Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 22/132)

Jana Ježová se ptá
13. 5. 2013, 12:34

Dobrý den, mám doma 5ti měsíční fenku australského ovčáka, od počátku krmena FM Ocean Puppy - jsme naprosto spokojeni. Můj dotaz se týká toho, co kterého měsíce je vhodné jí mít na granulích Puppy a kdy přejít na jiné. Roste docela rychle, máme strach, aby nebyl růst moc urychlen. Nyní je na krmné dávce cca 210g.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 5. 2013, 10:34
Nyní máme v nabídce za hodně výhodných podmínek FM Maintenance. Mohla byste přejít i na tuto variantu. Jinak další volbou může být i klasické FM jehněčí s rýží. Čím rychleji u těchto ovčáckých psů přejdete na dospěláckou variantu s nižším množstvím tuků, tím lépe.
Pavla Kraváčková se ptá
7. 5. 2013, 11:01

Dobrý den, můj francouzský buldoček (3 roky) trpí už od narození alergií, svědivostí kůže a především rozsáhlými záněty v uších. Uvažuji o změně krmiva a vím, že i krmivo má na tyto projevy alergie účinek. Navíc buldoček jí vyloženě jen když chce on, klidně i jednou za dva tři dny. Což bych také ráda upravila. FirstMate je pro mě nad cenové možnosti. Uvažuji tedy o Nuova Fattoria Stonce Crick. Je toto krmivo vhodné? Případně bude mít příznivé účinky? Nebo doporučujete jiné. Děkuji moc za radu.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
7. 5. 2013, 09:01
Příznivé účinky pro vašeho psa může mít jakékoliv krmivo z našeho portfolia, ale mám obavy, že pokud má pes problémy, pak vás poplatky za veterinární péči zatěžují více, než krmivo. Osobně bych ve vašem případě šáhnul po tzv. grain free řadě. V jednodudchosti je síla. Zvládla byste Belcando Adult grain free, popřípadě Club prolife s králíkem? Více o těchto krmivech najdete na www.krmivo-pro-psy.com .
Julie Krhounová se ptá
18. 4. 2013, 10:36

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zdali je možné míchat dva druhy granulí.Mám 4 měsíční samojedí slečnu,která je krmena Firstmate High Performance,má krásnou bohatou srst,váží 14 kg,ale je hodně vybíravá.Někdy granule sní,někdy je nechá bez povšimnutí.Není moc velký jedlík.Hodně sleduji Vaše stránky a moc se mi také zalíbily granule Nuova Fattoria Supreme Puppy,ale teď nevím,jestli mám počkat,až dobaští pytel a nebo jí je můžu občas již prostřídat.Moc děkuji za odpověď.S pozdravem Julie K.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 4. 2013, 08:36
Zkuste ji je pomíchat půl napůl. Pokud pejsek ponechá granulky bez povšimnutí, vypadá to, že dostává více, než by měl. V tomto případě se neobávejte ničeho a krmivo fenečce odeberte. Hrozilo by nebezpečí, že se pak s vámi i pejskem potáhne zbytečný problém. Když tak ji nedávéjte ani žádné pamlsky. pejsek vás odhalí a bude vás testovat, co si ještě k vám může dovolit.
silvie se ptá
15. 4. 2013, 19:15

Dobrý den, měla bych dotaz. Máme čivavu cca 11 měsíců krmíme first mate pacifik puppy. Ted jelikož čivavce nějak nejednou tyto granulky tak začínáme dávat menší granule zn. belcando také puppy. Máme v plánu přejít na belcando finnes grain free.. Chci se vás zeptat od jakého věku by čivavy měly jíst granule pro dospěláky? vím, že to není typický dotaz pro Vás, ale zatím jste mi vždy kvalitně poradil. Moc vám děkuji zdavím Silvie

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 4. 2013, 05:15
Na Belcando finnet croc, nebo finnest grain free můžete přejít ihned. Osobně bych se s nimi nebál krmit štěňata v jakémkoliv věku, nebot jsou dokonale vybalancovány, používají surovin jen od prověřených dodavatelů, obsahují optimální poměr tuků jak pro štěňata, tak pro mladé a aktivní psy malých plemen.
Blanka Sieberová se ptá
8. 4. 2013, 21:30

Dobrý den, mám pětiletou fenku hovawarta, která má sklony k tloustnutí a poslední dobou i problémy s lupy. Kolegyně k práce mě doporučila Vaše krmivo, ale chtěla bych se zeptat, které by bylo nejvhodnější. Potřebovala bych u ní regukovat hmotnost (má lehce nadváhu) a odstranit kožní problémy. Bohužel jsem nyní po operaci nohy a nemohu jí minimálně půl roku zajistit více intenzivního pohybu, tak bych jí chtěla pomoci alespoň kvalitním krmivem. Fenka je přes den venku na zahradě, chodí třikrát denně na kratší vycházky, o víkendu se snažím o delší vycházky. Jaké krmivo vzhledem k jejímu věku a velikosti by bylo nejvhodnější? Moc děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 4. 2013, 07:30
Těch aspektů k řešení vašeho problémů stejně jako možností je celá řada. Co se týká FM, pak s ohledem na typ srsti, věk  a aktivitu bych doporučil FM lamb meal rice, nebo nyní máme v akci krmivo Skoki, které rovněž kryje potřeby velkých psů. Obje varianty krmiva nám pomohou řešit problémy, ke kterým se váš pejsek dopracoval. Čím byl krmený?Tu srst můžeme optimálně podpořit tabletkami Dog skin and coat. Pošlu vám na váš soukromý e mail fotky 6 roků starého psa, který byl 3 roky léčen veterináři a dostal se do docela špatného stavu. Po krmení FM je za 3 měsíce pejsek k nepoznání.
Jana Halousková se ptá
8. 4. 2013, 09:27

Dobrý den, prosím poraďte ohledně druhu granulí. Mám fenu velkého vzrůstu asi x labradora s loveckým plemene věk do 1 roka tedy junior. Máme ji z útulku týden, zatím dokrmuji acanou. Ráda bych jí poskytla kvalitní, ale ne zase až hodně drahou potravu. Jaký máte názor na granule Arden, Belcando, Nuova Fattoria nebo Dogland? Fenka nemá žádně zdr. problémy, prosím poraďte mi z této řady čím krmit. Vím, že úplně nejkvalitnější je Firstmate, ale to si nemohu z finančních důvodů dovolit. Děkuji za radu J. Halousková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 4. 2013, 07:27
Možná nejoptimálnější volbou by pro vás mohlo být 25 kg balení Belcando adult aktive, nebo Bewidog sport, které by odpovídyly optimálním požadavkům pro růst vašeho psa. Samozřejmě, pokud budeme ještě více muset hledět na měsíční náklady spojené s krmením psa, řešením je i NUovafattoria, nebo Dogland. U krmiva Ardengrange by měsíční náklady na krmení byly vyšší, než u osttatních vyjmenovaných krmiv. Další možností je , že můžete krmiva střídat. Např. 25 kg baleni´í Bewidog sport, či Nuovafattoria stone cric 20 kg. Vždy velká balení výs výjdou lépe v propočtu na 1 kg krmiva.Držím palce!
Nikol S. se ptá
6. 4. 2013, 12:13

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu a doporučení při výběru krmiva. Máme 4,5 měsíčního labradora, váží 19 kg, výška 50 cm. Nedávno jsem si všimla, že si okusuje drápky a víc se drbe. A taky nám hodně ztmavl. Občas se pozvrací, ale to je možná tím že rychle hltá, nevím. Zátím ho krmíme značkou Hills puppy large breed kuřecí. Po hovězím mu není dobrě a zvrací. Ale poslední dobou si nejsem jistá, že je to pro něj to nejlepší. Moc děkuji za radu. Nikol

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 4. 2013, 10:13
Pokud budete Hillsem krmit dále s největší pravděpodobností se váš pes bude drbat čím dál tím více.Není jiná rada, než rychle pryč.Z naší nabídky bych vám nabídl Firstmate Pacific ocean fish large breed, Regal puppy large breed, či Belcando puppy.
Hrubá Dagmar se ptá
5. 4. 2013, 12:28

Dobrý den , ráda bych se zeptala, zda mohu své dvouleté čivavě dávat granule FM puppy nebo raději již přejít na granulky pro dospělé psy. Je štíhlá, ovšem pohybu moc nemá, pouze třikrát denně procházka na vodítku . Nerada bych zbytečné krmila větší dávkou tuku než je třeba. Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 4. 2013, 10:28
Vzhledem k tomu, že čivva je malý pejsek u kterého metabolické procesy probíhají jinak než u velkých plemen a jedná se o zdravého pejska, klidně mu můžete dávat granule FM Pacific ocean fish puppy. Pokud by pejsek přibíral můžete přejít např. na Australian lamb.
Veronika Ježová se ptá
1. 4. 2013, 21:07

Dobrý den p.Stein, ráda bych Vás poprosila o radu,mame 2,5leteho maďarského ohaře psa, je vyšší než by měl být a váži 33,2kg, ale je hodně hubený, nejen že mu lezou žebra,ale i panevní kosti na zadku, takže vypada takový podvýživený,je ale hodně svalnatý,naše veterinřka říka,že je takový šlachovitý typ.Psa krmíme krmivem Hills pro velká plemena a kupujeme Performance pro psy se zatěží, Gregora máme v bytě, ale denně jsme venku ,minimálně 2-3h v zimě a od jara do konce podzimu 3-4h. Chodíme s ním 3krát týdně běhat a na kolo, kdy ujedeme vždy min. 25-30km.Chci se tedy zeptat,co by jste nám doporučil za granule,aby Gregor trochu přibral,ale zase,aby jsme ho nezatěžovali. Děkuji Veronika Ježová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
2. 4. 2013, 07:07
Doporučil bych zkusit následující varianty: Firstmate Pacific ocean large breed, Fromm Family adult gold, Regal adult large breed. Více info najdete na www.krmivo-pro-psy.com  Objednávku můžete učinit nař. i do mého e mailu stein@staz.cz a´t máme o pejskovi a jeho výživě přehled.
Michaela Dohnalová se ptá
21. 3. 2013, 13:52

Dobrý den, ráda bych se zeptala na vhodné granule. Mám 10-měsíční štěně YT. Jeho váha je velmi nízká 1,6Kg. Vybíravý v jídle není, žere velmi dobře. Od chovatelky byl zvyklý na Royal Canin. Moje sympatie si však tyto granule nezískaly. Chtěla bych se zeptat na vhodnost First Mate, Pacific Ocean Fish Puppy. Toto štěně je velmi málo osvalené, nahrbené. Není v kondici. Je to pejsek s PP, mám ale strach, že jeho váha nevystoupá ani na hranici standartu plemene.Je můj výběr granulí správný? Předem děkuji za odpověď. Dohnalová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
21. 3. 2013, 11:52
Naše jorkšírka má 2 kg a nikdy s FM neměla problémy. Doporučil bych zkusit vzít malé 2 kg balení Firstmate a zároveň vzít např. 1 kg balení Belcanda finnest croc, či 2 kg balení Ardengrange ocean sensitive.Krmení můžete chytře střídat, či kombinovat. ze stávající značky mohu doporučit jen co nejrychlejší úprk.Těch chovatelů co si naříká je tolik, že se z toho málem taky sám osypu.
Maříková Jindřiška se ptá
19. 3. 2013, 13:10

Dobrý den, mám 3měsíční štěně středního německého špice. Od chovatelky jsem převzala granule Bosch. chovatelka do granulí přidávala maso.Nemyslím, že je to dobře. Štěně granule bez masa nechtělo, ani po namočení do vývaru. Přešla jsem na ProPlane Puppy Original a dávám mu to suché a celkem to jí. Chtěla jsem se zeptat, zda ProPlane je dobrá kvalita krmiva a zda u něj mám zůstat. Zdá se mi malý podíl masa/20%/. Můžete mi případně doporučit jiné krmivo pro toto plemeno vhodné.Moc děkuji M.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 3. 2013, 11:10
Součástí filosofie naší firmy je nedoporučovat chpovatelům krmiva, která mají velkou bombastickou reklamu. Když dáte více do reklamy, musíte dát méně do pytle. Takže to k vašemu předchozímu dotazu. Co se týká masa, nemusíte ho ke kvalitnímu krmení přidávat a nebojte se, že štěňátko umře hlady. většinou zkouší, co páníček vydrží. Z našich granulí bych vybral dvě varianty první volba by mohla být holistické krmení Belcando puppy, druhou volbou by mohlo být Firstmate Pacific ocean fish puppy.No a do třetice všeho dobrého např. Regal puppy.
Havlinova se ptá
14. 3. 2013, 17:19

Dekuji za odpověď. Mam ale pocit, ze zadne pamlsky, ktere jste mi doporučil, nejsou vhodné pro malou jorksirku jako odměna pri agility. H.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 3. 2013, 03:19
To máte pravdu, že pro malou jorkšírku se těžko hledá pamlsek. Z toho co jsem doporučil jsou nejsnadnější výcvikové pamlsky Daily bone snacks a deaily hearts snacks, které se ještě dají lámat na menší kousíčky.Pokud nejsou Ziwipeak, zkusil bych na výcvik tyhle.
Kateřina Schneiderová se ptá
12. 3. 2013, 19:46

Dobrý den chtěla jsem se poradit, chci si koupit některé first mate granule, jen nevím které. Mám 10 měsíčního dobrmana. Hodně mi záleží na kvalitní stavbu kostí, svalů a kloubů. Děkuji Kateřina Schneiderová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 3. 2013, 05:46
Zkuste začít od Firstmate pacific ocean large breed.
Havlínová se ptá
11. 3. 2013, 15:16

Dobrý den, oblíbily jsme si u vás pamlsky Jerky ZiwiPeak a ty už dlouhou dobu nejsou? Budou ještě? Připadně něco podobného? Díky. H.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
12. 3. 2013, 01:16
Alena Figarová se ptá
8. 3. 2013, 10:45

Dobrý den, prosím o radu. Mám 15 letého voříška, váha kolem 10 kg. Pejsek je i ve svém věku velmi temperamentní a aktivní. Většinu života byl bez zdravotních potíží. Až v posledních letech se objevily záněty v uších, špatná srst lupy, svědivost a zhubnul.Po neúspěšném vyzkoušení řady krmiv jsem začala krmit FM - Australian Lamb. Po 3 měsících se stav srsti velmi zlepšil a také záněty uší se zatím neobjevily. Zatím ale zůstává poměrně hubený. Můžete mi doporučit z řady FM další vhodnou řadu s vyšší kalorickou hodnotou, kterou by se dalo krmit následně, nebo zůstat u výše zmiňovaného s tím, že se časem stav sám upraví? Děkuji Alena Figarová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 3. 2013, 08:45
Co se týká stavu vašeho pejska, ještě by bylo dobré vědět, čím byl krmen. Pejsek je starší a proto se k němu musíme chovat trošku jinak než k mladíkovi. Na podporu kloubů, mentálního stárnutí a trávení bych doporučil doplňkovou výživu Dog geriatrikum. 1 tabletkqa denně po dobu alespoň 2 měsíců. To znamená, že by stačilo 1 balení 60 tabl.  Asi bych ještě australian lamb nechal. M"žeme ale zkusit i FM Pacific ocean senior, nebo Belcando senior. Není dobré zatěžovat jeho trávicí trakt vysokými tuky. Můžete mi poslat fotku vašeho pejska?