Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • Grain Friendly
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 2/132)

Veronika Dostálková se ptá
1. 6. 2017, 11:18

Dobrý den,mám fenečku krysaříka,kastrovaná,5let,2,5kg po těle se jí začaly dělat vřídky,suchý stroupek, který když odstraním je pod krvavá dírka, je pod tím hnis a zase se udělá suchý stroupek. Veterinář nasadil Royal Canine hypoall,NexGard,šampon Skinmed chlorhexidin,krmena kuřecím hovězím masem, piškoty. Děkuji moc za radu.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
1. 6. 2017, 09:18
Vidím to jako málo vhodnou volbu s krmivem, které je chemicky konzervováno a navíc obsahuje soju.Piškoty bych vyloučil stoprocentně. Osobně bych doporučil grain free free FM Australian lamb, z Belcanda např. Finnest croc lamb   grain free. Možností by bylo více. Vyhodil bych šampony, místo toho tabletky dog skin and coat. Vyhodil bych maso( předpokládám krmné) a místo toho konzervu klokan, či kůŇ z Farm Fresh. POšlete mi prosím fotku vaší fenečky, hlavně detaily vad po těle. Pošlete mi to na e mail info@catcat.cz 
Darina Čechurová se ptá
30. 5. 2017, 11:21

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Dosud jsme naší 8letou jorkšírku krmili granulemi Royal canin, ale chceme tuto značku změnit. Mám trochu obavy z toho, že dosud v granulích neměla moc velký podíl masa a kterékoliv, o kterých jsme uvažovali,mají min. 40% masa. Bojím se, abychom jí ve finále spíše neublížili. Předem moc děkuji za odpověď, s pozdravem Čechurová.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
30. 5. 2017, 09:21
Ještěže jste se rozhodli pro změnu krmiva. Z naši nabídky bych vám navrhl Firstmate chicken and blueberies, nebo Belcando finnest croc, či Belcando finnest grain free s jehněčím. Možností je samozřejmě více a opravdu horší , než stávající jednoduše být nemohou. Kromě surovin nejsou ani tzv. evropské konzervanty( BHA,BHT). Má pejsek nějaké zdravotní problémy? Jaké dostává pamlsky? U tak malého pejska totiž hrozí velmi často problémy s ledvinami.
Alena Hrušková se ptá
14. 5. 2017, 21:34

Dobrý den,zajímalo by mne,proč se ve složení krmiva FirstMate objevuje moučka z ančoviček a moučka ze sardinek.Ještě před 2 měsíci toto ve složení nebylo.Koupila jsem nyní granule s tímto složením a moje fena staforda má střevní problémy,doted byla bez problému.Děkuji za odpověd.Pí Hrušková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 5. 2017, 07:34
Sardinky a ančovičky jsou velmi kvalitní surovinou živočišné bílkoviny. Jak je stará vaše fenečka, co dostává kromě krmiva. Myslím tím od stolu, či pamlsky. Na FM z ryb skutečně žádná reklamace není.Proto se ptám na krmný režim , abychom příčinu se pokusili najít u vaší fenečky. Kolik fenka váží a kolik ji dáváte?
Lucie Makulová se ptá
11. 5. 2017, 12:40

Dobrý den, odpovídám na Váš dotaz.Moje fena IW bude mít zítra přesně 8 měsíců a váží 56 kg, výška 77 cm.Cca od 3 měsíců krmím FM Pacific Ocean Fish LB.Dávku sem nyní snížila na 350 g 2x denně.V červnu se chystám na MVP do Brna - poprvé.Na Vaše vyžádání přikládám foto :)do meilu Děkuji Makulová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
11. 5. 2017, 10:40
Možná bych ze tří dávek po 350 Gramů snížil dávkování o 170 gramů a uvidíme, jak to bude tvarovaným trusem. Další možností je k variantě lb přimíchat Australian lamb, nebo FM lamb rice ze superpremií. Tím bychom malinko snížili hladinu živočišných tuků. Nezbývá, než to vyzkoušet .
Lucie Makulová se ptá
9. 5. 2017, 08:57

Dobrý den,pane Steine, potřebovala bych radu co přidávat ke krmivu a nebo jestli snížit krmnou dávku feně IW 8 měsíců staré.Přibližně 3 týdny máme problémy s řidčí stolicí. Fenu krmím FM Pacific Ocean Fish 3x denně 350 gramů granulí a do polední dávky přidávám konzervu Topstein nejčastěji kuře a ryba. Asi týden přidávám do krmiva i probiotikum ale změnu nepozoruji.Občas dostane jablko které tak miluje více nic.Přemýšlím jestli nesnížit krmení na 2x denně a menší množství. Děkuji Makulová a IW Bakhara

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 5. 2017, 06:57
Vážená paní Makulová. Kolik fenečka aktuálně váží.Dostává ještě variantu puppy? Spíše už by měla přejít na FM Pacific ocean fish lb, nebo original. To je v návaznosti na to, jak fenka tráví množství živočišných tuků. Určitě stačí pejskovi dávat krmení ráno a k večeru. Dá se předpokládat že krmná dávka je zbytečně vysoká. napište mi proto prosím váhu fenečky. Těším se, že mi pošlete i nějakou pěkou fotku vaší fenečky. Příjemný den.
Miroslava Hofmanová se ptá
10. 4. 2017, 18:03

Dobrý den. Děkuji za odpověď z loňského roku, kde jste mi radil ohledně feny NO, 11 let, kastrované, která trpěla chronickou nežravostí a měla pohybové problémy. Situace se změnila takto: krmení jsme změnili.Bohužel Firstmate Pacific ocean fish senior nežrala a tak jsme zkusili FirstMate Potato & Chicken with Blueberries do kterého přidám vždy trochu kuřete. Nic jiného nedávám.Asi to není ideální ale krmení jí chutná. Takže co se týká krmení, je z ní úplně jiný pes, misku vymete ve chvilce. Co se ale změnilo k horšímu jsou její pohybové problémy. V lednu se výrazně zhoršila, skoro nevstala. Vet jí od té doby vždy tak asi jednou za 4 týdny píchne injekci Depo-medrolu a k tomu bere Nomaad Artivit forte. To jí výrazně pomohlo. Sice se jí špatně vstává ale patnáctiminutovou procházku s občasným klopýtnutím 3x až 4 x za den zvládne. Co přetrvává je úbytek váhy,ubývají svaly diagnoza - maldigesce a tak je slabá. Existuje něco čím bychom jí mohli ještě pomoci? Dog geriatrikum byl dobrý (ale na pohybové problémy nestačil) a ani nevím, jestli mohu dávat spolu s Artivitem(jedna složka je stejná). S pozdravem M. Hofmanová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
11. 4. 2017, 04:03

Vážená paní,

 

je dobře, že se Vaše fenečka chytla. Problémy se staršími psy většinou nastvávají hlavně v zimním období. I já jsem podobnou věc registroval u jednoho z mých psů poprvé ve 13 letech a podurhé ve 14 letech. Pokud fenku krmíte s rozumem a nepřekrmujete ji, pak jak je vidět nevadí ani krmivo s vyšší hladinou tuků, ikdyž u starších pejsků preferujeme krmivo s nižší hladinou bílkovin, ale hlavně tuků. Pokud dáváte dog geriatrikum, je to určitě dobře, neboť tato tabletka podporuje jak kloubní výživu, tak i problémy způsobené stárnutím a rovněž podporuje i trávení. Pokud, jak píšete, fenečka vstává hůře, tak můžeme tabletky dog geriatrikum kombinovat s tabletkami dog chodnro. Pokud používáte jiné, i tato varianta kombinace je možná. V každém případě ale musíme počítat s tím, že pejsek stárne a doplňky krmiva je opravdu dobré trvale používat. V tuto chvíli bych omezil procházky na minimum, pokud pejska máte volně puštěného u Vás doma na pozemku. Držím palce

Petr Vičar se ptá
2. 3. 2017, 15:54

Dobrý den,jáké granule z vašich výrobků by jste mi doporučili pro 2leté vlkodavy? Děkuji Vičar.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 3. 2017, 01:54
Možností je mnoho. Nejlépe se doporučuje, kdybyszte napsal, jaký má v současné době váš pes  režim. Z Firstmate by to mohlo být FM lamb rice ze superpremií, z ultrapremií pak Australian lamb. Pokud šáhneme vedle , tak Farm fresh jehněčí a králík, popřípadě  Farm fresh lamb peas , třetí značka pak 25 kg balení Belcando dinner.
Ilona Lasotová se ptá
9. 2. 2017, 12:12

mam dostat civavu a nevim cim ji mam zacit krmi bude mit 6.tydnu mockrat předem děkuji Lasotová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 2. 2017, 10:12
Obvykle se štěňata berou v 7. týdnech.  Je dobré vědět, čím je u chovatelky krmena. Z naši nabídky bych Vám doporučil Pacific ocean fish puppy, popřípadě i Chicken and blueberies. Na jednom i druhém si pochutná. Tato krmiva mají jen živočišné tuky. Neobsahují žádné rostlinné oleje, kterým je u psů lépe se vyhnout.
pAVLA šIMŮNKOVÁ se ptá
29. 1. 2017, 09:29

Dobrý den, máme pětiletého havavarda - ráno do misky s vodou jsemjí omylem přidala perlivou magnesii vodu - vypila tak asi deci vody - může mít nadjímání po této perlivé vodě? Děkuji za odpověĎ. Šimůnková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 1. 2017, 07:29
Určitě se jí nic nestane. Ono psi mnohem raději pijí čistou vodu, než vody sycené.  Kdyby mu to nechutnalo, tak asi vodu ani nepil. Určitě se nebojte, že se něco stane.
Lucie Makulová se ptá
27. 1. 2017, 12:58

Dobrý den, pane Stein, teď jsem zjistila nemilou zprávu.Vlastním fenu irského vlkodava nyní jí bude 5 měsíců(určitě si na mě vzpomínáte píši Vám když něco je třeba) a její sourozenec u jiného majitele má prošlapy na předních tlapách.Co mě překvapilo je krmen Firs Mate Ocean fish tím samým krmením jako máme my a přesto tento problém...dost mě to vyděsilo..Vím že to záleží i na dalších faktorech jako třeba zátěž atd..ale u této značky?? S pozdravem Makulová L.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 1. 2017, 10:58
Museli bychom se vrátit k tomu, čím byla krmena jejich matka, jak byla krmena, hlavně čím byla krmena štěňata celého vrhu. U vlkodavů se tento projeeev objevuje. Možná by ta situace o které píšete by mohla být mnohem horší. Nicméně víte opravdu, jak je ono štěně krmeno, jaké dostává pamlsky, co dostává od stolu, kolik pytlů fm opravdu sežral? Nebyl špatný start štěněte ještě u chovatele? Když údajů znáte více, dá se určitý úsudek udělat. Nevýrůstal např. na RC??????????????
Andrea Hvězdová se ptá
23. 1. 2017, 19:50

Omlouvám se na email nešlo odpovědět. Dobrý den , děkuji vám za odpověd. Někdo psal, že procentuelně je maso zastoupeno v 50% moučky, bílkoviny jsou občas zavádějící. Prozatím jsem od paní Lucie neobdržela zprávu, již džíve jsem s vámi spolupracovala, ale přihlašovací udaje již nefungují. Chtěla jsem se zeptat, zda máte nějaký chovatelský program , případně velkoobchodní ceny atd (mám živnostenský list) Uvažuju o změně krmiva, objednávala jsem pro svou zoo a odchovy z velkoskladu hajek. děkuji hezký večer Andrea Hvězdová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 1. 2017, 05:50

Víte ono pojem maso a moučka, to jsou dvě maprosto jiné pojmy. Maso obsahuje 60 až 70 procent masa. Takže pokud někdo říká 50% masa , tak v přepočtu na moučku je to 15% moučky , když těch 50% masa násobíte  0,3%  máme výsledem tady. Když ale v krmivu by bylo 50% masa, což je takřka nemožné, protože je třeba, aby krmivo mělo pokud možno živočišné tuky a uhlohydráty a použiji pro výpočet klasickou trojčlenku, pak se dostaneme k tomu, že v jednom kilogramu  je cca 1,67 kg masa. (dopočetli jsme k moučce vodu)

To jen tak okrajově. Máme aktuálně špičkovou nabídku grain free krmiva v 25 kg chovatelském balení. Jinak Perfektní nabídku nyní máme v německém Leonardu. Tam vám jsem schopen nabídnout rovněž dobré podmínky u krmiv v akci. Můžete mi napsat na e mail info@catcat.cz  Více můžeme osobně i v telefonu, klidně vám zítra zavolám.

Andrea se ptá
23. 1. 2017, 16:48

Dobrý den, koukala jsem na bezobilné granule pro kočky firsty a nikde jsem nenašla složení a % zatoupení masa. Mohla bych znát složení těchto granulí. děkuji vám za odpověd, hezký den andrea Hvězdová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 1. 2017, 02:48
Viz níže jsem zkopíroval živočišné bílkoviny. U krmiv z ryb je to 95% a u kuřete 93% živočišné bílkoviny. Řekl bych , že více už ani není možné. My sami máme dva ragdoly a jednu kočku evropskou. Vypadají naprosto luxusně. Jejich foto najdete na našem firemní kalendáři pro rok 2017. Jiné kočky a psi než naše, popř. našich přádel a pravidelných odběratelů pro reklamu zásadně nepoužíváme. Věřím, že vaše kočička bude s našim krmivem více, než spokojená.95 % Protein
From Pacific Ocean Fish Meal 5 % Protein
From Vegetables 0 % From Grains
Lucie Makulová se ptá
17. 1. 2017, 09:30

Dobrý den, od 2 měsíců věku krmím irskou vlkodavku granulemi First Mate Pacific Ocean fish nyní jí jsou 4 měsíce a krmím FM Ocean fish Large Breed.Bohužel než došel další pytel krmení feně jsem nabídla rýži a konzervu Topstein protože granulí bylo už málo.Od té doby máme stolici řidší a chodí častěji.Zkoušela jsem probiotika ale změna není.Na den dostává cca 500 g granulí a do polední dávky přidám trochu konzervy Topstein.Jako pamlsek sušené maso jen občas při tréninku. Děkuji Makulová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
17. 1. 2017, 07:30
Irský vlkodav je hodně náročný pes. Dostává ještě nějaké pamlsky? Nedostává navíc nař. chleby, rohlíky a apod.? Není vyloučené, že své mohla udělat právě rýže, neboť jsou psi, ktzeří mají problémy i s rýží. Já bych osobně doporučil jít s tuky níže , takže Pacific ocean fish  original, nebo Australian lamb. Alternativně z krmiva Farm fresh pak jehněčí s králíkem. Všechny tři jsou grain free. Co se týká průjmů, máme velmi dobré zkušenosti s krmivem Nuovafattoria stone cric. To krmivo je levnější, ale velmi dobré výsledky máme s  zastavovámním průjmů. Můžeme zkusit i malé 2,5 kg. Vynechal bych nyní i sušené maso. To je z jaké značky? Doufám , že nedostává piškoty, případně zbytky od stolu. Toho bych se automaticky vyhnul. Bylo by dobré, kolik pes aktuálně váží.
Lucie Makulová se ptá
15. 12. 2016, 10:27

Dobrý den, pane Steine, nejprve bych Vám chtěla poděkovat za dosavadní pomoc při výběru granulí.Mám fenku IW jak jsem Vám již psala nyní jsou jí 3 měsíce a je cca 1 měsíc na granulích First Mate Puppy Pacific Ocean fish a ny ní na vaší radu jsme přešli na FM Pacific Ocean fish Large Breed doufám že to není moc brzy protože na pytli je psáno od 5. měsíců?Snad nic nezanedbám.je to můj vysněný pes.Prospívá myslím dobře nyní váží 20 kg a granulky ji zalévám vývarem, jí 3-4x denně.K polední dávce přidávám pár lžic konzerv Topstein taktéž od vás.Ny ní se trápíme s burzami na loktech - ale tito psi na to prý trpí- chce to čas:)Trochu mě překvapila velikost a barva granul FM Pacific Ocean fish Large breed - zdají se velké a světlejší barvy než Puppy..Děkuji Makulová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 12. 2016, 08:27
FM je přírodní krmivo, které se nezbarvuje. Proto barvu ovlivňují použité suroviny. Věřím, že vše bude pokračovat jak má, protože první rok věku je rozhodují pro zdraví vašeho pejska. Věřím, že zdravý bude a počáteční problémy nebudou. U velkých psů čím dříve přejdete na juniorskou a dospěláckou stravu čím dřív, tím lépe. Nebojte se vůbec.Držím palce a mám s vás radost.
Ivana Brabcová se ptá
8. 12. 2016, 07:01

Dobrý den, chovatelka krmila granulemi Bosch,když mi je přestal baštit zkoušela jsem různé značky které by mu chutnaly, Acana, Artemis, Orijen, Calibra,Platinum atd. Bohužel moc mu nechutnalo. Momentálně zkouším Firstmate Australian lamb. Krmivo Farm fresh klokan. kachna, jehně.Piškoty už nedávám vůbec,pamlsky sušené masíčko Brit a Platinum Moc děkuji s pozdravem Brabcová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 12. 2016, 05:01
Jakého máte pejska a jak je starý? Upřimně první pohled na tu širokou pleádu mi říká, že jste dávala i krmivo, které obsahuje 18% vody a to nejde zakonzervovat bez chemie. Pak možná krmení, které má přiliš velké složení složek, čímž se samozřejmě zvyšuje možnost propuknutí alergie, či intolerance a samozřejmě krmivo s vysokou bílkovinou vidím pro psy s mimořádnou zátěží. Platinum prosím raději nedávejte. Možná psovi chutná, ale spíše tím zkazíte výsledky opravdu  kvalitního krmiva.