Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 66/132)

Havlínová Draha se ptá
17. 3. 2010, 08:22

Dobrý den, nenašla jsem ve vašem eshopu FM Australian lamb? Můžete mi prosím sdělit, kdy asi bude?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
17. 3. 2010, 06:22
Vážená paní, v minulé dodávce ho bohužel neposlali a mezitím se vyprodalo.Počítám, že další zásilka bude do 2. měsíců.
klára havránková se ptá
16. 3. 2010, 10:22

Hezký den, ano piškoty a různé pamlsky dostávala, ale už jsem jí je sebrala. Ale ty piškoty, to mě nenapadlo, co je v piškotách za alergen? Kůže za ocáskem je celá načervenalá, vyloženě místa ohraničená tam nejsou. Sem tam nějaký maličký stroupek po uhříku a malé černé tečky, které ale nejsou od blech, mám potvrzeno od veta ani blechy nemá. Je to spíše jakoby černý zanesený pór. Jaké krmivo mi doporučíte? Díky Havránková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 3. 2010, 08:22
V piškotech najdete pšeničný lepek, vajíčka, potravinářské barviva a předpokládám, že i cukr.Co se krmiva týká, pokud šáhnete po čemkoliv co by se vám líbilo z ultraprémiové řady FM určitě se nespletete. Samozřejmě vhodné je i FM lamb meal rice.
Klára Havránková se ptá
15. 3. 2010, 21:45

Ještě k mému dotazu. Nemá ráda ryby. Nejvíc baští kuřecí, ale nevím, jestli by tam třeba nemohl být alergen na kuřecí. Ale občas jí vařím kuře a od malička ho jedla a nic, tak snad ne. Měla bych jí nechat udělat nějaké konkrétní vyšetření? Díky Havránková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 3. 2010, 07:45
Potenciální alergeny se dají vytipovat, pakliže víme čím vším je pejsek krmen a jak je krmen. Nejrůznější vyšetření pak mnohdy bývají jen taháním peněz s kapsy. Rozhodnout takovou věc na dálku se nedá. Výhodou je mít slušného a rozumného veterináře.Jsou na kůži pejska postižená místa?
Klára Havránková se ptá
15. 3. 2010, 21:40

Dobrý den, mám fenku 1,5 roku starou, jack russella, které zhruba před měsícem zčervenala kůže, tvořily se tam lupy a stroupky a sem tam jakoby uhříky. Svědivost tam byla ale ne nijak moc výrazná, spíš se kousala do ocasu a do míst za ocasem. Má to jen na hřbetě za ocáskem a podél páteře až ke krku, ale nejvíc za ocasem, kde je ta kůže nejvíc červená. Byla jsem u veta, řekl, že buď svrab nebo alergie, svrab v uších ani na těle pod mikroskopem nenašel. Fenka je v bytě, ale máme koně, takže s nimi přijde do kontaktu, je tam také spousta koček. Vykoupala jsem jí také několikrát v nějakém šamponu pro psy, který bělí srst, tak možná také po něm, ale to jsou jen dohady. Vykoupala jsem jí v šamponu od veta a vymačkala anální žlázky, trochu se to zlepšilo, kůže je bez lup a stroupků, ale je pořád začervenalá, ale právě více v místech, kde má bílou srst. Dost jsem experimentovala se značkami granulí, protože je hodně vybíravá a každou značku žere jen tak 3 dny. Vím, je to moje chyba. Kupovala jsem ale značky jako Acana, AG, Belcande,RC(ten už nikdy, chutná jako magi),happy dog, platinum natural. Dneska jsem koupila first mate s borůvkami a ten jí chutnal moc. Granule jsou ale strašně tvrdé, měla trochu problém, ale šmakovaly jí nejvíc. Můžou se změkčit zalitím vodou? A jaké granule by jste mi prosím doporučil, popř. systém krmení. Děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 3. 2010, 07:40
Výhoda tvrdých granulí je v tom, že masírují při kousání dásně, takže zubař by vám nepochybně řekl, že na chruzp psa čím tvrdší, tím lepší. Granulky můžete mírně podlét vodou. Zalévat granule delší dobu vodou se nedoporučuje a to zvláště v létě, kdy dochází k rychlému množení bakterií v potravě. Vašemu pejskovi bych dával jen granule a vodu. Odstarnil bych všechny pamlsky. Nedostává pejssek jen tak náhodou třebas i piškoty, či různobarevné pamlsky?
Marie Bassová se ptá
15. 3. 2010, 20:00

Dobrý den, poraďte mi prosím s výběrem krmiva. Mám psa border kolie 9 měsíců starého, chovám ho venku (má boudu, ale i v mrazech spí venku). Teď krmím ACANA Puppy & Junior. Bassová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 3. 2010, 06:00
Protože se jedná o dlouhosrstého psa, upřednostnil bych jehněčí varianty a to např. Firstmate lamb meal rice, nebo Belcando lamb meal, či Ardengrange lamb meal rice.
Hana Matějková se ptá
15. 3. 2010, 14:58

Dobrý den, mohli byste mi prosím doporučit vhodný typ krmiva First mate? Mám doma 18měsíčního jack russella. Aktivita běžná až vyšší, citlivější trávení (spíše řidší stolice). Děkuji Matějková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 3. 2010, 12:58
Tak to musíme jít na větší procento vlákniny a nižýší procento tuků. Nejdříve bych mu dal Firstmate Pacific ocean fish original. Později bych zkusil i krmivo s borůvkami.
jaoslava piňková se ptá
14. 3. 2010, 16:16

mám dva yorkšírky-fenečky ve věku 7 a 3 roky.Ta mladší má řídkou srst. Můžete mi oporučit pro ně krmivo, ale tak ve 1 kilovém balení zatím na zkoušku.Dosud jim dávám krmivo roaylaj canin.Děkuji za radu.Piňková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 3. 2010, 02:16
Tak v kilovce bych jim dal Belcando Finnest croc. Dá se i mírně podlét vodou.
Jitka Krbcová se ptá
14. 3. 2010, 05:44

Dobrý den, psala jsem už včera,ale mám ještě dotaz.Poradil jste mi krmivo pro kavalíra.Krmím ho Arden grange lamb-rice,předtím jedl Pro plan a trpěl řidší stolicí.Vypadá to,že granule mu budou vyhovovat,děkuji.Má je jíst pořád,nebo mám potom koupit jinou recepturu?A včera jsem Vám napsala dotaz o jorkšírovi,ten zase trpí zácpou,jí ted Royal mini,až mi poradíte krmivo,jak dlouho,pokud mu bude vyhovovat jím mám krmit?Myslím až se mu srovná zažívání jestli mám potom přejít na jinou recepturu.Kavalírovi bude rok,jorkšírovi jsou čtyři roky.Ani jeden netrpí jinými problémy,jen jorkšír občas,dvakrát do měsíce,zvrací žal.štávy.Moc Vám děkuji za odpověd.Krbcová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
14. 3. 2010, 03:44
RC bohužel obsahuje sóju, nerad to říkám, ale raději bych ho takto dále nekrmil. Po krmení by neměly být žádné problémy ani u tak malého pejska. U taho kavalíra samozřejmě můžeme i na varianty s nižšími tuky, pokud by měl řidší stolici. V každém případě nepřekrmovat!
Jitka Krbcová se ptá
13. 3. 2010, 20:50

Dobrý večer, poradte mi prosím granule pro jorkšírského teriéra.Jsou mu 4 roky,nyní ho krmím granulemi Royal Canin mini.Stále trpí zácpou,od mala jedl gr.Eukanuba,ty pak začal odmítat,pak jsem zkoušela Pro Plan,který také přestal jíst.Po vařeném kuřecím mase s rýží měl zase průjem,tak ho krmím jen granulemi.Jiné potíže nemá,jen občas asi dvakrát do měsíce vzyvrací trochu žaludečních štáv.Už nevím čím ho mám krmit,dávám mu ráno a večer,ale někdy jednu dávku odmítne,pak to dám stranou.Moc děkuji za odpověd.Krbcová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
14. 3. 2010, 06:50
Zkusil bych mu Firstmate Pacific ocean fish original , nebo Ardebgrance ocean fish, či Belcando finnest croc, Nuovafattoria stone cric. To vše je vhodné pro malé psy. Nekombinoval bych to s vařeným.
Ingrid Brutovska se ptá
9. 3. 2010, 09:17

Dobrý den,mám čivavu 1,5kg a v poslední době dost málo jí.Bylo mi nabídnuto krmivo Vaší značky...můžete mi poradit,které by pro mého pejska bylo nejvhodnější.Děkuji I.B.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 3. 2010, 07:17
Pro 4ivavu můžete např. Maintenance, Pacific ocean fish original, Australian lamb, nebo krmivo s borůvkama. Doporučujeme pokapat lososím olejem grizzly.
Nikola Laníková se ptá
7. 3. 2010, 13:41

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně změny krmiva pro mého 5letého Rodézkého ridgebacka. Několik let krmím Firstmate maintance nebo Lamasko senzitive a také lamb meal rice.Trošku to střídám.V charakteristice krmiva Firstmate není nikde uvedeno jaké dávat granule podle věku psa. Mohl by jste mi prosím doporučit, který typ Firstmate kupovat? Mám psa s normální zátěží.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
7. 3. 2010, 11:41
Pro vašeho pejska bych viděl vhodnout takřka celou řadu FM s vyjímkou Performance a Pacific ocean fish senior. Můžete pejskovi zkusit i FM Pacific ocean fish original.
Havlínová Draha se ptá
5. 3. 2010, 14:07

Dobrý den, kdy bude k dostání FM australian lamb? Děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 3. 2010, 12:07
Malá balení jsou skladem, velká balení budou cca za 2 měsíce.
Pavlína Kopecká se ptá
3. 3. 2010, 14:49

Dobrý den, mám malého bílého knírače stáří 1,5 roku.Měl problémy se žloutnutím srsti. Zhruba před 3-mi měsíci jsme přešli na krmivo FM high performance fish meal (bílý sáček s černým pruhem na straně). Díky krmivu můj pejsek zase zbělal, ale bohužel stále nemůže přijít na chuť tomuto krmivu.Mohl by jste mi prosím poradit nějakou jinou příchuť, která by mohla pejskovi chutnat a přitom mi opět nezežloutl? Děkuji moc za Vaše tipy. Kopecká

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 3. 2010, 12:49
FM neobsahuje zchutňovadla. Pokud byste se podívala na předcházející krmiva, které váš pejsek konzumoval, možná bychom je tam našli.U FM performance si je třeba uvědomit, že krmivo má  4600 kcal/kg metabolickou energii při stravitelnosti 91%. Zkuste vašemu pejskovi Performance kombinovat s rybí variantou, nebo s chicken potato and blueberies.Krmivo můžete tzv. zchutnit kápnutím lososího oleje grizzly do krmiva.
Eva Podhradská se ptá
2. 3. 2010, 23:20

Dobrý den, mohu se zeptat na přesné dávkování granulí v gramech pro ročního staforda, vážícího 30kg? Má jen mírnou zátěž z důvodu DKK. Konkrétně u krmiva FM chicken with blueberries. Děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 3. 2010, 09:20
Dávkování je vždy individuální a rozhoduje o něm majitel psa. Takže já vám mohu jen doporučit , že krmná dávka by se měla pohybovat od 300gramů do 450 gramů púodle aktivity , zátěže a míry stresu, které je pes vystaven. Důležité je, aby trus psa byl pevný a tvarovaný. Krmivo s borůvkama má 15% živočišného tuku a to je pro psa docela dost a ne každý pes se s tím vyrovná.. Nižší obsah tuku pro psy s menší zátěží najdete např. ve variantě Pacific ocean fish large breed, či FM lamb meaal rice.Píšu to proto, abyste měla větší množství volby. Váš pejsek je ještě poměrně mladý, jeho stavba těla není ukončena, tak snad nebudou žádné problémy.
Machota Martin se ptá
1. 3. 2010, 16:32

Dobrý den, jaké krmivo by bylo nejvhodnější pro čtyřletou alergickou jorkšírku? Nevím, zda vybírat z AG nebo FM. Za radu děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
2. 3. 2010, 02:32
Záleží na tom, čím byla doposud krmena. Nebyla náhodou krmena tzv. speciálním krmením pro jorkšíry? Doporučil bych 2 varianty. FirstMate pacific ocean fish original, nebo Ardengrange ocean fish. Pokud má lepší zuby, pak volte první variantu, pokud má horší zuby, pak variantu č. 2.