Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 70/132)

Krejčí Vendulka se ptá
5. 1. 2010, 22:06

Dobrý večer, slyšela jsem hodně chvály na krmivo FM.Chtěla bych ho vyzkoušet na mých psech. Nyní krmím : -6 let malý pudl a kříženec Hills Natures best Canice Adult 7 Mini/medium. Ipřes aplikaci frotline se drbou a srst není lesklá. -9 týdnů a 6 měsíců NO ( budoucí hlídači objektů ) Hills Natures best Canina Puppy Large/Giant - ten samý problém s drbáním i když srst je pěkně lesklá. Po doběru krve zjištěn nadbytek F a málo Ca.Po doporučení vetr. lékaře přidávám jogurt nebo tvaroh. Kontrol. odběr nebyl-aplikuji 1 měsic. - 9 let NO ( hlídač ). Krmím IMAGINE Adult. stejný problém se srtstí. Vitalita dobrá, ale chtěla bych přidat nějakou prevenci a ochranu kloubů a kostí. Ještě bych prosila o informaci o prodejcích v okolí Ivančic u Brna. Vím o prodejně Novico Brno. Moc děkuji za Vaši odpověď. S přáním úspěšného nového roku Krejčí V.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 1. 2010, 08:06
Upřímně řešeno ty problémy , které u různých psů púopisujete a jsou v zásadě stejné jsou způsobeny, ač se to někomu líbí, nebo nelíbí krmením a ten jogurt to neřeší. Já bych ho s největší pravděpodobností nedával, by´t před lety dvacxeti se podával na obnovu střevní mikroflóry, V Brně máme ještě prodejnu ve firmě Max Canin, jinak kolegyně Petra Sádecká z věžné by se o Vás rovněž mohla starat, protože pravidelně Brno jezdí. Jinak jsme schopni krmivo obratem poslat na dobírku.Pejsci budou muset dostat krmivo, které neobsahuje žádné potenciální alergeny. Já bych v tuto chvíli nasadil FM australian lamb, nebo fish potato. Pak by byla možnost postupného přechodu na FM lamb rice, Lamasko či Maintenance.
Černá Jarmila se ptá
2. 1. 2010, 13:20

Máme pejska kříženec anglický kokršpaněl, jemu devět let a máme podezření,že špatně vidí, co proti tomu dělat? Děkuji za odpověď. Černá J.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
2. 1. 2010, 11:20
Tady jedině navštívit vašeho veterináře a poradit se.
Daniela Volfová se ptá
2. 1. 2010, 11:25

Dobrý den, mám 4 měsíční fenku yorkšíra, krmím ji RC pro yorkšíry,ale svědí ji uši a často se drbe. Poradíte mi jiné vhodné krmivo? Daniela

Ing. Gerhard Stein odpovídá
2. 1. 2010, 09:25
Tak to se vůbec nedivím. To je bohužel běžná praxe. I jorkšír je především masožravec.Z krmiva FM bych doporučil Australian lamb, z německého Belcanda produkt Finnest croc.
k.strakosova se ptá
1. 1. 2010, 08:32

Dobrý den, mám 3 letého dobrmana. Bohuzel v průběhu 3 měsíců stratil hodně váhy - honí se skoro v průběhu dne s jinými dvěma pejsky a taé kvalita srsti rapidně šla dolů. Pejsek je jrmen proplanem, bihužel jak se zdá, krmivo už nevyhovuje. Je žravý, není problém s chutností granulí. Zkoušeli jsme i Royal Canin, ale žádné zlepšení jsme nepozorovali.Kamarád nám poradil, že máme zkusit FM a tak bych měla dotaz, jaký druh by byl pro našeho aktivního dobrmana nejhodnější. Potřebuje velmi akutně přibrat a získat nazpět svalovou hmotu. Děkuji Strakošová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
1. 1. 2010, 06:32
S tou hmotou to nebude jednoduché. Nevěřte tomu, že pejsek zhubnul protože se honí doma s ostatními pejsky. Nežádoucím zatěžováním trávícího tzraktu by asi zhubnul ještě více.Proto zapomeňte na veškerá krmiva typu Performance. Výše vámi uvedená bych nevolil. Z nabídky FM bych mohl doporučit Fish potato large breed, které má zvýšený obsah vlákniny a to by nám mohlo pomoci pejska nastartovat.
Dasa se ptá
31. 12. 2009, 22:02

Dobrý večer. Mám fenku čivinky 6 let starou. Byla na přednarkózním vyšetření krve. Vše měla dobré jen říkal doktor nepatrně zvýšené enzymy. Chtěla bych se zaptat, zda by jste mi nemohl doporučit krmení, kterým by bylo vhodné nyní krmit, abych zbytečně fenečku nezatěžovala. Děkuji a přeji do roku 2010 jen to nejlepší.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
1. 1. 2010, 08:02
Doporučil bych FM fish potato original, nebo Ardengrange ocean fish. Druhá varianta jeskladem  i  v malých baleních
Hana Strouhalová se ptá
29. 12. 2009, 16:05

Dobrý den, vlastníme doma 5-letého psa Zlatého retrívra. Každoročně od stěněte s různou intenzitou trpí nějakým ekzémem, který se projevuje tím, že pokožka zčervená někdy mokvá, pak se udělá stroupek.V místech , kde dosáhne tlapou si to rozškrabuje. Ekzém má především v oblasti pod krkem , na hlave / tam nejvíc/ a na zádech.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
30. 12. 2009, 02:05
Možností se nabízí několik. Objevují se fleky v období zvýšeného výskytu pylů? Pokud ano, pořebovali bychom vylepšit imunitní systém vašeho pejska a malinko ho posunout nahoru. Může se ale jednat i o potravinovou alergii a v tom případě by bylo dobré vědět jak a čím je pejsek krmený. V obou případech je zřejmé, že situace se dá vylepšit krmením.  Odstranil bych preventivně veškeré pamlsky . Co se týká krmiva, věřím, že po dlouhodobějším použití varianty FM Australian lamb by se situace měla vylepšit.
Radka Hoppová se ptá
28. 12. 2009, 17:31

Dobrý den, velmi mě zaujaly odborné články a rady v nich na vašich stránkách. Delší dobu jsem podobné hledala. Mám již několikátou generaci psů labradorského retrievra. Dříve jsem krmila ProPlanem a Eukanubou, také nebyl internet a málo možností se leccos dozvědět o krmivech. Nyní krmím Canidae a kromě toho, že se mi zdá, že mají psy více hlad, tak jsou naprosto zdravý, což je docela zázrak. Ale stále hledám další informace a tak mám na vás dotaz. Když se podívám na stránky Dog Food Analysis tak tam krmivo First Mate není moc dobře hodnoceno, ráda bych jestli mi to můžete nějak vysvětlit? Děkuji moc dobře hodnoceno

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 12. 2009, 03:31
Dog food analysis je statiska, která preferuje krmiva s co největším množstvím použitých surovin. Čím více surovin, tím větší pravděpodobnost, že váš pes bude citlivý na některou z nich. Ukazuje se, že takováto krmiva nejsou tou nejlepší verzí např. např. pro štěňata.Řada krmiv, která se v této statistice objevují vůbec nemají šanci uspět v top dry foods, kde bylo letosd zařazeno pouze kolem 30 ti krmiv.Po konzultaci s některými výrobci jsem se dozvěděl, že své závěry s nimi nekonzultují, používají i mnohdy zastaralé údaje, takže pohled odborníků na ně je spíše přes prsty. Skoro by m,ne zajímalo, jaký ja vůbec záměr a význam této statistiky. Já osbně, protože k jejich hodnocení mám řadu výhrad, tuto statistiku vůbec nesleduji a nepovažuji ji za objektivní. Za léta co se krmivu věnuji vám mohu říci, že i zde platí pořekadlo, že papír snese všechno a že krmiva, která navenek vypadají bombasticky, takto nefungují. Mnohdy popelka, která se krčí v koutě a navenek se nijak neprojevuje mne překvapila svými účinky. V tomto případě mne napadlo jedno konkrétní evropské krmivi za velmi přijatelné peníze.  
Jitka Strculová se ptá
27. 12. 2009, 11:58

Dobrý den, chci se zeptat na granulky FM Maintenance a Maintenance Large Bread. Ze složení jsem vyčetla pouze rozdíl tuku 15%a 12%. Je tedy jedno, jestli 4-letému labradorovi budu kupovat large bread puppy??Nebo je tam ještě jiný rozdíl. U obou krmiv píšete pro štěňata, mladé a dospělé ve středním věku. Předem děkuji za odpověď. J.S.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 12. 2009, 09:58
V současné době se složení krmiva Maintenance malinko změnilo oproti původní receptuře a to přídavkem borůvek, brusinek ostružin. FM se tudíž nyní vyrábí jako All life stages formula.Pro větší plemena doporučujeme spíše variantu s nižším podílem tuku, která obsahuje vyšší podíl tzv. kloubní výživy. Proto řada majitelů větších psů inklinuje k variantě lb.
Petr Ležák se ptá
22. 12. 2009, 13:43

Dobrý den, chci se zeptat, krmím 7 týdenní čubinu kavkazáka krmením FirstMate High Performance, ale má již delší dobu průjem a potřeboval bych nějaké granule pro štěně velkých plemen, které je dietní, než ten průjem přejde a mohl zas krmit FirstMate High Performance dále, pokud takové granule máte, můžete mi nějaké doporučit. Děkuji za odpověď. S pozdravem P.Ležák

Ing. Gerhard Stein odpovídá
22. 12. 2009, 11:43
Tady by bylo dobré vědět, čím bylo štěně krmeno u chovatele. Já předpokládám, že to bylo nutričně chudší krmivo než FirstMate o čmž svědčí průjem o kterém píšete. Průjem se dá zastavit např. použitím krmiva Firstmate fish potato largrge breed, nebo NUovafattoria Mister Puppy. Performancku bych pak po normalizování situace jen opatrně přidával k některému z výšeuvedených krmení, které si vyberete.
Lucie Juřikovska se ptá
21. 12. 2009, 11:26

Dobrý den, svého 7-mi měsíční štěně retrievera krmím granulemi FirstMate Potato Fish Large Breed. Ráda bych se zeptala, zda je vhodné občas obměnit granule konzervami a jaké byste mi doporučili? Děkuji Lucie Juřikovská

Ing. Gerhard Stein odpovídá
21. 12. 2009, 09:26
Obměńovat granule konzervami bych neviděl jako nejš´tastnější řešení. Pokud chcete svému pejskovi dopřát konzervu, pak je to možné jako součást denní krmné dávky. Pro většího pejska bych doporučil konzervy firmy Bewital, značky Belcando. 800 gramovou konzervu bych rozdělil např. na 3 díly a jeden díl konzervy bych přidal k denní krmné dávce granulí.
Aneta Štípková se ptá
19. 12. 2009, 16:06

Dobrý den, našemu psovi byla zjištěna porucha slinivky břišní, nejspíše způsobená přemnožením bakterií v břiše. Jedná se o malého křížence. V současnosti krmíme Purinou Veterinary diets a do krmení přidáváme trávící enzymy. Myslíte si, že by pro něj bylo vhodné krmivo chicken with blueberries, případně jiný druh krmiva od Firstmate? Děkuji Aneta S.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
20. 12. 2009, 02:06
Asi bych v tuto chvíli použil krmení Australian lamb, které obsahuje i trávicí enzymy, takže není třeba do krmiva nic přidávat.
Petr Dlabaja se ptá
18. 12. 2009, 22:01

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na nejvhodnější krmivo pro 8.týdenního psa Labradorského retrívra.Pro co nejlepší vývoj růstu,ohledně dysplazie apod.. Předem děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 12. 2009, 08:01
Z krmiva FirstMate bych asi v první fázi zvolil Fish potato large breed s přechodem na krmivo Maintenance.
andrea andrea se ptá
18. 12. 2009, 09:04

Muj pejsek/ Vymarsky ohar ma zarudle slabiny, Zmenili jsme Eukanubu na pry nejvyvazenejsi a nejkvalitnejsi krmivo ORIJEN ADULT. Neziji v Ceske Republice, ale myslim, ze se tam toto krmivo prodava. take jsme mu zacali podavat tunaka v plechovce 1x denne, vajicko a jogurt nebo zakysanou smetanu. Muze to to vse zpusobit alergickou reakci? Dekuji za odpoved.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 12. 2009, 07:04
Jestli váš pejsek má problémy o kterých píšete, rozhodně bych mu nedával vajíčko, jogurt, ani smetanu, protože to všechno obzvláště pro dospělého psa mohou být alergeny. Nepochybuji o kvalitě Orijenu, ale je to vysokoproteinové krmivo, takže bych raději zvolil krmení s nižším obsahem tuků kolem 10 až 12% a recepturu s co nejmenším množstvím surovin nejlépe na bázi jehněčí, rybí plus brambory hlavně a´to není krmivo s velkou reklamou, protože tam obyčejně bývá o to méně v pytli.
markéta marková se ptá
12. 12. 2009, 11:36

co znamená ve stolici malého dvouměsíčního cotonka takový rosol-může to být po prášku na odčervení(před týdnem)

Ing. Gerhard Stein odpovídá
12. 12. 2009, 09:36
No, to by mohlo být způsobeno i zvýšenou invazí škrkavek, které narušují stěny střeva. Doporučil bych znovu odčervit. Mohlo by to být způsobeno i mechanickým poškozením, ale pokud jsou štěńata u chovatele ve smečce, tak se pohybují do určité míry v začarovaném kruhu a jsou takřka neodčervitelná obzvláště v případě, že matka nebyla důkladně odčervena..
Eva Habermannová se ptá
11. 12. 2009, 19:14

Dobrý den, krmivo pro roční šeltii - tedy menší granulky,kde lze sehnat přes prodejce v Praze? Děkujeme za odpověď Eva Habermannová + Barbucha :-)

Ing. Gerhard Stein odpovídá
12. 12. 2009, 05:14
Z krmiva FirstMate, nebo Belcando vám rád vhodné granulky poskytně Ing. Soukup Vladimír tel. 608770717