. Který typ z Vámi nabízených krmiv byste poradili? Za odpověď děkuju.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 9. 2013, 07:48

Pro vašeho pejska bych určitě sáhl po řadě Firstmate. Z ultrapremií by lo bylo australian lamb, ze superpremi pak Maintenance, nebo lamb rice. Problém, který popisujete je bohužel velmi běžný u psů s dlouhým svěšeným uchem.