Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 25/132)

Zuzana Krimová se ptá
21. 12. 2012, 15:45

Děkuji, pane Steine, za odpověď. Ano, jedná se o psa. Pamlsky dostává - hlavně z buvolí kůže (od Trixie) a pár piškotek cca 4 za den. A ještě mu dáváme prášek proti zubnímu kameni, myslím od fy Alavis, ten dostává denně asi půl roku. Mám prášek a pamlsky vysadit, nebo je můžu dávat dál? A nasadit Dog skin? Moc děkuji!! Z.Krimová Z.Krimová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
22. 12. 2012, 01:45
Preparát proti zubnímu kameni bych asi ponechal, piškotky bych určitě zrušil. Pokud pamlsky, tak bych preferoval sušené králičí uši a pod. Rozhodně ne pamlsky uzené.Dog skin and coat bych nasadil.Možná pejskovi můžete občas pozměnit krmení např. monodietu Firstmate Pacific ocean fish original bych viděl velmi dobře.
Zuzana Krimová se ptá
21. 12. 2012, 09:53

Dobrý den, mám 5-letého zlatého retrývra, krmíme už asi rok Arden Grange - velmi mu stále chutná, bez problémů. Asi před měsícem začal pouštět srst a stále vypadává (ne jenom jednotlivé chlupy). Inak nemá žádné problémy, žere s chutí, pije,... Mám starost, čim to může být, jestli je to normální v zimě... Takto "pelichával" v létě... Děkuji za názor. Z.Krimová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
21. 12. 2012, 07:53
Co dostává pejsek kromě granulí? Nedostává nějaké pamlsky ? Preventivně bych doporučil dvouměsíční kůru na podporu dravé kůži a srsti pomocí doplňkové výživy Dog skin and coat. Nevím, jestli váš pejsek je opravdu pes - samec, nebo je to fenka. Příčina by mohla být i hormonálního původu, např. po hárání. Bližší údaje ale neznám, tak se mohu jenm domnívat. Jinak bych to viděl na 3 tabletky dennně po dobu 2 měsíců.
Markéta Těšínská se ptá
15. 12. 2012, 16:26

Dobrý den, u jednoho z našich pejsků-ač velikostí stejný jako ostatní máme problém s velikostí granulí, koupili jsme First Mate Lamb and Rice a granule jsou pro fenku moc velké. Vyrábíte menší velikost granulí? děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 12. 2012, 02:26
Máme doma čivavu a jorkšíra. Granulky FM pro ně nejsou problém. Žerou FM Performance, borůvky, Pacific ocean fish original. Čím větší a tvrdší granule, které pejska donutí kousat, čímž dochází k masírování dásní, tím lépe pro jeho zdravý chrup. Naši si vezmou granulku z mističky, zanesou si ji do pelíšku a tam se s ní v klidu zabývají. Pak si doběhnou pro další. Pokud byste ale opravdu chtěla malé granulky, pak bych vám doporučil Bellcando Finnest croc, popř. monodietu Finnest Grain free.
Zedníková se ptá
11. 12. 2012, 10:00

Dobrý den, jsem majitelkou anglického kokršpaněla, který letos v srpnu měl 13 let. Celý život si držel váhu 15kg a měl dostatek pohybu ač žije v panelovém domě. Poslední rok se to ale zhoršuje a jde na něm poznat stáří, nejvíce začíná mít problémy na zadní nohy, které se mu bohužel i rozjíždějí na podlaze v bytě. Zároveň se dostal na váhu 12,5kg. Prosím o radu jakou stravu nebo doplňky bych měla zvolit na posílení kloubů atd. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem, Zedníková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
11. 12. 2012, 08:00
To co píšete je přirozený jev. Musíme se přizpůsobit změněným potřebám stárnoucího organismu. Co fungovalo dříve je dneska jinak. Doporučil bych vám s ohledem na věk a dostatek tzv. kloubní výživy Firstmate Pacific ocean fish senior. Zvýšené množstvíé vlákniny nám bude podporovat metabolické procesy. Optimální hladina tuků a dietní živočišný protein z ryb bude maximálně prospěšný pro zdraví vašeho psa. Doporučil bych ke krmivu podávat doplňkovou výživu Dog geriatrikum. Pro vašeho pejska by stačilo 1,5 tabletky dennně. Ideální je vzít si 2 balení po 60 tabletkách a podávat je až do jejich spotřebování. Třetina tabletky je koncipována na podporu kloubní výživy, třetina tabletky řeší problémy mentálního stárnutí a třetina tabletky pomáhá lepšímu trávení. Proto vidím výše uvedené kombinace výživy vašeho stárnoucího pejska jako optimální.
Tereza Belanová se ptá
9. 12. 2012, 20:18

Dobrý den, protože už jsem pročetla a prostudovala všechna krmiva na Vašem eshopu a stále nevím, které krmivo vybrat, chtěla jsem Vás poprosit, zdali byste mi neporadil. Máme štěně cane corso - 2,5 měsíce. Pejsek je venku (se svou matkou) a proto spotřebuje více energie, než psík domácí. Je to velké (obří plemeno). Vybírala jsem z granulí Belcando, Nuova Fattoria Supreme Puppy nebo Club Prolife Puppy Large breed a prostě nevím, které z nich vybrat.. U Nuova se mi líbí vysoké procento proteinů a nízké popeloviny, u Club Profile se mi líbí omega mastné kyseliny, ale je tam oves a ječmen, u Belcanda velké 25kg balení :-)) Jaké krmivo byste mi doporučil vy? Pes je žravý, takže s chutností granulí nemáme problém..

Ing. Gerhard Stein odpovídá
10. 12. 2012, 06:18
Upřímně, ani s jedním krmivem asi neuděláte chybu. Existuje i možnost zkusit a vzít od každého krmiva alespoŃ 5 kg balení. Nepochybnou výhodou Belcanda junior ale je, že máme 25 kg velká chovatelská balení. Zvolte tedy jako základ Belcando a ty další varianty využívejte pro zpestření nabídky jídelníčku vašeho pejska.
Kateřina Macová se ptá
8. 12. 2012, 21:36

Dobrý den, jaké krmivo je vhodné pro hladkosrstého jezevčíka ( stáří 11 měsíců). Je sice po operaci šourkové kýly, ale dietu již nemá. Je velmi aktivní až neposedný a moc rád všechno kouše. Děkuji Macová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 12. 2012, 07:36
Z Firstmate bych mu zkusil nabídnout variantu s borůvkami Chicken and potato z řady ultrapremií, ale doporučil bych i varianty z německého holistického krmiva Belcando a to Belcando finnest grain free, nebo Belcando finnest croc. Odpovídá to věku a aktivitě vašeho pejska.
Kateřina Petrovická se ptá
5. 12. 2012, 11:06

Dobrý den, před rokem jsem si přivedla domů dva osmileté boxery, kteří byli dříve krmeni nějakým sportmixem. Žádnými kloubními problémy netrpí, mají drobný sklon k nadváze - to asi díky kastraci, nízké zátěži a taky soutěživosti a rychlosti jakou vše sežerou. Prošla jsem tehdy různé recenze a žebříčky a zvolila krmivo Orijen Dog Senior. Rozhodně nejsou vybíraví a sežerou vždy vše, co dostanou. Odléčili jsme všechny zdravotní neduhy (záněty uší, vředy na rohovce i kožní záněty)a vše se zdá být v pořádku. S krmivem jsem velmi spokojená, ale jak se říká, červíček stále hlodá a tak přemýšlím, co bych pro ně a jejich plná bríška mohla udělat víc. Nikdy nemají dost a i přes zvýšené dávky krmiva nedostávají objemově takové množství, jako dříve u sportmixu a asi jim to chybí. Doporučil byste mi prosím nějaké prémiové krmivo, které je dle Vašeho názoru kvalitnější a ideálně i objemově větší než v současnosti krmený Orijen? Předem velice děkuji a přeji pěkný den. Katka

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 12. 2012, 09:06
Osobně bych vycházel z toho, že pro starší psy s nadváhou je vhodné krmivo s nižšími tuky, ale samozřejmě je nutné, aby k výrobě bylo použito kvalitních surovin.  Pokud preferujete krmivo zpoza oceánu navrhoval bych Firstmate lamb meal rice, nebo Australian lamb. Regal venison bites z amerického soudku krmiv by rovněž nebyl od věci. Alternativně bych nabídl jednu evropskou variantu, kterou by mohlo být holistické krmivo Belcando lamb rice, nebo Belcando senior a to s ohledem na aktuální kondici psů.Pochopitelně je důležité, aby krmná dávka z hlediska velikosti byla optimální velikosti, ať nám nezleniví trávící trakt..
Silvie se ptá
30. 11. 2012, 23:01

Dobrý den, měla bych na Vás jeden z dalších mých dotazů :-) potřebovala bych poradit. Nyní krmíme naší čivavu krmivem First Mate.Jsme spokojeni, srst se zlepšila, ale problém je ve velikosti granulí, některé z obsahu jsou příliš veliké. Granule zatím drtíme. Chci se vás zeptat. Zjistila jsem, že teď na trhu jsou jedny granule, které jsou snad menší a také bez obilovin, ale nevím jak jsou na tom v porovnání s first mate. NÁZEV Taste of the Wild Pacific Stream Puppy. Jelikož jsem nikde nenašla dost informací o těchto granulí raději se poradím s vámi. Díky za jakoukoliv radu. Zdravím a přeji příjemný den Silvie :-)

Ing. Gerhard Stein odpovídá
1. 12. 2012, 09:01
My máme doma čivavu a jorkšírku ve váze do 2 kg. Krmime je FM Performance, nebo i řadou ultrapremií. Rozhodně jim granule nedrtíme. Č9m tvrdší granule, tím lepší pro to, abychom předcházeli paradentoze a zubnímu kaazu. Tím, že pejsek musí kousat dochází k čistění zubů, masírování dásní. Co se týká granulí bez obilovin, vřele kromě řady FM bych doporučil Belcando finnest grain free, nebo Ardengrange ocean sensitive. Všechny tyto granulky jsou menší.
Michaela Pavlů se ptá
30. 11. 2012, 16:44

Dobrý den! Mám 8letou fenku angl.mastifa,73kg, má těžkou artrózu kolenních kloubů. Bylo nám doporučeno lékaři shodit váhu a při bolestech podávat léky. Čtyři roky krmíme FM LambRice, nyní jsem objednala FM PacificOceanSenior. Plus dostává každý den kloubní výživu (kolagen,glukosamin,chondroitin,MSM) a 100%lososový olej, občas sušené vepřové ucho. Myslíte, že je vhodné přidávat do těchto granulí lososový olej? Četla jsem, že podávání lososového oleje pomáhá při artróze, ale nevím, jestli je to dobré pro redukci váhy a také nechci narušit poměr Omega3 a 6 v granulích. Zajímal by mě váš názor. Moc děkuji a přeju hezký den!

Ing. Gerhard Stein odpovídá
1. 12. 2012, 02:44

 Konzultoval jsem s koleegou, našim spolupracovníkem veterinářem MVDr. Tatarkem. MOji odpově´d jsem vám poslal, zveřejňuji i odpověď kolegy.

Neviem, či je 73 kg na mastifa veľa, to záleží od okolností. Pochopiteľne, molos máva problémy s kĺbami.

Ja osobne by som nasadil AG Senior (Seniorka od AG je asi to najlepšie v tejto kategórii, čo sa dá v Európe dostať. Rovnako ako P/J...). Seniorku preto, lebo v tomto prípade zohľadňuje vek výživnými potrebami, má chondroprotektíva, atď. Každopádne by som nasadil DOG Chondro v dávkovaní prvých 10 dní minimálne po 10 tabletiek denne, potom 7 po dobu 50 dní. Potom by som dával celoživotne nejaké 2 - 3 tabletky denne. V prípade, že sa príznaky zase zosilnia (chlad, infekt, záťaž,...) na krátky čas zvýšiť zase dávku Viem, je to veľká dávka, ale je to ťažký pes.

PS. Salmon oil v tomto kontexte je bezpredmetný. Nič nepokazí a ani nič nenapraví.

 

Havlínová Draha se ptá
30. 11. 2012, 10:27

Dobrý den, mám 6ti letou jorkšírku, před dvěma lety vykastrovanou, nyní po operaci luxace pately 4. stupeň, ještě nás čeká druhá nožka 3. stupeň. Nikdy žádné problémy neměla, nekulhala, před 2 týdny začala zvedat nožku a už tato diagnóza. Na veterině nám doporučují veterinární dietu pro psy právě s kloubními potížemi Hills J/D a ALAVIS na klouby. Jelikož je fenka dost citlivá na krmivo, nyní krmíme FM australian lamb, myslíte, že ji mám dietu Hills na nějaký čas dát? Nebo doporučíte mi něco lepšího? Moc děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
30. 11. 2012, 08:27

 Po telefonu jsme probrali FM Australian lamb, kterým krmíte. Kolega, náš veterinář MVDr. tatarko k tomu dodal následující:

Nebál by som sa pokračovať v FM, snáď trochu menšie dávky. Prípadne Forzu Active line Condro. V každom prípade DOG Chondro, po tabletke každýďeň. Dávka vystačí na 2 mesiace. Netreba sa báť, že tabletka je na 10 kg! Dávať celú - okrem chondier sú tam aj protizápalové a analgetické zložky

Jana Loudová se ptá
28. 11. 2012, 12:34

Dobrý den, za 14 dní si přivezeme 2 měsíční bordeauxskou dogu-pejska. Již nyní hledám kvalitní krmivo-granule. Zaujala mě značka FirstMate Maintenance Large Breed Puppy. Je toto krmivo vhodné pro 2 měsíční štěně. Na jiných webech jsem si přečetla, že je vhodné až od stáří 5. měsíců. Prosím o radu a případně doporučení na jiné krmivo. Děkuji, Loudová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
28. 11. 2012, 10:34
U tak velkého psa, jako je ten váš bych v tom neviděl zásadní problém. protože ale výživa štěńat bývá mnohdy všelijaká a já nevím, jak bylo vaše štěně krmeno, přistoupil bych k tomu opatrně a začal bych Pacific ocean fish puppy, do kterého bych postupně za měsíc ,2 začal Maintenance postupně dosypávat a pokud bude trus pevný a tvarovaný, nic nebrání zůstat dlouhodobě u Maintenance. Dávejte štěněti dejme tomu 3 krmné dávky ve stejnou dobu. Krmte ho add. libitum, nedívejte se na žádné moudré návpody. Co pejsek nesežere hned, odstraňte. věřím, že při důsledné výchově budete spolu dobře fungovat. těším se na vaše další zprávy.
Lucia Jonecova se ptá
24. 11. 2012, 12:09

Dobry den pan Stein, mam 4 mesacnu fenku cane corso, ktora vazi 22 kg a na Vase odporucanie som objednala granule pacific ocean fish large breed. Zboznuje ich a dokonca sa nam aj upravilo hovienko, ako pisete dolezite je hlavne ranne a to je v poriadku. Trochu mam ale problem s nastavenim davky. viem ze pisete aby to mal majitel hlavne v oku ale nakolko je to moj prvy cane corso v oku to este nemam, ale v jednom dotaze som nasla ze uvadzate tabulku s odporucanymi davkami, nie je mi ale jasne ci hmotnost psa ktora tam je uvedena je v dospelosti alebo aktualna ? momentalne jej davam cca 350g ale tvari sa ze je to malo. dakujem Vam vopred za rady TABULKA PRO ŠTĚŇATA malých, středních a velkých plemen psů 6 - 11 týden 3 - 4 měsíc 5 - 7 měsíc 8 - 12 měsíc Host (kg) denní dávka (gr) denní dávka (gr) denní dávka (gr) denní dávka (gr) 1,5 - 5,5 130 - 228 98 - 195 70 - 150 65 - 130 5,5 - 9,5 228 - 356 195 - 285 150 - 270 130 - 260 9,5 - 22,5 356 - 710 285 - 540 270 - 440 260 - 390 22,5 - 45 - 540 - 950 440 - 760 390 - 650

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 11. 2012, 10:09

TABULKA PRO ŠTĚŇATA malých, středních a velkých plemen psů           6 - 11 týden 3 - 4 měsíc 5 - 7 měsíc 8 - 12 měsíc Hmotnost (kg) denní dávka (gr) denní dávka (gr) denní dávka (gr) denní dávka (gr) 1,5 - 5,5 130 - 228 98 - 195 70 - 150 65 - 130 5,5 - 9,5 228 - 356 195 - 285 150 - 270 130 - 260 9,5 - 22,5 356 - 710 285 - 540 270 - 440 260 - 390 22,5 - 45 - 540 - 950 440 - 760 390 - 650Jiné je dávkování u štěňat, jiné u dospělých pssů . V útlém štěněcím věku se dá použít jako pomůcka váha psa v kilogramech x 3 , např. 20 kg x 3  ´= 60 dkg, když násobíte stejnou váhu 20 kg indexem 2 = 40 dkg. V tomto rozpětí se ve věku 4 až 6 měsíců bude pohybovat krmná dávka. Takže jinými slovy takto orientačně zjistíte, že krmná dávka může být 40 až 60 dkg krmiva na den.Výše přikládám orientační tabulku.Takže orientačně použijte mou pomůcku, tabulku dávkování pro štěńata, ale hlavně svůj cit. Štěně je nastartováno dobře a myslím, že vy taky. Jak čas poběží budete získávat nové a nové praktické zkušenosti.Učený ani v kynologii z nebe nespadl. Takže kdykoliv se ptejte.
Kamila Vojtechová se ptá
22. 11. 2012, 23:08

Dobrý den, mela bych menší dotaz. Máme doma 3,5 mesice starou fenku border kolie, ale jelikož se ji začali křivit předni packy, dostali jsme doporučení na kloubní výživu a vybraly jsme si i lepsi krmivo, a to krmivo FirstMate puppy, jenze jsem se chtela zeptat jaké bude její dávkování. V tabulce uvedených kg štenete neni jasne, zda se jedná o současnou váhu stenete nebo váhu psa v dospelosti. Dekuji za odpoved Kamila Vojtechová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
23. 11. 2012, 09:08
Vážená paní, bohužel to opakuji neustále dokola . Krmný návod je údajem orientačním. Hlavním kritériem je oko majitele. Zapomeňte proto raději, že existuje krmný návod. Dejte pejskovi 2 až 3 porce denně, pokud možno ve stejnou dobu. A´t se s chutí nažere. Co nesežere okamžitě odstraňte Kdyby se pes přežíral, může být trus řidší a v tom případě snižte krmnou dávku. Pokud je trus pevný a tvarovaný, pak je vše v nejlepším pořádku. Samozřejmě se jedná o to první hovínko, ne až to 3, nebo čtvrté, když se psem vyrazíte v této chvíli na kratší procházku. Kdyby se vám zdálo, že pes je tlustý, snižte krmnou dávku. Borderky většinou bývají štíhlé.
Helena se ptá
22. 11. 2012, 10:41

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jako zájemce o Vaše prémiové krmivo na složení výrobků. Ve složení uvádíte na prvním míste bramborové vločky což podle norem a zákonu by měl být procentuálně prvek co je v krmivu obsažen nejvíce, po té uvádíte jiné složky živočišného původu rybí moučky sleďová atd...Je tedy možné, že poměr bramborových vloček (které určitě nejsou nijak škodlivé) a zastoupení masové složky je stejné? Prosím o ujasnění velmi děkuji za odpověď s pozdravem Olbortová.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
22. 11. 2012, 08:41
Musíte si uvědomit, že složení je uvedeno u surovin ve vysušeném stavu. Bylo by li pro vaší lepší představu použito k výrobě 1 kg granulí 1 kg rybího masa, potom rybí moučka zaujímá v krmivu 30% z celkově použitých surovin. Ve FM je až 38 gramů rybí moučky. Vždy tudíž musí být pokud se týká o monoproteinové krmivo více brambor.  V okamžuku ,kdybychom tam přidali oves, ječmen amaranth, rýži, hrášek a co já vím ještě, poskočila by rybí moučka automaticky na první místo
Pavla Kotalová se ptá
20. 11. 2012, 16:46

Dobrý den, prosím o radu a doporučení krmiva pro 2,5 fenku boloňského psíka. Před nějakou dobou se začala hodně škrábat, veterinář jí dal nějakou injekci, po které svědění přestalo. Při kontrole nám řekl, že je alergická a předepsal Prednison 5. Nejprve jsme jí dávali 1 tabletku, po týdnu snížili na půl tabletky denně, a pak čtvrt. Nyní se začala škrábat i při tabletkách. Dávali jsme jí granule Royal.. Děkuji a přeji pěkný den, P. Kotalová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
21. 11. 2012, 02:46
Tak to je zcela jasná reakce na krmivo. OKamžitě krmivo do potoka a je třeba přejít na momoproteinové krmivo s jedním zdrojem uhlohydrátu a jedním zdrojem živočišného proteinu. Dá se předpokládat, že injekce na čas jakoby psa vyléčila, alespoń opticky, ale zároveŇ negativně zasáhla di imunitního systému. Takže na podporu imunitního systému bych doporučil taabletky Dog imunity o kterých najdete více info na www.stazmedical.cz  a samozřejmě krmivo které má šanci řešit aktuální zdravotní potíže vašeho pejska. Z krmiva Firstmate bych doporučil Pacific ocean fish original, z veterinární řady Forza10 Aktive pak variantu intestinal. Zkuste citlivá místa vašeho pejska nafotit a pošlete mi je prosím. Odstraňte veškeré pamlsky.