Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 52/132)

Daniel Pacek se ptá
16. 1. 2011, 11:15

Vážený pane Steine, mám čtyřměsíčního pejska šeltie, kterého krmím krmivem Nutram bez obilí. Pejsek je jedlík, rozhodně netrpí podvýživou, ale je mi divné, že kaká 4x až 5x denně a jeho pevné výkaly jsou překvapivě velké, zdánlivě vůbec neodpovídají denní porci 100 až 120 g granulí. K tomu pejsek dostává opravdu jen malinké kousky odměn při výcviku. Proto uvažuji o změně krmiva. Které byste mi doporučil? S pozdravem Daniel Pacek P.S. Pokud Vám snad ode mě došly i dva rozepsané maily, tak se omlouvám, asi jsem je odklikl nějak omylem.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 1. 2011, 09:15
Neznám přesné složení Nutramu. Patří rozhodně k tomu kvalitnějšímu co na našem trhu dostanete. Vyšší množství výkalů může být ovlibvněno vyšším podílem vlákniny, což je dobře. Pokud je trus pevný a tvarovaný, je to dobře. Horší je když trus je malý. V případě nízkého množství vlákniny se můžete dopracovat k úbytku svalové hmoty, lupům atd. Pro porovnání můžete zkusit např. Firstmate Maintenance, nebo Ardengrange ocean sensitive a uvidíte sám, jak to pejskovi bude svědčit.
Michaela Nahodilová se ptá
15. 1. 2011, 20:17

Dobrý den. Chtěla jsem Vás poprosit o radu...už po několikáté a vždy naprostá spokojenost :). Jak jsou na tom velikostně granulky Pacific Ocean Fish Puppy a Pacific Ocean Fish Original? Liší se tvarem nějak výrazně? A jsou oboje menší než Pacific Ocean Large Breed? Už předem moc děkuji za odpověď, Nahodilová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 1. 2011, 06:17
Ano, granulky jsou menší, než varianta large breed.
Hoppová se ptá
15. 1. 2011, 10:42

Dobrý den, a předem musím pochválit krmivo FM řady ultrapremium. Mám 4 feny a u jedné jsme neustále řešili záněty v úších, vždy 14 dní my a 14 dní veterinář. Téměř rok. Od srpna 2010 krmíme FM a od konce září je konečně klid a po zánětech ani stopa. Mám ale problém s druhou fenou. Po hárání, kdy vždy trpí nechutenstvím, přestala úplně FM přijímat. Nepomáhá ani vyhladovění ani ochucování čímkoliv /vývar, maso atd/. Jinak je plná energie, odčervená, zuby v pořádku atd. Trvá to již víc jak měsíc. Nechce se mi zkoušet X jiných granulí.Neporadíte co s tím?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 1. 2011, 08:42
Abychom předešli opakování zánětů, které způsobují komerční krmiva , dovolil bych si doporučit např. německou řadu Anivital Ha lamb, Ardengrange ocean sensitive, či Feelwells venison.
Miroslava Bidlová se ptá
13. 1. 2011, 14:16

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu při výběru granulí pro sealyham teriéry. Krmila jsem Fist Mate, před tím Arden Grange, většinou s obsahem rýže. Starším fenám však začíná červenat srst. Prosím o radu, které granule by byly pro tyto bílé psy vhodné. Děkuji předem za pomoc a radu. M.Bidlová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
14. 1. 2011, 12:16

S ohledem na nižší obsah vit. A bych volil Firstmate Maintenance, nebo lamb rice. FM neobsahuje žádné rostlinné oleje. Našemu bílému bišonovi velmi svědčí i hypoalergenní krmivo Feelwells venison.

Lucie Vesecká se ptá
13. 1. 2011, 10:30

Dobrý den, děkuji Vám za radu. Mám ale ještě malý dotaz ohledně pamlsků - doporučil jste úplně vysadit. Chodíme na cvičák a agility a pamlsky jsou důležitá součást výcviku. Dávám Frolic nebo sušené maso - Brit či Jerky, nebo piškoty. Existují nějaké pamlsky které by jste doporučil? děkuji LV

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 1. 2011, 08:30
Frolicem a piškotama svému miláčkovi nepomůžete. Z naší nabídky se mi u agility osvědčily hypoalergenní pamlsky ze sušeného masa Ziwipeak, které dovážíme z Nového Zélandu.
Iveta Horáčková se ptá
12. 1. 2011, 18:36

Dobrý den. Mám 9 roků starého zlatého retrívra, který od malička trpí potravinovou alergií a zhoršenou funkcí slinivky. Byl dlouhodobě krmen Eucanubou intestinální formulí, ale zhruba před měsícem jsme přešli na granule Trovet omega hd z důvodu nadměrné plynatosti a zhoršené kvality srsti. Uvažujeme ale o Vašich granulích Firstmate Pacific Ocean Fish Senior, a to z důvodu, že po Trovetu začal náš zlaťák nadměrně pít i močit, srst se sice trošku zlepšila, ale ne úplně, nadále trpí lupy. Mohu tímto zamýšleným krmivem tedy krmit i psa s výše uvedenými zdravotními problémy? Děkuji předem za odpověď a zůstávám s pozdravem. Iveta Horáčková.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 1. 2011, 04:36
Verze senior bude až koncem měsíce února. V tuto chvíli bych vám doporučil zbytek krmení, které máte z důvodu lepšího přechodu zamíchat s Pacific ocean fish original, nebo Australian lamb.
Lucie Vesecká se ptá
11. 1. 2011, 21:07

Dobrý den, mám stafordšírského bullteriéra (11 měsíců). CCA v půl roce jsem chtěla přejít na FM, ale bohužel se objevili velké zažívací (doslova vodové) několikadenní problémy.. tak jsem se vrátila zpět na Hills, problémy nepřestaly, takže máme veterinární dietu Eukanubu. Nyní zkouším míchat s ANF krmivem,ale stále mě láká FM. Pes má celkově citlivé zažívání (většinou řidší stolice při podání něčeho jiného než granulí - konzervy, kousek tvarohu, sýr, žervé...) dobře snáší např.vařené kuřecí játra. Má demodex a nyní se mu na hubě objevily strupy, takové boláky. Po použití šamponu z veteriny se to lepší. Celková imunita asi nebude nic moc. Doporučil by jste mi i tak krmivo FM? děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
12. 1. 2011, 07:07
Co se týká vašeho psa, první co bych zrušil, tak bych odstranil pamlsky, které mu dáváte a které psovi s trávícími problémy rozhodně nepomáhají, ale škodí. Docela se motáte v bludném kruhu, z kterého se dá vyjít jen při striktním dodržování předepsaného režimu. pro psa je eproblém i přechod z drahého, ale nutričně chidého krmiva na krmivo nutričně bohaté. U FM je vysoká měrná hmotnost , proto vám ho nedoporučím. Ale ve vašem případě by ch doporučil veterinární dietu Anivital Ha lamb. Poté až hlavní problémy odezních bych šel na AL ocean sensitive. A potom možná, pokud budete dodržovat předepsaný krmný režim bych si troufl na Pacific ocean fish original.
Petra Pencová se ptá
11. 1. 2011, 19:00

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu. Mám 19měsíčního zlatého retrievra, který nemá žádné zjevné problémy. Chtěla bych však přejít na krmivo First Mate (nyní krmím Purina ProPlan Robust). Jak jsem zjistila, možností je více. Mohl byste mi prosím poradit, kterým konkrétním druhem krmiva začít? Děkuji. Petra Pencová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
12. 1. 2011, 05:00
V tuto chvíli bych zkusil přejít na krmivo FM lamb meal rice, nebo Skoki z řady superprémií. Z řady ultraprémií bych zvolil Pacific ocean fish original.
Veronika Vašátková se ptá
11. 1. 2011, 07:54

Dobrý den, mám doma 8 měsíční fenku křížence NO a BOM a mám trochu zamotanou hlavu s její výživou. Fenka je na svůj věk poměrně velká, má asi 60 cm v kohoutku, 32kg, je velmi hyperaktivní, chovaná celoročně venku v zateplené boudě. Nasrstěná je krásně (mám na mysli spíš hustotu srsti, než-li její kvalitu, přijde mi krapet matná). V současné době má nahmatatelná žebra i na dálku viditelná. Krmená je Purinou pro velká plemena Active, s mírně zvýšenou dávkou oproti doporučenému dávkování na obalu. Fenka se mi zdá akorát, možná by ji kilo navíc nebolelo, ale nechci ji překrmovat. Při větším objemu začíná mít průjem. Krmím 2x denně, ráno a večer, ranní dávku menší 1/3 denní dávky, večer zbytek namočený v horké (ne vařící) vodě. V současné době navíc plánuji po oblevě začít s tréninkem fyzické kondice tj., plavání, běh (s fenkou cvičím záchranařinu) aby byla fyzicky připravena a udýchala mi terény. Vše samozřejmě postupně a po RTG snímků kyčlí a loktů. Donedávna jsem se domnívala, že krmím kvalitní značkou, ale fenka se mi pořád vizuálně moc nelíbí. I s ohleden na narůstající fyzickou zátěž jsem se rozhodla pro změnu granulí a Vaše krmimo mne velmi zaujalo. Velmi ráda bych si však nechala poradit, jakým druhem krmiva mám krmit (zátěž fenky postupně narůstající, kolo 2x týdně od 4- 15 km, 2x plavání, 1x týdně ostrý trénink v sutinách, 2x týdně běžný režim. Fenka musí mít pracovní kondici a zároveň musí být velmi kvalitně krmena, abych ji zvýšenou aktivitou nepodlomila zdraví. Prosím o Vaše doporučení. Dále bych měla další dotaz...krmivo FirsMate je lisované za studena, nebo prochází tepelnou úpravou? Moc děkuji za odpověď a přeji pěkný den. Veronika Vašátková Hradec Králové

Ing. Gerhard Stein odpovídá
11. 1. 2011, 05:54

Krmiva lisované za studena se dělali ještě před potopou světa. Udělá je každá granulační linka v bývalých ZZN, takže to raději nerozebírejme. FM se vyrábí na dvoušnekovém extruderu Wenger při nízkých telotách za použití dávkování vitamínů a minerálních látek ve vakuu. problémy o kterých píšete můžou být způsobeny genetikou. Zdá se , že fenka zcela neumí ztrávit vyšší příjem tuků. Na rozhýbání  střev bych doporučil krmivo s vyšším procentem vlákniny, preventivně bych volil i krmivo  sjedním zdrojem živočišného proteinu a jednímj zdrojem uhlohydrátu. Takže z krmiva Firstmate bych šel na pacific ocean fish original, z vet. řady Anivital Ha fish, nebo Ha lamb, z Ardengrange Ocean sensitive.

Věřím, že našim podmínkám by vyhověla všechna 3 krmiva. Osobně bych začal s First,mate a když to klapne, míchal bych rybu s maintenance all life stages, nebo s lamaskem.

Eva Marie Šámalová se ptá
9. 1. 2011, 14:55

Dobrý den, mám roční fenku křížence retrivera s leonbergerem. Je plná energie a váží 35 kg.Chodím s ní na procházky 3x denně, ale určitě má méně pohybu, než by potřebovala. Krmím ji váženým krmivem z prodejny pro zvířata, a zdá se mi, že jí po něm duří mléčné žlázy. Také jí občas uvařím maso s rýží, nebo těstovinami. Prosím, zda nám můžete pro ni doporučit nějakou Vaši vhodnou krmnou směs.Děkuji. Eva Šámalová, Praha.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
10. 1. 2011, 12:55
To co píšete mne samozřejmě moc netěší. Pokud víte, že fena bude hárat, je třeba snížit příjem metabolické energie a zvýšit množství pohybu, aby ynedošlo, nebo jsme alespoń omezili možnost vzniku tzv. falešné březosti. Kupování rozvažovaného bych taky nedoporučoval.  Nevím, jakou máte představu o tom, kolik byste chtěli měsíčně investovat do krmiva. V tuto chvíli mne jako optimální napadá např. 20 kg balení Nuovafattoria stone cric, nebo např. bewi dog basic croc, nebo sport croc 25 kg, totéž platí pro 25 kg balení Belcando dinner. U těchto velkých balení se dostáváte na velmi příznivé ceny. Jinak mne samozřejmě můžete kontaktovat i na tel. 608 712 436, pokud chcete více doplňujících informací.
Klicova Drahomira se ptá
6. 1. 2011, 16:53

Dobry den,mame 6mesicni stene Velkeho svycarskeho salasnickeho psa. Krmime FM Maintenance Large Breed Puppy, 3krat denne. Pejsek prospiva,je aktivni,ma krasnou srst...jen trus ma vetsinou kasovity /krmnou davku uz jsme nekolikrat upravovali.situace je stejna/. Dalsi dotaz je kdy prejit na krmeni 2krat denne a na granule pro dospele.uvazovali jsme o Lamascu. prosim poradte.dekuji Klicova

Ing. Gerhard Stein odpovídá
7. 1. 2011, 02:53
Znamená to, že krmná dávka je buď vysiká, nebo obsah tuku je pro psa vysoký. Zkuste krmit 70% Maintenance als v kombinaci s30% ní dávkou Pacific ocean fish original. To je jedna z možností, druhá je samozřejmě použít a zkusit krmivo Lamasko. Rozhodně bude dobré snížit podíl tuků.
petra krimova se ptá
6. 1. 2011, 13:04

Dobrý den, mám 6měsíční fenku irského setra, zatím jsem krmili proplanem a brit care pro velké psi, bohužel fenka je stále drobná a hubená i když dáváme větší než doporučené dávky. Kvuli spatně se vyvíjejícím kloubním jamkám jsme pred měsícem byli na chirurgickém zakroku a potřebujeme aby se více osvalila, bude pro ni vhodné FirstMate Pacific Ocean Fish Puppy? dále prosím vámi uvedená váha psa pro vypočet krmné dávky je myšlena jako očekavaná hmotnost dospělého psa, nebo aktualní hmotnost štenete? http://www.firstmate.cz/cz/index.php?id=potato-large-breed&np=Pacific Ocean Fish Large Breed&menu=menu1 dekuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 1. 2011, 11:04
Ano , toto krmivo by bylo vhodné. Krmné dávky bete jako údaj orientační. jedním z kritérií je, aby to co se psa padá bylo pevné a tvarované. Jinqak pro štěně věku 6 měsíců, které dejme tomu váží 15 kg, tak tuto váhu můžete orientačně násobit indexem 2 až maximálně 3. To znamená 15 x 2.........štěně dostane 30 dkg krmení denně.  15 x 3  .......................45 dkg denně. Krmná dávka se ale spíše bude blížit indexu 2.
Simona Merlíčková se ptá
5. 1. 2011, 19:08

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kde se dají sehnat granule First Mate v Brně nebo okolí? děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 1. 2011, 05:08

Pokud jste z |Brna a oklolí, o distribuci granulí této značky se stará paní Petra Sádecká. 604 389 443.

Pokud byste chtěla zvolit jinou možnost, můžeme vám granule obratem zasla na vámi určenou adresu, pokud si objednáte prostřednictvím našeho e shopu. Kontakt je na těchto stránkách.

Machota Martin se ptá
3. 1. 2011, 14:21

Dobrý den, může kastrovaná fenka 5 let jorkšírka Belcando finest croc nebo je lepší B finest leight nebo multi croc? Díky. M.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 1. 2011, 12:21
Pokud je fenka kastrovaná a má li púopřípadě sklon k tloustnutí, zkusil byych BC finnest light. Pochopitelně doporučuji i produkt multicroc, u něj je však oproti produktu finnest light mírně vyšší hladina tuků.
Leona Koubková se ptá
1. 1. 2011, 21:58

Vážený pane Steine, již více než 10 let krmíme naše psy krmením First Mate High Performance. S krmením jsme naprosto spokojeni, našim psům vyhovuje. Krmivo kupujeme nejčastěji od Laďky Suché v Č. Budějovicích. Protože pro členy našeho kynologického klubu Alea Č. Budějovice nakupujeme i jiná krmiva, zakoupili jsme poslední 15kg pytel krmiva ve velkoobchodě Noviko, s.r.o. Po otevření jsme však zjistili, že pytel obsahuje zcela jiné krmivo (mnohem větší a světlejší granule - obal jsme znovu překontrolovali a jedná se opravdu o High Performance, na jaký jsme zvyklí). Proto bych se ráda zeptala, zda krmivo nemá jiné složení nebo zda je např. možné, že byl omylem zaměněn obsah již u výrobce? Děkuji za případnou odpověď a zároveň přeji za naši organizaci vše nejlepší do Nového roku. Leona Koubková Alea ČB

Ing. Gerhard Stein odpovídá
2. 1. 2011, 07:58

Vážená paní, i já vám přeji mnoho úspěchů v roce 2011. V loňském roce se částečně receptura Firstmate měnila. přikládám aktuální složení Performance.

Složení:

kuřecí moučka, ječmen setý, kuřecí tuk, sledová moučka, ovesná moučka, hněda rýže, bramborové vločky, rybí olej, výlisky z dřeně rajských jablek, brusinky, borůvky, maliny, Moučka z chaluh, lactobacillus acidophilus, cholin chlorid, propionan vápenatý, extrakt ze šalvěje, extrakt z rozmarýnů, česnekový olej, zinek, železo, mangan, měď, jód, kobalt, selen, vitamín E, vitamín C, Vitamín B2, niacin, pantothenan vápenatý, vitamín B1, vitamín A, vitamín B6, kyselina listová, biotin, vitamín B12, vitamín D3, hydrolyzát korýšů (zdroj glukosaminu)

Balení: 3 kg, 7,5 kg, 15 kg, 20 kg
Záruční doba: 18 měsíců