Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 37/132)

Milena Machová se ptá
1. 1. 2012, 12:10

Dobrý den, prosím o radu, které Vaše krmivo a příp. doplňky bych měla vyzkoušet pro našeho pejska - 7-letou čivavu. Několik let trpí vážnými kožními problémy - kůži má tenkou a suchou jak z papíru, dělají se mu šupinky, má řídkou, na několika místech vypadanou srst. Nebyl mu zjištěn žádný závažnější zdravotní problém - ani vyloženě kožní /plísně, paraziti.../ ani hormonální. Ráda bych vyzkoušela na doporučení tuto cestu. Děkuji předem za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
1. 1. 2012, 10:10
nevím, jak je váš pejsek krmen, ani jaké dostává pamlsky. Můžu vám doporučit FM Pacific ocean fish original, dále belcando finnest light. Na podporub odstanění kožních problémů pak DOG Skin and coat. 1 balení 60 tabletek by mělo stačit na 2 měsíce. Podávla byste 1/2 tablety denně. Veškeré pamlsky bych odstranil, pouze bych podával krmivo a vodu. Produkty jsou v nabídce našeho e shopu.
Vratislava Zibová se ptá
28. 12. 2011, 09:04

Dobrý den, zajímalo by mně zda jsou granule First Mate, nebo jejich složky, nějakým způsobem testovány na zvířatech a pokud ano, jakým způsobem a v jakém prostředí jsou zvířata držena... Předem díky za odpověď. V.Zibová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
28. 12. 2011, 07:04
Krmivo FM není v žádném případě testováno na zvířatech. Firmy, které dělají testování na zbířatech tak činí především ze zištných důvodů a zkoušejí jak až se dá krmivo ošidit v touze po maximálních ziscích. To není případ firem zabývajících se nekomerčními krmivy.
Jan Tichý se ptá
27. 12. 2011, 23:43

Dobrý den, prosím Vás o radu. Máme alergického 10kg, rok a půl starého mopse, trpícího na kožní problémy (záněty pacek) a občasné průjmy. Vyzkoušeli jsme už mnoho značek krmiv a žádné nevyhovovaly. Naposledy jsme krmily Eukanuba Dermatosis ( ryby a brambory) asi 3 měsíce, jeho stav kůže se mírně zlepšil, jen je přestal žrát, úplně je začal odmítat. Proto jsme chtěli vyzkoušet něco jiného, volba padla na Firstmate Australian Lamb. Jsou to první granule po kterých se může utlouct, jen nás trápí řídká a objemná stolice a nadjímání. Podle tabulky má orientačně žrát cca 170 g, z přečtení předchozích otázek a odpovědí jsem mu snížil dávku na 150g, 75g ráno a 75g večer( pes je ale zase hladový). Objem stolice se trochu zmenšil, dopoledně má první dvě stolice přímo výstavní a potom se to začíná zhoršovat až na skoro průjem, poslední dny měl už jen průjem. Krmíme Firstmate cca 2 měsíce a stav kůže se výrazně zlepšil. Zkusili jsme teď návrat na předchozí granule,které s velkým přemlouváním sežere, ale stolice se upravila do normálu za 2 dny. Myslíte že mám pokračovat ve firstmate a stolice se upraví, nebo hledat jiné granule. Moc děkuji za odpověď. Tichý Jan

Ing. Gerhard Stein odpovídá
28. 12. 2011, 09:43
Vážený pane, váš pejsek už není nejmladší a byl zvyklý na určitou stravu, díky které se zřejmě i dopracoval k stávajícím potížím. Na jeho trávení musíme být trošku opatrní. Takže já bych to viděl následně. Musíme pejskovi ubrat na živočišných tucích. Z toho mi vychází nejoptimálněji varianty FM Pacific ocean seniot a varianta Trim light. Tyto 2 krmiva můžeme kombinovat , doporučil bych pů napůl  z krmivem ardengrange ocean sensitive. věřím, že trus se upraví, bude pevný a tvarovaný, zároveń tato krmiva budou fungovat i na stávající alergie vašeho pejska. Jinak pro váhu vašeho pejska by krmná dávka 15 dkg na den měla být optimální. Doporučuji dávkování ráno a večer, tak jak to děláte.
Igor Haluza se ptá
21. 12. 2011, 17:39

Dobrý den. Vlastním čtyřměsíční celočernou fenu NO. Stejně jako chovatel jsem zpočátku krmil granulemi Bewi Dog, stolice byla pevná, dobře tvarovaná. Chtěl jsem pro štěně to nejlepší, proto jsem přešel na FM Pacific Ocean Large Breed, ale přesto, že fenu nepřekrmuji, trus je řidčí, málo formovaný. Zvažuji, zda se vrátit k Bewi Dogu, nebo vyzkoušet značku Fromm Family, která mne zaujala svým složením, či Belcando. Prosím o Váš názor, resp. zkušenosti s těmito značkami-osobní či zprostředkované od Vašich zákazníků. Děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
22. 12. 2011, 03:39
Pokud je trus řidší, pak buď psa překrmujete, nebo pes neumí trávit tolik živočišných tuků.. Zkuste krmit Bewi 70% a FM 30% . Uvidíte, jestli se situace zlepší. samozřejmě podobně by se dalo vyzkoušet Fromm Family. Všechna zmiňovaná krmiva jsou výborné kvality. Pro vašeho pejska ale budete muset potrvu vybalancovat tak, aby byl trus pevný a tvarovaný.
Zuzana Slimáková se ptá
17. 12. 2011, 11:23

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na doporučenou denní dávku krmiva Firstmate Trim and Light pro sedmiletého psa s mírnou nadváhou (v současnosti 23,5 kg, měl by mít zhruba 22 kg. Předem děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
17. 12. 2011, 09:23
Vašemu pejskovi bych dával denní dávku v rozpětí 20 až 25 dkg podle aktuální kondice, míry zátěže, které je vystaven. Jestliže potřebujete, aby pejsek zhubnul, pak bych se blížil spíše k spodní hranici.
Heda Jiroušková se ptá
15. 12. 2011, 17:25

Dobrý den, mám voříška, asi 10let, nyní u ní veterinář zachytil nedostatečnou činnost ledvin, doposud jsme jí dávali FM lamasko, doporučil ledvinovou dietu, ale nedaří se mi zjistit, zda takovou dietu FM poskytuje. Prosím vás o radu, co byste mi doporučili, děkuji Jiroušková.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 12. 2011, 03:25
Mohli bycho doporučit krmivo s nižším obsahem proteinů, které by vašeho pejska tolik nezatěžovalo a to FM Pacific ocean fish senior.
Věra Petráková se ptá
15. 12. 2011, 08:06

Dobrý den, krmím své fenky krmivem Belcando, ale chtěla bych ho střídat s ultraprémiovým krmivem FM . Mohu tato dvě krmiva střídat nebo mám stále krmit stejnou značkou? Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 12. 2011, 06:06
Ano, tato krmiva můžete vhodným systémem kombinovat, popř. i namíchat spolu.Musím říci, že obě tyto značky naši psi milujíí.
Jana Vrbová se ptá
12. 12. 2011, 12:24

Dobrý den mám doma 4 letého Jack Russella Teriera a je krmený od štěňátka Royal Caninem, chtěla bych udělat změnu krmení.Chtěla jsem se zeptat zda máte granulky i pro malá plemena a jestli by bylo možné o zaslání vzorečku?popřípadě jaká by jste my pro něj poradili.Předem děkuji s pozdravem Jana Vrbová :-)

Ing. Gerhard Stein odpovídá
12. 12. 2011, 10:24
Pro malé plemena psů můžu vřele doporučit Belcaaando finnest croc. Je určeno pro malá a střední plemena psů. Nejmenší balení jsou kilová, ale doporučil bych odběr 4 kg balení. Toto krmivo obsahuje 87% proteinů živočišného původu.
Jaroslava Svobodová se ptá
10. 12. 2011, 11:27

Dobrý den, už si nevím rady, a proto se na obracím na Vás. Mám 9 letou fenku anglického kokršpaněla (žije v bytě) a má problémy s kůží, už leta. Byly jí dělané testy proti alergii a mělo z nich vyjít, že je alergická skoro na vše (na suchou trávu, na obiloviny k jídlu, na prach,atd.). Žádná pořádná léčba se nekonala. Nabízené drahé granule ("protilergické") od pana veterináře jí nepomohly vylepšit tento stav. Také dostávala jen nějaké injekce a prášky na tlumení svědivosti. Má bolavé uši zevnitř, úplně zarudlé, někdy až hnisavé, je bez chlupů od hrudníku až po spodní část tlamičky, nemá chlupy na předních tlapkách a na zadních tlapkách a kolem zadečku a o ocasu ani nemluvě. Na pohled skoro zdevastovaný ocas, jak jí to svědí, tak se opravdu hryže a drbe. Chci jí moc pomoci, aby se cítila líp a dobře a neměla bolesti a nervy z toho všeho. Prosím mohli byste mi poradit jaký druh granulí od FM si pořídit a vyzkoušet? Děkuji za odpověď J. Svobodová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
10. 12. 2011, 09:27
Bylo by dobré pejska nafotit, udělat i detaily uiší. V rámci naší dceřiné společnosti Staz medical se zabýváme léčbou alergií. V prvním kole bych vyzkoušel granulky FM Pacific ocean fish original, nebo FM Pacific ocean senior, podle výživné kondice vašeho psa.. V této chvíli na podporu kvality kůže a srsti bych navrhoval tabletky vyvinuté naší dceřinou společností DOG SKIN AND COAT. Prosím vás, co všechno váš pejsek dostává za krmení? Preventivně odstraňte všechny pamlsky, dávejte pejskovi jen granulky a vodu, nic od stolu. Prosím ještě jednou o přesnou specifikaci krmného režimu vašeho pejska. O dalším se dohodneme s kolegou  MVDr. Zoltanem Tatarkem. 
Nina Přichystalová se ptá
6. 12. 2011, 16:58

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, právě nám dorazily granulky FM Puppy, štěňátku ( jorkšír - 3,5 měsíce) zdá se chutnají, ale bohužel jsou asi zatím pro ni příliš tvrdé, je nějaký způsob, jak je změkčit (voda atd.),aby nedošlo ke znehodnocení granulek? Děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
7. 12. 2011, 02:58
Granulky se sice dají roztlouci, ale já bych to nedělal. Jen ho nechejte, a´t si s granulkami pohraje a po kouscích chroupe. Náš jorkšír to zvládl taky. Fm můžete mírně zalét vodou, ale naštěstí se stejně nerozpadnou, což považuji za jejich velkou výhodu. Granulky FM můžete střídat s belcandem Finnest croc. Tyhle granulky jsou menší a rovněž vynikající kvality. Jsou speciálně vyrobeny pro psí nežravce malých a středních plemen.
vladimíra patková se ptá
5. 12. 2011, 16:19

Dobrý den, mám sedmiletou fenku westíka. v poslední době má problémy se srtí -kolem očí, tlamičky, na tlapkách i kolem zadečku se jí rezavě zabarvila srst. Na radu našeho veterináře jsem ji začala krmit pouze krmivem hypoalergic od Trovetu, ale žádná velká změna nenastala. Nemáte, prosím, zkušenost, jak tento problém vyřešit? Děkuji za odpověď, V. Patková, Liberec

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 12. 2011, 02:19
Je třeba přejít na krmivo s nižším obsahem vit. A a nízkým obsahem, nebo pokud možno bez rostlinných tuků. Pro vašeho vestíka bych doporučil FM Maintenance, nebo FM lamb meal rice, FM Australian lamb.  Osvědčilo se nám i krmivo Feelwells venison. Je ale pouze ve 12 kg baleních. I my máme doma bílého pejska - bišona.
Markéta Meisnerová se ptá
4. 12. 2011, 14:57

Dobrý den, zajímalo by mne, který typ FM byste mi mohl doporučit pro 5-timěsíční štěně bílého švýcarského ovčáka, fenku o aktuální hmotnosti 25 kg. Objevily se jí prošlapy na zápěstí obou hrudních končetin. Krmena je nyní Taste of the wild(N-látky 32%, mintuk 18% min,Ca 2,1% max P:1,4% max),předtím krmena Magnusson Meat and Biscuit Junior,předtím Firstmate Pacific Ocean Fish Puppy (ty jsme změnili z důvodu, že měla při přořezávání zubů problém je rozkousat,jsou to poměrné tvrdé granule). Rozmýšlím se nad možností výměny All life stages typu(a nebo štěněcího) za typ granulí pro dospělé psy z důvodu nižšího obsahu bílkovin, které se částečně podílejí na rychlém růstu. Superpremiová řada FM Lamb and rice má obsah bílkovin dost nízko(22%), také přeýšlím nad řadou Maintance... Byl byste tak laskavý a mohl se podělit o Váš názor? Děkuji, s pozdravem krásné neděle, Meisnerová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 12. 2011, 12:57
Pro štěně ve věku 5 měsíců můžete zkusit FM Maintenan ce lb, či FM Pacific ocean fish large breed. Č9m tvrdší granule, tím je to lepší pro chrup vašeho pejska. Jen ho nechte granule chroupat. U nás je žerou i čivava a jorkšír, kteří nemají 2 kg a bez problémů granulky FM zvládají. Příjemný den.
Jiří Dadák se ptá
28. 11. 2011, 21:15

Dobrý den, našlo by se vhodné krmivo pro právě dvouměsíční štěně jorkšírského teriéra? Děkuji S pozdravem J.Dadák

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 11. 2011, 07:15
Pro jorkšírka bych doporučil FM Pacific ocean fish puppy, popřípadě Belcando puppy.
Eva Střihavková se ptá
26. 11. 2011, 08:20

Dobrý den, chtěla bych se zeptat,jakým typem FirstMate mám krmit 9měsíčního Ridgebacka a 10měsíčního vipeta. Děkuji Eva Střihavková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
26. 11. 2011, 06:20
Pro oba pejsky by se hodilo FM Maintenance all life stage. Z ultraprémií bych doporučil FM Pacific ocean fish large breed.
petra halmichová se ptá
24. 11. 2011, 14:38

Dobrý den,ráda a naposledy bych se chtěla zeptat na Váš názor na granule pro našeho moskeváka(3roky).Stále hledám na internetu nové krmení pro něj.Našla jsem Taste of the wild granule.Na inter stránkach jsou jenom samá pozitiva na ně,Chtěla bych znát Váš názor na ně.p.s.Hodně lidem na nich pouze vadí použití rajčat,je to podle Vás opravdu tak kontroverzní doplněk granulí.Děkuji moc za odpověd

Ing. Gerhard Stein odpovídá
25. 11. 2011, 12:38
Rajčata jsou hitem posledních tří let. proto se tomuto novému světovému trendu řada firem přizpůsobila. Mně osobně nevadí ani krmivo s řepnou vlákninou. Byla doba, že těch krmiv s řepou se dalo spočítat na prstech jedné ruky. Je to otázka vývoje.