Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 57/132)

PAVLÍNA CHMELÍKOVÁ se ptá
14. 9. 2010, 15:11

Dobrý den. Prosím vás o radu nebo alespon o názor.Máme 7 letého dobrmana.Před půl rokem mu byla diagnostikováno onemocnění srdce.Do té doby bez obtíží.Ultrazvuk a krevní testy provedeny.Z krve zjištěna zvýšená hladina jaterních testů jinak vše v normě.Naordinován Esensial Forte.Nemoc srdce se projevila typickým kašláním.Nasazena léčba:Digoxin 1-0-1,ENAP 1-0-1,HCHT 1-0-1.Podle lékařů i z ultrazvuku se stav výrazně zlepšil,ale i přesto tak 4x do týdne (hlavně v noci) kašle a navíc hubne.Měl 46 kg a ted má 41 kg.Od malička krmen kvalitní stravou + doplňky (klouby atd.)Ted 5 měsíců krmen SCIENCE PLAN-advanced fitness.Pak už je nechtěl ted má K9.Poradte prosím,zda je něco,co pro něho můžeme ještě udělat,aby mu bylo líp,ať se to týká stravy nebo léčby.Máme ho moc rádi,na ceně nezáleží.Děkuji mockrát za rychlou odpověď. Chmelíková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 9. 2010, 01:11

 Konzultoval jsem to s našim veterinářem. Porucha srdce je dědičná a vzhledem k současné situaci v chovu dobrmanů se s tím mnoho dělat nedá. Řada zvířat odchází už ve věku 3 až 4 let.Kolega doporučuje zůstat u stávajícího způsobu léčby a krmení.

Dana Růžičková se ptá
10. 9. 2010, 16:19

Dobrý den, našeho nyní 7 a půl měsíčního labradora krmíme FM Maintenance & Large Breed Puppy a Pacific Ocean Fish Large Breed, mícháme 50% a 50%, pejsek je zdravý, granulky mu moc chutnají a má krásnou srst. Krmivo nám pomalu dochází, chtěla bych se zeptat, zda můžeme takto pokračovat dalšími baleními půl na půl a nebo bychom měli přejít eventuelně na něco jiného od značky FM? Dana Růžičková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
11. 9. 2010, 02:19
Můžete klidně dávat 100% Maintenace, když je všechno v pořádku.
Monika Metelková se ptá
9. 9. 2010, 17:03

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou velikost mají granule Chicken with Bluberries a Maintenance? Zda jsou svojí velikosti vhodny pro bígla, jestli nejsou příliš velké. Předem děkuji za odpověď, Metelková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
10. 9. 2010, 03:03
Určitě vhodné jsou. Granulky jsou střední velikosti.
Josef Mrkvan se ptá
8. 9. 2010, 00:24

dobrý den, svou desetiměsíční fenku kříženku kokr labrador krmím již půl roku FM Mait.all life stages a jestli bych mohl přejít na krmení Belcando Junior Lamb Rice a jak dlouho jí v případě že ano mám toto krmení dávat? protože se mi zdá že v poslední době jí už FM moc nejede, přitom kouká kde by co snědla, děkuji mrkvan.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 9. 2010, 10:24
Možná, že menší chuť vašeho pejska je způsobena tím, že prostě více krmiva nepotřebuje. Stačila by menší hladovka a myslím, že by se chuť zvýšila. Ale na druhé straně nevidím důvod čas od času vyzkoušet jinou nabídku krmiva. S ohledem na věk bych už nelpěl na řadě junior ale zkusil bych přejít na dospěláckou variantu. U krmiva belcando / holistická řada / by to mohla být varianta lamb, aktive, či dinner.
Martin Vlach se ptá
7. 9. 2010, 17:26

Rád bych se zeptal zda je vhodnější krmivo Arden Grange nebo Fromm Family, pro obri plemeno psa, stáří 1 rok, který má zjevně alergii (výtok z očí) a zda je nutné přidávat pripravky na klouby, děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 9. 2010, 03:26
Upřímně řečeno, v tomto vašem případě bych nyní zvolil sázku na jistotu s jedním zdrojem živočišného proteinů a jedním zdrojem uhlohydrátů. Takže z AG by byl vhodný Ocean fish sensitive, z FirstMate řada Pacific ocean fish original, nebo lb, no a nakonec veterinární krmivo Ha fish, nebo Ha lamb. Přípravek na klouby není nutné přidávat. Poté co by se situace stabilizovala bychom mohli zkusit i nabídku holistických - vícesložkových krmiv.
Michaela Nahodilová se ptá
6. 9. 2010, 13:12

Dobrý den, mám na Vás prosbu. Chtěla jsem se zeptat na Váš názor na granule Fromm Family. Zvažuji je pro štěňátko Kavalíra King Charles Španěla, jsou mu čerstvě 2měsíce, váží něco málo přes 2,5kg a nechce mi větší tvary granulek, ani namočené. Takže hledám nějaké drobné pro štěňátka a Fromm Family mi zaujaly i tím, že zmiňují velkou chutnost. Od chovatelky je zvyklý na ProPlan puppy small breed, ale na tom rozhodně zůstávat nechci, First Mate jsou na něj příliš velké, takže vybírám právě mezi Fromm Family, Arden Grange a nebo Orijen. Které z těchto krmiv (nebo i z jiných) byste mi poradil? Nemá žádné problémy. Už předem moc děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 9. 2010, 11:12
Začnu odzadu. Už z principu bez ohledu na to, že značka je kvalitní bych nezkoušel u štěněte vysokoproteinové krmivo. Fromm Family jsme do naší nabídky zařadili až v letošním roce. Prozatimní zkušenosti jsou veskrze pozitivní. Pejsci nemají problémy s přechodem na toto krmivo z jiné značky, je pravdou , že je velice chutné a pejsci po něm vypadají dobře. proto  se také postupně rozšiřuje okruh našich spokojených odběratelů.
Petra Raunigová se ptá
1. 9. 2010, 17:34

Dobrý den, obracím se na Vás s žádostí o radu. Mám štěně NO, kterému jsou tři měsíce a váží cca 20kg. Krmila jsem ho granulemi Arden Grange Puppy/Junior Large breed. Pejsek byl v dobré kondici, ale rozhodla jsem se krmivo změnit. Přestože jsem dodržovala doporučené dávkování, měl často kašovitou stolici a neustále se drbal. Nyní ho krmím Arden Grange Adult rich in fresh salmon. Stolice se upravila, přestal se drbat, má nádhernou srst a narozdíl od předešlých granulí mu hrozně chutnají. Zajímalo by mě, jestli mám dodržovat dávkování, které je uvedeno na obalu, nebo mu mám krmnou dávku nějak upravit. A dále by mne zajímalo, zda mám přidávat nějakou kloubní výživu podporující správný vývoj kostí, když ho krmím granulemi pro dospělé psy.Děkuji za Váš čas. S pozdravem Raunigová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
2. 9. 2010, 03:34
Vždy, abychom si udělali přesnější obrázek, je dobré vědět, čím byla krmena matka štěněte a na čem štěně vyrůstalo u chovatele.  Příčina řidšího trusu může být v překrmování, nebo´t štěněcí granule mají vyšší obsah tuku. Uvádíte, že po přechodu na dospěláckou variantu se situace zklidnila. To ve mně evokuje myšlenku, že štěně u chovatele vyrůstalo na nutričně chudé potravě a to bu´d vařené, nebo granulích a neumí dokonale ztrávit živočišný tuk. AG granule neobsahují rostlinné oleje jako je tomu běžné u většiny granulí. Psal už jsem to několik krát. Krmný návod je jen údaj orientační!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Co je pro jednoho málo, může být pro druhého moc. Rozhodující je oko majitele! To je bohužel nenahraditelné jakýmkoliv krmným návodem. Nicméně vzhledem ke zdravotní situaci běžné v plemeni německý ovčák bych souhlasil s nasazením tzv. kloubní výživy. Pro vašeho pejska bychom měli v nabídce přírodní řadu na klouby a to prostředek Cani agil v balení 225 tabletek. Menší balení 120, či 60 tabletek vykryjí u tak velkého plemene jen kratší časový interval.
H. Zanakova se ptá
1. 9. 2010, 00:07

Dobrý den, máme doma malého pudlíka a chceme mu v jeho věku (13 let), dopřát to nejlepší. Vybrat ty "správné" granule pro mě není vůbec snadné, proto bych se na Vás ráda obrátila s radou :) Do nynějška jsme krmili RC řadou pro kastrované pejsky (hlavně na popud vete) ale spokojení rozhodně nejsme (problémy se stolicí a změna v aktivitě). Do mého užšího výběru se dostali granule FirstMate (ale kterou řadu zvolit?), Arden Grange Senior, Canidae Platinum Formula a dále se mi zamlouvají složením i granule OmniPro, ale stejně jako u FirstMate nevím, jaké zvolit. Pejsek je dost vitální, v minulosti měl problém s močovými kameny a prodělal 2x zánět střev. Jaký typ granulí byste nám doporučil? Moc děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
1. 9. 2010, 10:07

S ohledem  na záněty a močové kameny je důležité do pejska dostat větší množství vody. Pro kastráta věku vašeho pejska bych doporučil Belcando finnest light. Granulky se dají i mírně podlét a na jejich povrchu se tak vytvoří chutná omáčka. Granulky bych dával ve dvou dávkách ráno a večer. Na porci granulek bych přidal i trošku kvalitní konzervy belcando s jehněčím, nebo krůtou. To je cesta jak do pejska dostaneme více vody, abychom předcházeli zdravotním problémům.

Z FM bych zvolil australian lamb, z AG ocean sensitive, nebo senior.

Machota Martin se ptá
31. 8. 2010, 08:49

Dobrý den, měl jsem dotaz na míchání krmiva AG a FM. Upřesnuji: jorkšírský teriér, fenka, 4 roky, krmena AG Ocean White Fish. Dostal jsem vzorek FM Australian lamb, které jí moc chutná, tak bych rád dával současně tyto dvě krmiva. Je to možné? Díky.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
31. 8. 2010, 06:49
Obě krmiva jsou hypoalegenní a tvoří opravdovou špičku TOP krmiv. V australian lamb je vyšší množství vlákniny podporující peristatiku střeva.  Když to smícháte, nevidím v tom problém.Lépe jste si snad ani nemohl vybrat. Držím palce!!!!!!!!!!!!!!!!!
Machota Martin se ptá
30. 8. 2010, 16:54

Dobrý den, dá se dávat současně krmivo Arden Grange a Firstmate? Myslím míchat v misce na půl? Děkuji. M.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
31. 8. 2010, 02:54
Určitě to jde. Které konkrétní verze a pro jakého a jak starého psa máte na mysli?
Draha Havlínová se ptá
28. 8. 2010, 20:14

Dobrý den, mám štěně fenku pudla trpasličího apricot. U chovatelky krmena Royal Canin. Doporučil byste mi nějaké vhodnější krmivo na štěněčí období i na období dospělosti? Děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 8. 2010, 06:14
Po tím, čím byl krmen bych doporučil FM Pacific ocean fish puppy, kde zdrojem živočišného proteinu je ryba. Krmivo obsahuje vyšší podíl vlákniny, která podporuje peristatiku střeva. Alternativní variantou by mohla být holistická řada Belcanda a její verze pro malá a střední plemena finnest croc, která se dá mírně podlévat vodou, při čemž na povrchu granulí se vytváří chutná omáčka.
Helena Šinarová se ptá
26. 8. 2010, 16:46

Dobrý den,máme rok a půl starou bassetku, vykastrovanou, a chtěla jsem se zeptat, jaké krmivo doporučujete,aby nám netloustla a tím nezatěžovala klouby. Je nutné již v tomto věku dávat nějakou kloubní výživu? Neděláme chybu, když ji krmíme pořád 2x denně? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 8. 2010, 02:46
Z naší nabídky bych doporučil Firstmate lamb meal rice. Kloubní výživu by nemusela dostávat i když v zásadě až ta na škodu preventivní kůra 1x ročně by jí neublížila. K tomuto účelu máme vynikající prostředek Cani agil z novozélandské mušle. Pokud krmíte 2x denně, je to v pořádku. nemusíte to měnit a já myslím, že pro psy všeobecně je to tak lepší.
Martina Žáková se ptá
23. 8. 2010, 12:26

Dobrý den, dosud krmíme krmivem Nuova Fattoria a chceme přejít na FirstMate Maintenance All Life Stages. Pejskovi nevaříme, jen mu občas dáme nějakou dobrotu typu ovoce, zeleniny, občas pamlsek - momentálně Acana dog pacifica, sušené vepřové ucho,králičí uši, střívka, sušené plíce apod.. Nevadí, když budeme krmit tímto krmivem a přidávat ovoce, zeleninu a výše uvedené pamlsky v minimálním množství, jen tak na chuť? Dále mne zajímá, zda mohu ke krmivu First Mate přidat někdy např. konzervu Belcando jako to děláme dosud. Rozhodovala jsem se mezi krmivy OmniPro, FirstMate a Belcando, hodně mne zaujalo OmniPro v poměru kvalita/cena, ale na mou otázku, které krmivo je z těchto 3 nejlepší tuším, že mi odpovíte, že First Mate hlavně kvůli unikátní technologii výroby, je to tak? Děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
23. 8. 2010, 10:26
Jak FM tak Omnipro byly zařazeny do TOP DRY FOODS 2010, samozřejmě najde se řada rozdílů, krmiva jsou koncipována jinak. Z Omnipra bych volil Omnipro complette, nebo ještě raději Salmon holistik. Ke granulím FM klidně můžete přidávat konzervy Belcando. KOnzervy jako doplněk jsou vítány i proto, že dodají vašemu miláčkovi vyšší podíl vody, což je dobré i u psů s urologickými problémy. Jen s množstvím konzervy to nepřehánět! Pamlsků dávejte raději méně. Ne všechny jsou optimálně konzervovány a obsahují minimum soli.
Monika Metelková se ptá
20. 8. 2010, 19:03

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Potřebovala bych poradit jaké by bylo nejleší krmivo pro 14 měsíčního bígla? Nevíme, které si od značky First Mate vybrat. Předem Vám děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
21. 8. 2010, 05:03
V tomto ročním období bych se u vašeho bígla rozhodl pro jehněčí variantu lamb rice. V zimním období bych ji pak nahradil, pokud je pes umístěn venku variantou Maintenance all life stages.
Martina Popková se ptá
19. 8. 2010, 10:01

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli jsou vhodné granule OmniPro Holistic Salmon & Potato pro pětiletého zlatého retrívra s nadváhou?Momentálně krmíme Fromm Familly pro psy s nadváhou. Děkuji za Vaši odpověď. Popková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 8. 2010, 08:01
Dalo by se použít, ale ve vašem případě je  nutná  redukce denní krmné dávky,  Dále by bylo možno  Omnipro přidávat  k stávajícímu krmivu v množství 30 až 50% krmné denní dávky.