Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 72/132)

Pavel Novák se ptá
25. 11. 2009, 19:21

Dobrý den, u svého int. prodejce jsem si objednal 15 kg balení FM Potatoe, Chicken with Blueberries. Bylo mi sděleno, že má problém sehnat tuto gramáž krmiva a s obtížemi mi sehnal poloviční balení s tím, ať přejdu na jiné krmivo, protože toto se přestalo dovážet. Ve Vašem e-shopu jsem objevil FM Chicken with Blueberries,nejspíše nahrazující starou recepturu, problém je v tom,že jej máte jen v 2,3 kg balení. Dovážíte i větší gramáž? A je infomace prodejce správná? Děkuji za odpověď P.N.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
26. 11. 2009, 05:21
Bohužel v současné době je krmivo s borůvkami vyprodáno a je jen pár posledních malých balení.KOncem ledna 2010 by měl přijít nový kontejner s borůvkami. Borůvky v současné době obsahují např. i krmiva Australian lamb a Maintenance. Takže v současné době bychom mohli doporučit tyto varianty.
Elena Fajmonová se ptá
25. 11. 2009, 14:09

Dobrý den,prosím o radu.Máme francouzkého buldočka 9 měsíců a hodně mu padá srst a vůbec se neleskne.Dávali jsme dermanorm,lososový olej a žádné zlepšení.Veterinář doporučil krmení Proplan purina losos-rýže a opět nic.Tak Prosím o radu vás,jaké by bylo nejvhodnější krmivo.Na vašich stránkách jsem četla o krmivu FIRST MATE byly by vhodné i pro našeho buldočka?Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
26. 11. 2009, 12:09
Určitě bych ve vašem případě zvolil hypoalergenní krmivo Australian Lamb. Lososový olej , pokud ho máte bych po kapkách přidával do krmiva. Určitě neuškodí.
Marcela Šomková se ptá
24. 11. 2009, 13:55

Dobrý den, již jednou jsem Vás žádala o radu ohledně krmení štěňátka fenky lvíčka. Poradil jste nám Arden Gange Puppy/Junior rich in frech chicken, bohužel ani tyto granule štěndo nepřijímá s nadšením. Sní pár granulí denně. Nepřibývá na váze. Máme za sebou RC mini junior, Eukanuba puppy/junior small breed, First Mate. Už jsem z toho vyčerpaná. Měsíc jsem jí i vařila, to jediné jedla bez problémů, ale také přestala. Navíc se bojím, že jí bude něco chybět, přídavky lososového oleje ve žrádle odmítá, rovněž Juniorcal, snese jenom roboran. Pangamin žere velice ochotně, ale z toho živa být nemůže. Mléčné výrobky od miminka nechce, teď je jí téměř 5 měsíců, přezubuje .....a jídlo ještě víc odmítá. Chodíme do kurzu poslušnosti, reaguje jen na šunku a tvrdý sýr. Bohužel. Jak já zavidím těm, kteří mají žravé psy! Prosím existují nějaké granule pro extra citlivé čumáky, ve kterém neucítí ryby, granule budou malé a při malých krmných dávkách i výživné?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 11. 2009, 11:55
Myslím, že nežravost vašeho pejska vyplývá i z přemíry pamlsků, kterými je obdarováván.Věřím, že šunka i sýreček mu chutnají, ale pro jeho zdraví prospěšné nejsou. Ideální pamsky pro výcvik, které v nabídce máme je Ziwi peak ze sušeného masa z Nového Zéplandu. Jsou hypoalergenní.. Možná by pejskovi prosspěla určitá pravidelnost v potaravě a granulky bych mu dal max. tak 2 až 3 x denně. Pokud by nežral, nedal bych mu nic. nevím, jestli to dokážete, ale jinde moc cesta nevede.
Monika Zámečníková se ptá
23. 11. 2009, 15:29

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co je pravdy na tom, že jste ukončili výrobu * First mate lamb potato- rice * . Objednala jsem ho z inter.obchodu a obratem mi volali, že výrobek se už nevyrábí a nabídli mi * First mate Australian * Na vašich stránkách v katalogu jsem ho nenašla, jen jinde na netu a věřím že je také kvalitní, ale u mě je problém v gramáži ( menší balení 13.5kg) a v ceně , která je vyšší.Mohli by jste mi doporučit jestli máte ještě nějaké jiné granule pro alergické psi, podobné první variantě FM lamb potato-rice? Děkuji s pozdravem Zámečníková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 11. 2009, 01:29
Vážená paní, krmivo Australina lamb skutečně nahrazuje původní variantu FM lamb potato. Tato varianta byla vylepšena o vlákninu z rajčat, borůvky, brusnky a ostružiny. Takže tuto hypoalergenní variantu můžu vřele doporučit. Co se balení týká, bohuže v Americe všeobecně je trend vedoucí k zmenšování balení. U FM tak 20 a 18 kg balení byla nahrazena 15 kg baleními, 15 kg balení ultraprémiové řady postupně přecházení na balení 13,6 kg.  Držím palce a těším se na dobré zprávy, že se vašemu pejskovi daří.
Dagmar Mackaničová se ptá
22. 11. 2009, 19:53

Dobrý den, prosím o radu ohledně nejvhodnějšího, nejkvalitnějšího krmiva pro bílé boloňáčky - 10 a 2,5 roku, chovné fenky a chodící na výstavy.Již asi 3 roky krmíme Arden grange - jehněčí s rýži nebo tresku s bramborem, štěňátka štěněčíma. Po celou tuto dobu máme problém se světláním čumáků (u Royal canin tento problém nebyl), co jim chybí, obiloviny? Prosím o radu zda přejít na jinou značku - kterou? Po jak dlouhou dobu je vhodné krmit stejnou značkou - i třeba 5 a více let? U First mate jsem slyšela od znáných o prvotním velkém línaní. Děkuji Dagmar

Ing. Gerhard Stein odpovídá
23. 11. 2009, 05:53
AG je krmivo, které obsahuje pouze živočišné tuky. RC obsahuje vysoký podíl vit. A navíc k tomu rostlinné oleje. Tímto zp. se tudíž dá dopracovat k nežádoucímu červenání / reznutí srsti/ V tomto případě stojíme před rozhodnutím, co je pro pejska lepší, zdali narezlá srst, nebo světlejší čumáček. ten světlejší čumáček bych viděl spíše jako genetickou záležitost. Jinak nedostatekl obilí v krmivu je spíše kladem, nebo´t pes je masožravec. Jako škodlivé v krmivu vidím spíše hodně obilí a maso takřka žádné. Pokud se FM týká, myslím, že nemusíte mít strach , že vašim pejskům jakkoliv ublíží. Pokud byste chtěla vyzkoušet  něco z FM, pak bych to viděl na Australina lamb, fish potato original a Maintenance.Jinak pokud se AG týká, myslím, že pro své pejsky jste vybrala opravdu to nejlepší a předpokládám, že na kvalitě jejich srsti je to vidět..
Luděk Franz se ptá
22. 11. 2009, 12:11

zdravim..budu si kupovat stene jack russel teriera a chtel bych vedet jaké granule by pro nej byly nejlepsi..chtel bych to nejkvalitnejsi..uvazuji o orijenu nebo first mate..uvazuji spravne?jaky je Vas nazor..diky..

Ing. Gerhard Stein odpovídá
22. 11. 2009, 10:11
Pro štěńátko vašeho plemene by se pro začátek hodilo FM Performance. Má stravitelnost 91%, obsahuje 73% podíl proteinů živočišného původu z ryb a kuřete.
Šárka TKáčová se ptá
20. 11. 2009, 09:50

Dobrý den.Mám 8 měsíčního stafordšírského bulteriéra kterého krmím Proplanem puppy. Chtěla bych přejít na vaše granule,jen jsem slyšela,že nejsou v současné době dostupné. Prosím , můžete mi podat informaci,jak je to s dostupností? Děkuji Šárka Tkáčová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
20. 11. 2009, 07:50
Naše krmiva opravdu nedostanete v běžné obchodní síti. Hlavním důvodem je nekvalifikovaný personál v drtivé většině obchodů. Nevím, kde bydlíte, ale určitě není problém zaslat vám krmivo prostřednictvím našeho e shopu www.krmivo-pro-psy.cz  Pokud bych věděl, kde bydlíte a znal vaše kontaktní údaje, můžu je postoupit k vyřízení některému z našich spolupracovníků ve vašem okolí.Základní údaje najdete i např. kliknutím na odkaz kontakty na našich stránkách. Děkuji za váš zájem.
Jiří Žára se ptá
19. 11. 2009, 16:41

Dobrý den, chci se zeptat na kloubní výživu pro štěňata. Pořizuju si AST, kde se doporučuje krmit štěně krmivem pro velká plemena... Proto jsem si vybral ultrapremiové krmivo od FirstMate do pátého měsíce FirstMate Potato & Fish PUPPY a pak od toho pátého FirstMate Potato & Fish Large Breed... A rád bych věďel jestli je vhodné podávat kloubní výživu CaniAgil 8 týdennímu štěněti nebo jestli je to vůbec dobré.. Někde jsem četl, že může dojít k nadměrnému růstu chrupavky... Myslim na nějaké dizkuzi... Zase na druhou stranu je pro její tvorbu důležitý vitamin C, kdy by ho štěně mělo mít dostatek... Předem děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
20. 11. 2009, 02:41
Vážený pane , zvolil jste pro svého pejska krmivo takové třídy, že tzv. kloubní výživu není třeba přidávat. Pokud si myslíte a to předpokládám, že chcete pro svého pejska udělat opravdové maximum a to si myslím, že ano,můžeme pejskovi podávat tzv. doplńkovou výživu Caniagil. Výrobce doporučuje preventivní dvouměsíční kůru. Opakovat se to dá každý rok.Pejskovi určitě tímto zp. neublížíte. 
Eva Žižková se ptá
17. 11. 2009, 21:51

Dobrý večer, před nedávnem jsem Vám psala o kožních problémech mé feny tosa inu. Na doporučení má fena dietu FirstMate jehněčí s bramborem.Fenka granulky žere, co mi ale dělá starosti je to, že kaká i 4 -6 krát denně.Průjem ale nemá, spíš to s ní jde po troškách, zpočátku pár tmavých bobků, spíš jako zácpa,při druhém už je to měkčí ale zase jen pár, pak už je to světlejší.Je to v pořádku, může se fenka třeba čistit - měla dlouho ATB.- přidávám jí teď i ostropestřec. Nebo radíte změnu granulek a jakých. Díky

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 11. 2009, 07:51
V ultraprémiových variantách je větší množství vlákniny, aby se dala dopořádku peristatika střev. Myslím, že v první fázi je důležité řeščit to podstatné a to kožní problémy. Na to nesmíme zapomínat!!!!!!!!!!!Bu´dme rádi, že fena po tom všem co prodělala neprůjmuje. Zkuste zvážit fenku a krmnou dávku. Na 10 kg váhy psa by měla být krmná dávka cca 8 - 12 dkg krmiva s ohledem na zatížení a míru stresu, kterému je pes vystaven.Myslím, že už bych se nebál přejít na klasickou verzi FM lamb rice. 
Pavel Novák se ptá
17. 11. 2009, 12:41

Dobrý den, mám dvouletou holku malého hrubosrstého vendéeského basseta. Donedávna byla krmena krmivem Artemis Fresh Mix a skvěle na něm prospívala. Po problémech z dodávkama jsme byli nuceni přejít na jiný druh krmiva. Zvolili jsme Acanu (Prairie Harvest), jenže ta ve všech značkách obsahuje vždy určité množství ryb, které můj pes vysloveně nemusí. Mohl byste mi nějaké krmivo doporučit, preferoval bych krmivo bez obilovin. Děkuji za odpověď. P.N. P

Ing. Gerhard Stein odpovídá
17. 11. 2009, 10:41
Z Fm se v tomto případě nabízejí verze Australian lamb a klasická verze superprémiovky FM lamb meal rice.
Fleková se ptá
16. 11. 2009, 12:15

Jaký typ granulí by jste doporučil pro boloňského barevného psíka 15 měsíců. Potřeboval by zlepšit kvalitu srsti. Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 11. 2009, 10:15
S ohledem na kvalitu srsti bych se nebál klasické verze Maintenance. Živočišný protein je v tomto krmivu zastoupen z ryby a kuřete. To pokud se týká superprémií. Z ultraprémií pak je rovnocenná varianta FM Australian lamb a Fish potato original.
Lenka Polcrová se ptá
15. 11. 2009, 23:47

Moc omlouvám,že Vás znovu otravuji,ale ještě jsem zapoměla napsat,že trpíme na lupy a zdá se mi,že pořád línáme.Máme ho v bytě a uklízím pořád jen chlupy.Teda ne že by to byly hromady,ale jsou tam pořád.Začala jsem do krmení přidávat lososový olej od firmy Kronch,zatím nevidím změnu,dávám ho asi tak 8 dní.To je asi moc brzo na nějaké vyditelné zlepšení.Na ty lupy trpíme od mala,veterinář nám doporučoval změnit krmivo,že to tím může být.Po vykoupání jakýmkoli šamponem se to ještě zhorší.My teda moc nekoupeme,jen před výstavou,ale teď už to radši nedělám.Ještě jednou se omlouvám,že jsem to nenapsala všechno naráz.Děkuji Polcrová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 11. 2009, 09:47
Pokud se týká lososího oleje, ten je určitě výborný, ale není všelék. Tipoval bych to, že zvýšená produkce lupů, může být způsobena surovinami obsaženými v krmivu, které pejsem dostával, popř. dostává, dalším důvodem může být použití krmiva s neůměrně vyšším podílem proteinů a tuků než váš pejsek potřebuje. Proto bych šel na nižší proteiny a tuky.Šampón v tomto směru neřeší nic.Podíl jehněčího, nebo rybího masa v krmivu je určitě smysluplný.
Lenka Polcrová se ptá
15. 11. 2009, 23:28

Dobrý den,mám 13 měsíčního psa labradorského retrievra,od začátku krmíme Acanou,nemáme žádné potíže,ale začali jsme chodit na výstavy a chtěla bych vyzkoušet nějaké superpremiové krmivo,ale jelikož nemám důvěru ke značkám typu Eukanuba nebo Royal Canin,našla jsem si články a rezenze na Firstmate a zdá se mi to jako skvělý výběr.Jen nevím,jaké mám objednat.Nevím jaký je rozdíl mezi FM maintenance all life stages a maintenance large breed puppy.Ještě by mě zajímalo,jestli se to krmivo nevyrábí i ve větším balení optimální by bylo 18-20kg.Jsem od Šumperka a pro mě je lepší si objednat větší balení a jelikož by o toto krmení měla zájem i moje sestra,která má dospělého Landseera,tak si myslím že 15kg je málo.Ještě poslední dotaz,jestli už není v našem okolí nějaký prodejce,který by mohl aj rozvážet toto krmivo.Děkuji Vám za Váš čas a odpověď.Pěkný den.Polcrová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 11. 2009, 09:28
POkusím se zodpovědět několik vašich dotazů. U Maintenance large breed puppy je malinko nižší podíl tuků, takže je vhodnější pro větší psy. Klasická varianta Maintenance byla letos vylepšena o borůvky, brusinky, ostružiny a hodí se pro všechny vývojové fáze psa. Maintenance se dělalo v 18 kg baleních, bohužel od letošního roku se dělá max. v 15 kg baleních.Jinak vzhledem k tomu, že máte větší psy, možná bych šel i na nižší podíl tuků v krmivu a to na krmivo FM lamb meal rice. V této chvíli je nejjednodušší vám krmivo poslat, protože nad 1000 Kč neúčtujeme dopravné. V případě vaší spokojenosti a pravidelných odběrů je pak možné nakontaktovat vás na někoho z okruhu našich spolupracovníků.Příjemný den.Těším se, že o vás brzy uslyším.
Jiřina Němečková se ptá
15. 11. 2009, 17:26

Dobrý den,mám středního knírače černého kterému je pět let.Má problém s barvou a kvalitou srsti(srst je matná a prokvetlá).Mohl by jste mi poradit které krmivo z vaší nabídky by bylo nejvhodnější. Děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 11. 2009, 03:26
Pro vašeho pětiletého pejska bych doporučil FM Maintenance, nebo lamb rice, z krmiva Ardengrange pak Ocean fish, nebo lamb rice.
Mária se ptá
13. 11. 2009, 14:05

Dobrý den. prosím o radu .MÁM 17mesačného ANGKICKÉHO KOKRŠPANIELA. Krmila som ho granulamy Puffins ale moj psik často trpí na průjem a stále sa drbe na ušiach a kouše si packy srst má lesklou.tak si myslim že mu nesvedšia tie granule.Blchy nemá a ani lupy.Čo by st mi odporučil za krmivo nemám totiž žiadné skůsenosti ale všade čítam chválu na toto krmivo .ja by som chcela pre svojho psa len tú najlepšiu kvalitu .Vopred dakujem za odpoved.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
14. 11. 2009, 12:05
Nevím, čím jste krmila před Pufinns, ale u vašeho pejska jak je vidět se rozvinula klasická potravnínová alergie. Pokud se podíváte na zadní stranu obalu a kouknete se na surovinové složení, takto získané údaje porovnáte např. s údaji o kriteriích podle kterých se krmiva v americe zařazují, nebo nezařazují mezi TOP DRY FOODS / najdete na našich stránkách/ tak to sama pochopíte.Pro vašeho pejska bych nyní viděl zkusit krmivo Australian lamb.