Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 56/132)

Radka Macháčková se ptá
5. 10. 2010, 13:59

Dobrý den, náš BSP má 16 měsíců, nám dělá radost pouze 4 měsíce, má pěkně zbarvení, tak jak BSP má mít, ale s jednou vadou na kráse a to sice, že mu hnědne srst. S tímto problémem se potýkám celé 4 měsíce, ale bezúspěšně. Původní majitel ho krmil Pedigree pal. My jsme mu objednali nejprve Royal Canin, ale po přečtení pár recenzí jsem zjistila, že to nebude to pravé ořechové. Po hodně dlouhém rozmýšlení a probcházení si různých recenzí jsme objednali Arden grange a to formruli odpovídající věku psa, tedy kuře s rýží. V průběhu krmení těmito granulemi jsem si všimla, že mu začínají růžovět polštářky na packách a mezi prsty to měl taky růžové. Paní veterinářka mi doporučila, abych psa krmila spíše varianta ryba nebo jehněčí s rýží. Byly mi doporučeny granule First mate. Tak by mě zajímalo, jestli hnědnutí kůže po krmení granulemi First mate zmizí a zda alergická reakce zmizí.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 10. 2010, 11:59
Bohužel váš pejsek v případě prvních dvou krmiv neměl štěstí zrovna na krmiva, která splňují požadavky pro zařazení mezi top dry foods, ale to už je za námi. Vit. A, který je v krmivu dodáván v syntetické podobě, nebo si ho pes vyrábí z betakarotenu, který je obsažen v rostlinných olejích se bohužel v případě jeho nadbytku usazuje v tucích, takže pak u každého jedince záleží na tom, kdy se jeho projevy opticky objeví.  Optimální by byla rya a ta je v největší koncentraci v krmivu FM. Myslíte, že by vám vohovovalo krmivo FM Pacific ocean fish large breed?  Rybu, ale v kombinaci s kuřecím naaajdeme v dostatečné míře i v krmivu Firstmate Maintenance all life stages.Zdravotní stav vašeho psa se tak nepochybně upraví a srst bude mít tu správnou barvu.
Lenka Vašáková se ptá
3. 10. 2010, 15:56

Dobrý den, ráda bych se poradila ohledně vhodných granulí pro svého pejska. Mám pětiletou fenku křížence labradora a retrievera, která před dvěma roky podstoupila kastraci kvůli problémům při plané březosti. Od kastrace mi fenka neustále přibírá na váze, přesto že s ní každý den chodím alespoň na hodinu do lesa s metačkou. Momentálně má 43 kg a je na ní vidět, že se jí hůř hýbe. Je méně pohyblivá, zvedá se ztěžka a nedokáže už sama vyskočit do kufru auta. Navíc si i méně hraje s ostatními psy. Od května jí krmím granulemi Hill´s light a poslední měsíc a půl pak Hill´s R/D, ale jediným vyýledkem je, že má pořád hlad a je unavená. Proto bych se chtěla zeptat, jestli byste mi nedoporučili, který z výrobků First Mate vyzkoušet. Byla bych moc ráda, kdyby se mému psovi podařilo shodit tak 4-5 kg a sníženou váhu pak udržet, aniž by jí u toho neustále kručelo v bříšku. Děkuji moc za odpověď a přeji hezký den, Lenka V.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 10. 2010, 01:56
Vážená paní, co se produktů FM týká, velice dobře funguje na redukci váhy produkt Australian lamb. Ten je z řady ultraprémií. Pokud byste alternativně chtěla levnější produkt, pak bych si dovolil doporučit holistickou řadu Belcando light. Pak by ještě byla taková kompromisní cesta a to oba 2 produkty mezi sebou navzájem kombinovat.
marie unterluggauerová se ptá
3. 10. 2010, 10:14

Dobrý den, mám 3 bíglíky stáří 5 měsíců, 6 měsíců, 2 roky Všichni jsou zdraví. Jaké opravdu kvalitní krmivo byste mi doporučil ? Jaké dávkování ? Děkuji s pozdravem marie unterluggauerová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 10. 2010, 08:14
Škoda, že jste nenapsla čím krmíte. Z FirstMate bych se nebál např. verze Maintenance all life stages, dovezeme cca do konce měsíce i krmivo Skoki s kterým jsme měli vynikající zkušenosti. Jinak z Belcanda bych mladším pejskům zvolil produkt Junior maxi, nebo junior lamb rice. Pro dvouletého pejska bych nabídnul Belcando akrive.  Z řday krmiva Omnipro bych v případě, že chcete krmit z jednoho pytle preferoval verzi Performance a to i s ohledem na počasí.
Eva Tornová se ptá
3. 10. 2010, 09:34

Dobrý den, máme již 4 měsíce fenku křížence labradora z útulku. Když přišla byla neuvěřitelně zanedbaná. Nyní je po operaci obou kloubů na předních končetinách. Hned od příchodu k nám je krmena krmivem Fromm Family Gold Puppy LB. Srst má nádhernou a i jinak velmi dobře prospívá. Musíme pomalu přejít na krmivo pro dospělé psy a rádi bychom zůstali u FF Gold. Bohužel nedovážíte Fromm Family Gold Adult LB. V FF Gold Adult je poměrně hodně tuku, což by asi pro fenku s problémy s kllouby nebylo úplně dobré. Prosím budete dovážet FF Adult Gold LB? A kdy? Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 10. 2010, 07:34
V tuto chvíli dovážíme vše co z řady gold je nám k dispozici. Uvidíme, co bude v budoucnu. Pokud byste chtěla verzi LB pak vám můžeme nabídnout nař z Ardengrage adult lb, nebo FirstMate Pacific ocean lb. Pro velká plemena velmi vyhovuje i holistické krmivo Belcando Dinner.
Milena Patzaková se ptá
1. 10. 2010, 12:31

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, které z Vašich krmiv vyzkoušet. Mám Výmařského ohaře, fena, 24 měsíců. Fenka od malička měla potíže se zažíváním a nabráním váhy. Zkoušela jsem Royal Cannin, ten nechtěla ani pozřet, po té jsem zkoušela BARF, kdy jsem vyzkoušela jak polovařené, vařené i nevařené maso s přílohou mleté zeleniny, vločky, těstoviny.. tato forma krmení vyhovovala jen v tom, že exkrementy nebyly až tak tekuté, ale fena nepřibrala a cokoliv jineho pozřela, hned zvracela. Nyní už od února podávám Purinu pro plan, junior athletic. Fena přibrala a nemá potíže se zažíváním. Bohužel cena je dost vysoká a levnější potrava pro psy která se dá zakoupit na internetu není až tak kvalitní. Prosím o doporučení Vašeho krmiva. Předem děkuji za odpověď. S přáním pěkného dne Patzaková Milena

Ing. Gerhard Stein odpovídá
1. 10. 2010, 10:31
V případě nalezení optimálního poměru kvality a ceny bych doporučil vyzkoušet holistickou řadu Belcando dinner v 25 kg chovatelském balení, nebo 20 kg balení Nuovafattoria stone cric. Pokud byste obětovala trošku peněz navíc, ale tak aby to bylo ve vašich možnostech, přidával bych do krmiva cca 20 až 30 procent Omnipra salmon holistik.
Bohunka Zajícová se ptá
27. 9. 2010, 10:05

Dobrý den, mám Maďarského ohaře, jsou mu necelé dva roky, je dost hubený, spíš nejedlík-vybíravý. Zátěž normální, ne zvýšenou.Žádné problémy se srstí atd.Můžete mi prosím pro něj doporučit krmivo? Nebyl by problém namíchat i víc druhů granulí, pokud by to vyhovovalo. Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 9. 2010, 08:05
Myslím, že u maďarských ohařů to bude do značné míry genetický problém, protože takovbých těch pohublých vidím v poslední době celou řadu. Ale a´t už je to tím, nebo oním, dejme pejskovi kvalitní zdroj bílkoviny a raději nižší tuky. Proto bych vsadil na Pacific ocean fish original a postupně bych mu do krmiva přidával FM Maintenance all life stages. Po zkrmení jehněčího bych rybí krmivo kombinoval s Maintenance all life stages. To už budeme v zimním období, takže proto bych vsadil na vyšíí metabolickou energii a mírně vyšší podíl živočišného tuku.
Jitka Krbcová se ptá
25. 9. 2010, 13:13

Dobrý den,již jsem Vám psala,mám dva psy,jorkšíra a kavalíra,oba jsou dospělí.Jorkšíra krmím granulemi Belcando finest croc,myslím,že mu vyhovují,chutnají mu,stolici má normální.Kavalír trpěl průjmy po Proplanu,poradil jste mi Arden grange adult lamb,mám ho s nimi krmit pořád,nebo třeba občas změnit za Arden grange adult lamb mini?Granule mu vyhovují průjmy netrpí.Ještě bych se chtěla zeptat jestli by nemohl stejné granule jíst jorkšír.Moc děkuji za Vaši odpověd a radu.díky Krbcová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
25. 9. 2010, 11:13
Pokud se situace stabilizovala, pak se nemusíte bát dát oběma pejskům Belcando finnest croc.  Hlavně už se nevracejte k těm původním variantám, které vašim pejskům nesvědčily.Naopak i jarkšír nyní může zkusit AG a´t už to lamb, nebo lamb mini. Tam je hlavní rozdíl ve velikosti granulí. Samozřejmě mě těší i pozitivní výsledky, kterých bylo dosaženo.
Michaela Tunysová se ptá
24. 9. 2010, 11:46

Dobrý den,odepisovala jsem vám ,ale email se mi vrátil-zkouším to tady.S tím táhnutím,jak jste radil jsme to zkoušeli,na kole táhne,ale problém je v tom,že jakmile po cestě jedem kolem plotu se psem,shodil by mě,v ten moment neslyší,nevidí.Bydlíme kousek od Zábřeha na Moravě v Dlouhomilově.Míša.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 9. 2010, 09:46
Tahání se dá naučit nejdříve při chůzi. Na psa se nasadí postroj a pes se upoutá lanem nejlépe k bedernímu pásu. Trénuje se ve dvou. jeden ze dvojice jde před psem jako motivace, aby pes měl za kým táhnout. Druhý z dvojice - tažený je přes postroj a lano propojen se psem.  Pomaličku se pes učí i na povely vpravo a vlevo / džííííííííí a hoooooooo/ Dobré je trénovat na místech, kde nejsou vedlejší rušivé vlivy. Je lépe, a´t táhne vás, než vůbec nic. Zdatnější jedinci mohou pochopitelně i se psem běhat. Pokud se na kolo necítíte, tak raději neriskujte.
Lucie Babáková se ptá
24. 9. 2010, 08:42

Dobrý den, mám pejska samojeda, který má 4 měsíce. Nyní krmíme K9 a chtěla bych přejít na Fist Mate, ale vůbec netuším, které granule bych měla objednat. Děkuji za radu

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 9. 2010, 06:42
z našich dlouhodobých spolupracovníků je chovatelská stanice samojedů Vidnavská záře. Vím, že nejvíce odebírají produkty FM Performance a Maintenance. Tyto produkty jsou ve vyšší cenové relaci než K 9. Pokud by výběr krmiva byl vázán na cenu, pak bych mohl nabídnout cenově výhodnou holistickou řadu Belcando Junior maxi v 25 kg chovatelských baleních.
Michaela Tunysová se ptá
20. 9. 2010, 21:18

Dobrý den,máme 11 měsíčního Hovawarta,pejsek je krmený granulemi Pronature,váží už asi 40kg.Máme ale problémy s jeho zvládnutím,na vodítku neuvěřitelně táhne i přez stahovací obojek.Chodíme s ním každý druhý den na procházku-delší.Jakmile něco provede-všechno rozkouše,rozhrabe,stačí zvednout ruku nebo zvýšit hlas,hned na mě vrčí nebo aspoň vycení zuby.Mám roční dítě,mám docela strach.Můžete mi prosím poradit jak dál s výchovou,jak s trestáním.Už si nevíme rady.Děkuji Míša.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
21. 9. 2010, 07:18
Tady je každá rada drahá. Je vidět, že pes zkouší co vše si na vás může dovolit a taky toho náležitě využívá. Tady je v zásadě už jen jedna možnost a to najít zkušeného cvičitele, který by vás naučil jak máte vychovácvat svého psa. To ale musíte být samozřejmě pro svého psa dostatečná autorita  a pejskovi nesmí procházet to, co mu dnesaka beztrestně prochází. V tuto chvíli asi jediné co sami zvládnete je zvýšit mu fyzickou zátěž. Já bych zvolil každodenní zátěž  a to běh s koloběžkou, nebo kolo.  Ale i tady můžete narazit na problém, když na psa nasadíte postroj, že prostě táhnout odmítne. Kde bydlíte?
Andrea Pilichová se ptá
20. 9. 2010, 12:30

Dobrý den, děkuji za odpověď na můj předchozí dotaz. Ještě bych se ráda zeptala, pokud budu chtít pejskovi dopřát to nejlepší, mám zvolit granulky FROMM FAMILY nebo raději FIRST MATE(ultrapremium)? Jakký je, prosím, podíl živočišných bílkovin na celkovém množství bílkovin u FROMM FAMILY? Děkuji a přeji krásný den. A.P.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
20. 9. 2010, 10:30
FM ultraprémiová řada má větší podí, vlákniny, je to receptura s jedním zdrojem uhlohydrátu a jedním zdrojem živočišného proteinu.FF je receptura holistická - vícesložková.  Pro co se rozhodnout, to záleží na aktuálním zdravotním stavu a na tom , čím byl váš pejsek doposud krmen. Co se týká financí, dražší variantou je krmení FM ultraprémioá řada.  Asi bych ji při přechodu z jiného krmiva preferoval. Pokud je pes bezproblémový, netrpí alergiemi, pak můžete zkusit i FF.
Andrea Pilichová se ptá
19. 9. 2010, 16:22

Dobrý den, v e-shopu máte v nabídce granulky FROMM FAMILY. Chtěla jsem se zeptat, jestli je to krmivo prémiové nebo superprémiové a také, kolik obsahuje masa, tak jak je to např. uvedeno u Arden Grange nebo u First Mate. Jsou tyto granulky určené spíše pro velká plemena nebo vyhovují i těm malým? Děkuji, s pozdravem A.P.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
20. 9. 2010, 02:22
Fromm family má řadu Gold, ta je vícesložková - holistická a řadu Clasic ta je ultrapémiová . Fromm je providelně řazeno i mezi TOP DRY FOODS dle WDJ, který vybírá krmiva podle naprosto průhledných kritérií. Řada holistik - Gold má veri SB pro malá plemena a LB pro velká plemena. Granulky jsou spíše střední velikosti.Momentální zkušenosti, které z krmivem máme jsou více, než dobré.
Klára Hoďánková se ptá
19. 9. 2010, 11:50

Dobrý den,mám šestměsíční bordeauskou dogu fenku.Krmení má Hills canine puppylarge bred.Během 2 posledních týdnů se jí postupně s gradujícím projevem jakési zarudnutí až ekzem v tříslech zadních nohou. Stav se postupně zhoršil.Fenka si to drbe čímž se stav zhoršuje.Je možné, že to je alergie na posekanou trávu, nebo může to být nevhodností krmiva?Nalezl jsem dle internetu snad vhodné krmivo Purina Proplan Pippy Sensitive...Děkuji předem za vaší radu. Kára Hoďánková Slaný

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 9. 2010, 09:50
Nemyslím, že by problémy vašeho pejska byly způsobeny aůlergií na trávu. Spíš e to co popisujete považuji za potravinovou alergii. Abyste se vyhla případným problémům s potravní alergií  , není vhodné ani další krmivo o kterém uvažujete. Musíte volit krmivo s kvalitními a jednoznačně deklarovanými surovinami, s jedním zdrojem uhlohydrátu a jedním zdrojem živočišného proteinu. Takže bych si dovolil pro vašeho pejska nabídnou  dvě rozumné možnosti. První je Firstmate Pacific ocean fish large breed, druhá Ardengrange sensitive.
Jana Černá se ptá
19. 9. 2010, 11:24

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit , které krmivo by jste doporučil 3-letému Bišonkovi po operaci močových kamenů a kastraci. Veterinář nám doporučil krmivo Specific CKD Heart & Kidney Support, ale pejsek nám začal červenat na nožičkách a celá srst, kterou měl zářivě bílou, nějak zešedla. Moc děkuji za odpověď a přeji krásný den. Zdravím Jana

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 9. 2010, 09:24
Zřejmě  váš pejsek trpí alergií na některé z použitých surovin v krmivu, které vám doporučil váš veterinář.  Já bych vám doporučil veterinární řadu Ha fish, kterou máme v nabídce. Má jeden zdroj uhlohydrátu - brambory a 1 druh živočišného proteinu- rybu. Díky svému složení by se situace u vašeho pejska měla zlepšit. Důležité je, aby váš pejsek měl dostatečný přísun vody!!!!!!!!!právě nedostatek vody může být příčinou zdravotních problémů. Abychom do pejska dostali více vody, doporučuji večerní dávku krmení kombinovat s konzervami Belcando a to nejlépe varianta s jehněčím masem, nebo krůtou.
Mirka Korosiova se ptá
16. 9. 2010, 12:44

Dobrý den. máme jacka russel teriéra v bytě. Chtěla jsem se zeptat jak často ho mohu koupat aby mu to neuškodilo. jedenkrát tydně je moc? Děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 9. 2010, 10:44
No pokud je pejsek špinavý, určitě ho musíte alespoň ostrchovat. Pokud dostává kvalitní krmivo. Pejsek nesmrdí. Když psa v bytě cítíte, pak je v tom nějaký problém. Já mám doma v bytě 2 malé pejsky  2 a 7  kg a kdo to neví, tak o nich neví. Prostě se to nepozná. Z mého pohledu je tedy koupání 1x týdně zbytečně a pro pokoýku psa méně žádoucí.