Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 58/132)

DanaK. se ptá
19. 8. 2010, 07:44

Dobrý den, začala jsem krmit vašim krmivem FM Australien Lamb pro zlepšení kondice (osvalení) a hlavně kvality srsti pro mého psa. Je vhodné podávat k tomuto krmivu ještě nějaké další přípravky pro srst? Jedná se o malé dlouhosrsté plemeno a potřebuji urychlit růst a dodat větší lesk. Předem mockrát děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 8. 2010, 05:44
V zásadě to není nutné, ale přídavek např. lososího oleje do krmiva i pro jeho zchutnění je možný. V nabídce máme lososí olej Grizzly a lososí olej fish for dogs. Pro akutní problémy s kůží pak preparát z řady Anivital s názvem Cani derm.
Martina Fischerová se ptá
16. 8. 2010, 17:05

Dobry den, mame doma 6 mesicni stene Beagla (fenu) a prozatim jsme krmili granulemi HAPPY DOG pro stenata. Protoze se jedna o plemeno, ktere miva sklony k tloustnuti a ma neustale hlad, coz potvrzuji, mohli byste mi poradit, ktere z vasi rady krmiv by pro ni bylo nejlepsi? Aby mela pocit sytosti a pritom nebyla prekrmovana? Predem dekuji za radu.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
17. 8. 2010, 03:05
Bylo by dobré ubrat tuky. V jejím věku bych už ve vašem případě přešel na holistickou řadu Belcando puppy lamb rice, nebo Belcando aktiveú starý název Belcando premium/.
Josef Mrkvan se ptá
16. 8. 2010, 12:50

dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli krmivo FM Maitenance All Life Stages může mít vliv na zabarvení srsti, protože po půlročním krmení tímto krmivem moje 10 měs. černá fenka ,kříženka, začíná mít hnědé odstíny srsti na uších a střapcích na zadních nohách, někdy je to vidět víc, někdy míň, záleží na světle a jestli mám teda změnit krmení a co dávat konkrétně, děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 8. 2010, 10:50
Čím byl pejsek krmen před FM, Jaké dostává pamlsky, poř. další krmení?Maintenance má optimální množství vit. A a neobsajuje rostlinné oleje, které by červenání srsti mohly ovlivnit.
antonín svoboda se ptá
16. 8. 2010, 12:09

mám 3 letého jorkšíra a na noze semu začal dělat výrustek vypadáto jako bradavice a ted to má i na zádech prosim o radu co stim děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 8. 2010, 10:09
Tohle se asi na dálku řešit nedá a zřejmě nezbude nic jiného, než navštívit vašeho veterináře, aby problém posoudil.
Radana Zdráhalová se ptá
12. 8. 2010, 13:36

Dobrý den, děkuji za rychlou odpověď na můj předchozí dotaz. Máme dva italské chrtíky, velmi dlouho krmíme Arden Grange, jsme s nimi moc spokojeni. Objednáváme balení 2,5kg, které nám svoji velikostí vyhovuje. Granulky OmniPro mají také vynikající složení, proto jsem si říkala, že bychom zkusili změnu, ale ta balení jsou právě pro nás moc veliká. Děkuji, přeji Vám i Vašim pejskům hezký den. Radka Z.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
12. 8. 2010, 11:36
Děkuji za vaše přání a těším se na dlouhodobou a oboustranně výhodnou spolupráci s vámi.
Radana Zdráhalová se ptá
12. 8. 2010, 11:31

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li je možné objednat granulky OmniPro v menších baleních (cca 3-5 kg). Děkuji Radka Z.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
12. 8. 2010, 09:31

V tuto chvíli to není možné. Bereme jen 15 kg balení.  Malá balení nejsou kvůli komplikacím ve výrobě.

Museli bychom je sami balit do 3 kg kyblíků. Ani tuto myšlenku však výhledově nevylučuji.Jakého máte psa? Mohl bych vám navrhnout jiné variantní řešení, pakliže pro vás není možné odebírat velká balení.

marie plichtová se ptá
12. 8. 2010, 09:58

Dobrá den,nedávno jsem si k Vám psala o radu v rámci krmivo pro vššp.Nakonec jsem zvolila Omnipro complete a musím říci,že je pejskovi chutná,trochu mě zarazila velikost granulí,jsou hodně drobné,ale již během prvních dnů se začíná lepšit i kvalita srsti.Takže zatím děkuji za dobrou radu. S pozdravem Plichtová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
12. 8. 2010, 07:58
Velikost granulí , to je otázka filosofie firmy. Oni prostě v nabídce velké granule nemají. To co nás těší je samozřejmě vaše spokojenost. Věřím, že se vám podařilo nalézt tu správnou cestu.
Jana Černá se ptá
10. 8. 2010, 19:52

Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o radu. Mám 9 týdnů starou fenečku německého ovčáka. Chtěla jsem se zeptat, jaký je rozdíl mezi krmivem Josera a Nuova Fattoria, popř.které by jste doporučil. Děkuji a přeji pěkný den.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
11. 8. 2010, 05:52
Josera pokud se nemýlím obsahuje rostlinné oleje. Nuovafattoria neobsahuje žádné rostlinné oleje, má vysokou metabolickou energii cca 4600 kcal/kg a vysokou stravitelnost 90% . Tím se může pochlubit málokterá značka. Na výrobu 1 kg granulí NF je zapotřebí cca 1 kg masa.
Tomáš Růžičkaq se ptá
6. 8. 2010, 20:09

Dobrý den, jaké byste nám doporučili granule pro rhodézského ridgbecka 9 měsíců? Po stávajících granulích (Proplan) trpí silnou plynatostí. Děkuji za pomoc s výběrem S pozdravem Tomáš Růžička

Ing. Gerhard Stein odpovídá
7. 8. 2010, 06:09
V tomto případě bych se držel hesla v jednoduchosti je síla a zvolil bych krmivo s jedním zdrojem uhlohydrátu a jedním zdrojem živočišného proteinu. Bylo by to krmivo FM Pacific ocean fish large breed.  Jako druhou variantu bych viděl veterinární krmivo Ha fish, nebo Ha lamb.
Marie Plichtová se ptá
5. 8. 2010, 10:05

Dobrý den,mám všsp,stáří 26měsíců,chtěla bych se zeptat na vhodné krmení.Dávala jsem Kronch active,ale přestalo mu to chutnat.Na doporučení jsem sáhla po krmení Brit,bohužel to byla velmi špatná volba.Bylo mi doporučeno krmení Belcando nebo Omni pro complete,můžete mi poradit,které vybrat,tak aby byla dobrá kvalita srsti a samozřejmě kloubní výživa.Děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 8. 2010, 08:05
OBě volby jsou dobré. Omnipro bylo letos v Americe zařazeno mezi vybranou společnost TOP DRY FOODS 2010 a s Belcandem zase máme letité vynikajíci zkušenosti. Letos byla celá řada Belcanda  upravena , složení vylepšeno a celá řada nyní nese označení Holistik. Pro vašeho  pejska bych v chladnějším období volil Belcando Aktive, v tepejších měsících Belcando Dinner s ohledem na klimatické vlivy.
Katka Nová se ptá
3. 8. 2010, 17:00

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaký máte názor na granule zn. Exclusion např. horse and potato? děkuji za odpověď. K.Nová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 8. 2010, 03:00
Vadí mi tam dehydrované koňské maso a rostlinné oleje na 3. místě. Jina analýza - hrubá vláknina, hrubá bílkovina, , surový tuk........Nevím, ale krmivář to nepřekládal a někdo ty texty musel pustit do světa. Jinak vlastní zkušenosti nemám.
Radka Hoppová se ptá
1. 8. 2010, 07:50

Dobrý den, po všech peripetiích jsem se nakonec rozhodla definitivně začít krmit krmivem FM Pacific. Prosím, mám chov.stanici labradorů a k tomu malého křížence, kterému budu muset objednat jiné FM než ostatním. Zajímá mě, jak DLOUHO vydrží krmivo v dobré kvalitě po otevření pytle. 13kg pytel by měla na 2 měsíce. Po otevření ho přesypu do uzavíratelného barelu. Moc děkuji za vaši odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
1. 8. 2010, 05:50
FM má záruku 18 měsíců. Na rozdíl od ostatních běžných krmiv se vyrábí ve vakuu, takže tuk je stejnoměrně rozdělen v celém objemu  granule.K oxidaci dochází na povrchu granule, takže nebezpečí žluknutí a zkažení granulí  je výrazně menší. Důležité je aby granule byly skladovány v suchu a chladnu. 2 měsíce v uzavřeném sudu není žádný problém.
Nina Přichystalová se ptá
29. 7. 2010, 17:32

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Máme 9 letou fenku amerického kokršpaněla s kožními alergiemi, krmili jsme FM lamb and potato - které vyhovovalo po všech stránkách, poté když nebylo k dostání tak, FM pacific fisch a z důvodu trávicích potíží - nadýmání atd., změna na FM Chicken and blueberries, ale stále není stolice pevná-spíše mastná, tak jsme po hledání v krmivech objevili např. Arden Grange Lamb and Rice, které má podobné složení jako první granule. Tak bych Vás chtěla poprosit, jestli myslíte, že volba granulí by byla správná nebo jaké by jste doporučil vy. Děkuji a přeji pěkný den. Přichystalová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
30. 7. 2010, 03:32
Borůvky mají 15 % živočišného tuku, což už je zřejmě pro vašeho psa hodně. Lamb potato bylo nahrazeno krmivem Australian lamb. V posledním týdnu došel nový kompletní sortiment FM, takže všechny produkty, které dovážíme jsou skladem. S ohledem na věk vašeho psa bych se nebál zkust FM Pacific ocean fish senior, nebo ho i namíchat s Australian lamb půl napůl.
Mirek Keller se ptá
29. 7. 2010, 09:28

Dobrý den,mám chov.stanici psů /4feny,2psy/dvě feny mají problémy s alergiemi. Chtěl bych zkusit krmivo FM a pokud bude vyhovovat, tak na ně převést všechny psy z praktických důvodů. Mám dotaz. Čím je konzervována sleďová a kuřecí moučka. Vím, že se může jednat o skryté konzervanty.Vitaminu E-tokopherolu je v krmivu FM poměrně málo,aby to stačilo na přírodní konzervaci.Velmi se omlouvám, pokud obtěžuji a velmi prosím o odpověď.Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 7. 2010, 07:28
Krmiva FM jsou vyráběna pouze ze surovin certifikovaných pro EU. NIkde v nutričním profilu nejsou uvedeny chemické knzervanty a ani krmivo není chemicky konzervováno. Myslím, že problém u vašich psů nebude ani tak v konzervantech,ale v tzv. nečistých surovinách, popř. v tom, že krmivo, kterým krmíte obsahuje potenciální alergeny. K řešení problémů o kterých píšete mohu doporučit krmivo Pacific ocean fish original, popř. Australian lamb. V nabídce máme i speciální veterinární řadu Ha fish a Ha lamb, která stejně jako ultraprémiová řada FM má jeden zdroj živočišného proteinu a jeden zdroj uhlohydrátů.. Jakým krmivem své psy dlouhodobě krmíte?
Petra Bednářová se ptá
24. 7. 2010, 11:20

Dobrý den, má kamarádka má 10 měsíčního Yorkšíra. On ji však nechce vůbec žrát granule, raděj by byl hladem jak říká. Poradíte nám prosím nějaké dobré granule pro mlsné pejsky? Moc děkuji za odpověd.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 7. 2010, 09:20
Víte, jorkšír toho mnohe nesežere. My sami máme doma jorkšírku podobného věku a nejsou s ní problémy. Mám pocit, že fenečka o které píšete asi dostává všechno a nic a výsledek je ten o kterém píšete. Pejsek bude muset mít nějaký režim, jiná cesta není. Navrhuji odstarnit veškeré pamlsky, piškotky, kuřátka, jogurty , mrkvičky a co já vím ještě. Bohužel se s takovými případy setkáváme dneska a denně, pokud tomu tak není, tak se předem omlouvám. Já bych z naší nabídky pejskovi doporučil např. FM Pacific ocean fish puppy, Nebo Belcando Finnest croc. Granulky bych pokapal lososím olejem, to je jedna verze. V druhém případě bych použil taštičku, nebo konzervu Belcando a na granulky bych dal trošku obsahu taštičky nebo konzervy. Jinak z krmení nic, jen celý den přístup k vodě. Bez režimu se problémy o kterých píšete potáhnou celý život.