Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 50/132)

Jan Koza se ptá
21. 2. 2011, 09:28

Dobrý den,máme 5-měsíční štěně Leonbergera neustále se drbe a vykusuje podle veterináře se jedná o zapařeniny,mokvavé fleky na zádech používáme Prurivet.Jelikož tyto problémy přetrvávají chceme vyzkoušet jiné krmivo.Můžete nám poradit?Nyní krmíme First Mate Maintenance a Large Breed Puppy Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
21. 2. 2011, 07:28
V tuto chvíli je třeba přejít na jeden zdroj živočišného proteinu a jeden druh uhlohydrátu. není na co čekat. Takže bych doporučil  FM pacific ocean fish large breed, Anivital Ha fish, Ha lamb, nebo Ardengrange ocean sensitive.  Potom bychom později přidávali FM Maintenance, nebo Lamasko sensitive.
Gabriela Pechová se ptá
18. 2. 2011, 17:40

Dobrý den, mám dotaz ohledně krmiva FM Maintenance & Large Breed Puppy. Začali jsme jím krmit 3 měsíce starou fenku kavkazského pasteveckého psa. Krmivo jí chutná, ale má po něm velmi řídkou stolici. Co byste doporučoval? Děkuji za odpověď G.P.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 2. 2011, 03:40

Pro vašeho pejska je to zřejmě vyšší množství tuků. Stolice se dá zahustit tím, že do krmiva budete přidávat např. 30% Pacific ocean fish original.  Další možnost je snížit tuky a přejít na krmivo Lamasko sensitive. Jewště nižší podíl tuků je v krmivu lamb rice. Všechna krmiva jsou z dietních surovin a je garance, že váš pejsek na nich bude prosperovat. Všeobecně se dá říci, že chovatelé velkých plemen psů různě experimentují, vaří aby krmení bylo co nejlevnější. Z toho pak může vzniknout problém, že pejsek neumí strávit vyšší podíl tuků živočišného  tuku.

ing.Dočkálek Pavel se ptá
18. 2. 2011, 09:12

Mám 4 letou fenku labradorského retrívra,která váží cca 30 kg. Kupuji granulované krmivo Multicroc Classic Dog.Je pravdou, že toto krmivo kombinuji nepravidelně s vývarem s kostí s krmnými těstovinami, ráno si pochutná na suchém,starším rohlíku, nebo pár piškotech. Mám ale dotaz: Jaké množství granulí by byla dávka na 1 den, pokud bych používal pouze granule Multicroc.Fenka je převážně venku,kde má možnost pohybu, ráno a večer si zaběhá za míčkem a asi 2x za týden s ní chodím do přírody.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 2. 2011, 07:12
Víte, ty rohlíky a piškoty zejména kvůli pšeničnému lepku moc rád nevidím. . Pro vaši fenku bych dával 30 až 40 dkg granulí na den podle její aktuální kondice.
Dáša Benešová se ptá
17. 2. 2011, 15:24

Dobrý den, v lednu jsem se ptala na krmení First Mate senior oceanský ryby a psal jste,že,prý by mělo být v druhé polovině února,tak se chci zeptat,jestli jste ho již,naskladnili.Děkuji a s pozdravem Benešová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 2. 2011, 01:24
Ano, tento týden byla celá řada produktů FM a´t už to z řady superprémií, tak i z řady  ultraprémií doplněna.
Olga Looseová se ptá
15. 2. 2011, 14:40

Dobrý den, mám 10ti letého bílého pudlíka, kterého krmím asi dva roky granulemi AG, napřed jehněčím, nyní seniorem. Potřebovala bych mu občas krmení něčím prostřídat, prosím, poraďte, co by bylo vhodné (menší velikost granulí). Děkuji O.Looseová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 2. 2011, 12:40
Vynikajícoí volba by bylo Belcando finnest croc.
Alena Ptačnikova se ptá
15. 2. 2011, 14:02

Dobry den.Mame 3 měsični fenku Zlateho retrivra.Krmime ji granulemi K-9 pro štěnata velkych plemen.Krmime 4 krat denně.Chtěla bych se zeptat jakou davku denně celkem by takhle stare štěnatko mělo dostavat.A take ji občas jednu davku nahradim třeba tvarohem nebo Pribinačkem.Snaši mlečne vyrobky dobře,nikdy prujem neměla.Nevim přesně kolik važi a zda se mi hubena.Mam strach abych ji davala dostatečne množstvi.Moc děkuji za odpověd.S pozdravem Ptačnikova Alena

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 2. 2011, 12:02
Proboha jen né žádné pribináčky, tvaroh piškoty a podobné pitominy. Krmte add libitum, ale zároveń koukejte na to a´t pejsek není moc tlustý. Přejděte na 3 krmé dávky a co nejdříve na 2 krmné dávky a to ráno a k večeru.
Lubomír Janča se ptá
15. 2. 2011, 13:56

Jaké krmivo mám dávat 8 měsíců staré feně Výmarského haře ?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 2. 2011, 11:56
Asi bych zkusil FM Pacific ocean fish large breed, nebo Maintenance all life stages.
Draha Havlínová se ptá
15. 2. 2011, 12:43

Dobrý den, existují nějaké granulky pro fenku jorkšíra, která již třetí měsíc má v moči struvitový písek? Veterinářka nám doporučila nějakou komerční dietu. Ale když jsem fenku krmila komerčními granulemi, měla kožní problémy. Fenka žádné problémy nemá, písek byl zjištěn náhodou při vyšetření před kastrací. Děkuji. H.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 2. 2011, 10:43
Z granulí FM bych doporučil australian lamb. Dobré by bylo do pejska dostat i větší množství vody. Proto bych doporučil večerní krmnou dávku kombinovat s troškou konzervy Belcando.
jana lorencová se ptá
15. 2. 2011, 09:12

Dobrý den, jaké krmivo byste doporučil pro odstavená štěňata velkých plemen? Děkuji a pěkný den.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 2. 2011, 07:12
To záleží nas jakém krmení pejsci vyrůstali. Z FM bych na úvod vsadil na FM Pacific ocean fish puppy a pak podle plemene bych v optimálním věku přešel na maintenance als.
veronika Doležalová se ptá
11. 2. 2011, 16:22

Dobrý den, mám 3letého jorkširskeho teriera (je větší, váží necelé 4kg). Krmím granulemi Royal Canin pro jorkširské teriery, chutnají mu, má pěknou srst, hezký bobek, ale zjistila jsem, že tyto granule obsahují konzervant BHA, který může být karcinogenní.Myslíte, že mám granule změnit a jestli ano, které byste mi doporučil? předem děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
12. 2. 2011, 02:22
Co vám mám na to povědět. O RC to je ohraná písnička. Bohužel se na nás obrací s problémy celá řada jorků, kterým je krmení určeno.  Žrádlo pro jorkšíra , labradora, kokra atd. neexistuje. Existuje žrádlo vhodné pro daného psa a nevhodné pro daného psa. Podle situace se pak řeší konkrétní problém, nebo pes se nakrmí  vhodným krmivem, pokud problémy nemá. Z FM bych vám mohl nabídnout např. krmení s borůvkami z řady ultraprémií, nebo Australian lamb.
Jiří Šubrt se ptá
7. 2. 2011, 18:29

Dobrý den, máme doma 2,5 ročního Bullmastifa, celý život funguje na Royal Canin, bohužel mám pocit,že krmivo nám čím dál více nevyhovuje. Co byste doporučily pro toto plemeno. Děkuji a přeji krásný den Jirka Šubrt

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 2. 2011, 04:29
Pro přechod z nutričně chuddšího na nutričně bohatší krmivo bych vám doporučil 25 kg chovatelské balení Belcanda, Ardengrange adult large breed, nebo Fromm Family adult gold.
Machota Martin se ptá
7. 2. 2011, 12:42

Dobrý den, mám jorkšírku, ke granulím přidávám trochu konzervy nebo taštičky Belcando. Jelikož jí dávám do granulí 2 lžičky, je toto balení pro nás dosti velké, za týden konzervu nesníme. Dala by se jí do granulí přidávat Leonardo pro kočky nebo je složení pro psa nevhodné? Děkuji. M.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
7. 2. 2011, 10:42
Máte 400 gramové konzervy?  Přeci jenom bych raději zůstal u konzerv pro psy a nebo bych je nedával vůbec, pokud větší množství konzervy nedělá vašemu pejskovi dobře.
eva brichtová se ptá
7. 2. 2011, 10:53

Dobrý den,máme 8,5mes.štěně BSP - krmíme granulemi Pronature podle tabulky a při posledním vážení měla naše fenka váhu 37 kg.Nedostává mimo pamlsků za odměnu nic jiného. Na doporučení veterináře , že má nadváhu jsme snížili krmnou dávku , ale má ted neustále hlad.Dostává ještě minerály na klouby. Krmíme 2xdenně. Další problém máme v tom, že žere výkaly psů,ne vždy a ne všechno, ale nevím co jí chybí. Děkuji Brichtová Eva

Ing. Gerhard Stein odpovídá
7. 2. 2011, 08:53
Zkuste změnit granule. Problém je v tom, že jste celou dobu fenku překrmovali. A obzvláště u štěně BSP bych si s tím nezahrával. Může tak dojít k nevratným změnám na kostře psa u kterého není dostatečně vyvinuta svalová hmota.
Andrea Pilichová se ptá
6. 2. 2011, 21:12

Pokračování - chtěla jsem se Vás zeptat, jestli můžeme do misky dávat zároveň Arden Grange a First Mate. Konkrétně AG Sensitive ocean fish a FM borůvkové. Přece jen AG a FM jsou vyráběny odlišnou technologií, takže předpokládám, že se budou i jinak trávit. Na úvod jsem nenapsala, že se jedná o plemeno krysařík a it. chrtík. Děkuji, s pozdravem Andrea P.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
7. 2. 2011, 07:12
Obě krmiva jsou špičkové kvality. Žádný problém s tím nebude. Uvidíte.
Miloš Živný se ptá
6. 2. 2011, 18:36

Zdravím, náme 2měsíce starou fenečku výmarské ohaře a chci se zaptat jaké krmivo bude nejvhodnejší? ted ještě máme od chovatele Argengarden. Dále jak je to smáčením granulí pro štěnata a pak dále pro dospělé psy? Není jijak velký jedlík a nehltá žere jak suché tak namočené granule je jí to jedno. Jde mi o případnou torzi žaludku, co jsem četl tak při styku vodys granulí vzniká plyn a ten může torzi podpořit??? děkuji za odpověď Miloš Živný

Ing. Gerhard Stein odpovídá
7. 2. 2011, 04:36
GRANULKE V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ  nenamáčet. Maximálně mírně podlét vodou.Při zaletí vodou se začínají vytvářet bakterie.Čím déle granule zalety vodou , tím hůře. Samozřejmě čím tepleji, tím rychleji se bakterie množí. V tuto chvíli můžete vydržet u krmiva Ardengra puppy/junior, ale můžete zkusit i FM Pacific ocean puppy, nebo Maintenance.