Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 41/132)

Vladimíra Pilná se ptá
16. 9. 2011, 08:47

Dobrý den,chtěla bych doporučit krmivo pro 7 letého boxera,váha 33 kg,je krmený eukanubou, občas mu šupinatí kůže, vrchní vrstva u drápů je rýhovaté, občas se tenká vrstva odlupuje.děkuji. Pilná

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 9. 2011, 06:47

Z krmiva Firstmate z superprémiové řady bych volil klasickou variantu FM lamb meal rice. Pro zvýšení účinku bych nasadil tabletky Anivital Caniderm. Potřebujete 3 tabletky na den, bylo by dobré držet to min. 2 měsíce. Znamená to , že by vám stačilo balení Caniderm 120 tabletek.

Z ultrapúrémiové řady bychom vybrali krmení Pacific ocean fish original. Tato druhá varianta by byla o něco nákladnější.

Pavlína Marešová se ptá
15. 9. 2011, 13:48

Dobrý den pane Steine, mám prosbu,zda byste mi mohl poradit.Mám tříletého westíčka,nyní velké kožní problémy-zánět ucha,hnisavá kůže a strupy kolem tlamičky a očí,pod bradou,u ouška,pod ocáskem,červené tlapičky.Po konzultaci s Vámi jsem dala krmivo FM ocean fish,eliminovali jsme pamlsky prakticky jenom na zeleninu ze zahrádky a to jednou denně.Kvůli velkému nálezu paní doktorka pře 14-ti dny nasadila antibiotika do ouška a antibiotika Kefavet orálně.Nyní je pejsek bez jakýchkoliv strupů,ouško zdravé,paní doktorka byla hodně překvapená,jak se vše zahojilo a i roste nová srst na prázdných místech u očka,v což prý nedoufala.Oplachujeme odvarem z řepíku.Chtěla jsem poprosit,zda byste mi mohl doporučit něco na zlepšení imunity pejska,který má problémy s kůží,má nekvalitní drápky,suché mozolnaté polštářky.Případně zda mohu ještě granulky zastříknout lososovým olejem,jak jsem se dočetla ve vašich radách pro "nežravce".Můj pejsek váží nějakých 7-8 kilo a sní pouze kolem 70 - 80 g granulek.Moc děkuji.Jinak přechod na FM byl prakticky ze dne den z granulí za studena lisovaných FIT Croc od CD Vet a vařené stravy -rýže,těstoviny,maso,zelenina a samozřejmě rohlíček,chleba,piškoty,buchty ....A bez problémů s vyprazdňováním,sbíráme krásné šištičky :o)).Moc děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 9. 2011, 11:48
Za tak krátký čas super zpráva. Vydržte u granulí FM, postupně se pejskovi bude zlepšovat imunitní systém už z pouhopouhých granulí. Je to totiž jeden z efektu krmení FM. Podpořit imunitu můžeme tabletkami Anivital Cani imun. Stačilo by i 60 tabletek. Dávali byste jednu denně a bylo by to na 2 měsíce. Přoi dávkování z většího balení 120 tabletek. Bychom vykryli 4 měsíce, což by bylo ještě lepší.
František Synák se ptá
15. 9. 2011, 13:17

Dobrý den, krmím svou fenku granulemi First Mate Maintenance Large Breed. Chci přejít na Pacific Ocean. Trochu mě mate obsah tuku v řadě original (10%) a Large Breed (12%). Myslel jsem, že krmivo pro velká plemena má naopak nižší podíl tuku (tak jako např. Maintenance) než originální receptura. Dále nerozumím údajům o obsahu Omega 3 a 6 mastných kyselin. Krmivo obsahuje 9% resp. 12,8% těchto kyselin, ale celkově je uveden obsah tuku 10%. To mi nějak nehraje. Předem děkuji F.Synák

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 9. 2011, 11:17
Omega kyseliny musíte vztáhnout k c elkovému procentu tuku, nikoliv k  celé granuli.. Podle aktivity a věku se ve vašem případě můžete rozhodnout pro 12, či 10% tuku. Originálky jsou menší. Newjlépe bude vyzkoušet a pak sám uvidíte, co vašemu pejskovi bude více svědčit.
Barbora Hluchá se ptá
12. 9. 2011, 19:24

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké krmivo FirstMate je vhodné pro tříletou fenku křížence labradorského a zlatého retrívra? Váží 32 kg a pan veterinář říkal, že se váhově pomalu blíží nadváze. Děkuji s pozdravem a přáním příjemného dne Barbora Hluchá.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 9. 2011, 05:24
U pejska se sklonem k tloustnutí je třeba volit krmivo s nižší metabolickou energií a nižším procentem tuků. S krmiva FM vidím jako velmi výhodnou variantu lamb rice. V tuto chvíli je v Německu kontejner s krmivem FM trim light. I toto je varianta po které bývají výborné výsledky
Růžena Kozáková se ptá
6. 9. 2011, 09:14

Dobrý den, mám westíka (5 let),který trpí opakovanými záněty kůže. Postižená místa jsou tlapky a bříško.Chtěla jsem poprosit o radu, které krmivo by jste mi doporučili, aby došlo ke zlepšení jeho imunity kůže.Nejdříve jsme krmili Eukanubou Dermatosis,nyní krmíme ORIJEN 6 Fresh Fish , ale žádné zlepšení nepozoruji.Já i můj pejsek jsme již z neustálé léčby boláků unaveni. Myslíte, že má můj miláček šanci na zlepšení kůže?Pokud mi nějaké krmivo doporučíte, mohu jej objednat přes nett na dobírku? Moc děkuji za rada a mějte krásný den.R.K.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 9. 2011, 07:14
Šance je vždy. Já bych zvolil FM pacific ocean fish original. Ale je tu možná ještě jeden problém. Kolik pamlsků a jaké pejsek denně dostává? Kolik smlsne rohlíčků, popř. dalších věcí od stolu. Pokud chcete s pejskem udělat pořádek, pak bude dostávat jen granule a vodu i kdyby oči převracel v sloup a prosil jak chtěl. Na podporu téhle léčby krmivem bych doporučil ještě doplňkovou výživu tabletky Anivital Caniderm  120  tabletek. Denně by dostával 1 tabletku.
Jana Topferova se ptá
5. 9. 2011, 22:35

dobry den,mam steniatko nemeckeho boxera, bude mat 5 mesiacov. Posledne 2 mesiace krmim granulami FM Pacific Ocean Fish Puppy, predtym aj u chovatelky dostaval Belcando Puppy. Psik rychlo rastie, ma atleticku postavu, ziadna nadvaha. Jediny problem je riedka stolica, ktoru ma niekolko krat denne. Tato sa strieda s normalnou stolicou, avsak castejsie je redsia. Psika krmim iba granulami, okrem nich dostava uz iba pamlsky pri vycviku. Neviete cim moze byt sposobena riedka stolica? Ktore FM granule by ste mi doporucili od piateho mesiaca?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 9. 2011, 08:35
Vše nasvědčuji tomu, že pejsek je překrmován. Takže určitě bych mu snížil co nejvíce tuky. Z Pacific fish puppy bych šel na variantu large breed a popřípadě bych ji kombinoval půl na půl s FM lamb rice) to mé méně tuků) , nebo Maintenance als. Tady je tuků živočišného původu 15% a i metabolická energie je vyšší, než u verze s jehněčím. Takže v každém případě je nutno upravit krmení, popř. i jeho dávkování, aby se pejsek nepřekrmoval i když osobně u pětiměsíčního štěněte volím raději variantu add libitum.
Havlínová Draha se ptá
5. 9. 2011, 07:53

Dobrý den, mám pětiletou jorkšírku, v prosinci loňského roku ze zdravotních důvodů vykastrovanou. Před kastrací vážila 2,70. Nyní má 3,40 kg. Krmím FM senior, dávku odvažuji, dávám 50 gramů na den. Pohybu má dostatek, každý den dvouhodinová procházka a chodíme na agility. Při cvičení dostává jako odměnu vařené žaludky, jen malé kousky a když cvičíme, tak ji krmnou dávku granulí ještě snížím. Přesto postupně pořád nabírá. A neustále hledá misku, má asi hlad. Poradíte mi? Dělám něco špatně? Za váš čas děkuji. H.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 9. 2011, 05:53
Předpokládám, že pokud má pejsek dostatečnou aktivitu, bude zřejmě překrmován. kromě seniorky FM můžete zkusit i variantu original.  Pak ještě bych si dovolil doporučit zkust  holistickou řadu Belcando finnest light. Toto krmivo je určno pro střední a malá púlemena psů s nižší aktivitou, popř. pro stárnoucí psy, nebo psy u kterých potřebujeme redukovat hmotnost.
Jiří Starosta se ptá
4. 9. 2011, 18:18

Dobrý den, prosím o radu. Mám malého knírače trpí nadváhou, občas svědivost a také bych chtěl zlepšit kvalitu srsti. Začal jsem krmit First Mate - borůvky a již mi docházejí. Doporučujete prosím jiný druh, nebo u jich zůstat. Děkuji a přeji hezký den.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 9. 2011, 04:18
Asi bych snížil tuky, takže FM Pacific ocean fish original, nebo FM lamb meal rice.
eliska se ptá
4. 9. 2011, 16:31

Dobrý den, jaké krmivo byste mi doporičili pro 8 letého křížence Novofundlanďana, cca 60 kg? Děkuji, Eliška

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 9. 2011, 02:31
Pro tak velkého psa s ohledem na věk a ekonomiku bych vám doporučil Belcando Dinner, nebo Bewidog balance croc. Z krmiva Firstmate bych pak volil FM lamb meal rice.
Lusczaková se ptá
31. 8. 2011, 18:43

Dobrý den.V půlce října si dovezu fenku havanského psíka a chtěla bych krmit firstmatem.Prosím o radu,které z ultrapremiovek a kolik na den asi gramů a dávek? Děkuji LB

Ing. Gerhard Stein odpovídá
1. 9. 2011, 04:43
V tom případě bych určitě preferoval Pacific ocean fish puppy i když další variantou by mohlo být FM Perforfmance. Naše čtyřměsíční čivava vážící 1,8 kg si je s radostí nosí do pelíšku, kde je v klidu požírá. S krmnou dávkou si nedělejte u tak malého pejska starost. Dejte mu. a´t seřžere, kolik se do něj vleze.
Renáta Choltová se ptá
29. 8. 2011, 23:39

Dobrý den.Jsme chovatelé Stafordšírského bulteriera a máme problém s dostatečným osvalením.Krmili jsme delší dobu Royal Caninem,na doporučení jsme přešli na krmivo Nuova Fattore.Naše fenečka je velmi živá,hodně běhá,ale pořád se správně nezasvaluje,což je problém na výstavách.Prosím o radu,čím krmit.Děkuji Choltová.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
30. 8. 2011, 09:39
Přechodem z nutričně chudého na nutričně bohaté krmivo jste určitě udělali dobře. Nepíšete jak je váš pejsek starý. nejvíce  z hlediska výživy můžeme ovlivnit stavbu těla a zdravotní stav psa do 1 roku věku. Pokud byste chtěli vyzkoušet něco i z nabídky Firstmate, pak bych viděl v tuto chvíli 2 vhodné volby. Fm lamb meal rice, popř. Pacific ocean fish large breed. Na podzim , když se ochladí můžeme verzi lamb meal rice nahradit FM Maintenance als.
Kotlánová Markéta se ptá
28. 8. 2011, 13:21

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné si koupit vzorky krmiv First Mate? Na internetu jsem nikde nic nenašla a pro našeho borderáka "nežravce" je 3kg pytlík příliš velký. Děkuji Kotlánová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
28. 8. 2011, 11:21
Bohužel vzorky krmiva FM nemáme. jejich výroba pro země eu je z technických důvodů nerealizovatelná. Vzorky vyrobené pro ostatní svět dovážet nemůžeme. Pokud je pejsem nežravec, zkuste odstranit pamlsky, věci od stolu, krmit pejska odměřenou dávkou krmiva ve stejnou dobu. Možná budete nad změnou překvapená. Psí nežravci mohou vzniknout i z nadbytku péče a blaha, které je v takovémto případě spíše na škodu. 
Mgr.Z.Cerhová se ptá
26. 8. 2011, 13:44

Dobrý den,mám 9týdenní fenku pudla toy,očkovaná v 6.týdnu a 8.t.přeočkovaná kombin. vakcínou. Chovatelka při předávání v 8.týdnu podotkla, že byla očkovaná proto o něco dříve, protože v okolí chovatelské stanice se objevila psinka. Bylo by možné, že by mohla být naše fenka nakažená tímto virem ještě před očkováním a očkování by bylo tím pádem nefunkční? Dnes několikrát po sobě kýchla a zakašlala takovým jakoby dusivým kašlem. Jinak je veselá, jí, teplotu nemá. Děkuji za odpověď Z.Cerhová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
26. 8. 2011, 11:44
Nemohla.

vakcinace v inkubační době by spíše urychlila průběh onemocnění. Takže je jisté, že fena je v pořádku. Nezapomeňte na třetí vakcinaci ve 12 týdnech/ 3 měsících/.

Peter Ozanak se ptá
24. 8. 2011, 12:29

Dobrý den. Pořídil jsem si štěně Tossa Inu. Zvolil jsem granule First Mate High Performance. Myslím, že ho dobře nepřijímá - trpí průjmem. Je to u tak kvalitních granulý vůbec možné? Díky za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 8. 2011, 10:29
Ano, toto je možné. Váš pejsek přešel z nutričně chdšího na nutričně velmi bohaté granule. Určitě je třeba výrazně snížit tuky. Z Firstmate bych šel na Pacific oxcean fish laarge breed, ale nebál bych se jít ani na veerzi FM lamb meal rice, a´t je tuků co nejméně . Pokud byste chtěl zkusit např. Belcando, pak klasická verze Belcando puppy, nebo Belcando junior lamb rice.
Vojtěch Nejedlý se ptá
18. 8. 2011, 22:04

Dobrý večer.Chci Vás jako většina lidí poprosit o radu.Mám dvouletého golden retrívra.Co nás trápí je citlivost kůže-při pohlazení uhýbá tělem a evidentně ho to svádí ke škrábání a na to navazující zapařeniny.Jakmile se venku výrazně oteplí jsou problémy na cestě.Krmíme orijenem rybou asi tak dva měsíce,před tím ta sama značka ale kuře.Od května do července jsem léčil zapařeniny na ocase.Jak se ochladí problémy začnou ustupovat.V zimě zatím bez problémů. Děkuji a s pozdravem Nejedlý Vojtěch

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 8. 2011, 08:04
Asi by bylo dobré podávané krmivo zjednodušit a nahradit ho jednodušší recepturou s nižším podídlem proteinů a tuků, krmivo s nižším množstvím použitých vstupních surovin. S nabídky FM bych doporučil Pacifice ocean fish large breed, nebo original. S krmiva Anivital hypoalergenní recepturu Ha fish, Ha lamb.