Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 60/132)

Hana Frajtáková se ptá
5. 7. 2010, 10:46

Dobrý den pane Steine, na Vaše doporučení krmím dva měsíce FM Performance s AG puppy/Junior+Grizzly olej. Evidentně mému boloňáčkovi FM moc nechutná, za pár dní bude mít rok. Neměla bych přejít na jiné krmivo? Moc děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 7. 2010, 08:46
Dostává v průběhu dne něco vařeného? Další možnou variantou by mohlo být Belcando finnest croc . Po mírném podletí granulek se na jejch povrchu vytvoří chutná omáčka. Toho lososího oleje bych se nevzdával. Pokud pes porci nesežere, odstraňte ji z jeho dosahu. Znovu dejte krmení až za několik hodin.
Zuzana Ticháčková se ptá
28. 6. 2010, 21:12

Dobrý den,chtěla bych poradit,jaké granulky - značku,je nejlepší dávat psům mops.Mám fenku,7 let,je po kastraci hned po prvním hárání.Trošku přibrala a váží necelých 9 kg.Asi by potřebovala trošku dietnější granulky a konzervu.Dávám ji Pedigree konzarvu a grynule Propesko.¨Chtěla byc poradit,iklidně připlatím.Zdravotní potíže zatím nemá,je vitální.Děkuji.Ticháčková Zuzana.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 6. 2010, 07:12
Upřimně řečno, asi bych udělal změnu. Z naší nabídky by to mohlo být např. Bewi croc balance, či Bewi dog lamb rice. Ke krmivu u nás dostanete i nonzervy Bewidog 800 a 1250 gramů. jejich celkový výběr najdete na www.krmivo-pro-psy.com
Jana Smržová se ptá
28. 6. 2010, 15:52

Dobrý den, chtěla bych se zeptat,které krmivo z řady First Mate by jste mě doporučoval pro 4,5 měsíční fenku dalmatina. Předem děkuji za odpověď Jana Smržová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 6. 2010, 01:52
Pro toto štěńátko bych už šel na FM pacific ocean fish laarge breed z řady ultraprémií, nebo Maintenance all life stages z řady superprémií.
Marcela Hrbáčková se ptá
24. 6. 2010, 14:19

Dobrý den, můj známý mi Vás doporuči a vzhledem k tomu, že máme s krmením potíže jsem se na jeho radu rozhodla Vám napsat. Mám šestiměsíční štěně staforda a vyskočila mu téměr na 50-ti% těla vyrážka. Veterinářka řekla, že se možná bude jednat o alergii na krmivo, nabalila nám 3kg granulí Hills, antibiotika, šampón a zkoušíme, jak dopadneme. Tyto granule mu nejedou a téměř vůbec nechce jíst. Vyrážka se sice spravuje, ale máme zákaz krmit čímkoliv jiným, aby se alergie potvrdila/vyvrátila. Můžete mi prosím doporučit nějáké granule FirstMate, které by podle Vás mohli náš problém pomoci vyřešit? Děkuji za odpověď a přeju hezký den, Marcela

Ing. Gerhard Stein odpovídá
25. 6. 2010, 12:19
S chemii šampónem bych asi v tuto chvíli do psa nešel. Co se týká antibiotik, ty běží , krmivo bych doporučil Pacific ocean fish original. Na podporu zdravé kůže a lesklé srsti preparát Cani derm. pro zchutňení krmiva a zvýšení žravosti. se dá navrhnout lososí lej fish for dogs, lososí olej Grizzly. Do měsíce by mělo být vidět výrazné zlepšení. Samozřejmě vysadit pamlsky, rohlíky, piškoty a podobné věci, ke kterým by se pejsek mohl i náhodně dostat.
Martin Vlach se ptá
23. 6. 2010, 21:41

Je vhodné krmivo Nuova Fattoria pro 9 měsíčního Cane Corso, chci přejít k ekonomicky přijatelnějšímu z FM, doted krmen FM large breed, a taky mě zajímá zda má krmivo nějaký vliv na záněty třetích víček.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 6. 2010, 07:41
Určitě by krmivo nemělo mít vli na to, že díky yněmu dojde k zánětu. NF má stravitelnost 90% a vysokou metabolickou energii 4600 kcal/kg. Levnější variantou pro vás by mohlo být i např. Bewidog junior 15 kg,nebo Bewi dog  sport 25 kg. Kompletní sortiment našich krmiv najdete na www.krmivo-pro-psy.com
Petra Procházková se ptá
20. 6. 2010, 11:09

Vážený pane Steine, mám štěně krátkosrsté kolie(3,5 měsíce), momentálně krmím Purinu Pro Plan Original Puppy, ale ráda bych přešla na krmivo FirstMate, pravděpodobně FirstMate Pacific Ocean Fish Puppy ultrapremium sleď s bramborem . Mám ale ještě přes 15kg stávajícího krmiva - mám ho nejdřív dokrmit a poté přejít na FM a nebo bych tato krmiva mohla třeba míchat 1:1 než mi Purina dojde ? Také se chci zeptat jestli je možné získat někde vzorek krmiva FM Pacific Ocean Puppy, abych zjistila, jestli by štěndovi chutnalo ? Předem velice děkuji za odpověď! S přásním krásného dne Petra Procházková .

Ing. Gerhard Stein odpovídá
20. 6. 2010, 09:09
Začnu odzadu. Vzorky krmiva FM Pacific ocean puppy bohužel nemáme. Stávající krmivo můžete míchat s FM půl napůl až do doby, než ho zkrmíte. Vaše volba FM je samozřejmě skvělá.
ota středa se ptá
19. 6. 2010, 10:09

Dobrý den,prosím po umrtí dvou psů jsem si pořídil 10 měs.fenku per. naháče.Mám problem a starosti s její kuží,která má hodně akne,černých teček v porech,po kratkém pobytě na ne silném sluníčku ji zarudla celá pokožka.Je bílá s černými skvrnami.Krmena je Hillsem kuřecím.Prosím mám ji 3 dny a rád bych se s Vámi poradi.V úctě Středa.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 6. 2010, 08:09
Pro eliminaci vámi popisovaných problémů doporučuji FM Pacific  ocean fish original, tabletky Caniderm na pomoc při odstranění problémů s kůží a lososí olej fish for dogs 3 kapky do krmiva denně.
Jana Bednářová se ptá
19. 6. 2010, 00:42

Dobrý den, mám šestiměsíční jorkšírku a nyní krmím AGpuppy/junior. Tyto granulky jí ale moc nejedou. Prosím porad´te mi jiné vhodné granule, případně i více možností. Děkuji Bednářová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 6. 2010, 10:42
Dostává váš pejsek nějaké pamlsky vařené, či jídlo od stolu?,Doporučuji, abyste pejskovi dávali jen granule a vodu. Pro zchutnění možno granule pokapat lossosím olejem. V nabídce máme grizzly olej a fish for dogs lososí olej. Alternativní krmivo, které bych doporučil je Belcando finnest croc. To se dá podlét vlažnou vodou. Na granulích se po jejich povrch vytvoří chutná omáčka.
Petra Procházková se ptá
17. 6. 2010, 22:14

Dobrý den, prosím o radu - chtěla bych přejít na krmivo Firstmate, ale nevím keteré bude pro mého psa nejvhodnější . Mám 3 měsíční štěně krátkosrsté kolie . Poradíte mi prosím ? Děkuji, s pozdravem Petra Procházková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 6. 2010, 08:14
Pro malé štěńátko máte možnost zvolit FM Pacific ocean fish puppy, nebo FM performance.
Ivana Pirnerová se ptá
17. 6. 2010, 18:20

Vážený pane Steine, dovoluji se na Vás obrátit a požádat Vás o radu. Máme sedmiletou bígličku, která trpí nadváhou a zubními problémi. Protože je to náš člen rodiny a všichni ji máme moc rádi, snažíme se pro ní udělat maximum. Na doporučení veterináře jsme před půl rokem změnili značku granulí, ale i když je to značka velmi drahá, nevidíme za tu dobu žádné pokroky či změny. Velmi nás zaujaly Vaše internetové stránky a zkušenosti chovatelů, které zde uvádíte. Mohl byste tedy poradit i nám, jaké krmivo by bylo pro naší fenku to pravé? Velice Vám děkujeme. Za všechny, Ivana Pirnerová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 6. 2010, 04:20

Na zuby by mělo být krmivo co nejtvrdší, aby pes mohl kousat a docházelo tak k masírování dásní. Lehké, křehké granule, které rozlomíte v ruce tento požadavek nesplňují. Drahé, z rukou veterináře ještě nemusí být nejlepší. Z naší nabídkky bych viděl jako jasnou jedničku Pacific ocean fish original i když řada ultraprémií FM k těm levným taky nepatří.Rozhodně by došlo k redukci váhy, ovšem nepřekrmujte a zkuste vysadit případné paamlsky, nejlépe všechny, pokud je pes dostává, stejně jako případné jídlo od stolu.Na zubní problémy bych doporučil čistění zubů enzymatickou pastou.

 

Věnceslava Šlechtová se ptá
17. 6. 2010, 09:39

Dobrý den, ráda bych požádala o radu ohledně krmení. Mám 10ti letého královského pudla, 23kg, v dobré kondici, nyní po zranění páteře před dvěma roky již v agilitním důchodu. Nemá skolny k tloustnutí, žere dobře. Poslední rok a půl by krmen BARFem, tedy syrovým masem a toto krmivo mu velmi propsívalo - zlepšila se srst, perfektně fungovalo trávení, prostě super. Nicméně vzhledem k věku a riziku snížené funkčnosti ledvin, což je pro pudly typické,jsem se po poradě s veterinářem rozhodla vrátitke granilím, kde mohu lépe kontrolovat snížené dávky fosforu pro starší psy. Zakoupila jsem tedy Firstmate Ocean Fish Senior. Dělím do dvou denních dávek, pes žere skvělě, ale problémem je stolice. Na krmivu je uvedeno velmi vysoké % stravitelnosti, nicméně pes při každé procházce vyloučí cca na 3x opravdu velké množství výkalů, které od pohledu málem převyšují krmnou dávku. Žádné pamlsky ani jiné další jídlo pes nedostává. Můžete mi, prosím, poradit, kde by mohl být problém a čím tedy krmit? Maso trávil pes skvěle, výkaly byly opravdu minimální. Moc děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
17. 6. 2010, 07:39
Řada ultraprémií FM obsahuje až 8% vlákniny, která podporuje peristatiku střeva. Řada lidí si neuvědomuje, že FM granule jsou granule s největší měrnou hmotností na trhu. Často tudíž dochází k překrmování. Krmná dávka pro vašeho psa by měla být průměrně 23dkg na den , max. však 30 dkg na den . Bylo by dobré zvážit si orientačně kolik dkg krmiva denně váš pejsek skutečně dostává.  případě překrmování krmnou dávku snížit. Z mého pohledu pokud je trus pevný a tvarovaný, pak je vše v pořádku. U krmiva s nižším množstvím vlákniny může docházet např. k snižování množství svalové hmoty, matnutí srsti atd. Takže nízký obsah vlákniny v krmivu nebývá nejlepší volbou. Alternativou k FM senior by mohlo být i belcando senior.
Dana Růžičková se ptá
14. 6. 2010, 10:19

Dobrý den, náš pejsek, labradorský retríver má 20 týdnů a nyní 16 kg. Nejsem si jistá denní dávkou. Krmíme FM Maintenance Large Breed Puppy cca 3 týdny. Podle návodu z vašich webových stránek by měl dostávat něco mezi 285 - 540g denně. Dáváme mu 4x denně 60-70g = 240 - 280g celkem, ale má stále měkké bobečky a zdá se mi, že trošku pohubl. Čím by to mohlo být, tím, že se vytahuje nebo mu dáváme málo? Ale kdybychom mu dávali víc, tak by měl asi průjem. Můžete mi poradit, máme změnit krmivo?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
14. 6. 2010, 08:19
Docela důležité by bylo dobré vědět, čím byl pejsek krmen před FM. Podle toho co píšete mám obavy, že to bylo nutričně chudší krmivo. Za což samozřejmě nemůžete. Zkusil bych do Maintenance přimíchat 50% krmné dávky Pacific ocean fish large breed. Tím bychom snížili podíl tuku v krmivu a zvrdli procento vlákniny. Rovněž konzistence trusu by se měla zlepšit a trus by měl být pevnější a tvarovaný.Zkuste mi napsat na jakém krmivu pejsek vyrůstal u chovatele.
Drahomíra Eretová se ptá
8. 6. 2010, 20:13

Dobrý den, mám osmiletou fenku zlatého retrívra. Asi rok má problémy - svědění převážně v oblasti krku, uší a řitního otvoru. Dle vyšetření se jedná o alergii s následným užíváním Prednisonu 20 1 x 2tbl. denně. Je pravda, že svědění ustalo, ale protože se jedná o lék obsahující kortikoidy, jsou zatížené orgány a zároveň se zvyšuje váha, což zase není dobré na její nemocný kloubní systém. Od známé jsem dostala doporučení na Vaše granule, ale nevím, pro který druh se rozhodnout. Zda Pacific Ocean Fish Large Breed nebo Pacific Ocean Fish Senior. Poradíte mi? Děkuji a přeji pěkný den. Eretová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 6. 2010, 06:13
Jestliže váš pejsek trpí nadváhou, pak jednoznačně lepší volba je ta seniorka. Ta obsahuje i vyšší podíl přidané kloubní výživy.Váš problém můžeme průběžně podle vašich výsledků konzultovat a potravu podle aktuální situace korigovat.
Zdeněk Novák se ptá
6. 6. 2010, 20:22

Dobrý den, Mám na Vás 2 dotazy: 1. Zajímalo by mne, jestli nám nedoporučíte krmivo Fromm family, pro mne je díky Vašim informacím důvěryhodné, ale nevím kolik je v něm živočišných bílkovin z masa. Jestli si myslíte, že je stejně dobré jako firstmate. Po firstmate ti naši dva uličníci totiž neustále bobkují. Zvažujete dovoz řady bez obilovin? 2. Dále mám pak kočičí problém. Máme kromě dalších (zatím zdravých) koček dva kocoury: a) Jeden má cukrovku a dostává Royal canin pro diabetiky + inzulín 2x denně b) Druhému se neustále tvoří kameny v močových cestách (došlo to až k amputaci penisu), dostává také royal canin proti tvoření močových kamenů. (diety dostávají po zjištění problému) Neuvažujete o prodeji nějakých důvěryhodných diet? Royal obsahují BHA a nemyslím si, že je to zázrak, ale nápis VETERINARY upoutá každého (i moji maminu, která se o kočky stará). Ardenem grange krmíme kočky asi poslední 3 měsíce. U kocoura s močovými problémy to ale nepomohlo. Kočky jsou na půl divoké, jsou na chatě a při naši přítomnosti (4 dny v týdnu) je jim podávána dieta. Děkuji Vám za odpověď S pozdravem Zdeněk Novák (NO a kříženec NO)

Ing. Gerhard Stein odpovídá
7. 6. 2010, 06:22
Váš dotaz je trošku složitější. FM řadu bez obilovin dovážíme již 12 let v době kdy pro svět to byla velká neznámá, takže v tomto směru má řada ultraprémií obrovský náskok.  Jestli psi mají hodně bobků, zkuste snížit krmnou dávku.. S FM máme pochopitelně nejdelší zkušenosti a nejlepší výsledky a to i u psů s potravinovými alergiemi. Deklaraci živ. proteinů  u Fromm prozatím nemáme . Fomm  familly je stejně jako FM pravidelně zařazováno mezi TOP DRY FOODS, takže v každém případě je to krmivo důvěryhodné.Co se týká koček  poradím se ještě s kamarádem veterinářem.
Lucie Romportlová se ptá
4. 6. 2010, 22:21

Dobrý den, moc děkuji za odpověď, byli jsme u veterináře, na průjem jsme dostali entysol a dietní Hills, prý zřejmě zánět střev, s tím, že vet. po zaléčení potíží doporučuje purinu, já bych přesto chtěla zůstat u vámi distribuovaných krmiv, myslíte, že bude lepší následně po zaléčení krmit tedy spíše FM pacific ocean original než FM jehněčí s rýží?Jako že ocean fish bude méně tučné než to jehněčí a lépe stravitelné? Doktor říká, že může špatně reagovat na některou složku z nového krmiva.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 6. 2010, 08:21
V tuto chvíli bych volil řadu FM Pacific ocean fish original.  Má větší množství vlákniny. Ta podporuje peristatiku střevPředpokládám, že tuk bude pevný a tvarovatelný.Pokud by tomu tak nebylo, dá se snížit množství tuků přimícháním uvařené rýže. Ale to považuji spíše jako záchrannou brzdu, abychom byli pro každý případ připraveni.