Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 27/132)

Machota Martin se ptá
9. 10. 2012, 07:24

Dobrý den, ještě k předešlému dotazu. Doporučujete odstranit pamlsky, ale já něčím na agility odměňovat musím. Dřív jsem používal Jerky, ty nejsou a tvrdé odměny Belcando ani AG nevyhovují. Čím tedy odměňovat? Díky. M.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 10. 2012, 05:24
Zvažujeme znovu možnost získání jerek, které jsou pro agility optimální. Možná bych jako pamlsky použil co nejmenší granulky, např. Belcando finnest croc, nebo Belcando Finnest grain free, a´t nedostáváme do pejska velký objem pamlsků, když se má svižně po parkůru hýbat.
Hana Ježová se ptá
8. 10. 2012, 12:46

Dobrý den,už dva roky krmím Vašimi krmivy své 3 psy a jsem s nimi velmi spokojená.Nyní se chci zeptat,jaké krmivo by bylo vhodné pro australského ovčáka 5 let,krmeného Purinou Proplan.Moc děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 10. 2012, 10:46
Jelikož je to dlouhosrsté plemeno, vždy se vyplatí sázka na jehněčí, nebo rybí bílkovinu. Protože je to dospělý autralský ovčák, vsadil bych na FM jehněčí s rýží.Velice mne těší, že jste s našimi krmivy spokojena a doufám, že zůstanete i nadále našim věrným zákazníkem.
Machotam Martin se ptá
8. 10. 2012, 09:02

Dobrý den. Jorkšírský teriér, fenka, 6 let, po kastraci, mírná nadváha, sklon k tvorbě močových kamenů. Krmíme FM senior, ale pořád se nám nedaří snížit váhu. Pohybu dostatek, pamlsky na agility používám važené kuřecí žaludky nebo srdíčka. Které krmivo by pro nás bylo nejlepší? Díky. M.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 10. 2012, 07:02
jestli má pejsek sklony k tvorbě močových kamenů, znamená to, že málo pije. Z tohoto pohledu je výhodné, aby část krmné dávky tvořila konzerva. Zkuste odstranit ty pamlsky. pejsek pak nepotřebuje normální porci krmiva. Nezaponeňte, že ten jorkšírek spořídá nějakých 5 až 8 dkg granulí na den. Alternativní varianta k FM by mohla být belcando finnest light, které je speciálně vyráběno pro potřeby malých a středních plemen psů.
Jana Giertlová se ptá
3. 10. 2012, 10:57

Dobrý den, ráda bych změnila našemu pejskovi (japonský chin) krmivo, po hledání informací na internetu, jsem objevila Vaše stránky a jen a jen dobré reference na krmivo. Pejskovi bylo v červenci 9 let, v 5 letech prodělal operaci luxaci pately a kastraci. Podávali jsme Royal Canin napřed mini adult, poté light a nyní sterilited. Po zjištění, že se krmivo vyrábí v Polsku, nemám důvěru v kvalitu. Pejsek má 5,9 kg (po kastraci něco nabral), nemá v podstatě žádnou fyzickou ani psychickou zátěž. Celý den proleží, kromě vycházky na venčení a trochu pohrání s páníčkama, když přijdou domů. Psychicky je velmi vyrovnaný, ve velké pohodě. Žere, jen když má konkurenci jiných pejsků, jinak dělá tzv. fóry. Takže s tím krmením máme někdy potíž. Když se nenažere, má "pěny" ze žaludku. Na ty nožičky podáváme Alavis. Můžete mi, prosím, doporučit některé z Vašich ultraprémiových krmiv (pokud možno malé granule)? Pokud budete potřebovat další podrobnosti, ráda připíši. Moc děkuji za odpověď. Jana Giertlová, Č.B. P.S.: nebudete na stánku na mezinárodní výstavě psů v ČB? Ráda bych viděla i velikost granulí, protože pejsek má zoubky asi tak 2-3mm a velké granule by už tuplem nesnědl.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 10. 2012, 08:57

I my máme doma japana, již třetího v pořadí. Víte, nevím, jak je ten váš pejsek velký, ale ta váha je vysoká. jestliže pejsek nežere tak jak má, bylo by mu dobré udělat takový krmný režim, aby se po granulkách radostně vrhal. Čím tvrdší granulky, čím více je musí kousat, tím lépe pro jeho zuby Dochází tak k masírování dásní a zároveň je to forma snížení rizika tvorby zubního kamene. Pro vašeho pejska bych doporučil FM Pacific ocean fish original, z holistického belcanda pak belcando adult grain free. či lahůdku bio krmivo Forza 10 Every day .http://www.krmivo-pro-psy.com/krmivo-pro-psy/-/-/forza-10-bio-every-day-small-and-medium-15-kg/91508.html

Jen bych prosil, aby se krmivo neminulo účinkem, dávejte pejskovi 2 porce denně. Co nesežere s chutí odstraňte . Pokud by měl pejsek chuť, nedejbože hlad, nebojte se, že nebude žrát.Zkuste odstranit pamlsky a dobroty od stolu. To už píšu preventivně. Letos na výstavu do ČB nejedeme.

Tomas Gabik se ptá
29. 9. 2012, 19:44

Dobrý den, Mám dotaz. Můj pes, francouzský buldoček, trpí od narození exemem na bříšku a a v záhybech na nožičkách. Je to doprovázeno častým zvracením a svěděním. To zřejmě kvůli tomu, že si to náš buldoček drbe. Máme podezření, že se jedná o alergii. Jaký přípravek, nejlépe krmivo, byste mi prosím doporučil. Děkuji za odpověď S pozdravem Tomáš Gabík

Ing. Gerhard Stein odpovídá
30. 9. 2012, 05:44

S největší pravděpodobností jde o potravní intoleranci. Nabídl bych vám krmivo, ve kerém jsou použity i bylinky. V krmivu jsou využívány špičkové vlastnosti s fytoterapie. Jako doplňkovou  výživu bych nabídl tabletky Dog skin and coat

Krmivo pro psy | Forza 10Forza 10 Intestinal Active 10 kg  

  Kompletní dietní krmivo pro psy - velmi vhodné při zažívacích potížích (zvracení, nadýmání, průjem, zácpa,atd.) - obsahuje přírodní botanické produkty

Cena: 1 325,00 Kč  1 575,00 Kč
Ušetříte: 250,00 Kč
 ks 

Krmivo Intestinal Active je alternativní dieta velmi vhodná při léčbě akutních, chronických nebo opakujících se zánětlivých procesech zažívacího traktu psa, zažívacích problémů, zejména zvracení, nadýmání, slabost, průjem nebo zácpa. Klinické studie prokázaly, že potravinová intolerance a alergie s tímto problémem úzce souvisí. Díky svému složení může Forza 10 Intestinal Active významným způsobem pomoci léčit gastritidu a zažívací potíže. Obsahuje jediný zdroj kvalitního proteinu - rybu. BEZ umělých barviv, ochucovadel a chemických konzervantů.

Obsahuje přírodní botanické produkty:

Enterococcus faecium (mléčné enzymy) - jsou součástí bakterií střevní mikroflóry, napomáhají snížení rizika vzniku průjmů a jiných střevních potíží (nadýmání). Přítomnost těchto bakterií má nejenom celkově příznivý účinek na střeva, ale zvyšuje odolnost organismu proti onemocněním celého trávicího traktu. Obnovenuje rovnováhu ve střevní mikroflóře.

Zdeňka Kalusová se ptá
29. 9. 2012, 14:33

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na vhodné krmení pro hovawarta. Má 17 měsíců. Posledních 14 dní velmi málo žere.Dostával krmení značky Calibra. Je hodně temperamentní, zdravotně v pořádku.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
30. 9. 2012, 12:33
Třebas je pejsek jenom   přežraný. Jaký má temperament. Změnil se nějak, je malátný? Já dpoufám, že ne. Je pejsek pravidelně odčervován? Z Firstmate bychom vám mohli nabídnout variantu FM lamb meal rice.
Martin Šťáva se ptá
24. 9. 2012, 22:29

Chtěl jsem vás poprosit, jestli by jste mohli poradit, které krmivo FirsMate je vhodné pro 6 měsíční štěně flat coated retrívra? Jakou by jste doporučil kloubní výživu? Děkuji. S pozdraven Martin Šťáva

Ing. Gerhard Stein odpovídá
25. 9. 2012, 08:29
Já bych v tuto chvíli šel na FM pacific ocean fish large breed z řady ultrapremií, nebo Maintenance large breed z superpremiové řady.
monika hodonská se ptá
19. 9. 2012, 22:43

Dobrý večer.Máme staforšírského bulteriera,stáří 6 měsíců,váhy 13kg.Trpí demodikózou 2měsíc.Byly nám doporučeny granule Royal canin sensitivity control,ale tyto granule nám nechce žrát.Jaké krmivo, případně doplněk stravy by jste nám doporučil? Děkuji za radu.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
20. 9. 2012, 08:43
Z naší nabídky bych vám doporučil veterinární řadu Forza10 Aktive derm, popř. FM Pacific ocean fish puppy. Pejskovi bych dal doplňkovou výživu Dog skin and coat z naší nabídky viz. www.stazmedical.cz  Dělaly se pejskovi nějaké testy na demodikózu?
Silvie Čižmárová se ptá
17. 9. 2012, 10:53

Dobrý den, chtěla bych poradit. Jaké vybrat krmivo, když mám 4 měsíce starou fenečku čivavy. Nyní se pořád drbe s tím, že žádné parazity nemá dle vyšetření ve veterinární stanici. Hodně ji vypadaly chluby a jsou i místa hl. na nožkách, že je bez chlupů takže je ji zima ještě větší než normálně. Prosím o radu jaké krmivo zvolit. Nyní krmíme acanna puppy junior. Díky s pozdravem silvie Čižmárová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
17. 9. 2012, 08:53
Zvolil bych krmivo s jdním zdrojem živočišného proteinu a jedním zdrojem uhlohydrátů.V úvahu by přicházela např. Forza10 Dermo aktive, FM Pacific ocean fish puppy. Jjaké dostává pamlsky? preventivně mu raději vše ostatní, včetně drobků od stolu odstraňte. Doporučil bych i doplňkovou výživu Dog skin and coat.
Hana Čížková se ptá
17. 9. 2012, 00:10

Dobrý den, mám sedmiměsíční fenku mopsíka, která je krmená Firstmate, ráno 70g Pacific Ocean Fish Puppy, večer 70g Chicken with Blueberries. Nyní váží 7kg. V létě měla hodně pohybu, takže jsme se domnívali, že jí rostou svaly, avšak veterinář nás upozornil, že fenka tloustne. Chtěla bych poprosit o radu, na kolik g máme snížit dávky, aby fenka netloustla, avšak aby měla dostatek vitamínů a minerálů potřebných pro růst. Chtěla bych zůstat v řadě ultrapremium. Děkuji za odpověď, Hana Čížková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
17. 9. 2012, 10:10
Krmná dávka 10 až 12 dkg by se měla dodržovat. Musíme snížit metabolickou energii na minum , takže bych doporurčil přechod na nižší procento tuků. Příště si prosím objednejte Australian lamb, Popř. Pacific ocean fish potato. Pak by se měla váha postupně redukovat.Urščitě to pejskovi prospěje.
Lída Dvořáčková se ptá
15. 9. 2012, 20:22

Dobrý den, budeme mít štěně italského ohaře a chtěli bychom krmit FM. Na letácích jsme našli pouze krmivo pro velká plemena od věku 4-5 měsíců. Co doporučujete od 2-4měsíců, aby krmná dávka vyhovovala a štěně zbytečně rychle nerostlo, ale zároveň, aby mělo dostatek živin? Děkuji za odpověď Lída Dvořáčková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 9. 2012, 06:22
V první fázi bych vám doporučil FM Pacific ocean fish puppy. Aby velké plemeno nerostlo překotně, doporučuje se co nejdříve přechod na tzv. dospěláckou potravu. Například FM lamb meal rice, nebo Maintenance bych se nebál nasadit kolem 9 měsíce věku.
Jana Rychterová se ptá
15. 9. 2012, 11:48

Dobrý den , děkuji Vám za odpověď. Přečetla jsem si některá hodnocení na Vašich stránkách na toto krmivo, které jste mi doporučil. Jedna z pisatelek popisuje, že krmivo je velmi tvrdé a pro svého pejska, který to neukouše ho musí mixovat. Já své fence krmení namáčím,protože ona nekouše, polyká to celé.Už jen dokrmuji Royal Caninem Puppy.Ten po zalití vodou nabobtná (vím, že by neměl) a zdá se mi, že je to pro ni v tomto stavu do žaludku šetrnější. Nevím tedy, co by udělaly tvrdé granulky, které " zhltne" s jejim zažíváním. Můžete mi to prosím nějak osvětlit ? Ráda bych Vaše krmení zkusila, protože se mi po každé dávce, kterou ji dám, " drbe ". Moje dcera má ze stejného vrhu pejska a tomu " tečou " očička a drbe se a okusuje se. Děkuji Vám za reakci. S pozdravem J.Rychterová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 9. 2012, 09:48
Nabobtnané krmivo pro psa, které obsahuje bakterie může u štěńat přivodit i smrt. proto se doporučuje maximálně mírné podletí vodou, nikdy ne namáčení, což je velká chyba ve  výživě psů.NO a pokud je pes vaši dcerky krmen krmivem viz výše, pak vězte, že je to napúrosto běžný případ. Koneckonců složení krmiva je výmluvné. Pokud pes granuli FM polkne, nic se mu nestane. Rozhodně se nebude okusovat a očička mu nepotečou. Zvýšené množství mazu je produkováno i vliveem a díky nutričně chudému a surovinově nevhodnému krmení.
Jana Rajmanová se ptá
13. 9. 2012, 18:56

Aha, to není tak jako u ostatních krmiv, která mají předem dané receptury pro určitá stádia vývinu psa? Druhého psa jsem krmila Eukanubou, která má recepturu pro štěňata velkých plemen a následně po té recepturu po dospělé psy velkých plemen. Je to pes krásný a ve svých 9-ti letech naprosto zdravý. Připadá mi zvláštní, že chcete řešit vhodnou variantu krmiva, až bude psovi těch cca 5 měsíců. To mi nemůžete odpovědět hned, čím bych ho měla krmit? S pozrdavem, Jana Rajmanová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
14. 9. 2012, 04:56
jestliže nevíme jak pes bude aktuálně reagovat , tak je zbytečné se zatěžovat tím co bude za 5 měsíců.Ani pes, ani člověk není tvor, který by se měl řešit přes šablonu, ale individuálně, protože každý z nás je jiný.Nyní můžete pejskovi pořídit FM Pacific ocean fish puppy.Není žádný problém pořídit si šablonu a krmit psa podle šablony. To ale přeci dokáže každý a řešení to nemusí být a bohužel mnohdy jak život ukazuje nebývá  to nejlepší.
Adéla Provazníková se ptá
12. 9. 2012, 22:40

Dobry vecer, obracim se na vas s dotazem: "Muze byt americky staford celorocne venku v kotci, kdyz ma zateplenou boudu?". Drive jsme meli rasu Rotvajlera, ktery byl venku porad a nemel zadne zdravotni problemy i vzhledem k jeho kratke srsti. Od jedne chovatelky ATS jsem slysela, ze je to hrozny hrich,aby v zime mrzl venku. Chci si na jare poridit stenatko a proto se s dotazem obracim na cloveka plneho zkusenosti a dobrych rad - (Vas). Predem vam dekuji za odpoved, s pranim hezkeho zbytku dne A.P. Kostelec n. Orl.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 9. 2012, 08:40
Víte, kdyby bylo zle, asi to pes přežil. Já osobně chovám leopardí psy a při teplotách pod 10 stupňů v noci je schovávám do teplejších prostor.
Jana Rajmanová se ptá
11. 9. 2012, 18:42

Dobrý den, asi za měsíc si budu pořizovat štěně NO. Ráda bych ho krmila First Mate. Bohužel z Vašich popisů nejsem úplně moudrá a rady mých známých mi také moc nepohly. Je mi jasné, že na začátku budu krmit Puppy (řada Ultrapremium), ale pak si nejsem jistá. Varianta Large Breed (řada Ultrapremuim) mi připadá vhodná pro dospělého plně vyvinutého psa, ale ne pro rostoucího psa, který mám před sebou ještě mnoho měsíců, kdy se bude jeho tělo stavět a vyvíjet. Prosím, poraďte mi, čím krmit od cca 5. měsíce věku. Předem moc děkuji. Jana Rajmanová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
12. 9. 2012, 04:42
Kdybyste poslední větu nenapsala, tak bych vám řekl, krmte Pacific ocean fish puppy a potom se podle aktuálního stavu a kondice psa domluvíme. Rozhodně je důležité psa nepřekrmovat a udržovat ho v štíhlejší kondici. Jeho klouby vám za to poděkují.