Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 40/132)

Zuzana Stránská se ptá
16. 10. 2011, 20:11

Dobrý den, máme dvouletého krátkosrstého čivaváka a máme problém s nadměrným línáním, dočetla jsem se, že to může být způsobeno alergií na granulky a všude doporučují First Mate, jaké granulky pro něho vybrat? Moc děkuji za radu.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
17. 10. 2011, 06:11
Zkuste prosím Australian Lamb z FM, popř. Belcando finnest croc. Co vše pejsek kromě granulí dostává? Jaké granule krmíte?
Monika Franeková se ptá
15. 10. 2011, 19:46

Dobrý den, chci se zeptat jak je možné, že jsem našla v granuli FirstMate Pacific ocean fish original (máme krysaříka a granule mu půlím nožem) celé zrno pšenice a to již poněkolikáté? Docela mě to zarazilo, když uvedené krmivo má být bez obilovin. Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 10. 2011, 05:46

Dobrý den paní Franeková,

bylo by možné nám zaslat fotografie zmíněných granulí a napsat nám číslo šarže daného pytle, ze kterého byl tento vzorek odebrán? Vše prosím zašlete na e-mailovou adresu: info@staz-opava.cz

S pozdravem,

Pavla Janečková 

asistentka

STAZ s.r.o.

 

 

Martina Rychlá se ptá
13. 10. 2011, 10:22

Dobrý den, prosím o radu. Mám 1,5 letou fenku Bišonka (váží necelé 4 kg), je dva měsíce po kastraci. Od kastrace je daleko živější a žravější než dřív, také začaly problémy s vykonáváním potřeby doma. Krmím jí 2x denně, na den 80g granulí. Používám Vaše krmiva - Firstmate, Belcando a Feelwells pro dospělé psy. Nyní jsem musela zvýšit dávku na cca 100g denně, ale i tak je fenka stále hladová a hyperaktivní. Mám pocit, že ani těch 100g jí nestačí. Bojím se ale, že ztloustne, všichni mě před zvyšováním dávky varují. Navíc to vykonávání potřeby doma, dříve to nedělala, je možné, že jí na noc (krmím v 18 hod) tlačí břícho? Mám jí třeba krmit jen jednou denně? Nebo použít větší množství light granulí? Prosím o radu. Děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 10. 2011, 08:22
Co se týká fenečky, doporučil bych delší podvečerní nebo večerní procházky. Poslední dobu krmení bych posunul o hodinu, dvě dopředu.. Zkuste nyní dávat Feelwells, je tam nižší hladina tuků. Náš bišon je miluje.A je bílý!!!!
Jiřina Landová se ptá
12. 10. 2011, 01:53

Dobrý den, mám štěňě elderteriera-věk 5 měsíců 18 dní. V pátem měsíci jsem přešla z puriny na FM skoki dog food. Stolice atd. ok, ale zdá se mi, že pejsek přibírá na váze. Doporučil by jste v tomto věku štěněte raději jiné granule od FM??. Děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
12. 10. 2011, 11:53
Pokud pejsek přibírá, je to dodbře. nesmí být ale tlustý. Když tak mu dejte menší krmnou dávku .
Machota Martin se ptá
10. 10. 2011, 13:11

Dobrý den,vvkastrovaná fenka, 4 roky, malé plemeno, sklon k tloustnutí. Které granulky by pro nás byly nejlepší? Nejlépe z FM a AG. Díky.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
10. 10. 2011, 11:11
Z FM Pacific ocean fish original, nebo Australian lamb, z AG bych zkusil klasické jehněčí s rýží.
Raithelová Edita se ptá
7. 10. 2011, 13:48

Máme Rhodéského ridgebacka, 9 měsíců starého s neustálými kožními problémy (vyrážkou) a častými průjmy. Zkoušela jsem mu do stravy míchat rýži, těstoviny s občasnými kladnými výsledky. Veterinář mi doporučil kupovat granule s jehněčím masem, že není tak dráždivé. Jaké krmivo bych měla kupovat?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
7. 10. 2011, 11:48
Škoda, že jste nenapsala jakými granulemi je váš pejsek krmen a jaké pamlsdky dostává. Doporučil bych vám FM lamb meal rixce, vše ze stávajících pamlsků a věcí od stolu prosím odstranit. Na pamlscích se můžeme domluvit, až mi napíšete co vše pejsek a jaké zančky granulí i pamlsků dostává.
Alexandra Roupcová se ptá
5. 10. 2011, 14:24

Děkuji za Vaši rychlou odpověď, a předpokládáte správně. Ale spíše by jsem preferovala něco z řady Large Breed. Co by bylo vhodné? Ještě jednou moc děkuji. A.R

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 10. 2011, 12:24
Není důvod se bát toho, že na pytli není uveden nápis lb. Naši odběratelé jsou převážně majitelé velkých psů. Maintenance i lamb rice svým složení odpobvídají potřebám velkých psů. Samozřejmě můžete i FM Pacific ocean fish large breed.
Alexandra Roupcová se ptá
5. 10. 2011, 09:11

Dobrý den, chtěla by jsem se zeptat, jaké by bylo vhodné krmivo značky FirstMate pro mé dva psy. Jedná se o rasu Rhodéský Ridgeback, čtyřměsíční štěně a dva a půl letý pes. Děkuji A.R.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 10. 2011, 07:11
Doporučil bych 2 varianty a to klasické FM lamb meal rice, nebo Maintenance all life stages.Dalo by se i namíchat spolu půl napůl. Předpokládám, že byste nejraději oba dva psy chtěla krmit z jednoho pytle.
Radek Souček se ptá
4. 10. 2011, 08:53

Dobrý den,chci se zeptat jestli by bylo vhodné krmivo pro 2.5 roku starou fenku Westíka First Mate Lamasko?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 10. 2011, 06:53
Ano, je to vhodné krmivo, ale máme ho jen v 15 kg baleních, takže asi bych šáhnul po menším balení Maintenance.
Marie Mullerova se ptá
3. 10. 2011, 09:28

Dobrý den, opět se na Vás obracím s dotazem. Máme roční fenku Coton de Tuleár. Krmila jsem FM fish original, ale granule začala po určité době odmítat, když je nakonec sežrala, tak je zvrátila...Začala jsem jí dávat Belcando - doporučil jste mi jej při předchozím dotazu, ten se ale netýkal zvracení. Zpočátku jí velice chutnalo, ale teď asi po 14 dnech jej opět odmítá. Ráno se častěji stává, že zvrací žaludeční šťávy - hlavně, když ráno nežere svoji porci granulí. Nevím, v čem je problém, jestli má nějaké zdravotní komplikace nebo je jen vybíravá...Dostává asi 80-90 g granulek, dělím jí to na 2x, najednou by takovou porci nezvládla, od stolu nedostává opravdu nic, to hlídám...Jednou zvrátila kousek sýra, který spadl dětem...Pamlsky má jen speciální od Vás - Feelwells. Dostává je nepravidelně, ani ne denně. Mám ji třeba jednou týdně nasadit hladovku? Prosím o radu, už z ní začínám být zoufalá. Opakuje se to pořád dokola, nechutenství, zvracení žaludečních šťáv. Jinak je veselá, nic na ni nepozoruji, voní ji hlavně naše jídlo, na to by chuť měla...Mockrát děkuji za radu.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 10. 2011, 07:28
Je fenečka odčervená? Granuljy nenechávejete v misce, troška hladu určitě není na škodu. Pokud je fenka v normální kondici, má lesklou srst a temperament pak ji zřejmě nic moc nechybí. Zkuste granulky kombinovat s konzervami Belcando, nebo TOPSTEIN. Jedná se o ručně plněné konzervy z masa.
Medalová se ptá
27. 9. 2011, 09:53

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mám křížence kokr+jezevčik fenečka 11let. Kupuji jí FirstMate Pacific Ocean Fish Puppy. Nevím jestli to je pro ni vhodne, kupovat ji granule pro štěňata. Fenečka je po operaci ( v roce 2007 nádor na mléčných žlázach), pak má problém s análkama. Musíme pravidelně chodit k veterináři na vyprazňování a jeden čas než jsem ji kupovala firstmate měla plešatá záda, zadní nožičky a kolem prdelky. Nyní má sice kožíšek zarostlý, ale neustále se drbe. Nevím jestli ji kupovat granule pro seniory či jiné. Zkoušela jsem i jiné značky př. Belcando, ale bylo to spíše horší. Srst jí opět vypadala a přišla mi taková smutná. Po firstmate je opět jak štěňátko. Moc Vám děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 9. 2011, 07:53
Vážená paní, vaše fenečka má 11 let, čím déle problém vzniká, tím delší doba je potřebná k jeho vyřešení. Zkuste prosím přejít na verze FM Australian lamnb a FM pacific ocean original. Měly by být optimální pro tak malého psa. Myslím, že i problém s análními žlázkami by se měl zmenšovat. Mělo by se tvořit menší množství mazu.
Ján Sivok se ptá
23. 9. 2011, 16:45

Dobry den. Mam doma 6 mesačného psíka bígla. Začal mať velke zdravotné problémi začalo to zapchou.krmili sme ho predtým RC a dostaval aj rozne pamlsky. krvné testi ukazuju na nejaký silný vnutorný zapal. mal bolesti v oblasti bruška a chodil zhrbený . na rtg a sono nebolo zistene nič. psík teras trpí aj plynnatosťou. predpoklada sa že bud je to pankreatitída, cudzí predmet alebo zmeny na mezenterium. ma predpísanu dietu royal canin -gastro intestinal granule aj konzervy. na začiatku dostaval injekčne antibiotiká a po týždni ked už vyzeral zdravý sme prešli na tabletky v priebehu 2-voch dni sa mu to vratilo. momentalne dostava denne injekčne atibiotiká po dobu 3 týždnov a krmiť ho mame stale RC gastro, čo je asi samozrejme kedže obaja veterinari u ktorých som bol predavaju len RC. Chcel by som len poradiť či by sa nenašlo niečo lepsie ako veterinarna rada RC.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 9. 2011, 02:45
je to otázka, jestli chete věřit veterináři, nebo člověku, který nabízí kvalitní krmivo. Co se týče diagnózy, nemáme ty možnosti, jako ten, kdo viděl psa. Každopádně máme šetrné diety u některých značek velmi kvalitních krmiv. Je jen  na pánovi co si vybere. Důležité je nastudovat si složení krmiv.  Zkuste např. FM Pacific ocean fish original, Ardengrange ocean sensitive, Anivital Ha fish, Ha lamb. Odstranit veškeré pamlsky. Jen podávat granule a vodu. Jiná cesta není.
lenka Dusilová se ptá
23. 9. 2011, 09:39

Dobrý den, máme jorkšíra 4měsíčního,normálně nám žrala granulky royal pro štěnata,po poslední dávce očkování trojvakcíny+vzteklina je přestala přijímat.Koupila jsem ji ty nejdražší granule přímo pro jorkšíry royal a jen čuchne a odejde.´Bohužel jsem ji naučila žebrat u stolu,ale to žebrala i předtím když žrala granule.Ted sme zkusili granule K9 pro štěnata,které ji chutnaly jeden den,pak zase rezignovala a chodí jen okolo.Bojím se jí nasadit hladovku co všude doporučují-bud si vezmeš nebo nežer...je zatím malá.Mám to vydržet vyčkat s hladovkou?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
23. 9. 2011, 07:39
Fenka je chytrá. Granule pro malá plemena , to bych bral, ale granule jorkšír, labrador a podobně je vlastně nesmysl. jedná se jen o marketingový tah. Myslím, že fenečka si ještě dost vyžebrá. Kolik a jakých dáváte pamlsků.. I my máme doma dvoukilovou jorkšírku. Dáváme jí belcando finnest light , Firstmate Pacific ocean fish puppy, nebo Performance.
Nada Vašková se ptá
21. 9. 2011, 15:43

přeji hezký den,máme fenku rodhezký ridgeback,jsou jí tři roky.Máme s ní problém,že nechce žrát granule-daili premium NUTRICAL complet.Tyto granule má dlouhou dobu,ale občas jeden až dva dny stávkovala,teď však delší dobu,ale jinak by sežrala cokoli,takže nemocná není.Přes den si toho ani nevšimne,ale kňučí za dveřmi d kuchyně a dožaduje se něčeho dobrého,nic však nedostane,ale večer už to nevydržíme a přimíchám jí do granulí maso a vše sežere.Můžete prosím poradit,jak na ní.Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
22. 9. 2011, 01:43
Asi je fenka pořád v dostatečné kondici a zkouší vás co vydržíte. Možná by bylo dobré přidat jí na pohybuPokud budete přidávat maso, k lepšímu to nepospěje. Z naší nabídky bych vám doporučil krmivo Nupovafattoria. Třebas povolí.
Miroslav Rousek se ptá
16. 9. 2011, 15:49

Dobrý den,prosím o radu a doporučení krmiva pro mého psa /elderterier/stáří 7 let.Má problém se srstí.Na zádech před ocasem a na ocase se často vykusuje a stále se drbe.Tvoří se mu lysiny a také ho zlobí lupy.Krmím granulemi Roayl Canin.Zadníma nohama se taky drbe na břiše a to i ve stoje.Místa mu pak mažu fial.desinfekci a též ho promazávám dět.olejíčkem.U veterináře vždy dostaneme nějaký postřik a nebo tablety,což nemá žádný účinek na zahojení.Předem moc děkuji a jsem s pozdravem M.Rousek

Ing. Gerhard Stein odpovídá
17. 9. 2011, 01:49
Pokud nebude zásadní změna jídelníčku, nebude ani žádný posun ve zdraví vašeho pejska. Ve vašem případě bych alespoń na měsíc zkusil FM Pacific ocean fish original, nebo Australian Lamb. Poté bych přešel na FM lamb meal rice. Nedávejte prosím pejskovi nic od stolu, žádné piškotzy, žádné pamlsky. V letošním roce jsme založili dcceřinou společnost Staz medical s.r.o. Pokud byste si nebyla jista, je možno sjednat konzultační schůzku s našim veterinářem MVDr. Tatarkem.