Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 43/132)

Kopecká se ptá
25. 7. 2011, 11:16

Dobrý den, vlastním dvě feny velikosti NO,křížence, dosavadní krmivo - K9,již druhým měsícem krmíme krmivem FirstMate, poprvé jsme měli FirstMate Lamb a rice, jedna fena měla po tomto krmení průjem, posléze se to ,,upravilo,, na řidčí trus, tak jsme nyní koupili pacific ocean, a zase ta druhá fena, která neměla dosud problémy,měla tuhý trus má nyní průjem,u té druhé se to ustálilo na řidčím trusu, obě feny jsou zdravé netrpí ničím, můžete mi prosím poradit, která ta řada by byla vhodná, možná je krmivo laicky řečeno příliš mastné ? ráda bych později trvale krmila chicken with blueberris,což se mi zdá nejlepší,ale nyní mám obavy jak krmivo příjmou obě, ráda bych je krmila stejným druhem, děkuji Kopecká

Ing. Gerhard Stein odpovídá
25. 7. 2011, 09:16
Myslím si, že vyvážené množství FM lamb rice by mělo být v pohodě. Borůvky mají ješetě o 3% tuků více. Zkuste fenkám krmivo zvážit, kolik dostávají, jestli nejsou překrmovány. Vycházím z toho, že druhá fena problémy neměla a te´t je má. Potom stačí snížit krmnou dávku. Možná bych se ale do krmiva nebál přimixovat belcando dinner, popř. Nuovafatooria stone cric. A to řádově v množýství 30 až 50% krmné dávky.
Havlínová se ptá
25. 7. 2011, 10:14

Dobrý den, mám prosbu. Sestra má fenku trpasličího pudla, je dost hubená, vystupují ji kosti. Nyní krmena Belcando finest croc + konzerva Belcando. Je vybíravá v jídle, granule bez konzervy nesní. Můžete mi doporučit nějaké granule pro zvýšení hmotnosti? Děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
25. 7. 2011, 08:14
Jak je ten pejsek starý, čím byl krmen před tím? Pro malé pejsky zkuste Ardegrange Prestige. Možná něco problémů bude i v tom, že pejskovi je třeba udělat nějaký krmný režim. krmit ho např. 2x denně, ve stejnou hodinu ráno a k večeru. celý den v misce dostatek vody. Krmivo, které s chutí nesežere odstranit a nenechávat v misce.Finnest croc je docela nabušené krmivo, Tam bych problémy nehledal.
Dagmar Páleníková se ptá
24. 7. 2011, 16:09

Dobré odpoledne. V E-Shopu nemáte v nabídce granule Arden Grange Mini Adult rich in lamb & rice 7,5 kg. Mohu se zeptat, kdy je budete mít? Děkuji Páleníková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
25. 7. 2011, 02:09
Ano, krmivo máme v nabídce  a v současníé době je v baleních po 2,5 kg. Varianta 7,5 kg je došasně vyprodána a bude se v Anglii nakládat kolem 10. srpna.
Martin Kumstát se ptá
21. 7. 2011, 20:44

Dobrý večer pane inženýre,prosím o radu.Dovezl jsem 2 měsíční kotě a chtěl bych poradit s granulemi.Byla krmena komerčně vyráběnými značkami,ale chtěl bych nějaké kvalitní nejlépe bez obilovin.Druhý dotaz je jestli nebude vadit když naše kokřice si sem tam zobne kočičí granuli.Ta žere FM Fisch&Potato a z ostatních granulí má svědění.Díky moc Martin K.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
22. 7. 2011, 06:44
Myslím, že bych vsadil na granule Leonardo kitten, i když nejsou bez obilí. pro kokřici obsahují granule vyšší podíl proteinů a tuků, ale snad toho nesežere tolik.
Michaela Matoušová se ptá
20. 7. 2011, 17:39

Dobrý den, máme 8 měsíční štěně irského vlkodava. Doposud jsme krmili krmivem Arden Grange Puppy Large Breed. Pes však granule nežere (zdravotně je zcela v pořádku, pouze mu nechutnají) a proto jsme se rozhodli pro jejich změnu. Zaujalo nás krmivo FirstMate a rádi bychom se zeptali na radu, kterým krmivem začít krmit a jakým v dospělosti pokračovat. Děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem Michaela Matoušová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
21. 7. 2011, 03:39
Mám obavy, že to co píšete není způsobeno tím, že granulky nechtnají, ale že je léto, pejsek nemá velký výdaj energie a prostě žrát nemusí. Určitě bych pproto snížil hladinu tuků v krmivu. Mohli byste zkusit Paciofic ocean fish laaaaarge breed, ale v letním období bych se nebál jít na FM lamb meal rice a to právě s ohledem na optimální množství tuků v tomto letním období.
Martina Urbanová se ptá
19. 7. 2011, 21:31

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně výběru suchého krmiva pro mého 1,5 ročního boxera. Nyní je krmen suchým krmiven značky Maggnuson, přidávám kapku lososového oleje a jako pamlsky dostává sušené maso nebo "frolíky" a je ve střední zátěži. Ač s krmivem nemá žádné velké potíže ... řekla bych , že naopak srovnala se řídká stolice a zmírnila se až skoro vymyzela plynatost. Ráda bych, ale přešla na značku FM z důvodo o hodně menčí krmné dávky, protože můj boxer je velice špatně žravý a dostat do něj celou dávku je nadlidský výkon. Chtěla bych Vás tedy poprosit o doporučení vhodného krmiva pro mého 1,5 ročního boxera. Který při špatném výběru krmiva trpí řídkou stolicí, plynatostí a je velice špatně žravý. Zaujalo mě krmivo FM - Lamasko Sensitive myslíte, že je to vhodná volba? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Martina Urbanová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
20. 7. 2011, 07:31
Proboha, jenom ne froliky. Na to aby ustál průjmy, doporučil bych na určitou dobu Nuovafattoria stone cric. Lamasko by bylo dobré a postupně by jste je mohla přimíchávat k nuovafattorii , aby trus byl pevný a tvarovaný. Průjmy rozhodně pejsek nesmí mít. Jinak pamlsky o kterých píšete určitě musíte vypustit.
Alex.Gabrielová se ptá
19. 7. 2011, 09:58

Dobrý den, objednala jsem si u Vás na zkoušku Nuova Futtoria pro 3letou kříženku AST x kokřice. Zdrav.potíže nemá,je bytě, tudíž velký výdej energie také nemá. Ale - nevím,jakou dávku granulí na den jí odměřit.Můžete mi, prosím, poradit?Krmím výhradně těmito granulemi.Děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 7. 2011, 07:58
Zkuste si vašeho pejska zvážit a podle míry aktivity se budete pohybovat v rozptylu 10 až 15 dkg granulí na každých 10 kg váhy psa.Trus musí být přitom pevný a tvarovaný. Kdyby nebyl, úměrně snižte krmnou dávku. Signalizuje to, že pes může být překrmovaný.
Markéta Baňasová se ptá
18. 7. 2011, 15:52

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jaké granule by jste mi doporučil pro Havanského psíka, rok a půl starého, pro růst svalové hmoty. Na výstavě nám rozhodčí řekla,že je hubený,že by potřeboval přibrat ve svalové hmotě. Dosud krmím Canine Caviar (kuře, rýže). Pejsek je mlsný, jinak bez potíží. Předem děkuji za Vaší radu.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 7. 2011, 01:52
To je krmivo vícesložkové, možná by stálo za to zredukovat množství složek. Já bych doporučil Pacific ocean fish original. Následně pak Maintenance als.
Kristýna Šimánková se ptá
17. 7. 2011, 19:32

Dobrý den,našla jsem vaši stránku a velice mě zaujalo krmivo Firstmate. Mám 6-měsičního Dalmatina (aktuální váha 30kg) a chtěla bych poradit jaké vhodné krmivo mu mám z vašeho sortimentu vybrat.Momentálně krmím Eukanuba Puppy Large Breed.Děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 7. 2011, 05:32

Při přechodu bych vsadil na FM Pacific ocean fish large breed

postupně bych přecházel na Maintenance als

Lucie Velhartická se ptá
13. 7. 2011, 11:43

Dobrý den. Kamarádka má fenu Krysaříka asi 4 roky starou. Dlouhodobě má různé zdravotní problémy a hlavně ty kožní. Doporučila jsem jí Vaše krmivo, ale přeci jen se na Vás chci obrátit s dotazem. Který druh krmiva pro takhle malinkého psa(trochu vybíravého - je zvyklá hlavně na konzervy) by byl nejvhodnější.Pokud jí granule, tak hodně malinké(royal canin např.). Samozřejmě trpí sem tam i různými záněty v uších, apod. Jsem přesvědčená, že je to stravou(hodně střídá značky). Věřím, že Vaše značka jí pomůže. S pozdravem Lucie Velhartická.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 7. 2011, 09:43
Kamarádka se musí rozhodnout mezi záněty a velikostí granulí. Doma máme mrńavou čivavu a dvoukilového jorkšíra. Pokud narazí na opravdu velkou granuli, odnesou si ji do peelíšku a tam ji v klidu rozkoušou. Jsem přesssssssssvědčen, že po FM Pacific ocean fish original problémy ustanou. Menší granulky máme např. Bečlcando Finnest Croc, ty jsou super pro zdravé i postižené pejsky, ale první variantu vidím jako pro psa lepší. Druhou pro majitele.
Rada Hoppe se ptá
11. 7. 2011, 16:57

Dobrý den a děkuji za odpověď. Krmivo FM ultrapremium nakupujeme na dogdog.cz a tato fenka, která má problémy je tříletá, plemeno LR. Bydlíme u Prahy. Dnes již s jistotou víme, že nemůže mít ani krmivo podobné FM tzn. jeden druh masové moučky a jeden druh uhlohydrátů. Vždy se dostaví kožní problémy. Jen na FM ultrapremium je bez jakýhkoliv problémů. Jen se obáváme, aby po dlouhodobém krmení FM nedošlo k vývoji nějaké přecitlivělosti nebo případnému nedostatku z příjmu stále stejného krmiva. Pak už by totiž nezbývalo než vařit. Uvítala bych zkušenosti někoho kdo krmí FM dlouho. Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
12. 7. 2011, 02:57

Ultraprémia - ryba , brambory FM byla první v téro kombinaci na světě. Dnes firma , která nemá alespoń v něčem brambory není IN. F M je o čistotě, o důvěře, obsahuje trávící enzymy, bakterie mléčného kvašení a to vše má svůj lví podíl na vyjímečné kvalitě FM.Je pravdou, že u psů, kde už majitele nechali i desítky tisíc za léčbu u veterinářů složení ryba a brambory púokud majitel naslouchá a poslouchá takřka bez vyjímky fungují. Pokud je chyba, bývá ponejvíce v člověku, který nedodržujue základní pravidla. Držím palce vám i vašemu pejskovi.

Rada Hoppe se ptá
11. 7. 2011, 12:51

Dobrý den pane Stein, chtěla bych vědět Váš názor a nejlépe zkušenost/roky/ s dlouhodobým krmením krmivem FirstMate. Většina výživářů se shoduje v tom, že se má granulované krmivo střídat po půl roce /různé značky/ samozřejmě třeba jen dvě značky, ale pravidelně. My ovšem máme ten problém, že jedna z našich fen nesnese žadné jiné krmivo než FM ultrapremium. Poslední pokus o vystřídání za jinou značku nás stál 3tis Kč u veterináře. Děkuji moc za odpověď a přeji hezké léto.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
11. 7. 2011, 10:51
Pokud něco funguje, nemá cenu zkoušet nic jiného. Veterináři a výživa psů je kapitola sama pro sebe. Tématika výživa - je samozřejmě velmi šširoká. Pokud byste si nevěděli rady, je možno se objednat na konzultaci, či vyšetření k našemu veterináři MVDr. Zoltánu Tatarkovi. Kde bydlíte, kdo přímo vás zásobuje? jaké máte plemeno, jak je pejsek starý?
Ivan Kratochvíl se ptá
11. 7. 2011, 07:58

Dobrý den, máme 9-týdenní štěně Entlebušského salašnického psa, váha 6kg. Chovatel nám doporučil krmivo FirstMate High Performace a dal nám dostatek krmiva na první týdny včetně letáku se správným dávkováním, které bylo součástí balení u krmiva. Měl jsem však pocit, že pes je stále hladový a s překvapením jsem zjistil, že na vašich stránkách se u tohoto krmiva uvádí daleko vyšší dávkování. Na letáku z chovné stanice je denní dávka stanovena na 100-130g, ale vy uvádíte 228-356g. Jsme teď zmateni a kontaktujeme jak vás, jakožto dodavatele, tak i chovnou stanici, ačkoliv leták vypadá že byl součástí originálního obalu. Žádáme vás o radu a o stanovení správného dávkování. S pozdravem Ivan Kratochvíl 602 448 662

Ing. Gerhard Stein odpovídá
11. 7. 2011, 05:58

Dávkování krmiva je vždy údaj orientační. Takže záleží na tom, jakou situaci a jaký problém řešíte. Pokud pejsek vyrůstal na FM a nebudete mu dávat nic jiného, než granule a vodu, problémy nebudou. Malému štěněti dávejte krmiva, kolik s chutí 3 x za den sežere. Co nesežere, odstraňte. Pokud je trus pevný a tvarovaný, je vše v pořádku. Pokud trus začne řídnout, tak patrně překrmujete.

Jiří Kovařík se ptá
9. 7. 2011, 12:02

Dobrý den, máme doma 3 měsíční štěne Zlatého retrívra dáváme mu krmení puryna pro plan large robust - kuřecí. Máme pořád prujem.Je to náš první pes, tak si moc nevíme rady. Můžeme dostat doporučení jaké krmivo mu dát. Děkujeme za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 7. 2011, 10:02
Určitě na něčem štěně vyrůstalo u rodičů. To by bylo dobré vědět. průjmy doccela dobře zastavuje Nuovafattoria stone cric. Z FM bych šel na FM pacific acean fish large breed. Nebál bych se ani pomíchat obě krmiva dohromady. Jinak samozřejmě při průjmech uvařit rýži, nechat vychladnout a porce granulí pozvolna zvyšovat.
Zuzka se ptá
30. 6. 2011, 22:31

Dobrý den, mám tříletého amstafa a potřebovala bych poradit který druh granulek by jste mi doporučili. Mám problém u jiných granulí,že mu bud nechutnají nebo má stolici 4x denně. Děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
1. 7. 2011, 08:31
Co všechno ještě pejsek dostává kromě granulí? Doporučil bych Ardengrange lamb meal rice, Belcando dinner, nebo FM lamb meal rice.