Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 62/132)

petr moša se ptá
18. 5. 2010, 22:06

dobry den.za mesic si prevezu stene cane corso.jake by jste doporucil granule.koukal jsem na FirstMate Maintenance Large Breed Puppy a nebo FirstMate Pacific Ocean Fish Puppy.muzu vedet,ktere je vhodnejsi pro stene obriho plemene?dekuji petr

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 5. 2010, 08:06
Víte, pokud bych mohl nabídnout to nejbezpečnější krmivo v době kdy si přivezete štěńátko domů, nerozpakoval bych se vsadit na FirstMate Pacific ocean fish puppy. později by přešel na verzi large breed, nebo Maintenance.
Marcela Červenková se ptá
18. 5. 2010, 13:18

Prosím o doporučení, jaké krmivo First mate vzít pro svého psa. Jde o 11 měsíční americkou akitu-pes, doposud krmen Purina pro plan puppy large.Tyto granule mu již nechutnají. Potřebuji, aby se osvalil a zmohutněl. Byla mi doporučena značka First mate. Moc děkuji za doporučení.Dr.Marcela Červenková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 5. 2010, 11:18
Jelikož akita je japonské plemeno  doporučil bych Fm s max. obsahem ryby. Ideální produkt z hlediska kvality i s ohledem na lesklou delší srst vašeho pejska. S ohledem na věk bych doporučil Pacific ocean fish large breed
Pavla Stoklásková se ptá
18. 5. 2010, 09:00

Dobrý den, můžete mi tedy poradit kde na e-shopu Vámi doporučené krmivo FM Pacific ocean fish senior naleznu?Mezi položkami FM není... http://www.krmivo-pro-psy.com/krmivo-pro-psy/firstmate/ultrapremiova-krmiva/200.html. Děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 5. 2010, 07:00
Jan Odl se ptá
17. 5. 2010, 23:43

Dobrý den, moc se mi líbí vaše granule, nejspíš je objednám svým pejskům.. Ale je tu stále jedna věc, která mě zaráží. Jakto že i FirstMate obsahuji 8 procent popela, když jsou lisované zastudena?? O jaký popel se prosím vás jedná a jak se tam při výrobě vůbec dostane.. Předem moc děkuji za odpověď.. Jan Odl..

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 5. 2010, 09:43
Ono je to trošičku jinak, než si myslíte.Ty popeloviny jsou deklarovány jako maximum, takže skutečnost je menší. Je to povinný údaj, který by měl být na každém pytli. U krmiv je předepsaná laboratorní zkouška při které se krmivo za předepsané teploty spální.Potom se zváží to co z krmiva zbylo a to jsou ty popeloviny.FM se nelisuje za studena. Vyrábí se za nízkých teplot systemem vacuum couting / za použití vakua/ . proto také FM granule mají min. dobu trvanlivosti 18 měsíců. Lisováním za studena se dají granule vyrobit na kterémkoliv bývalém ZZN, kde byly granulační linky. Ve srovnáním s novými technologiemi je to jako byste jezdil v automobilu poháněném parou. 
Pavla Stoklásková se ptá
17. 5. 2010, 19:43

Dobrý den, ještě k mému dotazu. Nejprve chci poděkovat za Vaši odpověď. Trochu jste mě vyplašil tím, že se pes začne radikálně čistit-tzn. že přejde do průjmu? Uvedl jste mi co mohu přidávat na podporu imunity ke stávajícímu krmení.Já bych však chtěla stávající krmení díky velkému odpadu změnit-tedy buďto abych krmila jen granulemi nebo zůstala u syrového masa,které bych doplnila některými granulemi z Vaší nabídky. Byli by to jen Vámi uváděné Fish potato senior(nenalezla jsem je na webových stránkách jsou to Pacific ocean fish senior)? Mohl by jste mi popř. nabídnout ještě nějaké?Samozřejmě na podporu imunity bych případně podávala Vámi doporučený doplněk. Pro představu -momentálně díky nákladnosti předešlé léčby se potřebuji vejít do ceny 15 kg balení cca 1500,-. Pozn.(na e-shopu jsem Pacific ocean fish senior nenalezla-kdybych chtěla objednat) Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 5. 2010, 05:43
Do průjmu určitě nepřejde, spíše se může zbavovat jalové hmoty, může dojít i k zvýšené produkci lupů, ale nemusí. Je to jeden z projevů tzv. čistění organismu.Krmivo, které nabízím má nízké procento tuků, takže průjmy nehrozí, má 73% podíl proteinů živočišného původu, takže repspektuje psa jako masožravce. V každém případě by se měla zlepšit peristatika funkce střev a celková vitalita psa by se měla zvýšit.Máte pravdu, že nyní se krmení přejmenovalo a má i nový obal na FM Pacific ocean fish senior. Ve skladu jej máme dostatečné množství v 13 kg baleních. Levnější variantou by mohlo být i Belcando senior, či holistická řada Omnipro salmon.
Vlastimil Hornych se ptá
15. 5. 2010, 20:33

Dobrý den, nedaří se mi snížit váhu u dvouletého chodského psa-asi 36kg. Dostává ráno 100g a večer 200g krmiva (Arden Grande/light).Občas mu přidám kousek vařeného masa.Procházka ráno malá ,navečer tak jednu hodinu,ale moc toho nenaběhá,rychle se unavuje. Děkuji za Vaši odbornou radu. Vlastimil Hornych

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 5. 2010, 06:33
Nabízí se možnost výměny stávající varianty za FM pacific ocean fish senior,nebo Balcando senior, či Nuovafattoria mistr old Light.Dá se samozřejmě snížit krmná dávka, ale do nekonečna by to asi nešlo. Jinak 36 kg na choďáka je opravdu dost, tak byť deko, dvě, či tři bych ještě zkusil ubrat..
Aleš Gulej se ptá
14. 5. 2010, 23:12

Dobrý den, chtěl bych mé 10-ti leté pitbullterierce změnit stravu. Je kasrovaná v pěti letech a poslední dobou večer přičůrává..na to bere estrogen ale ted měla zánět močového měchýře..niní zdravá opět ve formě,ale myslím že by bylo vhodné změnit stravu a proto se obracím na Vás které krmivo by jste pro mou fenku doporučil.. děkuji za odpověd. Aleš

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 5. 2010, 09:12
V tomto případě bych zvolil variantu FM Pacific ocean senior.
Petr Osvald se ptá
14. 5. 2010, 18:45

Dobrý den,mam 2 roční čivavu a po zkoušení vícero druhů granulek,které po čase odmítal,jsme skončili u Belcando dinner,kterým krmím Bernského sal. psa.A velice mu chutnají,akorát si nejsem jist,jestli jsou pro něj vhodné?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 5. 2010, 04:45

Pokud pejskovi chutnají, pak je to v pořádku, neboť se jedná o hypoalergenní krmivo, které po mírné úpravě se během dalších 2 měsíců bude prodávat jako holistická varianta. Jinak pro jorka by byl ideální produkt Belcando finnest croc..

Pavla Stoklásková se ptá
14. 5. 2010, 10:25

Dobrý den,psa německou dogu cca ročního jsem si vzala před rokem z útulku.Ve zkratce:pes trpěl průjmy, po podstoupení opakované léčby jsme následně zjistili poruchu slinivky břišní.U něj se bohužel jedná o trvalý stav kdy slinivka produkuje minimální množství trávících enzymů.Celkově má pes oslabenou imunitu a občasné kožní vyrážky. Jelikož se v poslední době jeho stav rapidně zhoršil a léky již přestaly zabírat jsme uvažovali i o utracení, nejen kvůli jeho stavu ale také bohužel finanční stránce,kdy se léčba včetně dietního krmiva začala šplhat do velmi vysokých částek.Nyní jsem ,,v zoufalství" začala krmit syrovým masem + lisovanými granulemi.Jeho stav je ted cca 1 měsíc stabilizovaný(bez průjmů).Mám však pocit že to stále není ,,ono".Stále máme hodně odpadu i když už stolice není tekutá.Nyní jsem se dočetla o krmivu FIRST MATE a chtěla bych ho odzkoušet a tak prosím o radu,které zvolit.Celkově mám odzkoušeno, že obsah tuků nesmí překročit hranici 10% a proteiny cca 20%.Děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
14. 5. 2010, 08:25
Ten váš pejsek vyrůstal na špatném krmení , tzv. nutričně chudém. Potvrzují to i vaše zjištění, které uvádíte. Na podporu imunity vám můžeme poskytnout produkt Firstmate fish potato senior. PO tomto krmení se pes zřejmě začne radikálně čistit. Nepochybně se nám zlepší imunitní stav . Vzhlededm k ceně bych ke krmné dávce, aby to vaše kapsa unesla  přidával 10 až 30 procent tohoto krmení. Cenově výhodný by pro vás mohl být kvalitní německý produkt Bewi dog balanc croc. Na púodporu imunitního systému můžeme nabídnout špičkový produkt Cani Imun.
Andrea Toth se ptá
12. 5. 2010, 15:09

Dobry den, Chtela bych se zeptat, ktere granule by jste doporucil pro kastrovaneho 7leteho kocoura? Je pouze v byte, ma velmi citlive zazivani a krmime pouze granulema (PPP House Cat)..a jak vami doporucene krmivo ovlivnuje mocove ustroji, coz byva u kastratu casto problem?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 5. 2010, 01:09
Doporučil bych produkt Leonardo light, který je vyroben speciálně pro kastráty.
Jitka Krbcová se ptá
9. 5. 2010, 04:54

Dobrý den,svého 4-letého psa jorkšíra krmím granulemi Nuova fattoria,granule mu vyhovují.Chtěla bych se zeptat,zda je vhodné,aby je jedl stále,nebo jestli se mají granule časem změnit.Děkuji za odpověd Krbcová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 5. 2010, 02:54
Vážená paní Krbcová, zkuste svému miláčkovi naservírovat krmivo Belcando Finnest croc, a´t má ten mrňousek občas změnu. 
Zuzana Poláčková se ptá
8. 5. 2010, 11:47

Dobrý den,mám roční am.stafordku.Dávám ji Roayl Canin,který míchám s vařeným masem(samotné nejí).Má citlivou kuzi,při oslabené imunitě dost líná,měla i malé lysinky,které jen částečně zarostly.Dulezite jsou pro nas klouby.Můžete mi,prosím,pro ni doporučit FirstMate+kloubní výživu nejlepe sypanou?Sama nedokážu vybrat.Přitel má křížence labradora(2,5roku),často u mě jí,tak bych potřebovala,aby to mohl i on.A prosim vás,mohu FirstMate kombinovat s vařeným masem,rybou a sem tam jim dat tvaroch se žloutkem? Dekuji..

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 5. 2010, 09:47
Začal bych zezadu. Zapomeňte na tvarohy a žloutky. Jsou to potencionální alergeny a pes má oslabenou imunitu i díky krmení, které má malý podíl živočišných proteinů. Ty lysinky se dají předpokládat, že vznikly při stávajícím systému krmení, popř. pes je alergik od narození. Ani jedna možnost podle toho co píšete se nedá vyloučit. FM bych nekombinoval s vařeným. Na 10 dkg Pacific ocean fish large breed se při výrobě spotřebuje cca 15 dkg ryb!!!!!!!!!!!!!Je to až osminásosbek deklarace řady krmiv známých svojí masivní reklamou. Varianta LB by byla dobrá pro oba. Mohli byste ji kombinovat i půl na půl s krivem maintenance, či v letním období lamb meal rice.
Jana Smržová se ptá
7. 5. 2010, 19:57

Dobrý den, mám 2 měsíční fenku dalmatina.Prosím o doporučení granulí z řady Firstmate nebo Arden Grange. Předem moc děkuji Smržová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 5. 2010, 05:57
Škoda, že nevím, čím bylo vaše štěně krmeno do této chvíle, takže asi bych pro jistotu sáhnul na Firstmate Pacific ocean puppy, nebo Ardengrange puppy/junior.
Dasa se ptá
7. 5. 2010, 18:17

Dobré odpoledne. Jsem nadšena, že opět značka FM byla vyhodnocena mezi TOP krmivy ..mohu se zeptat jak dopadla značka AG? tím krmím FM je pro mé psy dost tvrdé. Děkuji a přeji hezký zbytek dne.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 5. 2010, 04:17

U AG je to tak, že anglická a Evropská krmiva jako taková nebývají do statistiky zahrnována. Ardengrange obdrželo od federace Pet Product Retail Association titul Výrobce krmiv roku 2008. 

Petra Halmichová se ptá
7. 5. 2010, 14:59

Dobrý den děkuji předem za předchozí odpověd na mou otázku ohledně granulí NF.Ráda bych se ještě zeptala na Váš názor na přípravek cdVet ContraWurm fur Hunde na odčervení psů.Nastala doba na preventivní odčervení našeho moskeváka.Chci se zeptat zda je lepší tento přípravek z bylin nebo klasické tablety od veterináře.Pes váží cca 70kg.Děkuji moc za odpověd

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 5. 2010, 12:59
I my máme v nabídce preparáty na přírodní bázi. Já osobně dávám přednost preparátům na přírodní bázi, ale je to skutečně věc názoru.