Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 74/132)

Draha Havlínová se ptá
27. 10. 2009, 13:00

Dobrý den, začali jsem s naší jorkšírkou cvičit agility. Krmíme AG sensitive. Jako pamlsky jsem začli dávat vařené kuře, ale má po něm řídký trus. Čím tedy odměňovat, když odměňuje denně a často? Díky za radu.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 10. 2009, 11:00
Jorkšír je příliš malý pejsek. Proto i pamlsky by měly být co nejmenší, aby se pejsek v záplavě pamlsků nepřežral.Já osobně jsem na agility používal sušené pamlsky Jerky z Nového Zélandu. A ten malý pláteček můžete rozlomit ještě klidně na 3 díly.Pejsek se tak nezaplní, pamlsky jsou hypoalergenní a velice chutné.
Daniela Volfová se ptá
27. 10. 2009, 08:36

Dobrý den, mám 9-ti týdenní fenku jorkšírského teriéra, poradíte mi čím krmit? Zatím krmíme Royal canin pro jorkšíry, 8g 3x denně. Nevím, jestli je dávka vyhovující, protože udané dávkování je až od 2 kg. Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 10. 2009, 06:36
Z naší nabídky bych to viděl na Belcando finnestcroc, či Ardengrange puppy/junior.neřeště krmné dávky . Co pejsek sežere, to sežere. Je třeba hlídat to, aby trus byl pevný a tvarovaný. Pak je vše v pořádku.
Roman Samek se ptá
26. 10. 2009, 15:32

Dobrý den, chci se zeptat na krmení štěněte chodského psa (asi 6 týdnů). Mohli by jste mi doporučit jaké použít pro něj nejlepší granule ?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 10. 2009, 01:32
Pro vašeho pejska se koukněte na našem e shopu na granule FM performance, Belcando puppy, Ardengrange puppy/junior. Jsou v různých cenových relacích, takže i podle finanční náročnosti krmení se můžete rozhodnout. Kvalita všech zmíněných značek je nadprůměrná.
Anna Kolesarova se ptá
26. 10. 2009, 15:28

Máme doma 8-mesačnú vyžlu - maďarského krátkosrstého stavača, ktorý mal problémy so srsťou - je pre neho vhodný FM Lamasko Sensitive, myslím vekovo? Koľko by malo byť asi približné dávkovanie, je to veľmi aktívny pes. Ďakujem.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 10. 2009, 01:28
Lamasko sensitive je v současné době vyprodáno a v tomto roce se už určitě dovážet nebude. Skladem máme klasické lamasko v náhradních obalech , které by bylo vhodné. Doporučil bych ale i krmivo Maintenance all life stages.Optimální dávkování bych viděl na 10 kg váhy vašeho štěněte 10 dkg granulí , násobeno indexem 1,5 až 2 podle aktivity , povětrnostních podmínek a míry stresu, které je váš pejsek vystaven.
Jana Nováková se ptá
23. 10. 2009, 14:51

Dobrý den,asi jsme si moc nerozumněli.Potřebuji,aby mi přibrala,takže nějakých 10% tuku pro mě není řešení,když už těch 12%,které teď má v krmivu large breed je pro ní málo.Ona je velice aktivní a to myslím jako opravdu hodně(je denně ve výcviku a věnujeme se lovečině,takže pořád někde běhá po polích),takže mi i na dávce 400 g hubne.Stolici má řidší,což opravdu přisuzuji tomu,že dávka je velká,ale jak mi vysvětlíte,že i když je pes podle trusu překrmován,tak hubne a nebo aspoň nepřibírá?Je krmena jen granulemi a samozřejmě občas dostane nějaký pamlsek,ale konzervu nebo dokonce vařené nedávám vůbec.Potřebovala bych poradit na které z krmiv přejít,jestli na kuře s borůvkami,kde je 14% tuku a nebo se vrátit zpět ke štěněcím,kde je tuku 18%.Jen u borůvek se bojím vyššího podílu vápníku,neuškodí to štěněti velkého plemene ve vývinu??A u štěněcích zase vysokých bílkovin,které tam jsou 28%.Proto vás prosím o radu ohledně těchto dvou krmiv a jejich vhodnosti pro 7 měsíční štěně. Předem moc děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 10. 2009, 12:51
Pokud pes má problémy s kvalitními kuřecími a rybími tuky, po kterých průjmuje, není řešení zvednout tuky. Řada lidí si myslí. Mám hubeného psa, dáme mu performance. Toto je špatné řešení. Pes nemůže přibírat, má li problémy s tráveném. Snížíme li stávající tuky, je šance, že průjmy ustanou a pejsek začne přibírat. Čili alfa a omega je v tom, aby přestaly průjmy. Naskytá se ještě možnost váýměny stávajícího krmiva za Nuovafattoria stone cric. Jsou to granule, které se vyrábějí jinou technologií, než bývá běžně zvykem. Na povrch granule se nanáší vepřové sádlo. Granule mají vysokou metabolickou energii a ze zkušenosti víme, že průjmy po nich ustávají. Neváhal bych proto a zkusil bych i tuto možnost.
Valerie Kocábová se ptá
23. 10. 2009, 13:13

Dobrý den, mám zlatého retrívra, je mu 18 měsíců. Před půl rokem prodělal zánět mozku a následnou hormonální léčbu, nyní ho trápí zánět nadocasní žlázy po této léčbě, což se projevuje ekzémem u kořene ocasu. Prosím, navrhněte typ krmiva, které mám zvolit, a kde jej mohu zakoupit. Děkuji Kocábová Valerie tel.: 724601378

Ing. Gerhard Stein odpovídá
23. 10. 2009, 11:13
Pro vašeho pejska bych zvolil krmivo FM lamb potato. Toto vám můžeme zaslat prostřednictvím našeho e shopu.
Jana Nováková se ptá
21. 10. 2009, 22:42

Dobrý den,mám doma téměř 7 měsíční štěně labradorského retievera,krmím FM pro štěňata velkých plemen v ultraprémiové řadě,ale zdá se mi nějaká hubená.Chtěla jsem se proto zeptat,jestli pokud přejdu na kuře s borůvkami,kde je o trochu více tuku,jestli tam je vhodný i poměr vápníku a fosforu,přece jen je o dost vyšší,než v fish,potato large breed.Ona je velice temperamentní a přijde mi,že všechno vyběhá.Nebo je možné se vrátit zpět ke štěněcím granulím,kde je poměr 28% bílkovin a 18% tuku?Není tam zase na ní příliš těch bílkovin?Předem moc děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
22. 10. 2009, 08:42
Jaký je trus vašeho psa? Pevný, nebo řídký? Pokud je řidší, pak je pes překrmován, nebo není schopen dokonale trávit  vyšší popdíl živočišných tuků. V tomto případě bych šel na krmivo lamasko nebo lamb rice s ohledem na dietní suroviny a nižší podíl tuku.  K dokonalému zodpovězení dotazu by bylo třeba znát více informací. Pes je jen na granulích, nebo dostává i konzervy, či vařené?
Šilhánová Eva se ptá
21. 10. 2009, 14:08

Dobrý den, chtěla bych vás opět poprosit o radu. Máme 6ti letého pejska Kavalíra, kterého již 1,5 roku krmíme granulemi FM fish potato originál. Dříve trpěl žaludečními problémy /viz dotaz z 10.6.2008 a 19.1.2009/, nyní je bez trávicích problémů. Ale více než rok má problém se zvýšným PH moče, jedenkrát měl v moči i struvity, byl přeléčen antibiotiky a uro-pet pastou. Pastu musím přidávat ke granulím stále, když ji vysadíme, zvýší se PH. Moč dáváme často na rozbor, když bere pastu ,PH je v normě. Dnes mu dělali rozbor krve, má vše v naprostém pořádku. Není problém v krmivu s bramborami ?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
22. 10. 2009, 12:08

 Ne, krmivem by to nemělo být. Problém je v metabolizmu psa.Pokud pasta udržuje standartní PH, je třeba ji používat dále.

Jarka Popková se ptá
19. 10. 2009, 13:32

Dobrý den, prosím o zkušenosti a radu, která možná bude zajímat i jiné chovatele. Jaké vybrat granulky pro 2,5 letou fenku chodského psa, kterou chceme při příštím hárání nakrýt - je štíhlá, velice aktivní, ve výborné kondici, váha 21 kg. Teď krmená AG Ocean White Fish and Potato. A ještě jeden malý problém - po poštípání asi od kloše má štípance, které ji pořád svědí a zůstávají "živé". Z veteriny máme šampon proti svědivosti, ale dívala jsem se, jestli by nebyl vhodnější Caniderm Olej, případně i tablety na to zklidnění kůže. Prý i u lidí tyhle štípance svědí strašně dlouho a člověk se ohlídá, aby se nedrbal. S psinou je to horší. Doufám, že by to nebyl problém v případě hárání a krytí? Předem děkuji za radu. Jarka

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 10. 2009, 11:32

 Fena v této chvíli může přejít na krmivo s vyšší metabolickou energií a vyšším obsahem tuku. Hodnota bílkovin být vyšší nemusí. Kolega veterinář mi doporučil nepoužívat šampón a štípance potřet octem. Kyselina octová tlumí svědění a psům mnoho nechutná.

Michaela Abesková se ptá
17. 10. 2009, 18:33

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda krmivo FirstMate Lamb Meal & Rice je vhodné pro obří plemeno /mám ridgebacka, váží 45kg/ a to vzhledem k tomu, že potřebuje dostatek látek podporujících kloubní systém. Navíc má problémy s trávením. Nyní kupujeme Calibru, po té má průjem.Proto bych chtěla tuto značku vyměnit za FirstMate, Děkuji za odpověď Abesková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 10. 2009, 04:33
Myslím si, že jehněčí varianta je pro vašeho psa vhodná. jelikož váš pejsek má problémy, které popisujete, mohli bychom do jeho krmné dávky přimíchávat FM fish potato large breed. Jehněčí varianty u nás najdete i u krmiva Belcando, popř. Ardengrange.
Petr Osvald se ptá
17. 10. 2009, 10:27

Dobrý den,Vaše krmiva mi velice pomohla s fenkou Bernského sal. psa,když byla malé štěně měla po granuích průjem až FM jehněčí s rýží pomohlo,nyní v roce a půl krmíme Belcando Dinner a jsme plně spokojeni.Nyní když vím,že jí vyhovují granule s malým obsahem tuku,řeším problem jak fenku krmit v případě březosti a odchovu štěnat,jestli Dinner pokreje spotřebu energie u březí fenky? S pozdravem Petr Osvald.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
17. 10. 2009, 08:27
Myslím si, že granule Dinner potřebu energie pokryjí. Zkusit bychom mohli ke stávajícím granulím Dinner začít přimíchávat granule Premium a to v množství od 30 do 50% velikosti krmné dávky.
Milan S se ptá
15. 10. 2009, 20:36

Dobrý den mám prozbu. Hafánkovi dávám acanu pro štěňatka a podle mě má po ní střevní potíže je to možné? odčervený je a má jít na další očkování za 14 dní a nemůže se to krýt odčervení s očkování. díky Staník

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 10. 2009, 06:36
Zkuste jít na nižší tuky. Zkuste Belcandu junior, nebo Nuovafattoria puppy.
Jana Smržová se ptá
15. 10. 2009, 18:08

Dobrý den, prosím Vás o radu.Mám 3 letou černě tečkovanou fenku dalmatina,která je alergická na rýži,soju,ječmen a v malé míře i na tresku/dle laboratorních testů/.Jako štěně byla krmena K9/od majitelky/,potom dostávala Hills sensitiv a nyní Orijen.V poslední době jí ani ten nedělá dobře,a tak bych chtěla přejít na jiné krmivo.Můžete mi prosím poradit s výběrem kvalitních granulí? Předem Vám moc děkuji. Smržová Jana

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 10. 2009, 04:08
Šel bych na hypoalergenní krmivo s nižším obsahem proteinů a tuků než Orijen. Zkusil bych Ardengrange lamb rice.
Mirka Volánková se ptá
15. 10. 2009, 14:05

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. Mám tříměsíční štěňátko cheaspeak bay retrívra a krmím ho (po vzoru chovatelky) krmivem Eukanuba (puppy large breed). Pejsek je "ubytovaný" ve velmi dobře zateplené boudě a pod střechou kotce umístěného v závětří, ale přece jen venku za každého počasí a tak jsou nároky na potřebnou energii pro štěňátko určitě vyšší než u takového, který žije s pány ve vytopeném bytě. Pejsek má poměrně matnou srst, je stále hladový (na procházkách stále něco požírá a dřív, než stačím přiběhnout a zjistit co to bylo - už je to v žaludku)a výdej ve formě výkalů je značný! Někdy mám pocit, že vykaká víc než sní. Chtěla bych pejska s kvalitní srstí a dobrou kostrou, pěkně osvaleného a zdravého a tak 2x denně přidávám do granulí masové konzervy od firmy Arden Grange nebo kaši benjamin Fitmin. Jednou denně také přidávám přípravek Chassoton na klouby, který nám doporučila chovatelka. Krmivo FirstMate se mi zdá opravdu mnohem kvalitnější a přitom stejně drahé jako Eukanuba? Ráda bych přešla na FirstMate, ale nevím, jakou řadu zvolit, zda přejít přímo a nebo zpočátku míchat s Eukanubou a zda pokračovat s Chassotonem a také bych chtěla vědět, zda mohu 2x denně přidat do FirstMate masovou konzervu. Rasty totiž masové konzervy Arden Grange zbožňuje!!:-) Předem Vám velice děkuji za odpověď a za radu a přeji hezký den! S pozdravem Volánková Mirka

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 10. 2009, 12:05
Já bych mu v tuto chvíli dal FM fish potato lb, nebo Ardengrange puppy/junior lb. Vše ostatní bych vysadil. Pak bychom se dohodli jak dále.
Dana Mrázková se ptá
14. 10. 2009, 14:09

Přeju hezký den. Mám také prosbu o vaší radu, či názor. Máme dva jorkšíry-7 letou fenečku a 1,5 leteho , mini, pejska. Fenka měla asi před 3 lety velké zažívací problémy-doporučili jste mi FM- lamp potato. Jenže měla obrovský odpad a hubla.Jen to vše procházelo, nic na ni nezustalo. Od veta jsme dostali vyhubováno. Ale tu ted neřeším, má nemoc po aplikaci kortikoidech-žiznivku. Jedná se mi o malého-1,4 kg vážícího pejska, který se nám doma počurává.zažívání má také citlivé, při postupném přechodu na jiné granule, má prujmy. Byl vyšetřen sonem a odběry několikrat moče a byly zjištěny v moči krystalky-uráty. Měl by užívat veterinární granule proti tvoření těchto kamínku. CHtěla bych se zeptat, jestli by se nenašlo vhodné krmivo pro takové potíže? Raději bych holistickou řadu, nechci soju, pšenici, kukuřici, umělé konzervanty. Je maličký a nesmí ani hubnout. Rovněž nechci, aby měl problmy se zazíváním. Od malinka byl krmen holistickou řadou ARTEMIS, se kterou jsem byla moc spokojená, ale, bohužel končí s dovozem. Asi také by to chtělo méně sodíku,který prý není povinný uvádět a mně proteinu!!! Pije celkem dost. Také od malička mu páchne z tlamičky. Myslím si, že ty kamínky je vrozená metabolická porucha. Myslíte, že mi mužete poradit? Vím, že je toho dost. Nebo by bylo lepší vařit? Děkuji za vaší radu a názor. Tvrde granulky by asi taky nerozkousal. Je moc maličkej. DM

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 10. 2009, 12:09

 Raději nebudu komentovat nasazení kortokoidů u vašeho pejska, takže odpově´d velmi zjednoduším. Optimální se jeví použití jednoho druhu živočišného proteinu s ideálním podílem sacharidů abychom zamezili hubnutí. Za vyzkoušení by stálo Ardengrange sensitive.