Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 30/132)

Kučera Adolf se ptá
8. 7. 2012, 15:47

Dobrý den pane inženýre, zcela náhodně jsme narazili při hledání krmiva na Vaše stránky.Máme labradorku,8let a neustálé problémy s kůží (hnisavé boláky na hlavě) a ušima( ottitis externa- již chronické záněty).Veterinář nám doporučil změnu krmiva na hypoalergenní (Hills c/d,d/d,Purinu HA,Eukanubu dermatosis).Pořád dokola, stálé návštěvy a zhnisané uši opět.Prosíme, zda svým doporučením by nám některé z Vámi nabízených krmiv s těmito problémy nepomohlo. Děkujeme za Váš čas. Adolf Kučera

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 7. 2012, 01:47

Abychom mohli vyléčit případnou potravní intoleranci, dovolil bych si nabídnout kromě Firstmate Pacific ocean fish originaal,nebo senior, protože s ohledem na velikost a stáří psa bychom mohli šáhnout i po seniorce dle mého soudu po jedné z nejlepších, nebo ne li vůbec nejlepší z hlediska kvality veterinární řadě Forza10 Aktive Intestinal. Při koncipování krmiva je použito i znalostí z oblasti fytoterapie. Přikládám všeobecné pojednání o Forze.

Letošní rok pro odborníky, kteří se pohybují v oboru krmiv, chovatelských pomůcek a potřeb,  má jedno stěžejní datum. Tím je termín konání mezinárodního chovatelského veletrhu Interzoo, který se letos uskutečnil tradičně v německém Norinberku ve dnech 17 až 20.5.2012.

Na veletrhu se můžeme seznámit s produkty předních evropských výrobců, zámořských výrobců,  ale i firmiček, které vsadily na tuto kartu a řekly si, že zrovna v Norinberku by mohly udělat díru do světa. Takovéto firmičky přicházejí a odcházejí, některé z nich slaví i tolik očekávaný úspěch. V letošním roce byly umístěny výstavní expozice v deseti rozsáhlých pavilonech.   Jednání střídá jednání a obvykle to bývá vždy nejméně přes tři přilehlé pavilony, takže od rána až do závěrečné se opravdu nenudíme.

Před veletrhem jsme diskutovali o našem programu s ohledem na to, co od letošního Interzoo  očekáváme. MVDr. Zoltán Tatarko  vytipoval kupodivu italskou firmu, výrobce krmiva Forza. Nikdy jsem se tímto krmivem zvláště nezabýval, ale Zoliho návrh mne svým způsobem donutil zahloubat se do receptur Forzy. Sám jsem byl překvapen, jak je toto krmivo na podmínky Evropy výjimečné a jak širokou škálu potřeb našich psích a kočičích miláčků toto krmivo pro psy skýtá.

Slovo dalo slovo a s italským výrobcem jsme si dohodli schůzku v sobotu. Ve sjednaný den a hodinu jsme byli očekáváni. Naše společné posezení v prostorách jejich výstavního stánku se neslo ve velice korektním a milém duchu. Naživo jsme si mezi sebou mohli vyříkat představy o oboustranné spolupráci v oblasti krmiv pro psy a kočky. Dobré pro ucelenější představu je pochopitelně seznámení nejen s kvalitou vyrobeného krmení, ale i obalovou technikou. Věřte, že není obal, jako obal. Čím méně kvalitní obal, tím více je náchylný k poškození při transportu s výroby, při jeho manipulaci, nebo při transportu k našim zákazníkům, to je k vám domů.

Vhodný a kvalitní obal je i jedním z předpokladu pro kvalitní uskladnění. Je velmi důležité pro zachování kvality krmiva pro psy a kočky, aby bylo uskladněno na prodyšné podložce v suchu a relativním chladu.

Nabídka Forzy je opravdu široká a je naprosto cílená, a to je to, co nás velmi oslovilo, neboť v rámci naši každodenní poradenské činnosti, a věřte, že je opravdu rozsáhlá, se zabýváme řešením konkrétních požadavků a velmi často i problémů, které se i na dálku snažíme s Vámi každodenně, a musím říci, že s velkým úspěchem, řešit. Ten úspěch vzájemné spolupráce je podmíněn také tím, jak nás majitel konkrétního psího miláčka poslouchá. Nemáme žádný patent na rozum, i my nasloucháme Vám, majitelům zvířecích mazlíčků.

Kromě standardních krmiv  superprémiové nebo ultraprémiové řady v našem portfoliu právě výrobky firmy Forza a zejména její veterinární řady Active přispějí vhodným způsobem k pokrytí i variantních řešení jednoho problému. Ptáte se proč varianty na řešení jednoho a toho samého problému?  Z našich zkušeností víme, že je třeba znát celou genezi vývoje Vašeho psího nebo kočičího miláčka. Např. čím byla krmena matka, čím se štěně nebo kočička živila v průběhu svého vývoje, jaký má nebo nemá krmný režim, čím je dlouhodobě krmena. I to jsou předpoklady pro radu, kterou Vám můžeme i na dálku bezplatně poskytnout. Je to naše služba v rámci aktivity, kterou jsme nazvali „starost o oba konce vodítka“. Na jedné straně jste Vy a na druhé straně Vaši zvířecí miláčci.

Pokud se jedná o problematiku příliš složitou, která nelze jen tak řešit na dálku, pak Vám nabízíme službu veterináře MVDr. Zoltana Tatarka, který je členem České veterinární komory. Jednání u nás na firmě na adrese Opava-Komárov, Podvihovská 12 Vám nabízíme po předchozí telefonické objednávce na telefonním čísle +420 553 610 385 begin_of_the_skype_highlighting FREE +420 553 610 385 end_of_the_skype_highlighting .

Pro ty z Vás, kteří mají zájem, nebo ty, které zaujala poradenská činnost na dálku, připomínám kontakty na nás. Poradnu naleznete například na www.firstmate.cz, www.dogdog.czwww.krmivo-pro-psy.com . Na těchto adresách se na Vás těší odborníci, pro které se služba pro Vás chovatele stala jejich, stejně jako našim firemním posláním.

Jak už jsem se zmínil, řada Forzy Active nám pomůže ještě k lepší a všestrannější nabídce variantních řešení zdravotních problémů Vašich miláčků. Již nyní začínáme rozpracovávat materiály k jednotlivým krmivům řady Active. Chystáme se ale i na zavedení absolutní novinky firmy, jejichž nabídka bude zahájena od července 2012. Je určena nejen pro tzv. „toy“ plemena, ale i plemena malých, středně velkých a obřích plemen psů.  Po osvědčeném krmení značky FirstMate s borůvkami Vám s otevřenou náručí přinášíme superpremiová krmiva s jižním ovocem řady Mr. Fruit.

Těšíme se společně s Vámi, že pomocí námi dodávaného krmiva Vám pomůžeme k dokonalému zdraví a pohodě Vašich miláčků.

 

 

Ing. Gerhard Stein

 

Ivana Vasylkivová se ptá
4. 7. 2012, 08:49

Dobrý den,mám fenu labradora - 1,5 roku. Od štěněte je velmi hyperaktivní a nikdy netrpěla žádnými problémy. Pouze jediným - velmi časté až neobvyklé vypadávání srsti. Vzhledem k tomu, že máme ještě jednu fenu labradora, která také líná, ale obvyklým způsobem, usuzuji, že se jedná zřejmě o nějaký problém. Na veterině nám dvakrát poradili vyměnit granule. Krmili jsme hills, teď máme royal canin. Žádnou větší změnu k lepšímu nepozorujeme. Proto jsem se rozhodla obrátit na Vás. Nejsem si jistá, zda mi můžete doporučit nějaké z krmiv first mate. Důležité je také zmínit fakt, že fena je výstavní a tak nemůžeme vzhledem k případným rizikům a problémům granule měnit příliš často. Děkuji za informaci.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 7. 2012, 06:49
Bohužel musím říci, že jste žádnou změnu k lepšímu neudělala. Ale za to vy v zásadě nemůžete, spíše ten, kdo vám krmivo doporučil. Pro vaší fenku bych zvláště přes léto volil krmivo z dietních surovin s nižší hladinou tuků. Z toho optimálně v\ychází FM lamb meal rice ze superpremiové řady, nebo Australian lamb, či Pacific ocean fish original z ultraptemiové řady. 
Nikola Dostálová se ptá
2. 7. 2012, 15:44

Dobrý den, už jsem Vám psala e-mail ohledně 10měsíčního fr.buldočka..chci se ještě zeptat mohla by i first mate fish popato puppy?Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 7. 2012, 01:44
teoreticky, protože je to menší pes ano, ale už je zrovna na hranici, kdy by mohl i dospěláckou potravu.
michaela se ptá
1. 7. 2012, 17:21

Dobrý den. Mám tří měsíční fenku rhoderskeho ridgebacka. Jaká má být denní dávka suchého krmiva? Dávám pro plan puppy large athletic. Na obalu mi dávka přijde hrozně malá, ale zase nechci moc prekrmovat. Předem děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
2. 7. 2012, 03:21
Tříměsíční štěńe krmte add libitum. Sledujte , jestli je trus pevný a tvarovaný. Důležité je vždy oko majitele, krmný návod je jen orientační údaj.
Aneta Moravcová se ptá
30. 6. 2012, 21:38

Dobrý den, mám na Vás ještě jeden dotaz, jestli mohu :)V případě, že se rozhodnu pro krmivo FM, jakou formuli byste mi doporučil pro německou dogu (8 měsíců)? Mohl byste mi doporučit i nějaké další jiné kvalitní granule pro štěně ND? Doposud jsem krmila Britem Care. Děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
1. 7. 2012, 07:38
Ve vašem případě bych doporučil chovatelské 25 kg balení holistické řady belcaaando junior, popřípadě Firstmate pacific ocean fish large breed.
zuzana se ptá
29. 6. 2012, 11:32

dobry den mame 1mes stene labradora.poradite co mu davat¿ted papa hesky granulky od fiskies pro stenata a vodu.a zda s nim muzeme cestovat na slovensko vlakem z prahy kdyz mu budou 2mes a neco dekuju.papa hesky ale porad knuci asi mu je smutno za maminkou.dekuju

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 6. 2012, 09:32
Pokud se týká nabídky granulí, tak jedno z kriterií pro výběr je ten, že bych mu nekoupil žádnou značku, která je k dostání v supermarketech. Objevit se v takoévéto síti je velký prohřešek pro každého výrobce, který se hlásí, nebo chce hlásit ke kvalitě. Z naši nabíky bych vám mohl nabídnout cenově výhodnou a to i kvalitativně výhodnou nabídku holistického krmení Belcando puppy.
Sandra Mayerhoferová se ptá
27. 6. 2012, 13:11

Dobrý den, mám fenu Stafordšírského bullteriéra nyní má 8 měsíců. Chtěla jsem se zeptat jaký druh granulí First Mate byste mi prosím doporučil. Fenka váží 15 kg, je velmi aktivní a v poslední době se jí začaly objevovat na srsti velké množství bílých šupin. Nyní krmíme granulemi Trainer fitness 3, ty mi docela baští. Problém ovšem je, že je málo žravá něco do ní dostat to je nadlidský výkon a suché granule mi nesní, tak přidávám konzervu GranCarno a lososový olej. Chovatelka přešla na granule First Mate a říkala mi, že je s výsledkem velmi spokojená. Mohl byste mi prosím poradit jaký druh First Mate byste mi pro ní doporučil? Předem děkuji za Vaši radu. S pozdravem a přáním pěkného dne. S.Mayerhoferová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 6. 2012, 11:11

V tuto chvíli s ohledem na situaci, kterou popisujete bych volil z ultrapremiové Pacific ocean original, popř. Australian lamb. kromě krmiva FM bych jako další volbu viděl veterinární řadu Forza10 Dermo aktive.

 

Krmivo pro psy | Forza 10Forza 10 Dermo Active 10 kg  

  Kompletní dietetické krmivo pro psy - velmi vhodné při léčbě kožních problémů

Cena: 1 325,00 Kč  1 575,00 Kč
Ušetříte: 250,00 Kč
 ks 

Krmivo Dermo Active je velmi vhodné při léčbě akutních, chronických nebo opakujících se zánětlivých procesů kůže. Kožní problémy jako je svědění, lupy, dermatitida, tvrdá srst, seborea nebo pyodermie  představují mnohdy velký problém. Mnohé klinické studie prokázaly, že potravinová intolerance a alergie s tímto problémem úzce souvisí. Díky svému složení může Forza 10 Dermo Active významným způsobem pomoci léčit dermatitidu a záněty pokožky.

Daniela Pokorná se ptá
21. 6. 2012, 19:31

Dobrý den, mám roční fenku z útulku, která po třech měsícíh na Brit Puppy měla trávicí problémy - zánět slinivky. Přešli jsme na Hill's I/D a teď je to asi 3 měsíce, kdy se s tím stále potýká. Po vyhodnocení TLI jde konkrétně o nedostatečnost enzymu Tripsin, ale zatím děláme průběžné testy, abychom zjistili, zda se hodnoty zlepšují či nikoliv, takže prozatím enzymy nedodáváme. Je totiž hodně fit, neztrácí na váze a srt je pěkná. Jelikož ale moc nevěřím komerčním krmivům, které neposkytují info o množství rostliných bílkovin apod. bych se ráda zeptala, jaký typ FM by se pro její dietu hodil. Samozřejmostí je opravdu nízký podíl tuků, vysoká stravitelnost, hodně živošičných bílkovin. Moc díky za Váš typ.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
22. 6. 2012, 05:31
Pankreatitída - zápal slinivky brušnej - ako ochorenie ho treba najprv vyliečiť!!!! To, či je tam nedostatok  trypsínu (proteolytický enzým v pankreatíne) ukáže až vyšetrenie, na toto si na diaľku nedovolím radiť.Samozrejme, dnes je už dostatok kryštalického trypsínu v liekových formách, takže by nemal byť problém toto ochorenie zvládnuť.

Pri pankreatitídach je potrebné upraviť diétu, vylúčiť bravčoviny (kvôli tomu, že samotné lieky sa väčšinou vyrábajú z bravčových pannkreasov). V diéte obmedziť bielkoviny a tuky (problémy s trávením peptidov a tukov sa v tomto prípade neraz kombinujú). Takže - biela ryba + zemiak by mali byť tá správna kombinácia

Výše uvedené texty vzešly z konzultace mezi mnou a kolegou, aby volba pro vás byla ta nejsprávnější. Jak z výše uvedeného vyplývá, optimální volbou pro vás může být FirstMate Pacific ocean original, které splňije výše uvedené požadavky.

Nikola Dostálová se ptá
21. 6. 2012, 17:29

Dobrý den, mám 9měsíční fenku fr.buldočka.Krmím ji royalem caninem mini junior což je do 10měs.Chtěla bych přejít na FirstMate.Můžete mi prosím Vás nějaké doporučit?S royalem jsme neměli problém, váhu má kolem 10-11kg i když mi příjde hodně drobounká.A příjde mi, že hodně líná a nemá tak lesklou srst.Děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
22. 6. 2012, 03:29
No podle toho co píšete, pejska bych převedl, ať se dá do pořádku a jeho srst získá ten správný lesk na FM Pacific occan fish puppy, nebo na Pacific ocean chicken and blueberies. I borůvky, přeci jenom už je to pejsek desetiměsíční by mu měly udělat velmi dobře a podpořit jak dobrý zdravotní stav pejska, tak i jeho řádné osvalení a leskou srst.
Alena Gábová se ptá
20. 6. 2012, 12:59

Dobry den,ja si od vas krmivo First Mate kupuji od ledna pro mojeho labradora a jsem s nim moc spokojena.Muj otec si ted v cervenci jede pro stenatko chodskeho psa a namluvila jsem ho at si taky kupuje tyto granule a chtela jsem se zeptat neprodavate nejake vzorky aby mohl vyzkouset vic druhu co bude psovi chutnat nebo co byjste doporucil?Velmi pekne dekuji.Alena

Ing. Gerhard Stein odpovídá
20. 6. 2012, 10:59
Vzorčeky FM nedovážíme, protože se žádné v Kanadě nevyrábějí.Od podzimu leeeetošního roku bude možno zakoupit 400 gramová balení krmiva FM, ale jen v některých druzích. Nicméně mýmn osobním názorem, který vyplývá i z mnohaletých zkušeností je to, že žádný vzoreček potřeby psa neřeší. Rozhodující je vždy, jak pes po dlouhodobém krmení daným krmivem vypadá. To že pes žere, nebo nežere bývá ovlivněno množstvím jiných faktorů, ale většinou je za nimi člověk ať se to líbí nebo nelíbí. Nicméně pokud se rozhodnete pro FM Pacific ocean fissh puppy, tak při přechodu z kjakéhokoliv krmiva bych to viděl jako nejlepší volbu. Jsem přeswvědčen, že i váš otec a jeho štěňátko budou s krmivem FM spokojeni a na dveře veterináře zaklepou jenom v den, kdy půjdou na očkování. Držím palce a jsem potěšen, že jste s našim krmivem spokojena. Srdečný dík.
Marie Štěrbová se ptá
18. 6. 2012, 09:05

Dobrý den, pořizuji si svého prvního psa - jezevčík drsnosrstý trpasličí - a po dlouhém vybírání granuli pro něj, jsem narazila na Vaše stránky. Nevím bohužel, jaké krmení pro něj vybrat. Všude v obchodech na mě koukají granule (Pro Plain, BRIT...) ale já si neumím vybrat. Samozřejmě každý nabízí to své, ale pořád jsem nebyla přesvědčena, že toto chci. Vaše krmivo mě zaujalo, všimla jsem si, že v E-Shopu nabízíte různé, pro mě neznámé značky. Můžu Vá prosím poprosit o radu, co pro toto štěňátko vybrat ? Bude to pejsek - přítel a člen rodiny, nemám v úmyslu vystavovat a řešit chov. Ale chci pro ni kvalitu. Proto bych Vás ještě chtěla poprosit, je možné po Vašem doporučení vyzkoušet ze začátku třeba jen 1kg granulí a pak bych řešila velké balení. Je možné si granule vyzvednout někde v Olomouci, případně od čtvrtku někde v Ostravě ? Děkuji za radu a pomoc. S pozdravem Marie Štěrbová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 6. 2012, 07:05
V Olomouci i v Ostravě máme určitě spolupracovníky. Vy bydlíte v Olomouci? Těch spoluprtacovníků právě v Olomouci by se našlo více.Z Malých balení bych mohl nabídnout kilové balení žhavé novinky bez obilí Finnest grain free. Z klasické řady Belcanda pak Belcando puppy. Z krmiva Firstmate pak řadu bez obilovin FM Pacific ocean fish puppy.  Jsem rád, že mezi krmivy o kterých jste se výše zmiňovala nevykukují ta naše. Nebyla by to pto ně nejlepší společnost...........Jinak váš dopis přepošlu paní Lence Zuščíkové, která by vám jako chovatelka mohla ve vašich nesnadných začátcích být nápomocna. Držím palce vám i vašemu štěňátku.
Petra Havlová se ptá
14. 6. 2012, 09:59

Dobrý den pane inženýre, obracím se na Vás s prosbou o radu. Máme doma 14. týdenní fenku velkého švýcarského salašnického psa, která váží cca 13 kg. Krmíme ji superprémiovým krmivem pro vysokou zátěž FirstMate High Performance. Z pod černé srsti jí začala vystupovat hnědá podsada. Prosím o doporučení granulí, na které bude vhodné v nejbližší době přejít (superprémiové, ultraprémiové) nebo míchat některé druhy FM. Předem děkuji za odpověď, Petra

Ing. Gerhard Stein odpovídá
14. 6. 2012, 07:59
Pro velkého pejska bych šel raději na nižší množství tuků a nižší metabolickou energii, abychom zachovali optimální velikost krmné dávky a pejsek nám příliš netloustl. Můžete zkusit FM maintenance large breed, FM pacific ocean fish large breed, popř. kompromisní řešení je míchat obě varianty půl napůl. Sami uvidíte co vašemu pejskovi bude lépe svědčit. Po dobu růstu jej prosím raději udržujte ve štíhlejší kondici a´t nejsou nežádoucím způsobem zatěžovány klouby v době jejich vývoje.
Milena Trnková se ptá
7. 6. 2012, 08:38

Dobrý den, máme chodského psa a uvažujeme o koupi krmiva FirstMate. Chci se zeptat, je toto krmivo vhodné, když má náš pes problém s reznutím srsti. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Trnková Milena

Ing. Gerhard Stein odpovídá
7. 6. 2012, 06:38
Ano, takovéto krmivo vhodné je, protože FM neobsahuje rostlinné oleje a má optimální podíl syntetického vitamínu A. práve výše uvedené bývá hlavní příčinou červenání, nebo reznutí srsti. Zkuste třeba FM lamb meal rice.
Jana Růžičková se ptá
6. 6. 2012, 22:59

Dobry vecer, mam fenu trpasliciho jezevcika (1,5r a 4kg), nyni krmime first mate lamasko sensitiv a rada bych pro psa vyzkousela jinou prichut, ale hlavne bych rada aby byly granule mensi (nez lamasko sensitiv). Nema zadne zdravotni problemy. Jaky druh byste mi,z rady first mate, doporucili? Je mozne i zaslat event. vzorky krmiva?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
7. 6. 2012, 08:59
Vzorky bohužel žádné ke krmivu FM nemáme. Počítáme, že po prázdninách budeme mít FM alespoň některé verze ve 400 gramových baleních. Kdybyste chtěla menší granulky, Pak můžete zkusit z ultrapremiové řady Pacific ocean fish original, nebo Chicken Potato and blueberies. 
Zdenka Stejskalová se ptá
5. 6. 2012, 15:21

Dobrý den, můžete mi prosím poradit s výběrem granulí pro štěně bernského salašnického psa (2 měsíce). Popřípadě na jaké poté přejít, superprémiové, ultraprémiové, Maintenance Large Breed Puppy, Maintenance, Pacific Ocean Fish Puppy. Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 6. 2012, 01:21
V této chvíli bych zkusil FM Pacofic ocean fish puppy a následně s ohledem na spotřebu granulí u tak velkého psa bych volil variantu rybího krmiva s bramborem, které bych namíchal s Maintenance large breed puppy. Postupně bych podíl rybího krmení zmenšoval, až bych se dejme tomu v 9 měsících až 1 roku dostal k čisté variantě Maintenance large breed.  V letním období u dospělého berňáka je dobré snížit metabolickou energii a tuky, takže by postačovalo FM lamb rice.