Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 29/132)

Lubomír Večeřa se ptá
8. 8. 2012, 15:03

Dobrý den pane Steine, máme 9měsíční fenu rhodéského ridgebacka Jessie. Již od odebrání od chovatele nechce jíst samotné granule. Nejdříve jsme zkoušeli různé druhy štěněcích granulí pro velká plemena od různých výrobců. Žádný druh však nejedla s chutí, teprve až po delším vyhladovění (třeba i 2dny) a to jenom minimální množství. Pamlsky nebo jinou potravu jsme nedávali, možnost volného pohybu na zahradě nebo výcházky s námi měla denní. Pročítal jsem si Vaše diskuse a doporučení uvedené na tomto serveru a snažil se tato doporučení dodržet. Jelikož byla Jessie ve 3-4 měsíci velmi hubená, rozhodl jsem se koupit granule First Mate Pacific Ocean Fish Pupy. Tyto samotné rovněž nejedla, zkoušel jsem přidávat doporučovaný lososový olej nebo zalití masovým, popř.zeleninovým vývarem - nepomohlo. Pouze když jsme granule něčím "ochutili", např. nějakou šťávou z pečeného masa, játrovou paštikou, rozmačkanými bramborami, rýží apod., tak granule snědla. Avšak bez rozkousání, polykala je celé. Takto byla krmena od cca 4. do 7. měsíce, jeden 250ml hrnek dopoledne, druhý večer (celkem cca 400-450dkg). Pak jsem koupil granule Pacific Ocean Fish Large Breed. Tyto jsou o něco větší, Jessie je rovněž polyká celé, avšak nesní celou denní dávku. Pytel granulí, což předtím byl zhruba na 1 měsíc, mám nyní téměř na druhý měsíc. Někdy si nevezme granule s "ochucením" celý den, zdá-se mi, že tyto větší granule odmítá. Nyní stojím před rozhodnutím, co dál. Nevím zda-li to nevadí, když je pes nerozkouše a celé polyká. Stolici má ale pevnou, Jessie nyní váží cca 30kg. Prosím Vás o radu čím a jak krmit. Moc děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 8. 2012, 01:03
Zkuste prosím zvážit krmnou dávku. Měla by být 30 až 45 dkg na den. . Pokud zkonzumuje 15 dkg denně, mjusí ji to stačit. S tím ochucováním to je neštěstí.Pokud sežere 45 dkg, nedal bych ji kromě vody nic. Pokud sežere méně, přidával bych ji do denní dávky max. 1/4 konzervy TOPSTEIN ale konzervu prosím s granuleeeemi pořádně rozmíchat, aby granule byly svým způsobem navoněné, ale opravdu jen jako nutné zlo. Klidně ať granule polyká, jen ať je trus pevný. MOžná si příště na zkoušku vezměte malé 5 kg balení Stone cric. Co váš pejsek řekne na variantu krmiva obalovaného do vepřového sádla. 
Lucie Daňková se ptá
8. 8. 2012, 14:40

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaké zhruba asi by bylo vhodné krmivo pro mého psa. Je to kříženec yorkšíra a kokršpanělem, v říjnu mu bude rok. Moc děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 8. 2012, 12:40
Zkuste FM Maintenance, mohla byste i FMPerformance. Z ultrapremií pak např. Australian lamb.
Milan Najman se ptá
8. 8. 2012, 09:35

Dobrý den, jaké krmivo by jste nám doporučili pro psa Irský vlkodav stáří 4,5 roku. Občas měl kožní problémy když byl menší kolem očí. Předem děkuji za odpověď. Najman

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 8. 2012, 07:35
Čím krmíte? Z FM bych to viděl na klasické FM lamb rice, pokud byste chtěli šáhnout do ultrapremmí, pak Australian lamb. či Pacific ocean fish original. U tak velkého psa bych preferoval  nižší podíl živočišných tuků. Rozhodně to prospěje lepšímu trávení.
Petra Štěpánková se ptá
4. 8. 2012, 02:07

Dobrý den.Chtěla bych poprosit o radu ,máme ročního jorkšírka malinkého vzrustu má 1,90 .Které granule jsou nejlepší a co mu mužu ještě jiného dávat.Děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 8. 2012, 12:07
Tak to je na pejska perfektní váha. To je určitě zlatíčko. Doporučil bych FM chicken and potato and blueberies, nebo z holistické řady Belcando finnest croc, či finnest grain free. Z krmiva Ardengrange variantu Prestige.V těchto značkách se nemůžete zmýlit.
Petra Pencová se ptá
27. 7. 2012, 17:31

Dobrý den, Mám tříletého zlatého retrievera v dobré kondici(37/38 kg, je velký, takže i při této váze je štíhlý), poměrně aktivní. Přes rok krmím FM Pacific Ocean Fish Original a jsem velmi spokojená. Poslední dobou mu přimíchávám na zpestření FM Chicken with Blueberies cca v poměru 85% ryby a 15% borůvky. Obojí psovi chutná. Doporučil byste mi jiné FM příchutě nebo je míchání dvou typů příchutí na zpestření spíš chybou? Případně, můžu krmivo FM nějak rozumně střídat? Děkuji za odpověď. PP

Ing. Gerhard Stein odpovídá
28. 7. 2012, 03:31
Borůvky mají vyšší procento tuků a tak nižší podíl v krmné dávce je dobrá volba. Jak ryby, tak i borůvky byste mohla přimíchávat jke klasickému FM lamb rice.Takže superpremia bych dal 75%, ultrapremia 25% . Občas krmiva prostřídat není na škodu. Přes léto naordinovat spíše nižší tuky a na podzim či v zimě můžeme směřovat k 15%, což je právě optimální u podílu borůvek a Maintenance.
¨Draha Havlínová se ptá
19. 7. 2012, 20:16

Dobrý den. Mám šestiletou jorkšírku, ze zdravotních důvodů vykastrovanou. Krmím FM senior, australian lamb. Asi před rokem měla v moči struvitový písek. Nyní po zánětu se jí objevil znovu. Prý musí veterinární dietu typu PH balance. Granule, které mi paní veterinářka navrhuje, bych ji dávala velmi nerada. Již dříve jsme tak krmili a měla záněty, pořád se drbala. Jsou nějaké granule u vás, které by byly pro nás vhodnější, než ty stávající? Za radu děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
20. 7. 2012, 06:16
Upřímně, bylo by dobré do pejska dostat více vody. Bude žrát granule mírně podleté vodou? Jinak ke krmné dávce zkuste přidávat konzervu, ať do pejska dostaneme více vody.
Petra Kocourková se ptá
18. 7. 2012, 12:14

Dobrý den, před časem jste mi poradil pro fenu rhod.ridgebacka Vaše granule a jsem s nimi moc spokojená. Psovi chutnají a kvalita srsti se podstatně zlepšila. I když ale dávám menší krmnou dávku, tak mi fena v 17měsících stále váží 42kg a ne zhubnout. Vizuelně tlustě nevypadá, je spíš mohutnější typ, ale dobré to asi moc není. Není vůbec aktivní a nejradši se válí na gauči. Děkuji PK.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 7. 2012, 10:14
To mne těší, fenka je ještě poměrně mladá, takže mne napadá k stávajícímu krmivu mu přimíchávat 50% dávky krmiva FM trim light. Tím ještě snížíme tuky i metabolickou energii. Krajní variantou může být pouze podávání krmiva Trim light s podílem 6% živočišných tuků.
Dagmar se ptá
18. 7. 2012, 11:17

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně dávkování krmiva first mate chicken with blueberry. Máme ridgebacka fanku je jí 8,5 měsíce a váží cca 27kg. Děkuji moc za vaši odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 7. 2012, 09:17
Optimální dávka s ohledem na váhu a věk by se měla pohybovat kolem 40 až 45 dkg na den.
Barbara Melcrová se ptá
17. 7. 2012, 21:05

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně výběru vhodného krmiva First-mate pro 4 měsíční štěně amerického stafordšírského teriéra, pravděpodobně trpícího alergií. Dosud krmeno Royal canin maxi junior-32% bílkovin, 14% tuků. Děkuji za Vaše doporučení.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 7. 2012, 07:05
Rychle od toho pryč. Ve čtyřech měsících to ještě není tak hrozné. Na základě toho, čím jste krmila doporučuji jednoproteinové krmivo FM Pacific ocean fish puppy. Průběžně nás můžete informovat o stavu vašeho štěněte, jak se dále bude jeho stav po podávání krmiva FM vyvíjet. Preventivně vypúusťte všechny pamlsky. Hlavně ne žádné piškoty a pod.
Dana Toušková se ptá
17. 7. 2012, 18:41

Dobrý den, prosím o radu. Mám dlouhosrstou kolii tricoloru. Má problém s hnědnutím srsti. Vyzkoušela jsem již řadu krmení, ale hnědá barva nemizí. Má to trochu i v genech po matce, ta měla také tendenci k zrznutí černé barvy. Doslechla jsem se o krmivu firstmate a chtěla bych vědět zda a hlavně jakou řadu bych mohla vyzkoušet. Pes je hlavně jako domácí mazel, ale jezdíme s ním i na výstavy, získal již šampiona ČR, ale ta barva nám dělá docela problém. Žádnou kožní nemocí ani špatným zažíváním netrpí a nedělá má problém střídat granul. Tak p děkuji předem za brzkou odpověď Touišková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 7. 2012, 04:41
Předpokládám, že jste krmila krmivem s vysokým obsahem syntetického vitamínu A, předpokládám, že krmivo obsahovalo i rostlinné oleje.Jakým krmivem, nebo krmivy jste krmila? Pro vašeho pejska bych viděl jako řešení FM lamb meal rice, nebo Australian lamb.
Monika Malíková se ptá
17. 7. 2012, 14:44

Dobrý den,máme 8 měsíčního havanského psíka 6,8kg,pořídili jsme si ho v 5 měsících.Chovatel krmil RC pro štěňata, potom Sportmixem. Po poradě s chovatelem jsme začali přecházet na Acanu pro štěňata. Psík začal mít průjmy, vrátili jsme se tedy ke granulím od chovatele,které jsme si dokoupili(měl to být Sportmix, dle koupeného pytle nebyl).Psík tedy vystřídal běhěm krátké doby troje granule. Průjmy neustávaly(6-7 x denně, kašovité až vodnaté,nazelenalé). Měsíc jsme docházeli na injekce, dle veterináře přešli na vařené kuřecí+rýže+mrkev. Až po přechodu na hovězí+rýže+mrkev, které vaříme stále, psík začal prospívat. Dle veter. se jedná o potravinovou alergii na kuřecí maso. Krevní testy v pořádku,rentgen také, testy ze stolice nyní ukázaly na výskyt džardií, které léčíme Entizolem. Zakoupili jsme si vaše granule FM Pacific Ocean Fish Puppy, na které jsme se snažili přejít. Během 15 dní jsme se dostali na poměr 80% granulí, 20% vařené stravy.( krmíme 3x denně). Psík začal mít opět průjmy. Po vysazení granulí jsme se vrátili k normálu.( Do vařené stravy přidáváme vitamíny v práškové formě).Můžete nám prosím poradit jak dál,případně co zkusit po vyléčení Entizolem. Děkuji Malíková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 7. 2012, 12:44
To, že začal pes mít průjmy je proto, že přešel na výrazně kvalitnější a nutričně bohatší krmivo, než je značkas, kterou krmil chovatel. Pokud by tento chovatel byl soudný, přečetl by si co je za složení na druhé straně obalu. Nevím, proč veterinář podával injekce. těmi maximálně oslabil imunitní systém psa. Zřejmě ani tento pán se v krmivech neorientuje. Pokud by se orientoval, okamžitě by mu byla jasná příčina. BOhužel vy jste ti, kteří to vše zaplatili v dobré víře, že dělají pro pejska to nejlepší.Chyba je v tom, že z pejska se vám všemi těmi veletočemi stal vegetarián. Jak se ukazuje , jeho organismus je natolik oslaben, že nezvládl přechod 80/20 ani během 14 dnů. Jaké měl hovínko, když dostával 30 až 50% granulí? Já bych se vrátil pouze k vařené rýži, zeleninu pro větší složitost trávení bych vynechal. Rýže by měla být vychladlá. Granulí dávejte jenom tolik , aby trus byl pevný a tvarovaný. Granulek postupně přidávejte jako šafránu. Pro osazení střeva a obnovu střevní mikroflóry, včetně podpory imunitního systému bych doporučil tabletky DOG IMUNITy. Jednu tabletku denně po dobu dvou měsíců, to znamená malé balení. V případě zájmu mne můžete kontaktovat na e mail stein@staz-opava.cz a tel 608 712 436
jarmila maláčová se ptá
13. 7. 2012, 09:36

Dobrý den,máme fenku SH.Má ráda lidi i psy,nesnáší samotu.Chtěla bych se zeptat,jestli by bylo dobré,pořídit ji nějakého kamaráda.A když jo, tak jaké plemeno?Děkuji Maláčová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 7. 2012, 07:36
Dva psi už tvoří smečku, ve dvou už se to lépe táhne a jeden pes podporuje druhého. nejlepší kombimnace je vždy pejsek a fenka. Pes se s fenkou nepere a fenka psa postavaí do latě.Nevýhodou je, že fenka hárá a pak musíte psa oddělit. To ale jako velký problém nevidím. U dvou fen už je riziko, že se vám navzájem poperou. Aby fenka měla dostatečné zdatného společníka, zvolil bych pejska, který v dospělosti bude mít 10 až 30 kg. Klidně to může být kříženec. I ten vám udělá spoustu radosti.
Irena Bovijn se ptá
11. 7. 2012, 12:19

Dobre odpoledne, dostala jsem na Vas kontakt od pani Lenky Bednarove, chovatelky jezevciku, ze jste odbornikem pres vyzivu pejsanu a problemu s tim spjatych.Mame jezevcika Aidu, 5 letou uzasnou fenku. Nyni trpi nadvahou a ztuhlou pateri.Nejsem spokojena s krmenim co pro ni mame.aida ma i problemy se zlucnikem a tak ji nemuzu a ani nechci krmit necim nekvalitnim.Drive jsme na doporuceni veterinare kupovali granule pro jezevciky Eukanubu, ted Royal Canin... Ale minule jsem se fakt rozcilila, protoze prysel uplne mastny pytel.Tak mi ted kamaradka poradaila Bozita Robur light and sensitive a je pravda, ze asi nejsou nejhorsi, ale nasi madam to nesmakuje.Srst ma opravdu krasnou,takze asi spatne zivena az tak nebude, jde mi ale spis o tu vahu, pater a zlucnik.Proste bych potrebovala poradit jak zacit s tou vahou s necim kvalitnim, aby ji to chutnalo a hlavne nemelo spatny vliv na zlucnik. Popripade nejake doplnkove preparaty kvuli te pateri? Predem Vam moc dekuji a preji krasny den!!!

Ing. Gerhard Stein odpovídá
11. 7. 2012, 10:19
Vážená paní. Když krmíte svého pejska kterého nepochybně máte ráda granulemi pro psy, první co bych udělal je to, že bych v rámci výběru vypustil všechny značky, které dostanete v supermarketové síti. V těch kvalitu nehledejte. Aby marže nadnárodních řetězců stály za to, musí být v pytli hodně málo kvality, za kterou pak vy v dobré víře že kupujete kvalitu zaplatíte mnohem více, než je úměrné tomu, co je nasypáno v pytli. Je smutné, že ani veterináři v mnohých případech ne

plní to co se od nich očekává. Naštěstí ale znám i pár osvícených. Z krmiv Firstmate bych vám nabídl ultrapremiovou řadu Australian lamb. U té máme velmi dobrou zkušenost i s tím, že pes začne ztrácet jalovou hmotu a začne se nasvalovat.Další volby pro vašeho pejska by mohly být Pacific ocean fish senipor, nebo Firstmate trim light.Vždy s ohledem na snižování hmotnosti.U FM nebudete mít mastný pytel, protože to nejsou nástřikové granulky. Při jejich výrobě je použito systému vacuum coating, kterým je zajištěno stejnoměrné rozprostření tuků , vitamínů a minerálních látek v celém průřezu granulky.    

Žaneta Bínová se ptá
9. 7. 2012, 22:11

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaky typ granulí first mate..byste mi nejvíce doporučily pro rasu - Kavalír king charles spaniel a je vhodné toto krmivo pro tento druh rasy..děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
10. 7. 2012, 08:11
Protože se jedná o menšího pejska, doporučil bych z ultrapremií Pacific ocean fih original, nebo Chicken and blueberies. Z řady superpremií pak Maintenance. Máme celou řadu King charlesů na krmivu FM nejen v ČR, ale i na Slovensku.
Markéta Kubínková se ptá
9. 7. 2012, 08:50

Dobrý den, mám velkého pudla (9 měsíců), krmila jsem royalem, ale moc mu nechutnal, poté jsme zkusili orijen, ale žloutl, protože je bílý. Přešla jsem tedy na first mate. Ultraprémiové krmivo se sledí se nám ověřilo, ale chtěla jsem mu dát také jinou příchuť a koupila superprémiové kuře a sleď pro štěnata velkých plemen. První týden trpěl průjmy a já nevím, zda vydržet, že se to časem zlepší nebo raději přejít na jiný typ. A ještě by mě zajímalo, zda je možné přecházet např. mezi ultraprémiovými na jiné příchutě, např. ze sledě na jehněčí nebo kuřecí? Moc děkuji za odpověď Markéta

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 7. 2012, 06:50
Přecházet určitě můžete, ale vždy, obzvláště u malého psa by měl být přechod pozvolný. Máte ještě původní rybí ultrapremiovku Pokud ano, namíchejte ji půl napůl s Maintenancekou. Předpokládám, že jste koupila tu ve žlutém pytli. Pes se mohl klidně i přežrat, nebo shltnout něco o čem ani nevíme. Nicméně s výše uvedeného vyplývá, že mu svědčí ultrapremiová řada. Po jednom roce věku bych zkusil ze superpremiové řady klasicou FM lamb meal rice.