Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • Grain Friendly
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 3/132)

Ivana Brabcová se ptá
7. 12. 2016, 12:33

Dobrý den, jaké krmivo byste mi prosím doporučil pro psa Německý ovčák 16 měsíců Má velmi citlivé zažívání a alergii na lososový olej. Děkuji moc za radu. S pozdravem Brabcová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
7. 12. 2016, 10:33
Můžete mi napsat kterým krmivem v současné době krmíte a jaké dáváte pamlsky? Mám pocit že to bude v něčem jiném. Ono taky ryba a ryba může být problém. Pro vašeho pejska bych vám nabídnul Firstmate lamb rice ze superpremií, z krmiva Farm fresh pak jehněčí s králíkem a  z Belcanda např. Belcando lamb rice. Tíme se určitě vyhneme jakékoliv intoleranci , nebo alergii. Ale opravdu mi prosím napište maximální množství informací o krmení vašeho pejska.
Lucie Makuloválu se ptá
23. 11. 2016, 11:37

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu zda je vhodné tímto krmivem krmit plemeno irský vlkodav štěně? od jedné chovatelky z Čech mi bylo řečeno že je tam dost bílkovin a psi pak rostou do výšky a nestíhá se vyvíjet pohyb. aparát? Ona doporučuje Belcando a bílkovinu do22%..Mám od vás zakoupen pytel 13 kg FM Puppy pacific ocean fish a štěněti jsou 2 měsíce a 10 dní.Jedná se o fenu s PP a u chovatele byla krmena Royal Canin ovšem já chtěla FM..Děkuji mockrát

Ing. Gerhard Stein odpovídá
23. 11. 2016, 09:37
Chovatelka má pravdu, velký pes potřebuje nižší hladinu bílkovin a tuků. Nesmí být tlustý, aby se mo neprohla záda, nepokřivily nohy atd. Z tohoto důvodu udržovat psa v štíhlejší kondici. 3 roky až 4 pes může být ve vrcholné kondici. Proboha Royal Canin, hotová hrůza. Tam bílkoviny i tuky jsou rostlinného původu ze soji. Na tom se křivých noh a prohnutých zad dočkáte snadno.  Já jsem jako první v Evropě dovezl louisianské leopardí psy. Všechny vyrostly na FM. Samozřejmě rybí varianta je  to nejlepší co můžete dát. Klidně pejsek zkrmte add libitum. Poté si kupte FM large breed a jdeme s tukem níže. Alternativně bych klidně doporučil Belcando junior jehněčí, nebo Belcando junior  a po půl roce bych šel i níže. Říká se, že štěně čím lépe kvůli tuků krmit adultských krmivem. Držím palce a těším se na zprávu. Mimochodem už jsme na FM pomáhali dávat dohromady i uštkutého vlkodava s křivýma nohama. To mu tehdy zachránilo doslova život. Samozřejmě špatným odchovem.Holt i to je život, protože nová majitelka si ho vzala od chovatelky z lítosti,neboť doma měla už 2 z předchozího vrhu.
Jan Skýba se ptá
17. 11. 2016, 20:59

Dobrý večer, chtěl bych se s Vámi poradit o vhodném krmivu případě dalších doplncích pro našeho 6letého 55kilového berňáka. Cca 2 roky mu dáváme krmivo Oliver ´s, teď mu ale zřejmě něco chybí. Pravidelně požírá hovínka od našeho malého psa, navíc má abnormální žízeň. Na kratší procházky chodí nepravidelně, spíše lítá po velké zahradě, ale větší výdej energie nemá. Jaké krmivo bychom měli zvolit? Mockrát Vám děkuji za odpověď, Honza Skýba.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 11. 2016, 06:59
Jelikož se jedná o velkého psa, doporučil bych Firstmate lamb rice, nebo Farm Fresh lamb peas, nebo lamb jehněčí s králíkem. Vody by měl mít pejsek určitě hodně. Podle toho, co píšete bych šel kvůli zatížení trávení na krmivo s kvalitní surovinou a nižší hladinou bílkoviny a tuků.
Karel Eliáš se ptá
10. 11. 2016, 11:28

Dobrý den, rád bych vyzkoušel pro psa cca 5 let, kříženec středoasijského pasteveckého a dogy ( z útulku ) Vaše granule. V poslední době se objevilo začervenání tlap a svědění brady. Má střední zátěž, denní procházky od 3 do 5 km, není venku. Váha 48 kg. Můžete mi doporučit jaké granule by byly nejvhodnější ?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
10. 11. 2016, 09:28
Jaké váš pejsek dostává pamlsky, jaké aktuálně žere granule. Ty projevy s packou ukazují na potravní intoleranci. Takže já bych to viděl na klasické superpremiové lamb rice, nebo Pacific ocean fish original.Pamlsky raději vypusťte, kromě sušin.
Jana Folbrová se ptá
14. 10. 2016, 10:36

Dobrý den, prosím o Váš názor. Mám labradora 8 let, z toho 6 let je krmen AG large breed s největší spokojeností. Nyní vzhledem k věku - bylo by lépe změnit na seniorskou variantu AG nebo např. FirstMate lamb+rice? Nebo nechat stávající krmení? Pes nemá velkou zátěž, takže se trochu obávám, aby netloustl. Děkuji za odpověď. Jana Folbrová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
14. 10. 2016, 08:36
Cítíte to správně. V 8 letech se jedná již o seniora a nadváha by mu neprospěla, takže s FM jehněčím samozřejmě souhlasím a to jak klasickou superpremiovku, tak grain free Australian lamb. Kdyby pes i přesto toustl, tak hlavně přes léto , kdy výdaj energie není tak vysoká, můžeme volit variantu FM Pacific ocean senior, popř. Trim light. Ta má tuku nejméně , což je v pořádku, protože kvalitní bílkovinu pejsek dostane.  1 krát ročně bych preventivně přidal  tabletky Dog geriatrikum. Dádáme pejskovi kloubní výživu a podpoříme jeho trávení. Jsem přesvědčen, že se o pejska staráte dobře a budete z něj mít i nadále radost.
alena malíková se ptá
12. 10. 2016, 20:40

Dobrý den, jaké krmivo byste mi prosím poradili pro štěně 10 týdnů pes australský ovčák? Děkuji moc s pozdravem A.Malíková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 10. 2016, 06:40
MOžná je dobré vědět více a to, co pejsek žral u chovatele, jaké dostává pamlsky, popř. jaký má vůbec krmný denní řád. Chyby se mohou stát už nyní, ale ty se hned neprojeví. Z krmiva Firstmate pro začátek je určitě nejlepší zrovna pro australáčka Firstmate Pacific fish original.
Zuzana K. se ptá
11. 10. 2016, 20:56

Dobrý večer, mám 9,5letého vykastrovaného maltézkého psíka, od štěněte jsem krmila Hills, po kastraci jsem mu krmivo ponechala, pouze zvolila odlehčenou variantu. Z Hills jsme však po problémech se zažíváním přešli na Orijen senior, nevolnosti má jen zřídka, avšak i když krmím nejmenší krmnou dávkou a rozdělím granule na 3 porce, přibírá a přijde mi, že má pořád hlad :( Poradíte mi prosím, jaké krmivo bych měla zvolit, ať je pejsek spokojený? :) Mockrát díky za reakci, Z.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
12. 10. 2016, 06:56
Orion je kvalitní krmivo, ale bohužel vysokoproteinové, které osobně vidím pro psy, kteří běží závod na 1 000 km. U nás ho bohužel všeobecně vysokoproteinová krmiva berou i gaučáci, jejihž výdaj energie je takřka nula. Samozřejmě k prvnímu krmivu se nemá cenu vyjadřovat, ale nebojte se FM nikdy soju nemělo a nemělo nikdy ani rostlinné oleje, pouze živočišné.  Ten váš pejsek se jenior, potřebuje nízké tuky, nízké bílkoviny, ale kvalitní!!!!!Takže z FM bych doporučil australian lamb, popřípadě FM Pacific ocean fish senior. Dáváte nějaké pamlsky? POkud byste měli problémy s průjmy, dá se denně ke krmivu dávat menší dávku konzervy Farm fresh klokan, nebo kůň. Zrovna tohle jsou zdraje velmi kvalitní bílkoviny, stejně jako je to u mořské ryby a australské jehněčí.
Lucie Makulová se ptá
10. 10. 2016, 22:02

Prosím o radu, pes kříženec z útulku má cca 2 roky problémy se svědivostí kůže.Celotělově zarudlá kůže, léčen antibotiky,antiparaz.pipety,kortikoidy - změna krmiva z Calibry na Hills d/d losos, kachna nyní.Jediné co na chvíli učinkovalo preparát Apoquel avšak po vysazení opět problém. Jiné příznaky pes nemá.Prosím o radu a typ na granule od Vás?díky

Ing. Gerhard Stein odpovídá
11. 10. 2016, 08:02
Prosím vás , ty léky nic neřeší. Musíte neprodleně změnit krmivo. On snad bere všechno, co by pes brát neměl. Tohle by měl znát i veterinář. Zeptal se vás veterinář čím krmíte a pokud ano, tak vám dal krmení postavené na soji?  FM je první firma na světě, která začala vyrábět grain free krmiva, tedy v době, kdy je nikdo neznal. Navrhuji proto FM australian lamb a po té léčbě, kterou prodělal by tpo chtělo na 2 až 3 měsíce doplněk Dog skimn and coat. V ampulce je 60 tablet. Na 10 kg váhy psa jedna tabletka. Můžete mi poslat foto a poř. detaily zarudlých míst? Doufám , že nedáváte pamlsky typu piškot. Aktuálně bych v dané chvíli vylouičil všechny pamlsky a později jen sušiny.
René Šiffner se ptá
9. 10. 2016, 16:36

Dobrý den, chtěli bychom se zeptat jestli jste už měli podobný případ a jestli by jste dokázali poradit na dálku. Máme čtyřletou fenku jorkšírku, poslední rok a půl se nám neustále drbe po celém těle a vykousává si packy i tělo. Bohužel v té době jsme se i přestěhovali a krmena byla Brit care jehně s rýží a konzervy Rinty. Na veterině nám řekli,že se asi jedná o alergii(nevíme jakou) měla nasazený Medrol, stav se trochu zlepšil ale nebylo to ono. Změnili jsme tedy krmivo na Brit care grain-free losos s bramborem i pak konzervy na Lukulus(jehně,divočina a kachna) zda se nám, že je kvalitnější než co měla. Po konzultaci s jiným veterinářem nám bylo řečeno, že sice Medrol pomůže ale po delší době ji mohou selhnat některé orgány. Dostává poslední týden detoxikační pastu a chceme změnit krmivo jestli to náhodou není tím. Zaujaly nás Vaše granule First Mate i po čtení různých diskuzí/zkušenosti chovatelů, jen váháme jakou příchuť a nikdo už nepíše jestli své psy krmí i nějakým masem(konzervou) nebo jen granulemi. Někteří ještě psali Arden Grande a Nuova Fattoria, ale právě že většina měla First Mate. Předem děkujeme za jakoukoliv odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
10. 10. 2016, 02:36
Tento stav je naprosto běžný po špatném krmivu. Jedná se podle toho co píšte spíše o potravní intoleranci. Zřejmě byly jak nevhodné granule, tak konzervy. Reakce tomu odpovídají.  Ty léky nemusí být žádné při nasazení opravdu kvalitního krmiva. Firstmate bylo první grain free na světě a my ho nabízíme více jak 20 let.  Zkuste prosím Firstmate australian lamb, nebo FM Pacific ocean fish original. Každý den bych dával pejskovi 1 tabletku doplňkové výživy Dog skin a coad. . Divím se nasazování preparátu, který může malému pejskovi ublížit, protože pro psa pomůže jen krmný řád a superkvalitní krmivo.  Proto se nemá ke krmivům , který pejsek dostává vyjadřovat. Máme doma 2 jorkšíráky, ale i další 4 psy. Nikdy nebyli nemocní. Myslím, že to hovoří jak se krmit dá. Neřešte příchuť, ale zdraví. Pokud byste chtěla konzervu , tak zkuste např. Farm Fresh klokan, kůň, nebo divočinu se švestkama. Samozřejme přidávat ke krmení s rozumem. Pokud byste chtěli Ag , tak krmivo s rybou sensitive, či Balcando grain ferr z jehněčího. FM Můžete nasadit jako nejlepší pro zastavení případných průjmů, pokud je pes má.  Problematika je to bohužel hodně běžná a bohuže se nemohu o vše obšírně rozepisovat. Držím palce a můžete mi poslat popř. fotky a to, jak postupujete. Doufám, že nedáváte piškoty a podobné tzv. dobrotky.
Lucie Makulová se ptá
6. 10. 2016, 10:03

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat jak a čím doporučujete krmit štěně velkého plemene (irský vlkodav).Zakoupila jsem si od Vás First Mate Pacific Ocean Puppy. Namíchat s konzervou nebo jen suché krmení?Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 10. 2016, 08:03
Čí bylo před tím štěně krmeno? POkud bylo dobře živeno, tak není problém a další pytel utak velkého psa jít na FM Pacific ocean fish large breed. Takže v tuto chvíli pokud to není nutné stačí krmivo a voda. Na druhé straně, pokud chcete do krmení přidávat např. 800 gramů farm fresh krmení stačí konzerva na 3 dny. Nezbývá, než sledovat očima, a podle aktuálním výživném stavu můžeme reagovat a krmení redukovat na nižší bílkovinu a tuků.  Když tak mi napište na e mailjaké jsou reakce. U štěnětekaždého plemene je třeba postupovat pomalu a přecházet systémem přiníchávání starého a nového krmiva.
Andrea Simonikova se ptá
3. 10. 2016, 11:15

Dobrý den, mám doma 3měsíční štěně černého flat retrievera. Momentálně krmím Essential Large Breed, nicméně má stále trochu řidší stolici. Ráda bych změnila značku, nejlépe FirsMate. Potřebuji však zachovat černou barvu - kterou z variant upřednostňujete? - jehněčí či rybí? Děkuji, Andrea Š.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 10. 2016, 09:15
Nejvyšší čas od takovéto značky ze které má váš pes průjmy velmi vhodné odejít.Jehněčí i ryba je pro vás opravdu vhodná. Průjmy je však nutno zastavit. FM má nízkou hladinu vit A a neobsahuje rostlinné oleje. Pak černá je černá, nikoliv což je běžné narezlá. Odpověd najdete v dopise před vámi. S ohledem na tu řidkou stolici bych raději i když to je štěně začal FM Pacific ocean fish original. Posléze až se hovínka zpevní, zvolíme případnou další cestu. Do krmiva můžete dodávat na vyčistění vašeho štěňátka dávat ostropestřecový olej Farm Fresh.
Roman Novák se ptá
19. 9. 2016, 11:52

Jaké krmivo bych měl použít pro Stafordšírského bulteriera 14 měsíců ve střední zátěži,váha 20 kg a pro fenu 7 měsíců? Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 9. 2016, 09:52
Tomu staršímu i mladšímu budete dávat Firstmate Pacific ocean fish large breed bude asi nejjednodušší. Pro jednoho i druhéhoi je už lepší nižší hladina tuku, takže Firstmate Pacific ocean fish large breed by vyhovovala. Puppy s vyšší hladinou tuků u tohoto plemene  je již zbytečné.  Levnější variantou by byla varianta FM lamb meal rice.
Jana Indrychová se ptá
15. 9. 2016, 11:12

Dobrý den, velice chválím Vaše granule a chtěla bych se zeptat, zda máte i granule pro kočičky se selháváním ledvin. Měla jsem dotaz od jedné paní, zda může krmit kočku s chronickým selháváním ledvin granulemi First Mate. Vím,že tam dieta sestává v omezení bílkovin, tak asi zde tyto granule nebudou na místě. Děkuji Indrychová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 9. 2016, 09:12

Samozřejmě máme velkou škálu krmiv pro kočky. I naše dostávají borůvky od FM. Napadá mne, že vaše kočička by mohla seniorku Ardengrange, ta je grain free, perfektní varianta je i německé Leonardo, kde kromě seniorky najdete light variantu, která je i pro kastráty, najdete tam i 3 druhy pro citlivé kočičky,

Čím paní krmí Royal canin? To víte krmivo na soji a sojovém oleji může udělat své. Podobných rádo by excelentních nepochybně najdeme další řadu. 

Miroslava Hofmanová se ptá
12. 9. 2016, 11:24

Dobrý den, obracím se na Vás s žádostí o radu. Máme německého čistokrevného ovčáka, fenu, kastrovanou, stáří 10 let Před několika lety se u feny začal objevovat problém s udržením váhy na zadních nohách. Zkoušeli jsme Alavis, Giom. Výraznějšího zlepšení se však dosáhlo pouze po injekci od veterináře. Můžete nám doporučit nějaké kvalitní chondroprotektivum? Do tohoto problému se přidal další s úbytkem váhy, diagnoza - maldigesce (z rozboru stolice), výsledky z krve byly v pořádku. V průběhu času jsme krmili Happy Dogem, Purinou, pak nastoupila gastrointestinal Calibra a Hills a tablety Pancreolan nebo Almazyme. Problém je v tom, že fena je nežravá (už od mala měla sklony pitvat se v krmivu). Tento problém se výrazně zhoršil (nevím jestli to není jen náhoda) s přichodem štěněte do domácnosti. A tak jsme dospěli do fáze, kdy fena dlouhodobě ztrácí na váze, má o to víc problémy s chůzí a odmítá stravu. Krmení u nás probíhá takto: Prvních pár dní vždy žere nové granule s nadšením, ale po pár dnech začne vyžadovat do žrádla něco dalšího. Nejprve se přidávaly piškoty, poté sýr a masové konzervy. Nyní zkoušíme do krmení přidávat kuřecí maso, které s chutí žrala opět asi tři dny, nyní už odmítá i to. A s dalším krmivem je to stejné. Krmení se tak zvrhlo v každodenní hodinový rituál s přemlouváním k žrádlu. Další pokusy o povzbuzení chuti též nezabraly např. Pangamin, probiotika či vařené ovesné vločky. Můžete nám něco doporučit na tenhle problém? Krmivo, nějaký doplněk stravy? Děkuji M. Hofmanová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
12. 9. 2016, 09:24
Pro vašeho pejska doporučuji Firstmate Pacific ocean fish senior, nebo Belcando senior. Na klouby a pomoc funci kloubů a chrupavek tabletky dog geriatrikum. Musíte zásadně změnit krmný režim. Je to buD, nebo cesta není žádná. Pes vás má dobře přečtené. Mám doma 6 žravých psů od jorkšíra po leoparda, za 9 let nebyl žádný nemocný.Stejné je to u mých přátel, známých kamarádů, ale i u řady chovatelů, které znám. Bohužel vy pejskovi značně pomáháte, např. podávání piškotů, která obsahujií zdroje vzniku případné intolerance. Antibiotika není vždy nejlepší cesta. Sýr obsahuje mléko a tím pádem ho rovněž vyhodte, protože pejsem netráví dobře ani mléko. To, jak to pejskovi servírujete zprava a zleve vede k finálním průjmům. Chce to řád, jinak cesta žádná není.  Z těch krmiv, které jste krmila je nejlepší Happy, to ostatní nevedeme a nikdy nabízet nebudeme obzvláště u těch z nabídky kterou uvádíte a která je chem. konzervovaná a obsahuje soju, předpokládám i sojový olej. Z naší nabídky vám mohu kromě tabletek na klouby, trávení a podpoře imunitty vám nabízím FM Pacific ocean fish senior, neboBelcando senior. Kromě granulí bych maximálně ke krmé dávce ráno a večer přidával kousek konzerv Kuře v plechu( ručně plněno) , popř. Farm frsh kůň, nebo klokan. Kromě krmiva jen vodu a ostatní co používáte, ne to raději zapomeňte.  Je jen na vás, chcete li mít zdravého psa,jiná cesta není . Jen hledat spásu u veterináře nenéí řešení, když není žádný rozumný krmný režim. Pokud chcete být důsledná rádi vám pomůžem.Jak jsem se již zmiňoval, je to jen ve vašich rukou.
Helena Hantkeová se ptá
12. 9. 2016, 11:17

Dobrý den,1.rok jsem svou fenu pointra-střední plemeno(naroz.30.8.2015) krmila Arden grange (puppy). Je to 14 dní co postupně přešla na FM All life Stages,má ale průjmy.Odčervena.Dnes veterinář nasadil antibio.a probiotika.Chodila na cvičák,možná si "něco přinesla",možná jsem z nabídky FM granulí nezvolila správně.Pokud by průjmy pocházeli od granulí,můžete mi poradit jinou volbu?Děkuji za odpověď.Hantkeová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
12. 9. 2016, 09:17
Ten krok veterináře do antibiotik mi podle toho co píšete nepříjde rozumný. Takže v prvním kole doporučuji tableky Do imunn, abychom oživili funkci střev. Jaké sdostává pes pamlsky.Piškoty, něco od stolu a pod. ? Na čem vyrůstal pointr u matky a potoam u vás. Má pejsek nějaký krmný řád? Krmíte něco navíc s granulema? Na zatužení fungují relativně levnější granule Nuovafattoria stone cric. Mohli bychom k nim po troškách přidávat to co máte. Jestli chápu dobře máte doma FM Maintenance. Oproti předchozejícímu grmi má výrazně vyšší měrnou hmotnost.  Byl to přechod ze dne na den, nebo postupý? Byl někdy krmen krmivy jako například Royal Canin? napište mi prosím údajů co nejvíce. Můžete i na e mail info@catcat.cz