Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 8/132)

Růžena Valešová se ptá
31. 12. 2014, 08:26

Dobrý den!Mám dvě yorkšírky 4roky a 17měsíců.Je to matka s dcerou,jelikož štěňátek bylo sedm, i přes všechny vitamíny má matnou srst a začali se jí tvořit boláčky na zádech.Veterinář chce udělat odběr krve,myslí si ,že by to mohla být dermatitída.Dost si kouše packy.Dříve jsem krmila Proplanem,Artemis,Wolfblust-Hunters Pride,ale žádná změna.Četla jsem zkušenosti chovatelů a Fírstmate by mohlo být tou pravou cestou,než cpát do fenky nějaké prášky.Děkuji za radu.S pozdravem Valešová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
31. 12. 2014, 06:26
Myslím, že krevní testy pro vás budou znamenat jen vytažení peněz z kapsy a nějakou osvědčenou veterinární dietu po které se nic nezmění. Pokud se nejedná o roztoče a ty bych čekal spíše u jiných plemen, tak na dálku bych  to viděl na potravní intoleranci. Dvě z krmiv které uvádíte znám a osobně bych je pro psy a zejména pro štěňata nedával. Chce to nasadit monodietu s jedním zdrojem živočišného proteinu a jedním zdrojem uhlohydrátu. Pozor! Budete ale muset zavést přísný krmný režim, jinak pejskům nikdy nepomůžete! nenapsala jste co dáváte navíc kromě krmiva, takže pokud neodstraníte kapsičky, dobroty od stolu a pod. , tak k lepšímu to nepůjde. Z pamlsků maximálně sušené, ale raději žádné, ať se pejsci nerozptylují a sežerou co nejvíce granulí. Vláknina, kterou obsahují jim zlepší funkci střeva a pejsci se nám začnou čistit. Doporučil bych Firstmate Pacific ocean fish puppy, nebo belcando finnest grain free. M"žete zkusit i obojí. Dále bych doporučil na detoxikaci organismů Ostropestřecový olej, doplňkovou výživu na kůži a srst Dog skin and coat. Pejsek bude dostávat půl tabletky na den. Pokud dáte celou, pejskovi to taky neublíží. Ty taabletky je dobré držet po dobu min. 2 až ž 3 měsíců, takže min. 2 balení po 60 tabletek. Vše dostanete na našem e shopu www.krmivo-pro-psy.com, ale můžete si objednat i do mého e mailu stein@staz.cz POkud mne budete eprůběžně informovat , budu rád. Napište mi prosím, co vše vaši pejsci dostávali, např. i jaké konzervy. Na 90% vidím příčinu v potravě. Máme doma mimo jiné 2 jorkšírky a nevíme co je to nemocný pes. Těším se na další info od vás.
Drahomíra Wohlhöfnerová se ptá
22. 12. 2014, 13:59

Dobrý den, mohl by jste mi poradit vhodné krmivo pro čivavu? Máme doma čtyřměsíční stěně fenky čivavy, nemohu nikde najít vhodné krmivo. Nebo vlastně mohu, ale doporučení je velmi rozdílné.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
22. 12. 2014, 11:59
Vážená paní, máme doma i dvouletou čivavu, takže se denně staráme o její jídelníček. Pokud si budete vybyírat , tak nekupujte krmiva , která se prodávají v suspermarketech. Toto je přestupek, který by žádná specializovaná prodejna na úrovni neprominula a takové krmivo by nezařadila do svého sortimentu Dále vyřadte z okruhu potencionálních  krmiv všechna z velmi masivní reklamou. Tím se nabídka výrazně redukuje. Z naší nabídky bych doporučil Firstmate pacific ocean fish puppy, z další nabídky bych doporučil Belcando finnest grain free, nebo Ardengrange puppy/junior. Tahle krmiva mají i menší velikost granulí. 
Jan Krčma se ptá
15. 12. 2014, 14:52

Dobrý den, které granule byste prosím doporučil pro 8 měsíční fenku velššpringršpaněla, která je vybíravá a nejraději by žrala jenom maso :-) Děkuji Jan Krčma

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 12. 2014, 12:52
Tak to musíte přestat krmit masem. To syrové, nebo vařené pejskovi určiotě více voní, na druhé straně to může vést i k průjmům, které jsou pro štěně nebezpečné. Odstraňte pamlsky, odstraňte věci od stolu. To není v pejskovi, on vás sice testuje, co vydržíte, ale je to samozřejmě o vás. Zaveďte pejskovi krmný režim. Granule ráno a večer. Co sežere, to sežere, zbytek odebrat. A uvidíte jak mu potečou sliny, když bude vědět, že každý večer v 18 hod je krmení. Nejlépe je samozřejmě naučit pejska krmení na povel. Zabijete tím 2 mouchy jednou ranou. Pejskovi bude okamžitě jasné, kdo je pánem domu.  Pro štěně bych vám doporučil FM Pacific oceaN fish puppy, Belcando junior, Farm Fresh  aktive/junior. Více na stránkách www.krmivo-pro-psy.com
Havlínová Draha se ptá
9. 12. 2014, 07:52

Dobrý den, mám jorkšírku, 8 let, alergickou na potravu. Po granulích firstmate prospívá výborně. Teď nám ale zjistili dilataci jícnu, musíme krmit ve vzpřímené poloze. Tímto způsobem ovšem granule polyká, samotné je nechce, konzervy nežere, zkusila jsem namlet vařené kuře a granule tím trochu obalit. To žere, ale taky to nekouše, polyká a z toho má zažívací potíže. Co teď? Nemáte s tím nějakou zkušenost? Koupit aspoň menší granule? Děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 12. 2014, 05:52
FM vidím jako dobrou volbu . Pokud byste chtěla menší granulky, tak Belcando finnest croc.  Jaké konzervy pejskovi dáváte? Máme i ručně plněné konzervy, popř. konzervy Farm Fresh kůň, klokan, to jsou vynikající diety. Je samozřejmě možné pejska ošálit a trošku konzervičky smíchat s granulemi.
Ladislav Jandouš se ptá
8. 12. 2014, 23:56

Dobrý den, můžete doporučit výživový program pro štěně Dogue de Bordeaux od 2. měsíců s důrazem na osvalení ? Děkuji Jandouš

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 12. 2014, 09:56
Určitě bych začal na FM Pacific ocean fish puppy, kolem 4,5ti měsíců bych přešel na FM Pacaific ocean fish large breed. Samozřejmě dobré by bylo vědět na čem vyrůstalo štěně u chovatele. Z troho si dokážeme udělat lepší představu o tom, jak je nastartováno do života.
Jarmila Nováková se ptá
5. 12. 2014, 16:58

Dobrý den, co je to nízkopopelovinová drůbeží masová moučka ? Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 12. 2014, 02:58
Nízkopopelová močka je taková, která má nízký podíl kostí a vysoký podíl masa. Popeloviny - to je pojem, který má vypovídající hodnotu o čistotě moučky. V laboratorních podmínkách se testy na popeloviny provádějí tak, že se určitý objem suroviny za předepsaané teploty spálí a to co zůstane jsou právě ty popeloviny. Nízkopopelovinové moučky jsou velmi kvalitní , stravitelné a tím pádem i dražší.
Monika Dušková se ptá
3. 12. 2014, 08:09

Dobrý den pane Steine, můj pejsek, 5 letý Amstaf, se začal bát scházet z otevřených schodů v bytě, které bez problému scházel celý svůj život. Nevíte proč k této změně chování mohlo dojít a jak strach znovu odstranit? Předem velice děkuji za Vaší odpověď. S pozdravem Monika Dušková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 12. 2014, 06:09

Příčin může být více. Může jít i o fyziologický problém s krčním obratlem. Na vině může být i zhoršený zrak. Možná by to měl posoudit veterinární lékař.

Ivona Zabloudilová se ptá
28. 11. 2014, 12:14

Dobrý den, na vaši radu jsem přešla u pejska Ruské barevné boloňky (nyní už 9 měsíčního) na krmivo FM Pacific ocean fish puppy a od 8.11 je plně krmen, do té doby byl krmen Pro Planem a pak jsem postupně přecházela na nové krmivo. U Pro Planu měl malé tuhé bobečky hodně tmavě hnědé barvy, při krmení mixem byly bobečky také ještě tuhé, ale už světlejší. Teď při plném krmení FM (asi po 14 dnech) má stolici hnědou (už se nedá říct že tmavohnědou)kašovitou a silně zapáchající a trpí nadýmáním. Jako pamlsek dostává Arden Grange malé kostičky, teď pouze dva kousky denně (ráno a odpoledne). Kde může být chyba? Co mi doporučíte, prosím.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
28. 11. 2014, 10:14
Jedna možnost je, že je překrmován, druhá možnost , že není schopen trávit vysoké procento živočišného tuku.  Takže jedna z možností je např. přejít na Pacific ocean fis original, nebo na FM chicken potato and blueberies. Další možnost je, že na nějakou dobu změníme granulky za jinou variantu. V tomto případě bych doporučil vyzkoušet Belcando finnest grain free z bezobilné řady a finnest croc. Tyto granulky máme i v kilových baleních, daly by se míchat i půl napůl se stávajícím krmením.  Je vaše fenečka žravá? Pokud ano, ukazovalo by mi to na překrmování. Nejlépe ale na její aktuální trávení vyzrajeme malou změnou. Když tak si můžete objednat i do mého e mailu stein@staz.cz a budeme ji mít dále pod kontrolou. Předpokládám, že pejsek je co 3 měsíce odčervován.
Vítězslav Jeřábek se ptá
27. 11. 2014, 21:44

Dobrý den, máme dva labradory-psi stáří 7měsíců (30kg) a 2,5roku (40kg). Vystřídali jsme několik granulí (Orijen, Acana ...) a nyní bychom chtěli zkusit FirstMate Pacific Ocean Fish. Je vhodné tyto granule dávat i staršímu psovi ? Popřípadě jaké jiné granule FirstMate by jste doporučil. U jiných granulí končí dávkování na 32kg, jaké by tedy bylo doporučené dávkování pro psa o váze 40kg ? Děkuji za odpověď Jeřábek Olomouc

Ing. Gerhard Stein odpovídá
28. 11. 2014, 07:44
U toho 30 kg pejska bych v současné fáízi vývoje viděl krmnou dávku na min. 45 dkg. Pokud bude trus pevný a tvarovaný pak i více. Ten starší pejsek s ohledem na věk, aktivitu, roční období by měl dostávat 40 dkg, max. 52 dkg . Více nebude nutné. Je otákou jaká je konstituce staršíhompejska a jestli nemá nadváhu. Potom bych krmnou dávku přímoúměrně snížil.Protože dávka se nedává podle toho, kolik pejsek váží, ale kolik by vážit měl. Při rozumném krmení můžete dát FM Pacific ocean fish large breed oběma pejskům. V případě obezity bych šel na variantu original.
Markéta Křížková se ptá
26. 11. 2014, 09:53

Dobrý den, z útulku si za týden přivezu šestiletého Rhodéského ridgebacka (nalezenec). Stáří psa odhaduje veterinář podle zubů na 6 let. Pes je jinak ve skvělé kondici, osvalený. V útulku mu začaly kožní problémy - línání srsti na zádech a ocase, svědivé, bílé odlupující se šupinky (jako lupy).Podle slov zaměstnanců, ho teď krmí 2x denně směsí dražších a levnějších granulí a občas masem. Prosím poraďte mi, jakým typem vašeho krmiva bychom měli začít krmit, aby byla šance na zlepšení stavu kůže a srsti. Děkuji MK

Ing. Gerhard Stein odpovídá
26. 11. 2014, 07:53
Šance na zlepšení je velká. V principu musíme nasadit krmivo tzv. monodietu s jedním zdrojem živočišné bílkoviny, nejraději bych viděl rybu. Takže namátkou Firstmate Pacific ocean fish original, Ardengrange pacific ocean fish, Belcando adult ocean grain free. Dále bych nasadil doplňkovou výživu Dog skin and coat. Pokud byste chtěli pamlsky, či konzervy, musíme vybrat i ty. JInak nic více, jen vodu. Takže je to o vás, je to o dodržování krmného režimu. Zkuste mi pejska nafotit. Jinak budu rád, pokud se rozhodnete pro spolupráci s námi, když budeme v průběžném kontaktu a zdravotní stav vašeho pejska sledovat, popř. upřesňovat jeho jídelníček. Proto možná bude nejlepší udělat obj. přímo na mojí adresu stein@staz.cz  a já vydáím patřičné instrukce do skladu. Zároveň budu mít kontrolu při dalších konzultacích , jak probíhá, nebo probíhala výživa vašeho pejska.
Ivana Hofmanová se ptá
19. 11. 2014, 06:52

Dobrý den,mám roční fenku amerického kokra.Má problémy s kůží.Každou chvíli má zánět kůže,uší,očí a taky je dost cítit psinou.Krmíme proplanem.Chtela bych přejít na granule FirstMate,ale nevím jaké.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 11. 2014, 04:52
Čím prosím krmíte? Jaké dáváte pamlsky.  Zkuste pejska nafotit a pošlete mi fotky. V podobných případech je určitě dobré použít Pacific ocean fish original. Ke krmivu dávat doplňkovou výživu Dog skin and coat. Doporučil bych alespoň 2 balení. Pro detoxikaci organismu můžete vyzkoušet i ostropestřecový olej Farm Fresh.
Josef Stark se ptá
17. 11. 2014, 21:28

Dobrý den, můžete mi prosím doporučit nějaké granule ve srovnatelné kvalitě jako Firstmate řady Ultrapremium, které nyní pro svého psa u vás kupuji? Problém je, že se jedná o staršího psa 13 let 12kg, kterému již chybí několik zubů a tyto granule /Pacific Ocean Fish SENIOR/jsou poměrně tvrdé a málo nasákavé, takže je odmítá. Děkuji. S pozdravem J. Stark

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 11. 2014, 07:28
Prosím vás, pejskovi granule nezalévéjte! Můžete jen podlét vodou to co okamžitě spořádá. Takže tipy alespoň 2 a to Belcando senior , nebo Fish crounchies senior. Tyhle granulky jsou vyráběné jinou technologií a jsou velmi měké. Možná by bylo dobré koupit si 5 kg balení jedné i druhé varianty a vyzkoušet.
Jana Chovancová se ptá
16. 11. 2014, 15:45

Dobrý den ráda bych krmila first mate,predtim naše štěně am.staford terier krmen fit min puppy.ale zašli mu lisyny na kuži okolo očí a uší,mužete mi poradit jaký tip krmiva pro am.staforda?štěně 2 měsíce děkuji Chovancová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
17. 11. 2014, 01:45
Tak to je nejvyšší čas přejít. Čím bylo štěně krmeno u chovatelky? Nemůže to být problém s demodexem. U stafordů je to celkem běžná věc. Jinak pokud by šlo o potravní alergii, tak určitě bych doporučil monodietu FM Pacific ocean fish puppy a doplňkovou výživu dog skin and coat. Nejméně tak 2 x 60 tabletek balení. Odstraňte veškeré pamlsky, kapsičky a podobně. Budu rád, když mi napíšete jak to dále probíhá, co za pamlsky pejsek dostával a popř. pošlete fotky postižených míst pejska.
Dana Šenoltová se ptá
4. 11. 2014, 22:48

Dobrý den, jak vysoký je obsah taurinu v granulích FM pro kočky, nemůžu se to nikde dočíst a dále, můžu těmito granulemi krmit i kastrovaného kocoura ? Chodí ven, je aktivní lovec. Případně co jiného byste doporučil, jen bezobilné granule. Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 11. 2014, 08:48
V kočičích granulích FM je 0,35% taurinu. Alternativně pro vašeho kocourka z řady grain free umíme nabídnout Leonardo adul grain free, nebo řadu Ardengrange pro kočky, která je celá grain free.
Milan Svršek se ptá
3. 11. 2014, 06:55

Prosím o doporučení krmiva pro fenu no 4 roky s diagnozou hyperlipidemie . Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 11. 2014, 04:55
O jaké plemeno se jedná?