Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 73/132)

Michaela Tomanova se ptá
13. 11. 2009, 09:38

Dobrý den, nikde se nemohu dočíst,jaký je rozdíl mezi prémiovými a superpremiovými granulemi. Děkujiza odpověď. MT

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 11. 2009, 07:38
Ž8dné striktní kritéria pro to neexistují. Je to spíš otázka poctivosti a slušnosti výrobce, jakým způsobem je navenek deklaruje.
Draha Havlínová se ptá
11. 11. 2009, 21:42

Dobrý den, dostali jsme pro naši jorkšírku pamlsky Wanpy Dog Jerky Duck. Nevíte, jestli je to opravdu 100% sušené maso a jestli jsou hypoalergenní? Děkuji. H.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
12. 11. 2009, 07:42
Jerky by měly být ze sušeného masa. Jinak by to nebyly jerky. Je na obalu napsáno surovinové složení? Z něj by mělo být zřejmé z čeho jerky jsou a jakým způsobem jsou konzervovány, či nekonzervovány.
Petra Červená se ptá
10. 11. 2009, 13:32

Dobrý den, máme 8 měsíční štěně vymarského ohaře krmíme AG puppy (již od majitelky) a od 4 měsíců mícháme s jehněčím. Teď jsme objednali pouze verzi treska bez obilovin, aby jsme měli změnu a také se nám zdá, že fenka poněkud více mackovatí ! Je opravdu hodně žravá :) dostavá pouze granule bez pamlsků !! Chci se zeptat, zda jsme neudělali nějakou chybu ? Nebo je lepší stále krmit jen puppy LB vzhledem k vitamínům (vápník, fosfor atd. Předem velice děkuji za Vaší odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
10. 11. 2009, 11:32
Jestli fenka hodně přibírá, doporučoval bych snížit krmnou dávku, popř. přejít co nejrychleji na dospěláckou verzi např. AG adult large breed, popř. lamb rice. Samozřejmě verze ocean fish je naprosto vynikající. Jan ta krmná dávka!!!!!!!!Je lepší vaši fenečku držet ve štíhlejší kondici, aby nedocházelo k nežádoucímu zatěžování kostry.Držím palce vám i vašemu štěńátku.
MOUCHOVÁ SIMONA se ptá
9. 11. 2009, 15:01

DOSTÁVAL PRVNÍHO PŮL ROKU GRANULE PURINA-KUŘECÍ PRO ŠTĚNATKA,A TÍM ASI ZAČALY PROBLÉMY,NEMŮŽE NIC KUŘECÍHO PONĚVAČ MÁ ZÁNĚT V OUŠKÁCH,TAK JSME PŘEŠLY NA HILLS HYPOALER.D/D PŘÍCHUT KAČENA ALE OUŠKA POŘÁD MĚLY ZÁPACH A SCHÁZELA OMEGA-RYBA,TAK JSME PŘEŠLY NA GRANULE STEJNÉ ZNAČKY ALE PŘÍCHUT RYBA ,ALE TO MU MOC NECHUTNALO TAK JSME MÍCHALY PŘÍCHUT VAJÍČKO- RYBA STEJNÉ ZNAČKY,HILLS D/D-HYPOAL.,PŘIDÁVALY JSME JEŠTĚ PUPALKU A DERM.-RYBÍ.ŠUPINATOST VYMYZELA,ALE SVĚDĚNÍ JE POŘÁD A JEŠTĚ SE STUPNUJE,MĚL I ANTIBIO.CAFE-CURE NA 2 MĚSÍCE,MĚL V KUŽI ZÁNĚT,TED MA PREDNISON,LAE RADĚJI BYCH GRANULE,STAŘÍ 2,5ROKU A VÁŽÍ 3,6KG,DĚKUJI ZA RADU A POMOC.MOUCHOVÁ S.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
10. 11. 2009, 01:01
Ty problémy nebudou z kuřecího. Podáíváte li se na složení všech vašich granulí, najdete v nich rostlinné oleje, vedlejší produkty rostlinného i živočišného původu. Tudíž problémům, které pejsek má se nedivím.Bohužel i u tak malých pejsků jakým je jorkšír jsou problémy o kterých píšete hodně časté a to i proto, že jim páníčci chtěli koupit dle jejich soudu jen to nejlepší.Doporučil bych vám z naší nabídky australian lamb, popř. fish potato. Jako pamlsky Ziwi peak ze sušeného masa z NOvého Zélandu a lososí olej grizzly - 3 kapky oleje do denní dávky krmení.
SIMONA MOUCHOVÁ se ptá
9. 11. 2009, 12:14

mám prosbu,mám 2,5letého yorka-kluk,od půl roku má problémy s kůží,dávám granule hills D/D vajíčkové,rybí,kačení,šupinatost se sklidnila,ale nastalo svědění,ted jsme na prednisonu,trochu svědění ustalo,ale nechci kort.podávat celý život,koupeme ve aler.šamponech,dávéme pupalku a olej derm.ale svědění je pořád stejný,musíme ho oblékat aby se nerozkousal do krve,prosím o radu na granule

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 11. 2009, 10:14
Jaké granule váš pejsek dostával? Pro stav , který popisujete bych já nasadil Firstmate australian lamb.
Lucie Fojtíková se ptá
5. 11. 2009, 10:16

Dobrý den, přemýšlím nad změnou granulí a FirstMate mě dost zaujalo. Mám doma 6 měsíční fenku flat coated retrívra krmenou jehněčí Proplankou, ale poslední dobou mi jde do hněda. Můžu se zeptat, jaké granulky byste mi doporučili? Přemýšlím nad Lamb Meal and Rice Large Breed puppy, Maintenance Large Breed puppy, Lamasko, Lamasko senzitive. A pro starší fenku maliňačku High Performance či High Performance Extreme - rozhodně musí být zátěžovka. I malá je celkem dost vytížená. Děkuji za radu a chtěla jsem se ještě zeptat, jestli by byla možnost zaslání vzorků granulek, holky sice jsou celkem dost žravý, ale objednávala bych radši zrovna velký pytel, tak ať nejdřív vyzkoušíme. Díky

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 11. 2009, 08:16
Vaší fence červená srst, protože krmivo kromě syntetického vit. A obsahuje rostlinné oleje. FM obsahuje pouze živočišné tuky, takže o červenání srsti nemůže být řeči.Pro štěně i starší fenku bych zkusil Maintenance all life stages. Pokud starší fenka bude reagovat dobře, můžeme až pak uvažovat o zátěžovce, nebo´t 15% živočišného tuku by jí mělo bohatě stačit. Vím, že malińáci jsou poměrně citliví a není jistota, že vyšší podíl živočišných tuků by vaše fenka strávila.
Vladimíra Kašparová se ptá
5. 11. 2009, 10:15

Dobrý den, prosím, jaké granule bych měla objednat pro 6letou fenu výmarského ohaře, má občas kožní problém v tříslech, citlivá kůže a pro 1/2roční fenku bígla. Děkuji a přeji hezký den

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 11. 2009, 08:15
Pro výmarského ohaře bych zkusil FM australian lamb, pro půlroční fenečku bígla Maintenance all life stages.
Tomáš Rottenberg se ptá
3. 11. 2009, 10:57

Dobrý den, mám fenku ( kříženec kokra+ ??) vypadá jak malý labrador. Je z útulku jsou jí cca 4 roky.Koupil jsem jí First Mate ( kuře) a moc to nežere. Jednou týdně jí vaříme kolínka+ chrupavky,tak asi čeká na to lepší.Mám zkusit jinou příchuť granulí ?? Přestat dávat vařenou stravu ?? Moc děkuji TR

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 11. 2009, 08:57
Nemyslím, že váš pejek  trpí hladem. Spíše žije v nadbytku krmiva. Proto doporučuji rozumné krmné dávky. Krmivo nenechávat celý den v misce. Vařit bych spíše nedoporučoval. Pokud byste chtěl vyzkoušet, dá se zkusit např. Nuovafattoria stone cric. Krmivo je obalováno do vepřového sádla, tudíž je velice dobře přijímáno i těmi horšími psími jedlíky.
Zuzana Brabcová se ptá
1. 11. 2009, 15:58

Dobrý den, máme šťěně mastifa a krmíme ho superpremiovým krmivem maintance large breed puppy. Ale je to mlsoun a zajímalo by mě, které další krmivo pro obří plemena bychom mu mohli dávat. Děkuju za odpoveď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
2. 11. 2009, 01:58
Z německého Belcanda by to mohla být varianta junior, z Ardengrange puppy/junior large breed puppy.
Dagmar Páleníková se ptá
31. 10. 2009, 12:55

Dobrý den! Chovám čivky a krmím Ardenama. Složením se mi moc líbí i značba Firstmate. Mohu míchat obě značky dohromady? A ještě jeden dotaz ze značky Arden mi na vyžádání byly poslány vzorečky, dá se objednat i u Firstmate? Pokud ne, jezdívám sem tam přes Opavu, pokud by to bylo možné o zaslání adresy, kde bych mohla granulky koupit. Děkuji za odpověď a přeji krásné sobotní odpoledne.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
31. 10. 2009, 10:55
Určitě se dají tyto granule kombinovat. Pokud jezdíte přes Opavu, není lepší volba, než se zastavit.
Eva Schejbalová se ptá
30. 10. 2009, 21:02

Dobrý den, chtěli bychom si pořídit štěňátko německého boxera. Ráda bych se zeptala, jak nejlépe postupovat při výběru štěňátka. Tedy, jestli si pořídit pejska z chovné stanice nebo vybírat přímo od majitele. Nemáme v úmyslu mít psa na výstavy. Chceme spíš společníka do rodiny, ale zároveň zdravého a vyrovnaného psa, kterému se budeme věnovat. Děkuji za radu. Eva

Ing. Gerhard Stein odpovídá
31. 10. 2009, 07:02
Musím říci v tomto směru každá rada drahá. Mezi našimi spolupracovníky máme 2, kteří chovají boxery a to MUDr. Karla Dvořáková  tel. 604559407 a MUDr. Lenka Hirešová 604311824. Myslím, že se v plemeni orientují lépe, než já.
z.cejpkova se ptá
30. 10. 2009, 08:33

Dobrý den, mám fenku labradora čtyři měsíce starou a teď se naučila požírat svoje výkaly. Co s tím? má nědostatek nějakého vitamínu? Děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
30. 10. 2009, 06:33
To je běžná záležitost u štěńat. Čím pejska krmíte? Věřím, že vám aktuální stav vašeho štěněte vadí. Jediné co se dá udělat okamžitě je zabránit jeho nekontrolovatelnému pobíhání a při chůzi na vodítku psa důsledně kárat slovy fuj, nebo nesmíš, aby si dla do podvědomí, že dělá věci nepatřičné.
Eva Žižková se ptá
29. 10. 2009, 22:19

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně granulí. Mám fenu tosa inu stáří 20 měsíců. Od červnma bere ATB a Prednisol k vůli zánětu kůže, který se ale i přes dlouhodobé podávání ATB nelepší. Zánět kůže mohl být způsoben oslabenou imunitou po léčbě zánětu dělohy který měla fena v červnu Byla mi doporučena změna granulí,krmila jsem Acanou Large Breed, nebo Canidae All stages, mám na doporučení vet. přejít na Hills D(D atd, což nechci. Mohl by jste mi poradit čím krmit, zda AG ocean fist, nebo First mate jehněčí nebo sleď, díky na Eukanubu dermatosis, nabo HILLs

Ing. Gerhard Stein odpovídá
30. 10. 2009, 08:19
Jelikož stav vašeho pejska je vcelku vážný, vsadil bych na jistotu a vybral bych FM lamb potato, popř. fish potato original. Problémy s kůží by yměly ustoupit, rovněž úroveń imunitního systému by se měla zvýšit. Na podporu imunitního systému bych si dovolil nabídnou tabletky Cani Imun. Čím byl váš pejsek krmen doposud? Na čem vyrůstal jako štěně? Z toho by se daly vydedukovat potenciální alergeny, které způsobily problémy se srstí vašeho psa.
Jarmila Kulovaná se ptá
29. 10. 2009, 15:56

Dobrý den, mám černého pudla toy, stáří 18 měsíců. Od 12 měsíců ho krmím royal canin pro pudly. Začíná mít vemi jemnou a nekvalitní srst, proto Vás prosím o radu jaké krmení by bylo nejvhodnější. Děkuji Kulovaná

Ing. Gerhard Stein odpovídá
30. 10. 2009, 01:56
Krmivo, které používáte je třeba nahradit krmivem s větším podílem masa/ masové moučky/ a živočišných tuků, nikoliv tuků rostlinných, které jsou ve vašem stávajícím krmivu. Aby se pes dostal do optimální kondice doporučil bych nasadit FM fish potato original, nebo Ardengrange ocean fish.Tyto krmiva obsahují optimální množství Omega 3 a 6 z ryb, což by se mělo projevit na zlepšení kvality srsti vašeho pejska.
roman samek se ptá
27. 10. 2009, 14:03

Datum: 27.10. 2009, 11:23 Děkuji za odpověď. Chci se Vás ještě zeptat na Váš názor na krmiva fy Acana a Orijen. A dále zda je možné krmiva z e-schopu t.j. FM performance, Belcando puppy, Ardengrange puppy/junior zakoupit také přímo ve Vaší prodejně v Opavě ? S pozdravem Samek.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
28. 10. 2009, 12:03
S Acanou , ani s Orijenem nemám vlastní zkušenosti, ale s ohledem na zemi původu se dá předpokládat , že patří k tomu lepšímu na českém trhu. Krmiva, které máme v nabídce na firemním e shopu se dají zakoupit i v naší vzorkové prodejně v Opavě.