Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 64/132)

Hana Frajtáková se ptá
23. 4. 2010, 17:22

Dobrý den, mám 9 měsíčního barevného boloňáčka 4,5kg.Nejdříve krmen Eukanubou s kuřecím masem, dost se škrábal,ale chutnalo mu. Před 2 měsíci jsme přešli na FM Performance, moc mu nechutná, ikdyž jsme začali přidávat Grizzly olej, sní asi 50-60g denně.Pamlsky opravdu vyjimečně, žádné zbytky od stolu. Pravda je, že nehubne a už ani nepřibírá. V posledních dnech se zase začíná víc škrábat. Žádné parazity nemá. Poradíte mi prosím, jestli zkusit něco jiného? Moc děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 4. 2010, 03:22
Tak zkuste prosím odstranit pamlsky zcela a stávající krmivo mu smíchejte s Ardengrange puppy/junior. Možná tento přechod po Eukanubě pro něj bude jednodušší.
Petra Matoušková se ptá
22. 4. 2010, 16:44

Dobrý den, mám 20měsíční fenku Rhodéského ridgebacka a poslední dobou se jí začínají třepit drápky. Nestříháme je tak často protože si je běháním venku sama dost obrousí, ale teď se jí začínají drápky loupat jakoby po vrstvách. Chtěla bych proto poradit s krmivem. Z letáčku si nějak nedokážu vybrat sama co by pro ní bylo nejlepší a čím bychom se těchto problémů zbavili. Myslím si že je to krmivem protože se toto děje až od doby kdy jsme přešli na krmivo pro dospělé. Děkuji za radu.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
23. 4. 2010, 02:44

Nevím jakým krmivem krmíte. Takže možná by na měsíc dva pomohl návrat zpět ke štěněcímu, i když tím to asi nebude. Možná vašemu pejskovi chybí síra, nebo něco jiného, ale to se takto na dálku se to nedá říci.

Irena Pelcová se ptá
21. 4. 2010, 14:40

Dobrý den, mám roční drobnou čivavu (1,5 kg) a chci ji krmit tím nejlepším krmivem. Můžete mi poradit vhodné granule? Není na nic alergická ani vybíravá, zatím krmíme Roaylem pro čivavy, které snáší dobře, ale slyšela jsem na ně špatné recenze. Děkuji. Irena Pelcová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
22. 4. 2010, 12:40
Zkuste prosím finnest croc od Belcanda, nebo Prestige od Ardengrange. Z FM bych pak doporučil Pacific ocean fish original.
Bohuslava Witlichová se ptá
21. 4. 2010, 10:00

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat jestli by byla ještě nějaká pomoc pro moji 13 ti letou fenku čínského naháče.Trpí již 5 měsíců! průjmy.Můj veterinář nad námi tzv.zlomil hůl po terapii různými léky a teď naposledy hormony a dietními granulemi.O vás jsem se dozvěděla teprve dnes s tím,že máte léčivé granule i na tyhle problémy.Prosím o odpověď, jinak jí hrozí utracení.Děkuji Witlichová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
21. 4. 2010, 08:00
Mohli bychom zkusit z řady ultraprémií krmivo Pacific ocean fish original.Pro přechod bych krmnou dávku granulí pomíchal s rýží. Pro snížení rizika průjmů bych odstranil veškeré současné pamlsky.S tím, že samozřejmě máme variantu schůdnou. V nabídce máme hypoalergenní pamlsky Ziwi peak, na ty nedám dopustit. Dobré zkušenosti se snižováním průjmů máme i u krmiva Nuovafattoria stone cric. Asi bych postupně zkusil obě volby, věřím, že řešení najdeme. Můžete mi průběžně volat a konzultovat stav vašeho pejska na tel. 608712436.Kde prosímvás bydlíte?Gerhard Stein
Andrea Procházková se ptá
20. 4. 2010, 16:40

Dobrý den, naše kotě občas kýchne. Z očí ani z nosu mu neteče. Asi před měsícem mělo rýmu, dostávalo injekce ATB. Teď zase kýchá. Nevíte o co by mohlo jít?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
21. 4. 2010, 02:40
Vážená paní, v tomto případě opravdu nezbývá, než poradit se se svým veterinářem, který má možnost kočičku vidět.
Vladan Kalus se ptá
20. 4. 2010, 13:43

Dobrý den,jednak Vám chci poděkovat za to,že máte super www stránky na kterých jsem se mnohé dozvěděl.Můj dotaz zní...mám ročního irského vlkodava-13 měsíců,je z chovu Dity Hrabákové z Plzně,je zdravý až na pár kožních flíčku na nohou a přirození,které se pravidelně objevují po vyléčení mastí... vysoký cca 90cm v kohoutku ale je dost hubený.Krmím ho PRO PLAN Puppy Large Athletic - NOVÁ RECEPTURA Z JEHNĚČÍHO MASA, S RÝŽÍ,na základě prostudování vašich stránek a přečtení článků jsem se rozhodl,že změním granule,ovšem nejsem s to,vybrat z nabídky kterou máte na e-shopu to nejvhodnější krmivo,můžete prosím poradit.Díky moc Vladan Kalus,Olomouc

Ing. Gerhard Stein odpovídá
20. 4. 2010, 11:43

Můžete nám prosím poslat aktuální fotku vašeho psa, včetně případných detailů postiženého místa? Z Firstmate bych vám nyní nabídl krmivo Pacific ocean fish large bree, postupně bychom ho přimíchávali , nejdříve 50/50 procent s krmivem maintenance, až bychom se dostali k poměru 30% ultrapríia a 70 procent Maintenance.

Zdála by li sew vám pro vás tato volba složitá, pak bych doporučil holistickou řadu Fromm family puppy large breed gold.

Martina Lišková se ptá
20. 4. 2010, 10:37

Dobrý den, dá se u vás obejdnat BEWI DOG? FLAKES menue ? Díky Lišková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
20. 4. 2010, 08:37
Pokud by byl zájem, není problém ho dovézt, ale v tuto dobu jsme ho prozatím do nabídky nezahrli. Žádaná jsou hlavně klasická granulovaná krmiva v chovatelských 25 kg baleních.
Hana Čadková se ptá
18. 4. 2010, 22:45

Dobrý den,zvažuji změnu krmiva pro našeho 4měs.bišonka.jsme jeho druzí majitelé, u prvních byl jako nevhodný dárek,pejsek zvracel,měl průjem,léčili jsme ho,pak náhodou při vařené dietě jsem nahradila kuřecí maso jiným a průjmy a zvracení ustalo,začli jsme tedy s granulemi eukanuba jehněčí,zažívání se upravilo,ale výkaly mi přijdou moc tuhé,těžko vytlačitelné a černé.drbání už není tak výrazné,ale úplně ok to není.dle veterináře je pejsek ok.bylo by pro něj vhodné nějaké krmivo od FM? Děkuji Hana Čadková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 4. 2010, 08:45
To co popisujete  u vašeho pejska je myslí m způsobeno jeho vyrůstáním na nekvalitní, nutričně chuidé potravě s nízkým obsahem tuků. Z FM bych mohl na upravení stavu doporučit Pacific ocean fish puppy. Krmivo má takřka 8 % vlákniny a je předpoklad, že peristatika střev se upraví. Pokud ale pejsek bude dostávat nejrůznější pamlsky , vývary, kuřátka a pod případný výsledek se mine účinkem. proto je třeba dodržovat jasný režim, tj. granule a vodu.Trus by měl být pevný a tvarovaný.
Lucie Drhlíková se ptá
18. 4. 2010, 15:49

Dobrý den,prosím o radu.Mám dva kavalíry barvy black and tan. Starší 3 roky mladší 1 rok.Krmíme Royal Canin Adult 25.Poslední dobou máme problém se záněty uší a svěděním celého těla.Jsou zvyklí spíš na kuřecí maso(než rybu) ale byla bych ráda,kdyby jim krmivo zlepšovalo i kvalitu srsti.Jaké byste mi prosím doporučil? Děkuji a pěkný den Drhlíková.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 4. 2010, 01:49
V každém případě by to nemělo být krmivo, v jehož složení najdete např. vedlejší produkty živočišného, či rostlinného původu, sóju atd. Krmivaq s nižší nutriční hodnotou, kterým je dobré se vyhnout způsobují i zvýšenou produkci mazu. Z naší nabídky bych doporučil FM pacific ocean fish original, popř. Fromm Family adult gold. Pro vaše dva pejsky je smysluplné nejméně balení střední velikosti, pokud se nerozhodnete přímo pro 13, či 15 kg balení, které je optimálnější a vykryje i delší časový úsek, ve kterém budou mít vaši pejsci šanci dát se do pořádku.
Miroslava Korosiova se ptá
16. 4. 2010, 15:35

Dobrý den. Opět byh Vás chtěla poprosit o radu. Máme 2 měsíčního pejska jacka russla teriéra. Učíme ho, aby svou potřebu:) vykonával venku. Ale je to ještě miminko tak chvíli potrvá, než se to naučí. Takže občas něco doma utrousí:) Tak co jsem se chtěla zeptat - jestli je dobré učit ho aby si to dělal doma do bedničky, jako kočičky na domácí záchod.. Mám obavy aby se to nenaučil a neměli jsme záchod napořád. děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
17. 4. 2010, 01:35
Víte, já mám doma i jorkšíra a můj názor je, že pes je pes. Takové ty různé záchodky, to je jen na ustálení a utužení zlozvyku, který se jen těžce odnaučuje. Pokud se to pejsek naučí , bude na to spoléhat a pak vám bude dále vesele trousit kde se dá i bez záchodku. Respektujte psa , že je psem a naučte ho od začátku venčit se venku. Je to méně pohodlné, ale rozumné. 
Petra Žouželková se ptá
16. 4. 2010, 07:47

dobrý den. mám fenku zlatého retrievera, 4 roky.léčí se se štítnou žlázou, bere 4,5 tbl euthyroxu 150 denně.má neustále kožní problémy (suchá,svědivá,šupinatá kůže), drbe se a má časté záněty uší.asi půl roku jsem krmila granulemi kronch s přidáním lososového oleje a dávám kapsle dermanorm a je celkem v pořádku.problém je, že jí granule přestaly chutnan, musím jí přidávat aspon trochu vývaru, aby něco snědla. lososový olej jí nedávám vůbec, protože ho odmítá.vždycky jí nějakou dobu granule chutnají a pak je přestane jíst.chtěla bych vyzkoušet jiné granule, aby měla změnu. můžete mi prosím poradit jaké granule by byly vhodné? děkuji Žouželková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 4. 2010, 05:47
Píšete, že fence přestaly granule chutnat. Nepřekrmujete ji náhodou? nekombinujete vařené a granule? Asi bude třeba začít od dodržování krmného režimu. My bychom samozřejmě nějaké granule nabídnout mohli, ale pokud nebude dodržován základní režim, minulo by se to účinkem . Možná fence škodí ty vývary a podobné kombinace.Věřím, že časem by se dalo dopracovat i ke snížení dávek tabletek. To ale je ve vašich rukou.
Karel Hnyk se ptá
13. 4. 2010, 08:09

Dobrý den, máme 9timěsíční zdravou fenku maďarského ohaře,kterou krmíme First MATE High performance. Protože potřebujeme objednat granule dopředu,ptám se jaké budou vhodné po 1. roce věku? Děkuji za odpověď. Karel Hnyk

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 4. 2010, 06:09
Myslím, že už nyní s ohledem na aktuální klůimatické podmínky a věk  můžete přejít na variantu Maintenance a v letních měsících na FM lamb meal rice. Potom opět na podzim se vrátit k FM Maintenance. Děkuji za vaši důvěru.
Tomáš Poledník se ptá
12. 4. 2010, 11:48

Dobrý den, prosil bych o radu ve věci krmiva pro mou fenku labradora. Mám 10-ti měsíční fenku labradora a v současné době nejsem úplně spokojen se stávajícím krmivem. Nechci zásadně hanit danou značku ( pro Vaši informaci se jedná o EUKANUBU ), ale v poslední době má po tomto krmivu střídavě řídkou stolici což v minulosti měla minimálně. Na základě odborných článků a recenzí přečtených na internetu jsem objevil dvě značky krmiv (First Mate a Breeder's Choice ) o kterých bych měl zájem se dozvědět něco více a případně si nechat doporučit některé ze dvou mnou vytipovaných krmiv. Jedná se granule AvoDerm Natural Chicken Meal & Brown Rice Puppy Food od Breeder's Choice nebo o granule FirstMate Maintenance All Life Stages od First Mate. Dočetl jsem se, že obě značky máte ve své nabídce. Děkuji za odpověď na můj dotaz a těším se na případný další kontakt s Vámi. S pozdravem Tomáš Poledník, Ostrava

Ing. Gerhard Stein odpovídá
12. 4. 2010, 09:48
Ta řidší stolice o které se zmiňujete může mít více příčin. nedají se vyloučit nekvalitní vstupní suroviny, ale nemusí to tím být. Může to ale být i překrmováním psa, nebo i vyšším obsahem tuku v krmivu, než je pro aktuální vývojovou fázi vašeho psa optimální.To vše saamozřejmě za předpokladu, že pse dostává pouze suché krmení, nedostává nic od stolu, nevyloudí si nějaký ten rohlíček, nebo v nestřeženém okažiku si přisvojí další případný pamlsek. Já osobně bych u vašeho pejska šel v této chvíli na nižší procento tuků a vyšší procento vlákniny. Z produktů FM bych s ohledem na tuky volil krmivo Pacific ocean fish original, nebo FM lamb meal rice. Krmivo Maintenance bych s ohledem na 15 procent živočišných tuků zvolil až v druhém kole. V Ostravě se o vás může starat kolega Petr Noga tel. 604 846 422. Ten s vámi probere případné další detaily, popř. u vás na místě je schopen poradit dle aktuální výživové kondice vašeho pejska optimální krmnou variantu.
Miroslava Korosiova se ptá
9. 4. 2010, 11:49

Dobrý den. Děkuji za předešlou odpověď. Teď mám další otázku. Chceme si pejska(JRT) nechat doma, ale aby byl i venku v ohradě, třeba když nebudeme doma.. Jak na to a kdy začít, aby se naučil být na obou místech? A ješťě bych se zeptala, jak asi dlouho u JRT trvá než se naučí, že nesmí kadit a čůrat doma? Sousedka má fenku jorkšíra a té to trvalo půl roku.... Moc Vám děkuji za odpověď s pozdravem Mirka a Dasty:)

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 4. 2010, 09:49
Samozřejmě i tady musíte začít od prvního dne, kdy si štěńátko přivedete domů. Ideální je mít v bytě přenosku. Poté co psa vyvenčíte venku a pohrajete si s ním, umístite psa do přenosky. V té koneckonců bude celý život cestovat při jízdě v autě. V přenosce se pejsek nevyvenčí, pokud na něj nezapomenete. Poté, co pejska vytáhnete z přenosky, vemte jej do ruky, vyneste ven před dům a nechte jej vyvenčit. Cellý cyklus můžete podle potřeby opakovat. pejka krmte ve stejnou dobu a vyvenčete jej co nejpozději. Pokud vám bude signalizovat touhu vyvenčit se třebas ve 2 ráno, neváhejte a pejska vyvenčete venku.
Kateřina Čubrová se ptá
9. 4. 2010, 08:31

Dobrý den, nedávno jsem se dočetla o krmení značky FM a Belcando a proto se na Vás obracím s dotazem. Kterou z těchto značek by jste mě doporučil. Mám doma 2,5 a 1,5 letého čínského chocholatého psa. Dosud se nám nepodařilo najít pro ně vhodné krmení. Jeden ze psů má problém s nárustem váhy, přestože jeho krmná dávka je větší než uvádí výrobce. Vzhled-kost a kůže. Už jsme vyzkoušeli krmení značky ProPac, ale u této značky docházelo k zažívacím potížím. Jeden pes je začal zvracet a druhý trpěl zácpou. Přešli jsme na krmení značky EuroPremium, po těchto granulích se vše začalo srovnávat, dokonce i hmotnost, ale nastal problém s dostupností a dodáním těchto granulí a byla nutná změna. Teď jsou pejsci krmeni Brit-Care, ale to asi nebude také to vhodné. Zatím sice bez zažívacích obtíží, ale zase snížení váhy a častější výskyt akné na které naháči rádi trpí. Přeji krásný den a děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 4. 2010, 06:31
Musím říci, že podobné nproblémy jaké popisujete má řada chovatelů naháčů. Já bych vám v této chvíli doporučil z řady ultraprémií Firstmate produkt Pacific ocean fish original, to aby se dostala do rozumné činnosti peristatika střev. Produkt na vystřídání, popř. přimíchání bych zvolil z Belcanda a to produkt finnest croc. Alternativně bych zkusil holistickou řadu Fromm familly a to produkt Adult Gold.