Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 61/132)

Martina Lišková se ptá
4. 6. 2010, 13:30

Dobrý den. Zmínil jste se v poradně o úpravách v receptuře u Belcanda. O jaké změny se jedná, můžete upřesnit ? Díky Lišková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 6. 2010, 11:30
Řada receptur bude vylepšena. Belcando se bude presentovat jako holistické krmivo.
Lucie Romportlová se ptá
4. 6. 2010, 08:19

Dobrý den, chtěla bych požádat o radu, převedli jsme našeho psa (kokr,3 roky) na firstmate jehněčí s rýží asi před třemi týdny jsme začali převádět,od malička byl krmen eukanubou, nejdříve vše v pořádku (výkaly, chutnost),po dvou týdnech byla stolice řídší,stupňovalo se to a dneska má docela dost průjem,před dvěma dny byl u vet. na zákroku pod narkózou.Průjmy nijak netrpí.Myslíte, že to může mít souvislost s převodem krmení?Máme ho převést zpět na předchozí nebo vyčkat?Předem moc děkuji za odpověď a dodoporučení.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 6. 2010, 06:19
Byl bych asi opatrný. Nyní bych psovi vařil rýži a krmivo jen opatrně přimíchával do krmení. Osobně bych do krmiva přidával FM pacific ocean fish original, aby začala fungovat znovu peristatika střeva. Mnohdy ani nevíte, jak se k podobnému průjmu dopracujete. Kokr je určitě zdatný slídič, takže to vůbec nemusí být vámi podávaným krmivem.
Josef Mrkvan se ptá
3. 6. 2010, 00:12

dobrý den, mám sedmiměsíční kříženku středního plemene, pravděpodobně labrador x kokršp. a od půl roku ji krmím First Mate Maitenance All Life Stages, toto mi bylo doporučeno , ale chtěl bych znát i Váš názor, zda je toto krmení pro mou fenku vhodné nebo jestli nemám provést změnu , děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 6. 2010, 10:12
Ano toto krmení je vhodné pro všechny vývojové fáze psa. Řekl bych, že tato volba je rozhodně jednou z nejlepších a nejosvědčenějších za předpokladu, že pes nemá problémy s trávením živočišných tuků. Jinak bychom museli tuky snížit k 10 až 12 procentům.
Lenka Novotná se ptá
2. 6. 2010, 15:44

Dobrý den, můžu dávat preventivně L-lysin našemu kotěti? Každou chvíli kýchne a já mám obavy z Herpesviru.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 6. 2010, 01:44

Môže, ale s najväčšou pravdepodobnosťou sa to minie účinku. Herpes je vírus a proti vírusom sa len dá účinne chrániť vakcináciou!

Tentokrát za mne odpověděl kolega veterinář.
Jindra Kvasničková se ptá
2. 6. 2010, 15:09

Dobrý den, už dva roky se potýkáme u naší nyní sedmileté fenky retrívra se silným až hnisavým výtokem z očí. Vyšetření ukázalo na zlatého stafylokoka, byla několikrát po sobě přeléčena antibiotiky. Oči vytíráme stále, dostala i do očí antibiotické kapky, nebo i obyčejný Opthalmoseptonex. Změnili jsme krmení, zkusili homeopatika.... Nic - vůbec nic. Mysleli jsme, že to je sezonní záležitost, ve výběhu jsme vykáceli všechny bezinky - chytáme se všech možností jak to zarazit ..... Není to sezónní záležitost - z očí jí teče i v zimě. Někdy víc, někdy míň. Jediný závěr, který veterinář vyslovil, že to bude zřejmě alergie na nějakou složku v potravě, ale nevíme na co. Fenka má hodně sklony k tloustnutí (je po kastraci). Myslíte, že by to opravdu mohlo být krmením? Odmítám ji už cpát dalšími antibiotiky, když to vůbec k ničemu nevede. Děkuji za odpověď. Pěkný den.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 6. 2010, 01:09
Určitě je třeba popracovat na zlepšení imunitního systému. Pes  poku může být venku, tak a´t je venku celoročně, tím eliminujeme alergii na roztoče.Na púodporu imunitního systému bych dal tabletky Caniimun, no a krmivo FM Pacific ocean fish original.  U kokra na Slovensku, který měl podobný problém tato volba zabrala.
Olga Vondroušová se ptá
1. 6. 2010, 09:23

Dobrý den,kdy bude prosím k dostání na e-shopu krmivo FM Australian lamb? Olga

Ing. Gerhard Stein odpovídá
1. 6. 2010, 07:23
Odhaduji, že by to mnělo být ihned co nám krmivo dopluje z Kanady. Vypadá to od této chvíle za 6 týdnů.Alternativní náhrada za Australian lamb by mohla být Pacific ocean fish original.
Jana Folbrová se ptá
31. 5. 2010, 09:50

Dobrý den, skoro rok krmím své dva labradory (2 a 5 let)FM Maintenance a jsem spokojená.Nyní jsem objednala FM Maintenance Large Breed Puppy, kde měl být podle katalogu snížený obsah tuků na 12%, ale na obalu krmiva (a vlastně i ve vašem e-shopu)je opět uváděno 15%. Jak to tedy je? A myslíte,že by bylo pro tyto psy vhodné i krmivo FM Lamb Meal&Rice? Děkuji Vám za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
31. 5. 2010, 07:50
U verze LB je skutečně obsah tuků 12%. Tu cyhbu o které píšete musíme opravit. Díky za připomínku. Verze jehněčí jsou určutě pro vaše pejsky vhodné.Alternativně můžu doporučit belcando, AG, Fromm Family, Omnipro - vše v jehněčí variantě. 
Kateřina Králková se ptá
31. 5. 2010, 08:22

Dobrý den, mám skoro šesti měsíční fenku dobrmana. Byla krmena Proplan Large Atletic, ale po dvou měsících začala mít řidší stolici. Rozhodla jsem se pro změnu krmení. Po té co jsem přečetla různé články o krmivech rozhodla jsem se pro krmení First Mate nebo Arden Grande. Nejdříve jsem zkusila Arden Grande Large Breed Puppy - efet byl takový, že to nechtěla žrát a ještě měla hodně řídkou stolici. Dospěla jsem k rozhodnutí ji krmit FirstMate Potato & Fish. Potřebovala bych poradit, zda bude vhodnější FirstMate Potato & Fish Puppy nebo FirstMate Potato & Fish Large Breed. Jsem zvyklá dobrmany krmit štěněcí variantou pro velká plemena tak do 15-ti měsiců, proto mě překvapuje, že varianta Large Breed je vhodná i pro štěňata. Jsem rozhodnuta jí dát to nejlepší pokud to moje finanční situace dovolí. Předem děkuji za radu. S pozdravem Kateřina Králková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
31. 5. 2010, 06:22
Podle toho co píšete se dá vydedukovat, že štěně vyrůstalo na nutričně chudé potravě obsahující rostlinné oleje. proto ta řidší stolice, nebo´t pejsek má evidentně problémy s trávením živočišných tuků. S Fm byste v tuto chvíli s ohledem na tuky měla možnost zvážit verzi Pacific ocean fish large breed. levnější variantuou by mohlo být Belcando junior 25 kg chovatelské balení.Cenově výhodnou by byla i rybí varianta Omnipra  Salmon holistik. Rybí varianty se dají pomíchat půl napůl i s uvedeným Belcandem. Trus psa by pak měl dostat pevnější formu.
Miroslav Lochman se ptá
27. 5. 2010, 20:54

Dobrý den. Přes stránky chovatelů a psího psychologa jsem se dozvěděl o Vás jako prodejci krmiva pro psy. Mohl bych poprosit o radu? Cca.za 4 týdny se k nám dostane osmitýdenní miminko Bordeauxské dogy,pejsek. Nevíme ještě, na čem je krmený od "rodičů" , ale potřebovali bychom si také udělat nějaký přehled a program o krmení od malinka. Děkuji za radu při volbě stravy a zkušenostmi. S pozdravem Lochman Miroslav

Ing. Gerhard Stein odpovídá
28. 5. 2010, 06:54
Určitě by bylo dobré zjistit si na čem je pejsek v současné době. Variantních řešení podle toho by se nabízelo několi. V tuto chvíli bych začal na FM Pacific ocean fish puppy, nebo na Belcandu puppy.
Kareřina Tkadlecová se ptá
27. 5. 2010, 08:06

Dobrý den,máme zamluvenou fenku Německého boxera bude jí v sobotu 29.5. šest týdnů a už nám chovatel nabídl,že si pro ni můžeme přijet,že už sama žere a má za sebou i potřebné očkování,tak jsem se chtěla zeptat,kdy může jít štěně nejspíš od matky,jestli to ještě není brzo si pro ni jet.A ještě jeden dotázek,co je nejlepší dávat štěněti žrát a kolikrát denně.Děkuji moc za odpověd a přeji pěkný den.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 5. 2010, 06:06
Štěně by se nemělo odebírat podle chovatelského řádu dříve, než 49. den. Krtmné dávky můžete rozdělit na menší porce. Vy sami znáte nejlépe svůj režim dne, takže v tomto útlém věku bych dal štěněti krmnou dávku ráno, v poledne a večer.
Andrea se ptá
24. 5. 2010, 22:27

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli je od vámi nabízeného krmiva Arden Grange vhodná receptura Junior/ puppy pro fenku před a po porodu. Váží 5 kg. Také jsem se chtěla, kdy začne fugovat poradna přímo na stránečkách Arden Grange. Děkuji. Andrea.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
25. 5. 2010, 08:27
I tato varianta by byla možná v druhé půlce březosti. Poradna na stránkách AG byla pozastavena. Alespoń ta ve stejné podobě jako na www.firstmate.cz. Jinak můžete volat na kontaktní telefony Petra Těšiny a Petra NOgy, popř. napsat jim svůj dotaz přímo na e mail.
alexovamichala se ptá
23. 5. 2010, 15:18

Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu.Mám roční fenku Čínského chocholatého psa labutěnku.Do 6 měsíců jsem jí krmila Belcandem puppy jak byla zvyklá u chovatelky a pak nám poradila,aby jsme přešli na First Mate.Jsme spokojeni s obojím krmením.Tak jsem se chtěla poradit co preferujete Vy za granulky a zda je vhodné granulky po nějaké době obměnit.Děkuji za odpověď a přeji hezký den M.Alexová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 5. 2010, 01:18
Tak jak vám labutěnka stárne, tak pro ní bude štěněcí Belcando puppy méně vhodným krmivem. Pokud byste chtěla zůstat u Belcanda, které mimochodem přichází během 2 měsíců s naprosto vylepšenou koncepcí úplné holistické řady, pak bych nejpozději v jednom roce přešel na verzi BC lamb rice. Z krmiva FM bych preferoval rybí variantu Pacific ocean fish original.
Veronika Bajerová se ptá
21. 5. 2010, 11:37

Dobrý den, mám fenku 17 měs. NO. Do 1. roku byla na granulích firstmate. Od února jsme přešly na Belcando dinner. První 3 kg jí moc chutnaly, tak jsem jí objednala větší balení. První 2 kg, jedla s chutí, jenže pak jí začala falešná březost a přestaly jí chutnat. Poté jsme ji nechali vykastrovat a stále o Belcando nemá zájem. Máme ještě vydržet, nebo raději přejít na jiný druh granulí? O vařené maso má zájem, když jí nabídnu granule First mate (pacific ocean) tak si jich pár vezme, ale nadšená z toho není. Děkuji Bajerová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
21. 5. 2010, 09:37
Zřejmě podle toho co píšete kombinujete vařené maso s granulemi.  Vařené pejskovi více voní, předpokládám že žije v blahobytu a dostatku, takže nemá moc důvodů k tomu, aby granule konzumoval, nebo´t vždyy něco dostane. Alespoń tak to na mne působí. Pokud tomu tak není , tak se dopdředu omlouvám. Já bych pejskovi dával jen granule a pro zchutnění je možnost zalét vývarem, což je pracnější, nebo pokapat lososím olejem. Další možnost je dát do misky granule a na ty dát cca 1/ konzervy denně. Takhle to dostávajií i naši malí psi a vždy se po granulích jen zapráší.
Petra P. se ptá
20. 5. 2010, 11:25

Dobrý den, mám mladého křížence vlčáka a krmila jsem ho vždy First Mate. Vzhledem ke špatným dodacím lhůtám ale přemýšlím o změně. Četla jsem něco o krmivu Platinum Natural (Adult Chicken). Co si o tom myslíte, ve srovnání s First Mate? Složení Platinum Natural Adult Chicken: protein 26%, tuk 16%, popeloviny 6,9%, vláknina 2%, Kalcium 1,5%, Fosfor 1%, relativní vlhkost (koncentrovaná šťáva s čerstvého masa) 18%. Složení Platinum Natural Adult Chicken: čerstvé kuřecí maso 70%, rýže, kuřecí tuk, kukuřice(geneticky nemodifikovaná),moučka z drůbežího masa, řízky řepné melasy, kukuřičná moučka, hydrolizované drůbeží maso, sušená jablka, lososový olej, za studena lisovaný lněný a olivový olej,extrakt z mořských škeblí (zdroj glukosamin hydrochloridu), ostropeřec mariánský, fenyklový prášek, kořen smilaxu lékařského, celer, artyčok, řeřicha, heřmánek, smetanka lékařská, prášek z hořce, yucca, chlorid draselný. Přísady Platinum Natural Adult Chicken na kg: Vitamín A 10.000 I.E., D3 1.600 I.E., E ( jako alfatokoferolacetát) 100mg, Vitamín K1 2 mg, Vitamín B1 3mg, Vitamín B2 5mg, Vitamín B6 3mg, Vitamín B12 40 mcg, kyselina nikotinová 20mg, kalciumpantotenát 10mg, Biotin 160 mcg, kyselina folinová 300 mcg, chlorid cholinu 500 mg, sulfát (II) železitý-monohydrát 75 mg, oxid manganatý 90 mg, sulfát kobaltu- heptahydrát 1mg, jodid draselný 4 mg, seleničitan sodný 0,3 mg. Konzervováno přírodním draselným sorbátem, s antioxidanty na vitamínové bázi, silné extrakty obsahující tokoferoly přírodního původu. děkuji a omlouvám se za dlouhý dotaz, Petra P.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
20. 5. 2010, 09:25

Pokud se týká FM, nevím od koho krmivo berete. Může se stát, že občas něco dojde s ohledem na přepravní lhůty z Kanady i když průměrná skaldová zásoba FM v Opavě neklesá pod 50 t, takže vždy je nějaká volba pro psa jakéhokoliv stáří a velikosti. Možná by bylo dobré napsat kde bydlíte a můžeme najít lepší volbu pro vaše zásobování. Co se týká další části vašeho dotazu, myslím, že mi zcela nepřísluší hodnotit kvalitu tohoto krmiva. Pokud se nemýlím jedná se o vlhké krmivo, takže vysoké procento vody v pytli a samozřejmě hodně chemických konzervantů, aby se to nezkazilo. Při vlhkosti nad 8% se totiž zvyšuje nebezpečí vzniku plísní. Z tohoto pohledu čím méně vody v krmivu, tím lépe .

Karin Mitregová se ptá
20. 5. 2010, 09:45

Dobrý den, chci se zeptat které granule jsou nejvhodnější pro yorkšíry, mají asi 2 kg a 2 roky.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
20. 5. 2010, 07:45
Variant by bylo více. vynikající je např. Belcando finnest croc, nebo Ardengrange prestige. Použitelná je i varianta lamb meal rice AG, či Belcanda. U osdtatních krmiv máme spíše velká balení. Z Fm by mohlo být vhodné chicken and potato.