Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 20/132)

Veronika Burianová se ptá
22. 8. 2013, 10:32

Dobrý den, mam 4 měsíční štěně a nemůžu se rozhodnout jakými granulemi krmit, na firstmate slyším samé chvály. Je možno získat nějak nějaké vzorky? Děkuji Burianová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
22. 8. 2013, 08:32
Vzorky krmení nezasíláme a ani je od FM nemáme. . V nabídce jsou ale 400 gramová balení Firstmate, popř. 2,3 kg balení, která zasíláme e shopem www.krmivo-pro-psy.com Pro čtyřměsíční štěně, které nevím na čem vyrůstalo je sázka na jistotu FM Pacific ocean fish original.
Ondřej Čížek se ptá
15. 8. 2013, 22:21

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat jaké krmivo byste mi doporučili pro mého pejska. Je to Bílý švýcarský ovčák a teď mu jsou 4 měsíce. Zatím dostával brit care puppy large b. ale dál bych pro něj chtěl kupovat krmivo které bude lepší. Měl jsem zájem o Blue Buffalo Wilderness ale to se už bohužel mimo USA nevyváží, tak mě napadlo oslovit Vás s dotazem jaký typ vašeho krmiva by byl srovnatelný s Wilderness. Pro mě je důležité aby neobsahovalo karoten protože pak bílým ovčákům rezne srst. Přeji hezký zbytek dne s pozdravem Ondřej Čížek

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 8. 2013, 08:21
O karotenu by to bylo na delší povídání. Záleží rovněž kromě vysokého syntetického vit. A na rostlinných olejích. Osobně bych vá nyní mohl nabídnout americké krmivo Regal, kde v této chvíli máme akční nabídku právě i na štěněcí krmivo. Velmi dobré zkušenosti máme s německým Belcandem a pokud se krmiva FM týká, začal bych FM Pacific ocean fish large breed a postupně bych přešel na krmivo Maintenance.
Martina Moravcová se ptá
14. 8. 2013, 22:03

Prajem pekný deň, prosím Vás aké by ste mi poradili krmivo pre suku cane corso, 3 mesiace, teraz má 13kg. Doteraz sme krmili na doporučenie chovatela RC. ďakujem Moravcová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 8. 2013, 08:03
Po tomto krmení bych byl opravdu opatrný, takže bych doporučil FM Pacific ocean fish puppy, nebo americký Regal puppy. Více info o těchto krmivech najdete na našem e shopu www.krmivo-pro-psy.com
Alena Nováková se ptá
14. 8. 2013, 18:34

Dobrý den, chtěla bych se zeptat do kolika měsíců mohu krmit své štěně yorkšírského teriéra granulemi Pacific Ocean Fish Puppy. Kdy bych měla přejít např. na Pacific Ocean Fish či Australian Lamb? Předem moc děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 8. 2013, 04:34
Klidně s nimi můžete krmit rok i více, ale kdyby se vám zdálo, že štěňátko přibírá, tak můžete přejít na nižší množství tuků kdykoliv ve své podstatě jsou to všechno zároveň all life stages krmiva. Takže se vůbec nemusíte obávat, že byste udělala chybu.
Monika Flousková se ptá
14. 8. 2013, 01:05

Dobrý den, mám roční čivavu,dáváme FM pacific puppy.Fenečce moc granule chutnají.Vzhledem k tomu,že je jí už rok, měli bychom přejít na granule pro dospělé.Ale granule jsou větší a tvrdší a fenka je nechce. Mohu podávat štěněcí granule, nebo musím přejít na dospělé. Děkuji za radu. S pozdravem Monika F.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
14. 8. 2013, 11:05
Tomu malému pejskovi štěněcí granule nevadí. je poměrně mladá a tak množství tuku bych v tomto případě neřešil. Zkoušela jste jí už např. FM s borůvkama? Pokud byste měla zájem, můžete zkusit např. i Belcando finnest grain free. Je v dostání i v kilových baleních a případná občasná změna rozhodně není na škodu.
Petra Böhmová se ptá
13. 8. 2013, 22:07

dobrý den, brzy si jedeme pro štěnátko border kolie .. x měcísů "ležím" ve studii granulí, first mate vyhrává na plné čáře, jen nevím, kterými by bylo nejlepší začít? - máme doma ještě dvou letou jorkšírku, tak bych chtěla začít i jí dávat granulky firstmate .. koukala jsem na Pacific Ocean Fish Puppy, že by ho mohla borderka i jorkšírka? a jak dlouho bych ho měla štěnátku dávat? na co pak přejít? moc děkuji za radu, jste zlatí, že tady pomáháte .. B.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
14. 8. 2013, 08:07
Té dvoulleté jorkšírce granulky Pacofic ocean puppy, stejně jako štěňátku borderky určitě neublíží. My máme doma 2 jorky, takže bych doporučil ještě FM s borůvkama, nebo Belcando finnest croc, či finnest grain free. Borderku nechte klidně půl roku na štěněcím a pak bych ji převedl na FM maintenance.
Věra Kozáková se ptá
12. 8. 2013, 22:18

Pes-kříženec,14 let,před měsícem po rozboru krve veterinář sdělil, že má silně poškozená játra-vysoký obsah bílkovin (pokud jsem to správně pochopila).17 dní pes dostával "kapačky",antibiotika,veterinář zakázal jakékoliv bílkoviny živočiš.nebo rostlinného původu,doporučená dieta je konzerva i granule: Hills prescription diet I/d canine hepatic health.Bohužel psovi nechutná ani jedno,konzervu míchám s uvař.těstovinami bezvaječnými, vařenými se strouhanou mrkví.Granule vezme velmi opatrně (snad aby mi udělal radost), můj dotaz tedy je, zda event.neexistuje "chutnější" stejně vhodná dieta,podotýkám, že veterináři důvěřuji jen hledám pro Kubíka příjemnější- z jeho pohledu- dietu. Zatím dává přednost třeba dětským piškotům,rohlíku namočenému do mrkvové polévky,buchtě,sladkému rohlíku. Omlouvám se a děkuji za váš čas. Kozáková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 8. 2013, 08:18
Tento případ je poměrně komplikovaný a bez znalosti vašeho konkrétního psa není možné zasahovat do průběhu veterinární léčby.Normálně bych asi piškot nedoporučoval, ale s ohledem na věk bych to v tomto případě polknul, ať se pejsek má dobře.
Barbora Melezinková se ptá
8. 8. 2013, 21:03

Dobrý den, už jsem Vám dotaz psala, ale ještě jsem zapoměla dodat kožní problémy. Boláky na břiše, tříslech a v podpaží. Udělá se jakoby pupínek, který se změní ve velký skoro černý strup a po vyloupnutí zbyde bílí flíček, který špatně a dlouho mizí. Veterinář má podezření na alergii na trávu, slunce nebo některý druh stravy, ale neprovedl žádné testy, vždy jen nasadil mast, která sice fungovala, ale po vysazení se boláky oběvili znovu.. Jelikož jsem četla, že i Vaše granule jsou i na kožní problémy, myslíte, že by zrovna na takovýto druh problémů mohli pomoci? Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 8. 2013, 07:03
To nebude aleergie na trávu, to bude příznak potravní intolerance.Psa nekoupejte a zkuste nejraději FM , mohla by kromě seniorky být i verze FM Pacific ocean fish original.
Barbora Melezinková se ptá
8. 8. 2013, 20:58

Dobrý den, mám 2,5 letou fenku ridgebacka kříženou s černým labradorem. Krmena byla od malička granulemi Hills, která snášela velice dobře, měla krásnou lesklou srst, zažívání v pořádku.. Po prvním hárání jsem jí nechala vykastrovat (nesouhlasím s množením nečistokrevných plemen) a začala jsem krmit granulemi Hills light (aby netloustla). Zanedlouho jsem u ní začala pozorovat problémy, po jídle často bezdůvodně zvracela, častější a větší stolice, občas průjmy, i srst se jí zhoršila. Hledala jsem jiné krmivo a přešla jsem na granule Acana light (na doporučení kamaráda). Zvracení sice přestalo,ale stejně mi přijde, že má "moc velkou" stolici s ohledem na to jakou dávku granulí dostává. Navíc se jí ještě více zhoršila kvalita srsti.. je černá a začíná jakoby hnědnout, na srsti má jakoby mastný povlak a je matná, navíc šíleně pelichá (a to i po vykoupání speciálním šamponem). Myslíte, že granule First Mate by pomohli jednak jejímu zažívání, srsti a aby nepřibírala na váze? Děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 8. 2013, 06:58
To zmatnění srsti je dáno surovinovým složením, ale i vlákninou. Osobně pro vašeho Pejska bych viděl z řady Firstmate, aby se dala do pořádku krmivo s vyšší vlákninou, aby začala fungovat peristatika střeva. Jinak z FM bych se nebál ani varianty FM lamb meal rice. Z dalších značek, které dovážíme pak mne napadá vynikající americký Regal venison z jelenů z Nového Zélandu. ten byní máme v akci stejně jako regal salmon a lamb rice.  Jsou to tak kvalitní krmiva, že šlápnout vedle se zde nedá.Tu červenou barvu jste začala Hillsem, neboť vit. A se usazuje v tucích a chvíli trvá, než se projeví.
b. Diepoltova se ptá
4. 8. 2013, 07:22

Dobrý den, pořídili jsme fenku Boloňského psíka, od chovatelky zvyklá na granule Taste of Wild High Prairie Puppy ( dle složení je % složení základních živin témeř stejné jako FM Ocean Fish puppy) . Ráda bych znala Váš názor na střídáni granulí u rostoucího psa, setkala jsem se s názorem, že je střídání po několika měsících vhodné. Event. vaše doporučení. S ohledem na nežádoucí zbarvení srsti a tečení z očí.děkuji Bára

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 8. 2013, 05:22

Vašemu pejskovi teče s očí? Pokud ano, je něco špatně. Španě je i při problémech s análními žlázkami . Může to být způsobeno, nebo podpořeno krmivem z nekvalitních surovin.

Našel jsem si na internetu složení krmiva o kterém píšete a kromě řepkového oleje u krmiva postrádám ve složení jakýkoliv živočišný tuk

Z našeho krmiva bych vám mohl nabídnout Firstmate Pacific ocean fish puppy, Regal puppy, nebo Belcando puppy.

Výrobce/dodavatel: Diamond Pet Foods, USAZákladní informace:Procento bílkovin: 28.00%Procento tuku: 17.00%Druh obilniny: bez obilninZdroj živočišných bílkovin: hovězí, jehně, vejce, zvěřina, ryba,Zdroj minerálních látek: anorganický, chelátová forma stopových minerálůZpůsob konzervace: Podrobněji:Suroviny: bizon, jehněčí moučka, sladké brambory, vejce, protein z hrachu, hrách, brambory, řepkový olej, rajčatové mláto, pečená zvěřina, pečený bizon, lněné semínko, bramborová vláknina, přírodní aroma, mořská rybí moučka, lososový olej (zdroj DHA), sůl, sušené kořínky čekanky, extrakt z juky, rajčata, borůvky, maliny, sušený produkt fermentace Enerococcus faecium, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, Trichoderma longibrachiatum, chelát železa, chelát zinku, chelát mědi, chelát manganu, další vitamíny a minerální látky
Jitka Kožnarová se ptá
31. 7. 2013, 17:17

Dobrý den, teď momentálně krmim Firstmate large breed-Pacific ocean Fish,ale mám strach aby se pejskovi neomrzeli.Můžete mě doporučit i jiné od Firstmate.Mám 2 letého Bernského salašnického psa.Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
1. 8. 2013, 03:17
Klidně můžete přejít na FM lamb meal rice, Na zkoušku bych zkusil i americké krmivo regal venison , vyryobené z jeleního masa .Věřím, že pro pejska to bude vítaná změna. Navíc na regal v tuto chvíli máme výhodnou prázdninovou nabídku. takže potěší i cena.
Lenka Maňasová se ptá
29. 7. 2013, 16:23

Dobrý den, poslední dobou slyším samou chválu na toto krmivo a ráda bych na něho také přešla.Nevím však,jaké přesně z Vaší nabídky vybrat.Tak tedy,jaké krmivo by jste mi doporučili pro fenku staforda,stáří 2roky,váha 25kg.Fenečka má citlivější kůži se sklonem k vyrážkám a občasné záněty kůže a je po kastraci,aktivita spíše menší.Děkuji a přeji krásný zbytek dne.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
30. 7. 2013, 02:23
Ve vašem případě bych začal krmivem s jedndím zdrojem uhlohydrátu a jedním zdrojem živočišného proteinu. Zvolil bych nižší hladinu tuků a proto se přímo nabízí Firstmate Pacific ocean fish original, na Australian lamb. Problémy s kůží bych řešil i podpůrným  podáván tabletek DOG skin and coat. Stačily by 2 tabletky denně po dobu 2 měsíců, takže by to vycházelo na 2 balení. P/oté by se dalo přejít na FM lamb meal rice, púopř. kombinaci lamb meal rice a australian lamb.
Petra se ptá
28. 7. 2013, 11:33

Dobrý den, Mám 13 letého psa, od mala byl nežravec, hodně vybíral, Krmili jsme v dobré míře RC, Eucanubou, poté Acanou atd. Postupně jsme přešli na Firstmate, ten byl pro nás v té době celkem drahý, takže jsme začali s Belcandem, ten nám sedl, ale po nějaké době ho pejsek začal odmítat.Zkusili jsme mu koupit Joseru, tu baští, ale po cca 1/2 roce vidím, že srst není tak hezká..zdravotně je v pořádku, jen už občas pokulhává,,,. Chtěli by jsme mu zajistit ještě dlouhý život a proto prosím o radu. Máme v merku tyhle granule, prosím můžete se podělit o zkušenosti, případně poprosím o nějaké pořadí? Fromm Family Senior Gold Dog Lovers Gold Original Belcando senior nebo mám připlatit a investovat do FM Pacific ocean senior? .Jaké další by jste mi doporučil? děkuji za info Petra K.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
28. 7. 2013, 09:33
Samozřejmě Pacific ocean senior by byl nejlepší, mohu doporučit . Mohli byste zkusit kromě FM, či Belcando senior , ale doporučil bych i americký regal venison. Pokud pejsek FM přestal žrát, předpokládám, že neměl hlad. Uvědomte si, že Fm na trhu je krmivo s největší měrnou hmotností a vyšší metabolickpou energií. Pokud je navíc ještě teplo a pes nemá energetický výdej, tak nežere.
petr cwenar se ptá
23. 7. 2013, 16:23

Dobrý den, mám fenku zlatého retrívra, ma 11 let a celou dobu jsem mu dával granule NUTRAM, chtěl jsem přejít na granule pro staršího psa SENIOR, nutram tyto granule nabízí, můžete mi prosím nabídnout vase granule pro seniory a porovnání v čem se tyto granule od sebe lisí a v čem jsou ty vaše lepší, děkuji Cwenar

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 7. 2013, 02:23
jedno i druhé krmivo je původem z Kanady. Takže z tohoto pohledu dobrá volba. Kdyby jste chtěl zkusit změnu, pak z naší nabídky vám můžeme nabídnout Pacific ocean fish senior, krmivo které je postaveno na jediném zdroji živočišného proteinu a tím je ryba. Rovněž tak krmivo obsahuje jediný zdroj uhlohydrátu a tím jsou brambory.Jedno i druhé je dobrá volba.
Lidie Rumanová se ptá
22. 7. 2013, 17:36

Dobrý den, moje fenka Niky Howavard, 11,5 let má od 2.11.2012 záchvaty epilepsie, po vyšetření krve Dg. jater. insuf., po přeléčení výrazné zlepšení: játra ALT - 43, ALP - 225, Amyláza - 586, nyní krmivo - Specific CKD Heard + Kidney Support. Uši: otitis externa Měli by jste, prosím vhodné krmivo a pamlsky? Prosím o doporučení a nabídku. Děkuji. Lidie Rumanová, Kravaře

Ing. Gerhard Stein odpovídá
23. 7. 2013, 03:36
Myslím, že bychom našli ve veterinární řadě Forza 10 aktive. Kdybyste jela náhodou přes Komárov, klidně se zastavte do našeho areálu na Podvihovské ulici 10 ( bývalý areál barvy laky Komárov) Rádi vás uvidíme.