Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 46/132)

Štěpánka Jačková se ptá
25. 4. 2011, 08:05

Dobrý den, asi 3 měsíce krmím našeho pejska čivavy, kterému je 7 měsíců FirstMate Pacific Ocean Fish Puppy a FirstMate High Performance. Nyní mu už ty granulky moc nechutnají, ani když mu je rozdrtím a namočím. Po FM má ale nádherně lesklou srst a je i pěkně osvalený, chtěla bych se zeptat, jestli můžu na nějaký čas změnit granulky a zda nebude mít ze změny zažívací potíže. Mohl by jste mi případně poradit, jaká značka granulí by byla pro něj vhodná, aby měl stále tak pěkně lesklou srst?Máme ještě 3 měsíční štěňátko.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
25. 4. 2011, 06:05
Víte, ono ten pejsek toho zase tolik nesežere, takže kdyby měl hlad, věřte tomu, že si vezme. Jinak pro štěńátku můžete zkusit holisticjký produkt Belcando finnest croc, který je speciálně určen pro malá plemena psů. Ten se dá i mítrně podlévat vodou.
Jindřiška Stöklová se ptá
19. 4. 2011, 23:36

Dobrý den, s poradcem na stránkách www.dogdog.cz sem řešila problém, že štěňátko křížence, cca 7 měsíců, 17 - 18kg mi nechce jíst granule. Momentálně krmím značkou Acana a mám v plánu přejít na FirstMate. Tamní poradce mi na to odepsal: "Pejsci často odmítají granule ne proto, že by jim nechutnaly, ale že čekají na něco lepšího - vařená strava, konzervy, různé pamlsky apod. Nevhodné pamlsky obsahují hodně soli a ochucovadla, takže klasické granule se potom nezdají tolik chutné.. Důležitý je pevný režim, dát pejskovi najevo, že nic jiného nedostane, pokud od misky odejde, odebereme ji a zkusíme to později (mezitím žádné pamlsky)." a doporučil mi FirstMate Skoki All Life Stages. Tyto granule nejsou určeny přímo pro štěňata, proto sem se chtěla zeptat, jesti mám na ně přejít, nebo koupit spíš granule přímo určená štěňatům. Předem děkuji za odpověď, Jindřiška Stöklová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
20. 4. 2011, 09:36
varianty all life stagess a to jak Skoki tak i Maintenance jsou určeny pro všechny vývojové fáze psa, to znamená od štěněte. Jinak s výše uvedeným konstatováním nezbývá, než souhlasit. Většinou problémy, které popisujete jsou způsobeny v zásadě neexistujícím krmným režimem . Takže držím palce.
Dáša Hejtmanová se ptá
18. 4. 2011, 22:34

Dobrý den, v nejbližších dnech si dovezeme štěně labradora s PP, které je u chovatele krmeno granulemi Visán Yako puppy. Zajímalo by mne, zdali tyto granule jsou kvalitní a vhodné pro toto plemeno anebo máme přejít na jinou Vámi doporučenou značku. Nechci v krmení udělat chybu. Moc děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 4. 2011, 08:34

Záleží samozřejmě na vás jak se rozhodnete. Koukněte na tohle složení a odpově´d vám ani nemusím dávat.

SLOŽENÍ :
Cereálie (min. 5% rýže), drůbeží maso, subprodukty rostlinného původu, výtažky z rostlinného proteinu, kuřecí tuk, řepné řízky, minerální soli, kvasnice, hydrolyzát drůbežího masa

Z naší nabídky bych vám mohlo doporučit Bewi dog puppy, nebo Belcando puppy, kde se dostáváte do výborné a vynikající kvality za hodně přijatelnou cenu. Zkuste si pro lepší orientaci zalistovat v rubrice odborné články na těchto stránkách. Věřím, že pak mnohé pochopíte.

Milena Stískalová se ptá
14. 4. 2011, 09:43

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká je krmná dávka granulí na den značky Skoki All Life Stages, pro 10 měsíční štěně německého boxera, při nynější váze 32kg. A pro moji druhou 17 měsíční boxerku, která váží 24.5kg. Také by mě zajímalo, zda je volba této značky správná pro toto plemeno. Krmím touto značkou třetí měsíc a fenkám chutná skvěle. Dokonce více, než dříve používané krmivo FirstMate Lamasko. Krmnou dávku mají orientačně vypočítanou, ale raději se chci ujistit, zda krmím správně. Děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
14. 4. 2011, 07:43

Při zvolení optimální krmné dávky stojí na prvním místě oko majitele- chovatele psa., tj. vaše. Pes by neměl být hubený, ani tlustý, krmná dávka by měla korespondovat i s mírou aktivity, či případného stresu psa, n návaznosti na počasí, umístění psa atd.. Takže normální dávka pro vašeho boxera  32 kg vážicího by měla být 30 až 40 dkg v dospělosti, ale nybí u mladšího zvířete to může být i 50 a více dkg.

Ta druhá fenka, tak tam bych viděl krmnou dávku, protože už je starší na 30 až 35 dkg na den.

Martin se ptá
13. 4. 2011, 12:48

Dobrý den,během 2 měsíců bych si měl dovézt štěně Německé dogy a chtěl jsem poradit s krmením.Matka štěnat je krmena Purinou Proplan,ale u té já zůstat nechci.Ještě mi prosím poradte s doplnky ke krmení pro štěně tohoto velkého plemene,která jak víte trpí na růstové problémy.Pokud je potřeba.Nechám si poradit jakékoliv krmivo z vašeho eshopu,v různých cenových hladinách.Díky Martin

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 4. 2011, 10:48

Cenové hladiny jaké zvolíte samozřejmě záleží na vás, ale do 1 roku věku se štěně určitě nedá ošidit. Pro německou dogu bych vám navrhl holistickou řadu Belcanda, kderá má variantu puppy v 15 kg baleních, ale u variant junior, adult aktive a dinner už máme i 25kg velká chovatelská balení. Kromě toho, že bc je opravdu vynikající co se týká kvality, dostáváte se i do velice optimální ceny.

Pokud byste se rozhodl pro Firstmate, je samozřejmě cenově výš, než belcando, ale pro úvod bych prefereoval FM Pacific ocean fish puppy, později variantu LB. 

Lenka Hromadová se ptá
12. 4. 2011, 21:27

Dobrý den, ráda bych Vám poděkovala za spoustu cenných informací týkajících se krmiva, které jsem našla na Vašich stránkách. Chtěla bych s Vámi konzultovat přechod na FirstMate z Royal Canine u své fenky kavalíra. Jsou jí necelé dva roky a je zdravá. Doporučujete po zavedení FirstMate vždy po čase jednotlivé jeho druhy střídat, např. Australian Lamb a Pacific Ocean Fish nebo podávat stále jen jeden druh? Případně doporučíte vůbec FirstMate nebo spíše jiné krmivo? Děkuji předem za Váš čas a za Vaši odpověď. Se srdečným pozdravem Lenka Hromadová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 4. 2011, 07:27
V první fázi by bylo dobré FM pomíchat se stávajícím krmivem. Pokud už žádné krmivo nemáte , můžete na řadu ultraprémií přejít i skokově. Věřím, že to pejsek ustojí. Jen ho nesmíte překrmit. Pokud pes žere, vypadá dobře a celkově prospívá , můžete zůstat u jednoho druhu i dlouhodobě a není třeba měnit.
Marie Mullerova se ptá
12. 4. 2011, 18:16

K dotazu ze dne 8. 4. 2011 Dobrý večer, pejsek je už v pořádku, zřejmě tedy problémy souvisely s tou rozkousanou botou. Vlastně ani ten den, kdy se jí to přihodilo, na ní nebylo jinak nic znát. Děkuji za odpověď a jsem ráda, že dáváte možnost poradit tímto způsobem. S Firstmate jsem jinak moc spokojena, pejskovi velice chutná. S pozdravem M. Müllerová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 4. 2011, 04:16
Děkuji moc za to, že jste se ozvala a držím palce, a´t žádné další problémy nejsou a s pejska máte jenom samou radost.
Jana Podniková se ptá
12. 4. 2011, 14:18

Dobrý den, ráda bych se informovala zda je možné večerní doručení zásilky a pokud si objednám zboží na dobírku, mohu ji řidiči uhŕadit platební kartou? Děkuji Jana

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 4. 2011, 12:18
Tento způsob je velmi komplikovaný . Jsou firmy, které toto slibují, ale v reálu 100% jistota není. Většinou za doručení na čas a placení kartou se účtují další příplatky. Pokud nejste přes den doma, dá se krmivo poslat do práce, nebo Českou poštou.
Ivana Blažková se ptá
11. 4. 2011, 12:05

Dobrý den, pes byl nemocný, a proto jsme ho nemohli jako každý rok očkovat včas proti borelióze. Teď již měl klíšťata, aplikovala jsem mu tedy alespoň pipetu od Frontline. Není už teď na očkování pozdě? Děkuji za odpověď a přeji pěkný den. S pozdravem Ivana

Ing. Gerhard Stein odpovídá
11. 4. 2011, 10:05
Na očkování asi pozdě není, ale ani pipeta Frontlainu nepůsobí pořád. Skoro bych doporučoval před procházkami lesem, loukami postřik pejska antiparazitním sprejem. Opravdu 100% ochrana není v zásadě možná, aale rizika se rozhodně dají minimalizovat.
Dagmar Šochová se ptá
9. 4. 2011, 12:09

Dobrý den, chtěla bych poradit. Mám 5-tiletého norwičského teriéra a 4letou westičku. Fenečka je alergička, ale ne na krmivo (kromě rýže, ovsa, sóji), ale na pyly, roztoče, houby a plísně. Začala jsem oba krmit ultraprémiovým hypoalergenním krmivem FirstMate a střídám růzmé druhy. Moc jim to chutná a mám pocit, že se malá už ani moc neškrábe. Před nedávnem jsem se dozvěděla o holistickém krmivu Canine Caviar. Chtěla bych se zeptat, zda je lepší než to, které používám a jak je to cenově. Chtěla bych pro své pejsky to nejlepší. Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den. Šochová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 4. 2011, 10:09
Canine caviar jsme jako první snad i v Evropě před dlety začali dovážet do České republiky. Nyní už jej nedovážíme. Je to vícesložkové krmivo a jelikož v zásadě nevíte na co je váš pes alergický a podle toho co popisujete a jak se stav zlepšil usuzuji, že se jednalo o potravinovou alergii. Pomocí krmiva FM vám samozřejmě došlo z zlepšení imunitního stavu vašeho psa. proto bych neriskoval a neměnil. U vícesložkového, by´t holistického krmiva můžete narazit a situac e se může opakovat.
Hrušková Pavla se ptá
9. 4. 2011, 09:54

Dobrý den,prosím o radu.Mám pejska jork.ter.(3 roky).Jako štěně měl zlomené 2 nožky (spadl z výšky),byl operován-dráty,po uzdravení chůze bez kulhání.Nyní se projevila luxace kolenní čéšky,přetr.kolenní vazy u zadní nožky.Teď je po operaci. Pejsek je pevného vzrůstu,se sklonem k nadváze.Doposud jsem krmila ráno granulky Royal Canin,pozdě odpoledne porci vařené stravy-např.ovařené maso,rýže,zelenina.Jak mám správně pejska krmit,aby byl zdravý,spokojený a žil s námi co nejdéle,prosím ,poraďte mi.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 4. 2011, 07:54
S váhou musíme určitě dolů . proto bych navrhoval produkt FM australian lamb s nižším podílem tuku. Máme zkušenosti že s pomocí tohoto produktu se váha slušně upravuje. Dále bych viděl produkt z holistické řady Belcando a to finnest light. Tyto dva  produkty by se daly střídat, popř. i kombinovat. Ostatní vařené složky bych vypustil. Pro případné zchutnění se dá použít lososový olej.
Marie Mullerova se ptá
8. 4. 2011, 09:32

Dobrý den, mám 7 měsíční fenku Coton de Tuleár, krmím ji granulema Chicken with Blueberries, na den jí stačí necelých 100 g - dostává je rozdělené na 3 porce. Teď jsem po ní 2 rána po sobě našla vyzvrácené žaludeční šťávy. Dnes dokonce vyzvrátila i zbytky pryžové hmoty - po pantoflích, které 2 dni zpátky rozkousala. Souvisí zvracení žaludečních šťáv s tím, když pejsek něco nevhodného sežere a nebo jí mám nějak upravit krmení? Žaludeční šťávy zvracela už dříve, tehdy mi pomohlo krmit místo dvakrát denně třikrát denně. Děkuji za pomoc a radu. M. Müllerová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 4. 2011, 07:32
Víte někdy to pejsek dělá i proto, aby docházelo k zvýšené produkci žaludečních š´táv, ale podle toho co popisujete mohou vámi popisované problémy vznikat právě požíráním všech možných předmětů, které způsobuje určité mechanické zatížení na trávicí trakt a organismus pak reaguje  tím způsobem, že dochází k vyvrhnutí pozřených surovin a předmětů. Jinak je pejsek v kondici?
Veronika Veselá se ptá
7. 4. 2011, 22:26

Dobrý den, měla bych dotaz na položky brambor a moučka ze sleďe v granulích First mate, několikrát mi bylo řečeno, že to není dobré, že jsou brambory na prvním místě a sleď, až na druhém. Argumentuji tím, že je jednodruhový zdroj masa uváděn ve formě moučky, dehydrovaný, kdyby to bylo "maso" jako ve většině jiných granulích, tak to vyleze pětinásobně na váhu a je to s přehledem na prvním místě. Ale bylo mi řečeno, že Orijen také obsahuje brambory, přesto je maso na prvním místě. Můžete mi toto objasnit? Sama granulemi First mate krmím obě dvě feny a jsem maximálně spokojená, holky jsou v kondici, bobky ideální. Měnit nehodlám. Ale toto mě velice zajímá. Btw kolik procent čeho granule vlastně obsahují? Ve složení poměry nejsou udány. Zajímá mě konkrétně First mate sleď a brambor original. Děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 4. 2011, 08:26
neznám přesné složení orijenu, ale v každém případě je to vícesložková receptura, která obsahuje více druhů živočišného proteinu a více druhů uhlohydrátů. Takováto složitá krmiva nejsou vhodná pro léčbu alergií. Tady se preferují dietní krmiva s jedním zdrojem uhlohydrátu a jedním zdrojem živočišného proteinu. Podobná krmiva máme ještě v řadě Anivital a u Ardengrange pak produkt ocean sensitive.
Marie Drahošová se ptá
6. 4. 2011, 08:19

Dobrý den, chtěla bych přejít na krmivo first mate. Máme 3-4měsíční štěně křížence belgického ovčáka, krmíme ho royal caninem a celý měsíc co je u nás má průjem. Můžete mi doporučit vhodný druh? Nejsem si jistá, jaký druh first mate vybrat a jaké dávkování je pro něj vhodné. Děkuji za odpověď. Drahošová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 4. 2011, 06:19
Poblém je průjem. Proto bych doporučoval krmivo s vyšším procentdem vlákniny, aby se nám zlepšila peristatika střeva.  Takže pro začátek musíme být spíše na nižší hladině tuků. Z toho vychází dobře Pacific ocean fish original. Doporučuji objednat si i 5 kg balení Nuovafattoria stone cric. To působí velmi dobře proti průjmům. Obě krmiva bych smíchal dohromady půl napůl a štěněti podával.Další stav můžeme průběžně konzultovat.
Lucie Mutaková se ptá
5. 4. 2011, 23:02

Dobrý den, máme roční trpasličí pudlici, původní barva červená - nyní světlá aprikot. Zesvětlal jí přes zimu i čumák, původně jako uhel. Krmili jsme Belcandem. Poradíte mi, prosím, nějaké granule, které by pomohly zase ztmavnout(zezrzavět)? Nebo nějaký preparát, měly by pomoci mořské nebo sladkovodní řasy,ale zkušenost zatím nemám. Děkuji za radu. S pozdravem Lucie

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 4. 2011, 09:02
Konzultoval jsem to s našim veterinářem a on k tomu uvedl: Sezónna depigmentácia nosovej hubky je pomerne bežná. súvisí s metabolizmom jódu a slnečného žiarenia . Takže na odstranění tohoto nedostatku bych vám mohl doporučit produkt který dovážíme z Německa  a to Bewidog

BEWI DOG ® Seaweed Meal moučka z mořských řas završuje vašeho psa stravy s přírodních účinných látek. Vysoký obsah stopových prvků a jódu.