Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 63/132)

Martina Zajptová se ptá
7. 5. 2010, 07:20

Dobrý den, ještě doplnění k předešlému dotazu na výběr krmiva pro čivavu. Po uzeninách se ji pokouším převést na R.Canin, ale fenka ho odmítá, tak "obohacuji" paštikou Animonda. Krmení probíhá v nepohodě, žádné nadšení, ačkoli kadí dobře pevné bobky a jinak je veselá. Chtěla bych něco kvalitního a úplně nejlepší ( zřejmě holá utopie a nesmysl) by bylo krmení, které by vyhovovalo jak kočkám, tak čivavě. Děkuji, Zajptová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
7. 5. 2010, 05:20
Kočky potřebují vyšší tuky a proteiny, když pes tyto granule sežere, nic zásadního se nestane. Ale pro kočky bych raději doporučil samostatné krmení Leonardo light. Té čivavě bych přibral lososí olej a pár kapek denně do krmení.
Martina Zajptová se ptá
7. 5. 2010, 07:01

Dobrý den, prosím o radu: jaké krmivo ze značek Arden Grange, First Mate nebo Belcando, doporučujete použit pro 9měsíční čivavu? Fenka bohužel vyrůstala na "uzeninkách" a ačkoli je v dobré kondici, ráda bych ji naučila žrát kvalitní granule. Doporučte mi prosím také krmivo pro kastrované kočky, žijící aktivně s možností se pohybovat venku, věk 2 - 6 let. Děkuji a jsem s pozdravem Martina Zajptová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
7. 5. 2010, 05:01
Pro psy FM pacific ocean puppy, Ardengrange puppy/junior, Belcando finnest croc.Pro kočky Leonardo light.
Petra Halmichová se ptá
5. 5. 2010, 17:02

Dobrý den ráda bych znala Váš názor na krmivo Nuova Fattoria,Bewidog.Máme 18měsíčního moskevského strážního psa doposud jsme krmili Belcandem.Zeptám se rovnou rozhoduje cena na druhou stranu bych nerada dávala měně kvalitní krmivo jenom kvůli ceně.Je podle Vás rovnocené toto krmivo třeba s Belcandem,Omni pro atd.|Dostane náš pes opravdu to co potřebujev tomto krmivu.Děkuji moc za odpověd.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 5. 2010, 03:02
V krmivech Bewi dog je oproti řadě Belcando v některých verzích kromě kuřecí a hovězí moučky v menším procentu i škvarková moučka.  Ve své podstatě je to starší řada , která předcházela současné nové řadě Belcanda. V některých státech je dokonce prodávanější, než Belcando. Je konzervováno vit. C a E .Samozřejmě nejlépe je vyzkoušet, co vašemu pejskovi bude vyhovovat, popř. můžete občas obě krmiva prostřídat. Vím, že ekonomika krmení je pro vás určitě jedním z důležitých ukazatelů. Všechna 4 krmiva, které uvádíte myslím vámi požadovaná kritéria splňují.
Dagmar Šochová se ptá
5. 5. 2010, 12:46

Dobrý den, sdělte prosím, zda se vyrábějí konzervy zn. FirstMate popř. Arden Grange, které jsou hypoalergenní, obsahují jen jeden druh masa a neobsahují rýži a sóju. Mám fenku westíka, která je alergická na rýži a sóju a veterinář ji nedoporučuje míchaná masa.Moc děkuji za odpověď. Šochová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 5. 2010, 10:46
U Belcanda neobsahuje rýži verze čisté maso, dršťky , zelenina. Rýži 5% obsahuje krůta a jehněčí. Sóju neobsahuje ani Ardengrange, ani Belcando.V konzervách Ardengrange je 5% rýže.
Havránková Klára se ptá
4. 5. 2010, 17:15

Hezký den, nejprve bych Vám ráda poděkovala za předchozí rady. Pejsek měl kožní problémy a veterinář chtěl nasadit kortikoidy. Zkusila jsem podle Vašich rad krmivo Firstmate borůvky a kuře a jehně, vysadila jsem všechny pamlsky a máme pokoj, zlepšila se jí hodně srst a kůže je bez podráždění a vřídků. Taky zažívání a stolice je v pořádku. V krámku kam chodím objednávat Firstmate mě prodavačka dala vzorek křupek Nuova Fattoria. Jaký máte na ně názor? Značku granulí měnit rozhodně nebudu, ale dala bych jí je třeba jako pamlsek na cvičáku, jsou to takové křupky. Ale to složení, kde je vepřové maso a antioxydanty: BHT, BHA mě trochu zaráží. Co myslíte?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 5. 2010, 03:15

Jsem rád, že jste ušetřila za zbytečné náklady u veterináře a že váš pejsek je v pohodě. Z toho máme vždycky radost. Zrovna nyní komunikuji s paní, kterou veterinární léčba vyšla již na 80 000. Mnohdy jsou chovatelé, kterým radíme netrpěliví. Léta se potápějí ve svých problémech, pak chtějí za 14 dnů zázraky po krmivu. To možné není. Všechno má své zákonitosti. Často bývá velkým neštěstím návštěva veterináře.  Ti většinou v krmivu z hlediska svých znalostí plavou a výsledek je léčba právě pomocí kortikoidů. Výsledek bývá často takový, že stav se relativně zlepší, aby se celá situace opakovala znovu. je to každého pochopitelně svobodná volba.Krmivo Nuovafattoria má celou řadu výhod a dle mého soudu jen jedinou nevýhodu. V první řadě, jeho cena je velice příznivá k poměru k jeho kvalitě. 1 kg má metabolickou energii 4400 kcal a stravitelnost 90%, všechny suroviny jsou jasně deklarované, což u řady jiných značek v rozpětí 1500 až 1800 kg není, nebo´t v nich najdete nejrůznější vedlejší produkty rostlinného a živočišného původu, barviva, zchutňovadla, sóju a pod.NF neobsahuje rostlinné oleje. Bílí psi tak nečervenají, černí nereznou.. Technologie výroby snižuje možnost vzniku torze žaludku. NF je velmi dobře přijímána psy s vysokou mírou stresu, ukázalo se, že velice dobře a brzy si poradí s průjmovými stavy.Způsob konzervace je bohužel dán použitými vepřovými močkami, které mají původ v EU. Konzultoval jsem to s výrobcem, nebo´t i my bychom rádi tuto jedinou vadu na kráse odstranili, ale nejde to, neb´t moučky do krmiva dodávají výrobci z EU.Přímo ve výrobě se do krmiva přidávé již jen vit. C a E.

Podobný zp. konzervace ale najdete např. i v krmivu RC, Purina Dog chow atd. je jich v Evropě drtivá většina.

Jitka Meklešová se ptá
4. 5. 2010, 11:40

Dobrý den, mám čtyřletou zdravou fenku něm. boxera v běžné (spíš menší) zátěži a chtěla bych postupně přejít z krmiva Ardengrange, které už vůbec nechce, na FirstMate (byla jím krmená jako štěně). Mohl byste mi prosím doporučit vhodný typ krmiva FirstMate? Díky moc JM

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 5. 2010, 09:40
Zkuste pouvažovat nad tím, jestli fenka není překrmována. Má misku plnou krmení celý den? Miska by měla být do několika minut prázdná. Pakliže není, odeberte ji. Pokud ještě krmení AG máte, bylo by dobré, než dojde míchat ho s krmením FM lamb meal rice a postupně přejít na 100% krmnou dávku lamb rice. Pro zchutnění můžete krmivo pokapat lososím olejem, který rovněž máme ve své nabídce.V zimním období pak můžeme přejít na FM Maintenance. děkuji za vaši důvěru a držím palce.
Vendula Kindlová se ptá
4. 5. 2010, 09:05

Dobrý den, zajímal by mě Váš odborný názor. Mám malého čtyřletého knírače. Nejdříve byl krmen Proplankou a teď je krmen BritCarem. Chtěla jsem se zeptat na Váš názor na kvalitu tohoto krmení. Zatím jsem se bohužel o tomto krmení nedočetla nikde v žádném z testů. Jestli vůbec na toto krmení nějaké testy jsou. Popřípadě jaké kvalitnější krmení by jste mě doporučil, chci mu dopřát dlouhý a spokojený život. Děkuji za odpověď a přeji krásný den.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 5. 2010, 07:05

Asi vás zklamu, ale k výše uvedeným krmivům se nemohu vyjádřovat.Pokud chcete o výběru krmiva vědět více, můžete si kliknout na jeden z mých starších článků v rubrice odborné články na našich www. Jmenuje se jak poznat kvalitní krmivo pro psy. Když si otočíte pytel krmiva, který máte z druhé strany najdete tam údaje označené jako surovinové složení/Ingredients/. Sama si pak budete umět odpovědět na to, na co jste se ptala.

http://www.firstmate.cz/cz/index.php?id=kvalitni-krmivo&menu=menu6 Určitě vám to k lepší orientaci může pomoci . Pokud máte ráda novinky, jednu takovou bych vám vřele mohl doporučit a to Fromm family adult gold, nebo omnipro Salmon. V obou případech se jedná o holistickou řadu za přijatelnou cenu.

Ivana Landovská se ptá
3. 5. 2010, 16:54

Dobrý den, mám 6-ti měsíční štěně fr. buldočka. od odstavu u chovatelky byl krmen Happy Dogem pro štěňata, nyní krmíme Acanou (nová řada). Od malička má řidší stolici, někdy s troškou krve. Vyšetření na giardie je nyní negativní, léčba proběhla v pořádku. Pejsek je aktivní, dobře pravidelně přibírá, má téměř 9 kg, srst je hustá a lesklá. Jen řidší stolice mi dělá starosti. Prosím o radu, zda by přechod na ultraprémiové krmivo FirstMate Pacific ocean fish original mohl tento problém vyřešit. Děkuji za odpověď Ivana Landovská

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 5. 2010, 02:54
S ohledem na výše uvedené údaje se mi javí jako správná cesta nasadit krmivo s nižším množstvím použitých vstupních surovin. Takováto krmiva vypadají opticky doře, ale čím větší množství surovin, tím více se zvyšuje riziko, že pro vašeho pejska se v něm najde nějaký potenciální alergen. Řidší trus může rovněž způsobovat překrmování, ale i vyšší množství tuku, než je schopen pejsek přetrávit. Pacific ocean fish má veškeré předpoklady k tomu, aby výše popisované problémy ustály a byly zažehnány.Vaše volba je tudíž správná.
Alice Havlíková se ptá
2. 5. 2010, 17:02

Dobrý den. Chtěla bych požádat o radu ohledne volby krmiva. Máme 15ti měsíčního voříška (23kg). Máme teď asi třetí druh granulí. U prvních nám je pejsek cca po roce přestal jíst, další nechtěl vůbec a teď aktuální druh jí normálně. Přesto se mi však nezdá, že je vše v pořádku. Od té doby co jsme začali tyto poslední, pejsek je schopný se za hodinu a pul dlouhou procházku 6x vykakat. Stolice je od pevného skupenství po úplnou vodu. I když jí, někdy nechává, zhubl a řekla bych, že i jeho obvyklé aktivity venku ho rychleji vyčerpají. Ráda bych vyzkoušelo krmivo FM, ale vůbec nevím, které bych měla zvolit. Pejskek má obvyklou městskou zátěž - procházky, tůry, aportování. Dále by mě v souvislosti s volbou krmiva zajímalo, jestli pejska krmit každý den, nebo zda je dobré třeba jeden den v týdnu vynechat. Děkuji za radu Havlíková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 5. 2010, 03:02
V prvním případě se mohlo stát to, že pes byl překrmován a prostě neměl potřebu předkládané množství krmiva konzumovat. Obvykle tato situace nastává v horkých letních měsících, kdy se řada lidí diví, že jejich pejsek nechce žrát.Co se týká verze č. 2 s větším množstvím vody, ukazuje mi to na to, že pejsek není schopen trávit zvýšený obsah tuků v krmivu.. Přesnější představu bych si dokázal udělat v případě, že bych znal druhy krmiv, které byly pejskovi předkládány. Dostává pejsek i nějaké pamlsky? Vašemu pejskovi bych na normalizování stávajícího stavu doporučil FM fish potato original, dále pak FM lamb meal rice. Z krmiva Fromm family bych zkusil variantu Adult gold, z německého Belcanda variantu lamb meal rice.
Pavel Novák se ptá
1. 5. 2010, 18:23

Dobrý den, existují i jiné značky psího krmiva, které mají zvýšený obsah vlákniny, tak jako je to u Australského jehněčí (7,5%), nebo Ryb z Pacifiku (8%)? Moje hafina ryby vysloveně nemusí, a tak je odkázána na Australské jehněčí, které není pravidelně dostupné. Nahrazuji to Kuřetem s borůvkama (4% vlákniny), ale ten rozdíl v množství vlákniny jde na jejím zažívání a výkalech hodně vidět. Děkuji za odpověď. P.N.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
2. 5. 2010, 04:23
Víte, já osobně krmím ultraprémiovými krmivy a pokud se vám podaří vybalancovat krmnou dávku a pes není překrmován, není zásadního optického rozdílu. Pokud by vám z jakéhokoliv důvodu ultraprémia nevyhoviovala, můžete klidně vyzkoušet FM lamb meal rice z ultraprémiové řady.
Kateřina Kardová se ptá
28. 4. 2010, 09:55

Dobrý den, zajímalo by mě, při jak vysoké teplotě se toto krmivo zpracovává a jestli se dá zařadit do skupiny krmiv lisovaných za studena. Dále, jak dlouhou trvanlivost toto krmení má (prosím o přesnost, jestli je to v řádu měsíců nebo roků). Děkuji a jsem s pozdravem, Kateřina Kardová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
28. 4. 2010, 07:55
Krmivo FM se zpracovává za nizkých telot a to systemem vacuum counting, díky němuž je krmivo chráněno proti oxidaci a žluknutí, jako tomu bývá u granulí s povrchovým nástřikem. Krmivo má garanci 18 měsíců. Krmiva lisovaná za studena, to už tu bylo v době , než se začala dělat krmiva extrudovaná suchým, nebo vlhkým, zp. Byla tu už v době socialismu a v době těsně po revoluci. jejich stravitelnost je díky zastaralé technologii nepochybně menší. A´t už se ale krmivo připravuje, nebo vyrábí jakkoliv , vždy je to v první řadě o čistotě použitých vstupních surovin. To se týká Barfu i vaření.
Jan Dostál se ptá
28. 4. 2010, 09:47

Dobrý den Chtěl bych si trochu srovnat vhodnost krmiva. Během třech týdnů si dovezu štěně Bílého švýcarského ovčáka. Matka je krmena v této době FirstMate Maintenance Large Breed Puppy, v době než byla březí, byla krmena taky značkou First Mate. Od nich mi bylo doporučeno (probírali to s odborníkem) krmit štěně těmito granulemi. Dle popisu u těchto granulí se ale doporučují, až od 5.měsíce věku. Trochu mě to mate. Mohl by jste mi to prosím trochu objasnit? Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den Honza Dostál

Ing. Gerhard Stein odpovídá
28. 4. 2010, 07:47
Dnešní vylepšená verze all life staaages je vhodná pro všechny vývojové fáze psa, tzn. od štěněte. Pokud štěně vyrůstá na FM, není lepší varianty, než na stávajícím krmení pokračovat dále. Pro štěně z řady ultraprémií můžete vybrat i variantu Pacific ocean fish puppy.Pro bílého ovčáka je toto krmivo vhodné i s ohldem na rozumné množství synteticky dodaného vit. A . Krmivo neobsahuje rostlinnéí oleje, tudíž bílá barva nečervená.
Storm se ptá
27. 4. 2010, 18:20

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi FM mainetance all stages a FM maintenance large breed puppy, díky za odpověd.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
28. 4. 2010, 04:20
Základní rozdíl je v tom, že u veze lb je snížený obsah tuků na 12%, plus vyšší podíl tzv. kloubní výživy.
Květoslava Göbelová se ptá
25. 4. 2010, 22:42

Vážený pane inženýre, mám tříletého pejska francouzského buldočka, který trpí už asi dva roky alergií, prý potravinovou. Dělají se mu po těle vřídky, na radu veterináře jsme krmili nejprve Hills Canine Z/D Low Alergen Free a nyní Royal Canine Hypoalergenic+Kronch lososový olej. Nic nepomáhá, pejsek nechce žrát a skončil na prednisonu. Mohl by jste mi doporučit nějaké krmivo(FirstMate)? Kde se dá objednat a kolik stojí? Cena nerozhoduje, budu moc vděčná, pokud by granule od vás pomohly.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
26. 4. 2010, 08:42
Ten prednison není dobrá volba.  Ale co se dá dělat. Takže zkusme co s tím půjde. V tuto chvíli bych vašemu pejskovi doporučil Firstmate pacific ocean fish original plus balení 120 tabletek Cani Imunnu na podporu imunitního systému. Po tom co jste do pejska dávali a dáváte je už skutečně cena pomíjející. Doporučil bych balení nejméně 6,6 kg. Menší nic neřeší. Zkuste pejska nafotit, fotky nám pošlete a zkusíme se mu individuálně věnovat. Kde prosím bydlíte? Dostává pejsek nějaké pamlsky? Jaký má krmný režim? Na tomhle všem se bude muset dlouhodobě a systematicky pracovat, když vidíme, že předcházejí léčba nepomohla, spíše pohoršila, jinak by pejsek neskončil na tabletkách. Můžeme si i klidně průběžně volat a situaci alespoń na dálku konzultovat. Ale třebas najdu vwe vašem okolí nějakého našeho spolupracovníka. Můžete mi napsat přímo na stein@staz-opava.cz , nebo zavolat na 608712436 .
Martina Rohlíková se ptá
24. 4. 2010, 16:31

Dobrý den, mohu Vás požádat o zaslání složení krmiva First mate pro kočky včetně procentuálního zastoupení jednotlivých složek? Děkuji, Martina Rohlíková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
25. 4. 2010, 02:31
Musím se omluvit, ale v dohledné době kočičí krmivo dovážet nebudeme .Doporučit bych vám mohl výběr např. z krmiv Leonardo . Podrobněji na www.belcando.cz