Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 47/132)

Šárka Černá se ptá
5. 4. 2011, 18:13

Dobrý den, můžete mi doporučit krmivo pro 2letého labr.retr. se sklonem ke kožním problémům. děkuji Černá

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 4. 2011, 04:13
U labradora bych začal krmivem FM Pacific ocean fish original a postupně bych přecházel na FM lamb meal rice.
Petr Hričina se ptá
5. 4. 2011, 12:27

Mám Samojeda 2 roky, krmím Acanou, pejsek nesní vše, není hubený, ale kdyby přibral tak by to bylo lepší, nyní má 27kg, nechává doporučenou dávku v misce, veterinářka radí jiné krmivo o menší dávce, tak aby do sebe dostal při menší dávce více živin, vás jsem našel nastránkách o Samojedech díky za odpověd

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 4. 2011, 10:27
Možná jste nezvolila pro vašeho pejska optimální krmivo , které neodpovídá zatížení a pohybové aktivitě vašeho psa. Předpokládám, že jste zvolila krmivo s vyšším množstvím tuků a proteinů. Šel bych cestou dietních surovin, nižšího podílu proteinů a tuků. Na kvalitní srst bych vám nabídl Firstmate lamb meal rice, Belcando lamb rice, Ardengrange lamb rice.. Tato krmiva jsou postavena na bázi živočišného proteinu z jehněčího.
LENKA BRHELOVÁ se ptá
4. 4. 2011, 20:25

Prosím o radu jaké krmivo pro voříška 2,5 let...zatím ROYAL CANIN ADULT - moc mu nechutná. Jakžtak mu chutná od štěňátka PROPLAN LOSOS S RÝŽÍ. Ovšem nevím, jestli to není kvůli tomu, že štěňátko se po granulích přímo vrhá. Voříšek si občas kouše zadek. Malinko rychleji se mu asi plní anální žlázky. Jinak prospívá velmi dobře. Je to energický pejsek. Děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 4. 2011, 06:25
To, že se pejsek vrhá po granulích může být zapříčiněno i vysokým podílem zchutňovadel v krmivu. To , že se anální žlázky rychle plní je zapříčiněno krmivem s nízkou nutriční hodnotou, které má za následek zvýšené množství tvorby maziva. Navrhuji FM Maintenan ce, Belcando finnest croc, Ardengrange lamb rice.
LENKA BRHELOVÁ se ptá
4. 4. 2011, 20:11

Dobrý den,mám 3 měsíční štěně KING CHARLES KAVALÍR ŠPANĚL. Od chovatelky máme PROPLAN SENSITIV losos s rýží. Trošku se drbe, exkrementy jsou tuhé,pejsek je energický. Jen má tendence exrementy pojídat.Chtěla bych pro něj to nejlepší. Byly mi doporučeny granule FIRSTMATE, OLIVER´S nebo ORIJEN. Nejvíc pozitivních ohlasu jsem četla na FM, ale spíš od chovatelů větších plemen. Nechci, aby mi pejsek nějak víc vyrostl. Kavalírci mívají problém s kožními alergiemi. Chci s pejskem časem chodit na výstavy, tak mi záleží i na krásné srsti. Asi mám větší důvěru v ryby než v kuřecí granule. Prosím Vás o radu. Popřípadě, zda je dobré koupit ke granulím nějaké doplňky. Děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 4. 2011, 06:11
Že pejsek z granulí přeroste, to se nemusíte bát. S ohledem na kvalitu stravy je obsah omega 3 v krmivu z ryb takřka nepostradatelný..Takže s klidným svědomím vám mohu doporučit Pacific ocean fish puppy.
Hana Knauerová se ptá
4. 4. 2011, 16:06

Dobrý den pane inženýre, chtěla bych se zeptat jaké by jste mně doporučil granule na zlepšení srsti pro havanského psíka? Srst má dosti jemnou a trochu řídkou jinak žádné zdravotní problémy nemá. Ještě bych se Vás chtěla zeptat,jaký máte názor na přidávání syrového masa (hovězího) ke granulím? Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 4. 2011, 02:06
Určitě bych navrhl Pacific ocean fish original , který obsahuje Omega  z ryby!!!!!!!!! U většiny krmiv na trhu tomu tak není a Omaga 3 je z lněného semínka. Syrové maso bych nepřidával zvláště, když pejsek je v bytě s ohledem na to, co pak do vzduchu může vypouštět. Nevyloučil bych přídavek konzervy k denní dávce granulí. Mám v bytě 2 pejsky a syrové maso bych jim nedal.
Romana Krucká se ptá
4. 4. 2011, 11:52

Dobrý den,mám 4.měsíční štěně jorkšírského teriéra,jaké suché krmivo byste mi doporučili,nevím si rady ve výběru.Chtěla bych kvalitní krmivo na srst,nízkou váhu,s dostatkem živin.Zatím jsem koupila happy dog (byl mi doporučen v obchodě).Děkuji Krucká

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 4. 2011, 09:52
Já mám jorkšírku taktéž, takže FM Pacific ocean fish original, FM borůvky, Belcando finnest croc. Můžete je chytře střídat k spokojenosti vaší i vašeho pejska.
Michaela Antošová se ptá
29. 3. 2011, 00:53

Dobrý den,mám 3 letou fenku Staffordšírského teriéra,má problémy s lupy,svědění (často se drbe až do krve),místy jí chybí srst zejména u uší na stehnech zadních nohou,lysinka na hlavě a prořídlá srst na bocích těla,ale jinak srst má krásně lesklou.Mohli by jste mi prosím poradit jaký druh krmiva od FirstMate by vyhovovalo a popřípadě zbavilo těchto potíží?Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 3. 2011, 10:53
Zkuste prosím s variantou FM Pacific ocean fish original. Jinak naše firma zavádí i novou službu a tou je ordinace našeho veterinárního lékaře v sídle firmy se zaměřením na poradenskou službu v oblasti výživy a léčby alergií.. Kdyby se vám jevilo, že byste potřebovali odbornou konzuůltaci, můžu vám dohodnout schůzku v Opavě.
Radek Souček se ptá
28. 3. 2011, 20:13

Bobrý den, Koupil jsem z vašeho e-shopu dvě krmiva pro naši dvouletou Westici,-Nuova Fattoria Stone Crick a Fromm Family Adult Gold. Jsou tyto krmiva vhodná pro toto plemeno. Zaujala mě cena prvního zmíněného krmiva.Je to opravdu kvalitní krmivo? Děkuji za odpověď S pozdravem Radek Souček

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 3. 2011, 06:13
Krmivo NF je evropského původu, je to krmivo se zcela jiným technologickým postupem výroby. Má stravitelnost 90%, metabolickou energii kolem 4400 kcal/kg. je vhodné pro psí nežravce, pro psy trpící průjmy. Cena je skvělá, takže těch výhod bychom nepochybně našli více.
František Synák se ptá
28. 3. 2011, 15:43

Děkuji za odpověď. V nutričních hodnotách je ale uvedeno 15% tuku u obou verzí a jak jsem se zmínil, výrobce na stránkách ani žádnou variantu large breed nemá. František Synák

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 3. 2011, 01:43
DEKLAROVANÁ JAKOST Bílkoviny26 %Tuk120 g/kgVláknina40 g/kgOmega 63,3 %Omega 30,6 %Vápník1,65 %Fosfor1,16 %N-látky260 g/kgVit.A4757 m.j/kgVit.D476 m.j/kgVit.E51 m.j/kgMěď14,6 mg/kgPopel80 g/kgVlhkost8 %Stravitelnost86,0 %Využitelná energie3648 kcal/kgToto slsžení máme deklarováno na stránkách v katalogu krmiv.děkuji za připomínku.
František Synák se ptá
28. 3. 2011, 15:11

Dobrý den, mám ještě jeden dotaz. V odkazu "Nutriční hodnoty" na Vašich webových stránkách jsem nenašel žádný rozdíl mezi krmivy "Maintenance" a "Maintenance Large Breed ". Jaký je mezi nimi tedy rozdíl? Na stránkách výrobce firstmate.com není o "Maintenance Large Breed" žádná zmínka a "Maintenance" uvádějí pouze ve verzi adult. Na Vašich stránkách nabízíte i verzi "Maintenance Large Breed Puppy". Jak to tedy je? Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 3. 2011, 01:11
Zásadní rozdíl je v procentu tuků. U maintenance als jsou 15% , u verze lb 12%.
Štěpánka Jačková se ptá
28. 3. 2011, 14:47

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když jsem krmila 7 měsíční štěně čivavy FirstMate Pacific Ocean Fish Puppy a nyní jsem mu zkusila dát FirstMate High Performance, zda může u pejska nastat nechutenství. Nevím, jestli to u něj je změnou granulek, i když je to od stejné značky, nebo nám třeba něco nesnědl. V noci zvracel pěnu, ráno snědl jen trošku granulek, klepal se a celkově je takový smutný. Proto se ptám, jestli je možmé, že by to mohlo být tou změnou granulek.Děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 3. 2011, 12:47
Granule performance mají vyšší metabolickou energii, majaí vyšší procento živočišných tuků. S těmi by bylo dodbré jít spíše dolů. Máte ještě fishky? Pokud byste objednávala nové, můžete v klidu jít na verzi original a performance k Pacific ocean fish original postsuspně přimíchávat. Jinak bát se nemusíte ani verzí Australian lamb, nebo borůvky a akuře. jestli pejek něco nepozorovaně smlsnul, víte i to se mohlo v nestřeženém okamžiku stát.
František Synák se ptá
24. 3. 2011, 19:33

Dobrý den, děkuji za odpověď ohledně krmiva Fitmin. Můj další dotaz už se týká granulí FirstMate. Jaký rozdíl je v granulích Maintenance Large Breed a Skoki All Life Stages a jaký důsledek z toho rozdílu plyne pro psa? Kam byste ve srovnání se zmíněnými granulemi zařadil krmivo Nuova Fattoria? Předem děkuji a jsem s pozdravem. František Synák F

Ing. Gerhard Stein odpovídá
25. 3. 2011, 05:33
U Skoki je nižší podíl proteinů živočišného původu, než u Maintanance, rovněž Skoki má nižší metabolickou energii, než Maintenance. U NF, že více živočišného proteinu z vepřového, je jiná technologie výroby a nižší podíl vlákniny, pokud srovnáváme tyto značky mezi sebou navzájem. Nesmíme ale zapomínat, že jedno, či druhé krmivo řeší širokou škálu požadavků našich psů v návaznosti na jejich vývojovou fázi, zdravotní stav, či aktivitu.
Eva Stehlíková se ptá
24. 3. 2011, 16:17

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, které krmivo značky First Mate je nejvhodnější pro ročního bišonka se srdeční arytmií? Především mě zajímá, jestli mu může krvmivo s jeho srdíčkem (arytmií) pomoci a potom ještě, jestli nezabarví jeho srst do rezava? Předem moc děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
25. 3. 2011, 02:17
Ročního bišobnka bych zkusil nakrmit variantou chicken and potato and blueberies, Pacific ocean fish original.. Mohl by i z řady superprémií krmivo Maintenance. S červenáním srsti by u FM neměl být problém, neboť FM neobsahuje rostlinné oleje a nemá nesmyslný obsah syntetického vit. A.
Lomská Marcela se ptá
24. 3. 2011, 15:03

dobrý den, prosím o radu jak vybrat krmibo pro fenku. Mám havanského psíka - fence dost teče z očí. Od mala jí krmím ARDEN GRANGE - jehně nebo treska. četla jsem , že i změna granulí může pomoci. Co byste doporučovali, nemáte nějakou zkušennost od jiných chovatelů. Granulky musí být drobnější. Děkuji Lomská

Ing. Gerhard Stein odpovídá
25. 3. 2011, 01:03
Dostává váš pejsek ještě nějaké pamlsky, nobo kosti? Zkusme u vašeho pejska hypoalergenní granule Pacific ocean fish original. Mají vyšší procento vlákniny, větší obsah Omega 3, Omega 6 .
Svatoslav Vašek se ptá
23. 3. 2011, 21:01

Dobrý den krmím svého psa granulemi Belcando Aduld power pes ale stále požírá trávu proč chybí mu snad něco.Přejíd na jíné.Děkuji za odpověd.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 3. 2011, 07:01
Víte, požírání trávy je vcelku běžná věc. Neviděl bych to jako důvod ke změně granulí. Pokud byste chtěli pejskovi dát více vlákniny, přisypal bych ke ekrmné dávce cca 30% Firstmate Pacific ocean fish original.