Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 71/132)

Jitka Křivanová se ptá
10. 12. 2009, 20:29

Dobrý večer.Mám sedmiměsíční fenku westíka.Prosím o radu,jakou stravu byste mi pro ni doporučil.Psík je krmen jednou denně kuřecím vývarem a jednou denně granulemi Eucanaba pro štěňata.V posledních týdnech jí svědí uši,občas "sáňkuje". Dle názoru veterinářky se pravděpodobně jedná o alergickou reakci na některou složku její stravy a bylo mi doporučeno,abychom vyzkoušely některé z Vámi doporučovaných krmiv. Děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
11. 12. 2009, 06:29
Ano, podle příznaků se jedná o potravní alergii vyvolanou předcházejícími krmivy. Je jasné, že tato krmiva budou i v budoucnu pro vašeho pejska tabu stejně jako piškoty a podobné pamlsky. V tuto chvíli bych doporučil krmivo Australian Lamb a v druhé fázi bychom přešli na Maintenance, nebo krmivo s borůvkami.
Michal Hron se ptá
8. 12. 2009, 16:09

Dobrý den, můžete mi prosím odpovědět zda je krmivo First Mate testováno na zvířatech? Předem děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 12. 2009, 02:09
Samozřejmě není.
Karin Vítková se ptá
7. 12. 2009, 12:23

Dobrý den, právě jsem začala krmit svého psa First Mate, ale příliš nechápu dávkování uvedené v praktických informacích. Spočítala jsem jednu dávku na 120g nevím jestli je to správně a jestli je toto množství na celý den nebo jednotlivá krmení. Pejsek je starý 12 měsíců a váží 8kg. Předem děkuji za radu Vítková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
7. 12. 2009, 10:23
Dávkování se uvažuje podle váhy psa ja je tím myšlena celodenní porce, kterou rozdělíte na jednu, či dvě krmné dávky u dospělého psa, popř. na více dávek u štěněte. Psal už jsem o tom vícekrát, že všeobecně platí zásada, že krmná dávka je údaj orientační a že rozhodující je cit a oko majitele.Zdálo by se vám, že krmná dávka je pro vašeho pejska malá, můžete ji mírně zvýšit a naopak.
Marcela Sojáková se ptá
3. 12. 2009, 10:21

Děkuji za odpověď. Ještě doplním. Matka i štěňata dostávaly od FM - fish ,potato,puppy. Jako pamlsky dávám probioticke pamlsky Feewels a Zwerk,nebo sušené jehněčí proužky. Od stolu zásadně nic nedostáva,pouze občas ovoce.Tedy žádné uzeniny.Piškoty velmi výjimečně jako odměnu a maximálně jeden ,dva za den, a to až v poslední době. Do poloviny čtvtého měsíce nebyl žádný piškot. Já jsem začala krmit AG pro malá štěňátka ,žlutý pytel, a pak junior,puppy světle modrý z toho důvodu, že pejska měla opožděně zoubky a FM bylo pro ní tvrdé,jen to polykala,a nejde to dobře rozmočit. Nyní již přezubuje,kouše,tak je možné na FM přejít.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 12. 2009, 08:21
I já děkuji za doplnění. Krmivo Maintenance bych v tomto případě kombinoval s variantou  FM Australian lamb.
Monika Šimonová se ptá
3. 12. 2009, 10:12

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu jaké krmivo značky First Mate pořídit tří měsíčnímu štěněti york. teriéra. Od chovatelky měla být navyklá na Eukanubu, ale tu naprosto odmítala. Zakoupila jsem Royal Canin pro štěnata YT. Ten jí chutná, avšak domnívám se, že toto krmivo není zcela ideální, neboť žere svoje bobky (zřejmě jí chybí nějaký vitamin). Pro úplnost uvádím váhu, nyní ve třech měsících 720 dky, v dospělosti by měla mít cca 2 kg. Moc Vám děkuji za odpověď a přeji Vám příjemný den. Monika Šimonová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 12. 2009, 08:12
Ve vašem případě bych doporučil krmivo Maintenance.Krmivo je tvrdší a alespoń donutíte pejska kousat. Čím tvrdší krmivo, tím lépe pak dochází k masírování dásní pejska a k elimivnování tvorby zubního kazu zvláště u malých plemen bohužel více než obvyklého..
Jana Madunická se ptá
2. 12. 2009, 22:38

Dobrý deň, rada by som sa spýtala na vašu radu ohladne kŕmenia šteniatok. Tabuľka pri FM Potato & Fish PUPPY zobrazuje hmotnosť predpokladanú pre psa v dospelosti, alebo aktuálnu hmotnosť šteniatka? Vopred za pomoc ďakujem.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 12. 2009, 08:38
Co se týká dávkování, je nutné si uvědomit, že všeobecně každé doporučené krmné dávky jsou údajem orientačním. Rozhodující je oko a cit majitele. Jinak údaje v tabulkách jsou samozřejmě myšleny pro aktuální hmotnost štěněte.
Karel Hnyk se ptá
2. 12. 2009, 22:13

Dobrý den, máme tříměsíční štěně maďarského ohaře.Které krmivo firstmate je pro něj vhodné? Díky za odpověď. Karel Hnyk

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 12. 2009, 08:13
Pro vaše štěńátko bych doporučil FM performance.
Jan Holenda se ptá
2. 12. 2009, 15:33

Dobrý den,mám dotaz na krmivo Eminent,jaký je Váš názor na tyhle granule?Děkuji za radu.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 12. 2009, 01:33
Hodnocení značky mi nepřísluší. Je to krmivo, které v nabídce nemáme.Vím, že mají celkem pěkné obaly.
Jirka se ptá
2. 12. 2009, 11:21

Dobrý den, děkuji za odpověď na můj dotaz. Chci se ještě zeptat, jak ovlivní změna receptury (změna obilnin) cenu granulí a zda se bude v souvislosti se změnami v Kanadě měnit i receptura Lamasko? Podle informací, které jsem k této receptuře ještě dostal od chovatelů, se jedná o složeninu krmiv Lamb Australian, Maintenance AllLife Stage a Skoki... Odpovídá to? Jak tato receptura bude vypadat do budoucna, počítá se s ní? Díky a hodně úspěchů, Jirka

Ing. Gerhard Stein odpovídá
2. 12. 2009, 09:21
S cenami surovin na americkém trhu je to za poslední dva roky jako na houpačce. Doufáme, že k dalším změnám v cenové politice nedojde. Samozřejmě vítáme vylepšení surovinového složení Firstmate ještě k větší dokonalosti v souladu s nejnovějšími poznatky. Jelikož došlo ke změnám v receptuře Maintenance a Lamb potato, dojde samozřejmě i ke změnám v krmivu Lamasko, které je na našem trhu velice žádané. Děkuji za vaše dotazy..
Marcela Sojáková se ptá
1. 12. 2009, 15:23

Dobrý den,mám 5 ti měsíční malou kníračku,pepřačku.Začala jsem krmit AG puppy junior,celou dobu se více drbala a pak ji začervenalo ouško. Chtěla jsem zjistit,zda není alergická na kuře a přejít na FM fish,potato puppy,ale v prodejně u pana Nováka v Praze nebylo k dostání.Po poradě mi nabídli značku Trainer,králík,rýže. Vzala jsem menší balení,drbání částečně ustoupilo,ale nechci u této značky zůstat,jsou tam rostlinné oleje a ani zastoupeni jednotlivých složek není dostatečně popsáno. Proto bych chtěla vědět,co z řady AG či FM byste doporučil??Děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
2. 12. 2009, 01:23
Víte, ono by to chtělo širší rozbor dané problematiky. Museli bychom se podívat, jak byla krmena matka, na jakém krmivu štěně vyrůstalo u chovatele. Jaké pamlsky štěńátko dostává atd. Nějaké to soustíčko také může upadnout od stolu. FM fish potato puppy by mělo být znovu v nabídce od konce ledna 2010. Z řady FM se nemusíte bát zkusit krmivo Maintenance all life stages. věřím, že s ním bude váš pejsek spokojen. Krmivo obsahuje i značný podíl ryby, má stravitelnost 90% , což svědčí o tom, že resspektuje výživu psa jako masožravce.
Jitka Styblíková se ptá
30. 11. 2009, 22:21

Dobrý den, můžete mi, prosím, poradit, jaký je rozdíl mezi superprémiovým, ultraprémiovým a prémiovým krmivem? Děkuji Jitka S.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
1. 12. 2009, 08:21
V superprémiovém krmivu by neměla být sója, vedlejší produkty rostlinného a živočišného původu, nejrůznější hydrolyzáty atd.Ultraprémiová krmiva Fm pak tvoří samostatnou, tzv. grain free řadu. Prémiová krmiva FM nevyrábí.
Jiří A. se ptá
30. 11. 2009, 21:12

Dobrý večer, zajímalo by mě, proč se liší složení FM pro domácí a evropský trh? Na stránkách FM.com jsem našel klasické superprémiové receptury bez pšenice a kukuřice, ale s ovsem a ječmenem??? Také by mě zajímalo, co je za recepturu Lamasko, výrobce ho na domácím trhu nenabízí. Předem děkuji za odpověď. Uvažuji o tomto krmivu, ale rozdílné informace upřímně moc důvěry nebudí. Jirka

Ing. Gerhard Stein odpovídá
1. 12. 2009, 07:12
V letošním roce výrobce v Kanadě vylepšil své stávající receptury. Nová várka krmiva s novými recepturami se pro nás  bude vrábět v nejbližších dnech s tím, že k nám dorací  v druhé polovině ledna.V tomto duchu budou také informace na našich www. přepracovány. Jinak všeobecně pro všechny výrobky dodávané z třetích zemí do EU platí, že jsou vyráběny jen ze surovin od dodavatelů, kteří mají certifikaci pro EU. Jinak se zboží nedá dovézt.Co se krmiva Lamasko týká, je dodáváno pouze v tzv. chovatelských baleních. Bylo vyvinuto ve spolupráci s naší firmou a na základě námi navžené receptury je krmivo vyráběno v Kanadě.
Ladislav Kožený se ptá
30. 11. 2009, 12:52

Prosím o radu, kterým krmivem mám krmit štěně velkého knírače do 5 měsíců. Děkuji. Kožený

Ing. Gerhard Stein odpovídá
30. 11. 2009, 10:52
Z řady ultraprémií bych doporučl fish potato large breed, z řady superprémií krmivo Maintenance.
Andrea Vosejpková se ptá
26. 11. 2009, 22:05

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně obsahu betakarotenu v granulích First Mate. Mám 5 měsíčního westíka, který mi po RC Sensible začal reznout a po granulích Proformance dostal průjem (zřejmě alergie na lososa) jakou řadu granulí by jste mi v tomto případě doporučili? Děkuji za informace. S pozdravem Vosejpková Andrea

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 11. 2009, 08:05
FM nemá ve svém složení rostlinné oleje , jako je tomu u RC, kterým krmíte. Rostlinné oleje obsahují betakaroten, který je prekurzorem vitamínu A, takže k reznutí se pejsek pochopitelně dopracoval. Průjem pro Proformance je možný, protože Proformance obsahuje zřejmě vyšší podíl živočišného tuku, na který pejsek po RC nebyl zvyklý, nebo´t jak už jsem výše uvedl, granule obsahují rostlinné oleje a z vašeho pejska se tak trošku stal vegetarián. Z nabídky FM bych nabídl Australian lamb, nebo fish potato original, abychom vylepšili peristatiku střev a váš pejsek se zase dostal do normálu.
Libuše Vybíralová se ptá
26. 11. 2009, 20:46

Dobrý den,chci se zeptat zda jste již úplně vyřadili krmivo First Mate Lamb&Potato v žlutém obalu.To to krmivo mi pes žral naprosto bez problému.Nyní jste jej zřejmě nahradili Australien lamb.To mu moc nejede.Děkuji za odpověď Libuše Vybíralová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 11. 2009, 06:46
Ano, krmivo bylo nahrazeno variantou Australian lamb. Adekvátní krmivo se zdrojem živočišného proteinu z ryb je např. fish potato original. Takže bych zkusil i tuto verzi.