Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 39/132)

Nina Přichystalová se ptá
8. 11. 2011, 18:08

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu jaké krmivo je nejlepší pro štěňátko jorkšíra. Byli jsme moc spokojeni s Firstmate Lamb and Rice, na které byl náš am. kokršpaněl- ten však měl kožní problémy, popř. jaké krmivo by jste nám doporučil. Moc děkuji za odpověď. Přichystalová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 11. 2011, 04:08
Pro štěńátko si pořiďte FM Pacific ocean fish puppy, belcando finnest croc. S touto kombinací je naše 2 kg jorkšírka s o něco mladší čivavou velmi spokojena.
Ta´tána Sládková se ptá
8. 11. 2011, 07:10

Dobrý den založily jsme klub voříšku a psů bez pp hledáme firmu která by nás podporovala děkujeme za vaší odpověď ať kladnou nebo zápornou naše www.alikuvpohar.estranky.cz s pozdravem Taťána sládková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 11. 2011, 05:10
Předal jsem našim pracovníkům k další komunikaci. Máme zájem aby naše spolupráce s případnými partnery nebyla jednostranná, ale oboustranně výhodná.
Petr Zapletal se ptá
8. 11. 2011, 07:07

Dobrý den, mám roční fenu maďarského ohaře , doposud jsem krmil krmivem ARDEN GRANGE PUPPY, ale fena už granule nechce. Hledám kvalitní a chutné krmivo můžete mi prosím doporučit něco z Vaší nabídky? Fena je ve výborné kondici a važí 22kg. Děkuji za odpověď Petr Zapletal

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 11. 2011, 05:07
Doporučil bych snížit krmou dávku. Zkusili jste zvážit, kolik fena dostává granulí?Dáváte ji také vařené, popř. pamlsky? to všechno bude mít vliv na její apetit. Doporučil bych zkusit FM lamb meal rice, popř. Belcando lamb rice, či belcando aktive.
Radek Souček se ptá
4. 11. 2011, 11:05

Dobrý den,prosím Vás jaký máte názor na kanadské krmivo Orijen? Vím,že má celkem hodně bílkovin,ale na Vašem e-shopu se prodává také vysokoprotejnové krmivo Power of nature Meadowland.Zajímalo by mě jestli to nemůže pejskovi ublížit.Říkám si ,že je pořád lepší mít v krmivu víc masa než zrní. Je to tak?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 11. 2011, 09:05
Orijen patří k několika málo kanadským krmivům , která se naštěstí dovážejí do české republiky. Není žádným velkým tajemstvím, že právě kanadská krmiva mají vynikající zvuk. Na detaily by asi bylo lepší zeptat se přímo dovozce.
alena šiklová se ptá
1. 11. 2011, 19:55

Dobrý den, mám fenku pudla toy,je jí 8 let ,krmím granulemi FM ,střídám kuře,rybu i jehněčí.V poslední době jí "škrundá" v břiše.Tento stav trvá asi 3-5 hodin,má průjem,nežere.Pak je zase normální a i žere normálně.Ke granulím nic nepřidávám.Děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
2. 11. 2011, 05:55
Jak nám pejsek stárne, bylo by dobré snižovat tuky, takže změnil bych krmení na Pacific ocean fish senior, nebo FM trim light.
Jaroslav Anlauf se ptá
31. 10. 2011, 13:58

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli by bylo možné někde získat vzorek krmiva firstmate. Máme sedmi měsíční fenku labradora a stále nemůžeme najít krmivo, které jí bude vyhovovat.Děkuji za radu.Anlauf Jaroslav

Ing. Gerhard Stein odpovídá
31. 10. 2011, 11:58
Nejmenší balení FM , které posíláme prostzřednictvím e shopu je 2,3 kg. Vzorečky\ FM z Kanady nedovážíme. Pro vašeho pejska můžete zkusit Pacific ocean fish puppy.
Květa Chotovinská se ptá
30. 10. 2011, 19:16

Dobrý den,mám zlatého retrívra a hodně špatně mi jí granule. Suchý vůbec, to už musí být, spíš když se mu do nich něco přidá. Přijde mi že je opravdu dost hubený je mu rok a pět měsíců a nabrat by opravdu potřeboval, přijde mi že je i málo osvalený. Jinak je veselý a v pohodě. Chtěla by jsem se zeptat na granule Nuova Fattoria, Belcando nebo Joser. O těch jsem slyšela, že je jí i ti nejvybíravější psi. Děkuji za Vaší odpověď. Květa Chotovinská

Ing. Gerhard Stein odpovídá
31. 10. 2011, 05:16
Někdy krmivo, které pes velmi ochotně žere mívá v sobě vysoké procentpo soli, hodně zchutňovadel. Poslední jmenované  vím , že je za nižší cenu, takže velké iluze o něm nemám.Nekombinujete tomu hubenému pejskovi vařené a granule, nebo obojí dohromady? bxylo by dobré se rozhodnout bu´t jenom granule, nebo vařené, aby byla šance dát trávicí trakt pejska do pořádku.V prvním kole bych asi pejskovi nabídnzl Bewidog sport 25kg, nebo Belcando Dinner.  Samozřejmě výborně chutné je i krmivo NUovafattoria stone cric. Z8leží na vás jak se rozhodnete.
Hana Knauerová se ptá
29. 10. 2011, 13:33

Dobrý den pane inženýre,chtěla bych Vás poprosit o radu.Mám březí fenku (Havanský psík),jaké by jste mi doporučil granule pro březí a kojící feny. Dosud jsem krmila FM Pacific Ocean Fisch Original. Uvažovala jsem o granulích - FM Pacifik Ocean Fisch Puppy, FM High Performace a nebo AG Weaninb Puppy: rich in fresch chicken, které granule by jste mi doporučil. Za Vaší radu předem moc děkuji. S pozdravem, Hana

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 10. 2011, 11:33
Mohla byste i FM  Performance, v první polovině březosti bych možná raději viděl produkt Maintenance ALS
Jiřina Sládková se ptá
27. 10. 2011, 15:25

Dobrý den, prosila bych o informaci které druny granulí značky First Mate je možné koupit pro kočky. Kde? Za jakou cenu. Mám 4 kočičky a ráda bych jim poskytla krmení v nejlepší kvalitě. Bohužel nemám žádné informace o tomto krmení pro kočky.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
28. 10. 2011, 01:25
Kočičí granule z Kanady několik let nedovážíme. Dovolil bych si doporučit velice ucelenou a kompletní řadu granulí Leonardo viz. náš e shop www.krmivo-pro-psy.com
Lubomír Kouřil se ptá
26. 10. 2011, 23:21

Dobrý den, měl bych na Vás dotaz k výběru optimálního krmiva pro našeho pejska, jedná se o štěně Rhodeskeho Ridgebacka ve věku 9 měsíců. V mládí byl krmen Purinou pro štěňata, později měl trávicí problémy, záněty, špatnou činnost enzymů, proto měl dietu Hills ID, nyní je již vše v pořádku a můžeme se vrátit k nedietnímu krmivu, zvažuji tedy opět Purinu, Hills nebo nabízení nekomerční krmiva Arden Grange nebo First Mate. Z různých článků mi vychází zatím nejlépe First Mate ultraprémiové s borůvkami. Můžete mi poradit, jaké krmivo a proč byste doporučil s ohledem na věk a dřívější problémy mého psa? Děkuji. L.Kouřil

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 10. 2011, 09:21
Pro vašeho mpsa bych zvolil FM Pacific ocean fish large breed. Pejskovi se zlepší díky vyššího podílu vlákniny peristatika střev. Dále FM obsahuje enzymy , které pomohou dobrému trávení , rovněž obsahuje tzv. jogurtové bakterie.Z AG bych zvolil ocean sensitive.
Marie Stanková se ptá
26. 10. 2011, 15:28

dobrý den, požádám Vás o radu, které krmivo byste mi doporučil pro střední kníračku 7 let. Dosud krmím Purina Proplan, ale během roku měla několikrát žaludeční potíže, zvracela, krvavý průjem. Výsledek z veter.laboratoře z roboru hovínka je negativní. Děkuji za odpověď Stanková M.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 10. 2011, 01:28
Pro přechod bych vám doporučil Hypoalergenní veterinární dietu Anivital Ha lamb, nebo Ha fish. Můžete u ní zůstat i dlouhodobě. Samozřejmě vhodné by bylo i Ardengrange ocean sensitive, či FM Pacific occean fish original.
Alena Šefčíková se ptá
26. 10. 2011, 08:20

Dobrý den, máme tříletého kavalírka Damiána. Je v jídle trochu vybíravý, jen tak něco mu nechutná. Několikrát měl průjem, naposledy skončil na kapačkách a antibiotikách. Jinak je velmi akční - na procházce v lese lítá, hrabe jako šílenec...Je na kavalíra poměrně veliký - má 8 kg, ale ani grom tuku, je svalnatý. Poraďte, prosím, čím nejlépe krmit. Teď mu dáváme RK pro malá plemena. Děkuji A. Šefcíková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
26. 10. 2011, 06:20
Nedivím se že pejsek skončil na kapačkách. U pejska bez krmného režimu a důslednosti to nikde nedotáhnete. Myslím, že to na vás pěklně zkouší a zřejmě mu to vychází. Pro přechod ze stávajícího krmení bych dopúoručil Ardengrange lamb rice, nebo FM Pacific ocean fish original. pejska krmit 2x denně, co nesežere v krátké chvíli odebrat. nežereš - tvůj problém. Pokud ho necháte růst jak dříví v lese, budete se pohybovat v bludném kruhu, vyhazovat peníze za veterinu a zdraví psa to neprospěje. Musím to napsat takhle tvrdě, protože jiná cesta nevede nikam. A vy se musíte rozhodnout buď dobře, nebo špatně. Mám doma 6 psů.  leopardí, jorkšíra, bišonka a čivavu. Naše psy jen očkujeme a odčervujeme. Co to jsou nemoci nevíme. věřte, nebo nevěřte, ale tohle se dá docílit stravou.
Jana Vojtová se ptá
24. 10. 2011, 21:44

Dobrý den, zaujaly mne Vaše stránky, tak bych se ráda zeptala, jaké krmivo byste mi doporučili pro mého půlročního westíka? Eventuelně, šlo by nějakým způsobem podpořit jeho srst Vašimy krmivy? Ještě nemá prakticky podsadu, a já začínám být docela nervózní.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
25. 10. 2011, 07:44
Nevím čím krmíte a jak krmíte. Má pejsek nějaký krmný režim? Doporučil bych štěněcí pacific ocean fish puppy. Pokud jsou problémy se srstí, doporučil bych 60 tabl. balení přípravku Anivital Cani derm.
Věra Petráková se ptá
23. 10. 2011, 16:20

Dobrý den, mám 2 fenky, 6 letou yorkšírku (váha 3,5kg - měla by zhubnout)a 5 měsíční čivavu (1,6kg). Krmené jsou proplanem, doporučeno veterinářem. Obě jsou zdravé a ani ta starší nikdy ničím netrpěla. Dnes jsem náhodou četla článek o krmivech komerčně vyráběných a to co jsem si přečetla, se mi ani trochu nelíbilo. Chtěla bych jim změnit krmivo, ale nevím které vybrat. Můžete mi poradit. Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 10. 2011, 02:20
Té šestileté zkuste FM pacific ocecan fish original, popř. belcando finnest light. Té 5.ti měsíční FM Pacific ocean fish puppy, nebo Belcando puppy.
Zuzana Stránská se ptá
17. 10. 2011, 19:15

Dobrý den, děkuji za radu, mám jen strach, že mi nebude chtít nové granule jíst, protože už jsme párkrát zkoušeli přechod na jiné a nedařilo se, rači nejedl vůbec. Od malička teda dostává Proplan kuřecí, tento měsíc krůtí, jinak se nám nepodařilo ho naučit na Hills, Eucanubu ani nic podobného. Za odměnu dostává piškotky. Nevíte jestli je nějaká možnost koupit vzorek granulí??? Děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 10. 2011, 05:15
Nejmenší vzorky jsou 1,3 kg balení ultraprémií, menší nemáme. Podle toho co píšete si ale myslím, že pejsek trpí nadbytkem blaha, protože ten kdo rozhoduje co pejsek bude, nebo nebude jste vy a on pejsek za vás převzal rozhodovací pravomoci. Takže zkuste udělqat vše epro to , aby na vás pejsek doslova visel u uctíval vás jako někoho kdo je postaven nad ním.