Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 80/132)

Martina Lišková se ptá
14. 7. 2009, 10:57

Dobrý den, je vhodná Nuova Stone Crick pro černého psa ? Jde mi zabarvení srsti díky obsahu kukuřice. Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
14. 7. 2009, 08:57

S ohledem na barvu srsti je to vhodné krmivo, protože neobsahuje rostlinné oleje, které jsou prekurzorem vit. a, který se usazuje v tucích a dochází pak k reznutí, či červenání srsti.

Petra se ptá
12. 7. 2009, 19:10

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat co znamenají u Nuova fattoria antioxidanty BHA a BHT ? Předem děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 7. 2009, 05:10
To jsou konzervanty používané v EU.Je to jediné krmivo z naší nabídky, kde jsou použity tyto konzervanty. Stejný způsob konzervace používá např. Royal Canin. je to bohužel jediná vada na kráse tohoto krmiva, nebo´t firmy zařazené v TOP DRY FOODS používají vit. C, E, rozmarýn.Krmivo NF je velice oblíbené, protože s ohledem na svou cenu a jediný zápor má nepochybné klady a tím je použití tuků jen živočišného původu, vysoká stravitelnost 90% , vysoká metabolická energie a cena.
Petra Beerová se ptá
11. 7. 2009, 09:25

Dobrý den, máme asi tříletou fenku kříženku zřejmě lajky a NO ( z útulku), rok a půl starou fenku křížence ( husky, dobrman, NO, malamut, labrador) a téměř patnáctiletého křížence jezevčíka. Z granulí jsme jich hodně vyzkoušeli a pořád nevím, které jsou ty pravé a nejlepší. Teď jsme zkusili od Nuova Stone Cricks - dočetla jsem se na stránkách pana Desenského. Které granule byste nám doporučil jako kvalitní? děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
11. 7. 2009, 07:25
Granule stone crics mají vysokou metabolickou energii cca 4400 kcal/kg a vysokou stravitelnost cca 90%. Samozřejmě se nemusíta bát ani dalších řad jako Firstmate, Belcando, Ardengrange, či Breeders choice. Je otázkou, kolik jste ochotni měsíčně investovat do krmení pro vašeho pejska. Z hlediska kvality si můžete být jistá, že veškeré druhy granulí, které dovážíme patří k špičce evropského, ale i amerického trhu.
Lucie Pokorná se ptá
10. 7. 2009, 21:20

Dobrý den, mám fenku jorkšíra a chtěla bych se zeptat, jestli je vhodné/možné vaše krmiva navzájem kombinovat. Myslím tím jednu krmnou dávku vytvořit smícháním dvou druhů krmiv, např. FM borůvky a Belcando Finnest Croc... a ještě do toho kápnout trošku Grizzly oleje? Nebo máte případně vyzkoušené jiné kombinace? Děkuji. Pokorná

Ing. Gerhard Stein odpovídá
11. 7. 2009, 07:20
Nemusíte se bát ani kombinace o které se zmińujete. jen myslete na to, že váš jorkšíráček přeci jenm spotřebuje miniporcičku denně, takže toho nepokapejte tolik, aby to bylo navíc jak na jednu dávku.
Nina Přichystalová se ptá
8. 7. 2009, 21:07

Dobrý den,odpoledne jsem odesílala dotaz na krmení od FM pro amerického kokršpaněla, ale teď jsem pročítala stránky ohledně Vašich dalších krmiv, tak bych Vás chtěla poprosit o radu, které z nich by bylo nejlepší. Děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 7. 2009, 07:07
S ohledem na plemeno a typ srsti bych doporučil FM maintenance, nebo FM lamb meal rice.
Nina Přichystalová se ptá
8. 7. 2009, 15:15

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli je vhodné krmivo FM Lamb and Potate with Rice pro naši 8-letou fenku amerického kokršpaněla, která má epilepsii a kožní alergie na traviny, proto je léčena prednisonem 5 a tavegylem, a poslední měsíc, kdy byla alergie silná, dostala ještě antibiotika. Ťeď už je vše lepší,až na nějaké místa, kde srst trošku vypadala ale chtěla bych něčím podpořit její imunitu.Dříve byla krmena Purinou ProPlan Lamb and Rice, poté z důvodu přibývání na váze jsem zakoupily Eukanubu na snížení hmotnosti, která jí moc nešla, chtěly jsme přejít na jiné granule a na internetu jsem našla Vaše stránky a Vaše krmivo, na které jsem četla chválu, proto Vás prosím o radu jestli krmivo od FM, které jsme vybrali by pejskovi nemohlo nějak zhoršit stav, myslím hlavně co se týče kůže a zda po tomto krmivu nebude přibývat na váze, jak se již stalo v důsledků braní léku, které zadržují vodu. Dále Vás prosím ještě o radu, v jakém množšství dávku podávat, jestli bychom měli pokračovat ve stejné jako dosud nebo je dávkování u FM jiné. Děkuji. Pěkný den.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 7. 2009, 01:15
Produkt lamb potato je určitě vhodný pro vašeho psa. Nepochybně podpoří imunitní systém vašeho psa, takže se sníží i riziko jakýchkoliv alergií na menší míru. Samozřejmě, čím déle bude pejsek krmen lamb potato, tím lepší výsledky se dostaví. Zlepšení by se mělo projevit i na kvalitě a stavu kůže i srsti.
Jana se ptá
8. 7. 2009, 09:19

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda Lamasko mohou i štěňata velkých plemen? Koukala jsem na složení a bílkovin i tuků mají skoro stejné množství jako krmiva Large Breed Puppy(jen se mi víc líbí složením), v čem je rozdíl? A ještě dotaz ohledně štěněcích, jsou ryby nějakým způsobem kontrolovány na těžké kovy? Vzhledem k tomu, že to je hlavní surovina..Předem děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 7. 2009, 07:19
Rozdíl je v surovinovém složení . Nevidím problém v tom, aby Lamasko konzumovaly i štěńata velkých plemen.Lamasko je takovým řekněme mixem superprémiové a ultraprémiové řady. 
Michaela Nahodilová se ptá
6. 7. 2009, 11:52

Dobrý den. Mám 12-týdenní štěně bernského salašnického psa a od té doby, co přišel domů, dostává pozvolným přechodem granule Arden Grange Junior Large Breed (od chovatelů zvyklý na BritCare). Z počátku snášel AG dobře, ale teď má posledních zhruba 10dní řidší bobek. Nekadí častěji (zhruba 4x denně), jen konzistence není úplně tuhá. A objevily se nepatrně lupy, ale nedrbe se. Pamlsky téměř nedáváme, snažíme se nepřekrmovat (lehce hmatatelný žebra) a dbáme na odčervení, takže se obávám, aby nebyl problém např. se složením AG (hlavně to kuře). Teď dobíráme pytel a tak zvažuji co dál, zda risknout ještě jedno balení a nebo zvolit jinou značku, uvažuji o FM. Ale jaký druh? Budu moc ráda za Vaši radu, Michaela Nahodilová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 7. 2009, 09:52
Suroviny: jehněčí maso a produkty jehněčího původu, rýže, drůbeží tuk, lososový olej, přírodní chuť, rýžové otruby Tohle je složení krmiva o kterém se zmińujete. Zkuste ho porovnat se zásadami platnými pro zařazení krmiva mezi TOP DRY FOODS viz. titulní stránka našeho webu. To že pejsek má řidší bobek může svědčit o tom, že pejsek je překrmován a nebo, že má problémy s trávením vyššího procenta tuků. Lupy mohou nasvědčovat tomu, že se čistí organizmus po přechodu z jednohu typu stravy na druhý. Můžeme nabídnout granule FP puppy, či large bredde. Nebál bych se ani přechodu na klasickou dospěláckou jehněčí variantu FM, AG, či Belcanda. 
Draha Havlínová se ptá
5. 7. 2009, 11:17

Dobrý den, mám tříletou jorkšírku, krmena Arden grange. Mám pro zpestření změnit granule na Breeders Choice nebo je lepší krmit stále jednou značkou? Děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 7. 2009, 09:17
Breeders choice, jsou granulky poměrně malé velikosti, takže určitě můřete, jinak z Belcanda bych mohl nabídnout ještě i produkt finnest croc.
Jaroslav Horn se ptá
2. 7. 2009, 21:04

Dobrý den pane inženýre.Mám tří měsíční štěně cane corso,krmil jsem ho Firstmate naturally holictic,není v nabídce.Doporučíte mě jiné krmivo nebo kdy bude Firstmate naturally holistic?Díky,mějte se hezky.Horn.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 7. 2009, 07:04
MOhl byste zkusit fish potato large breed, nebo Maintenannce .Holistik je v tuto chvíli vyprodán a v letošním roce už určitě nebude.
Jana Folbrová se ptá
2. 7. 2009, 10:24

Děkuji za rychlou odpověď,jen mi není jasné proč máme postupně přejít z potato fish na Maintenance.A opravdu je stejné krmivo vhodné pro 14 měs.štěně i pro 4letého psa po operaci kloubů? Zdravím Folbrová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
2. 7. 2009, 08:24
Krmivem fish potato s vyšším obsahem vlákniny upravíme postupně trávení vašeho pejska tak, aby byl schopen bezproblémově přejít na nutričně bohatou potravu bez jakýchkoliv komplikací.Maintenance je tzv. All life stages formula, vhodná pro psy ve všech vývojových fázích, tzn. jak pro 14. měsíčního, tak i pro čtyřletého pejska. Krmivo obsahuje 73% proteinů živočišného původu a má stravitelnost 90%:  proto je vhodné i pro pejka který má problémy s klouby. Důležité pro správný vývoj a funkci kloubů jak u štěněte, tak i u dospělého pejska je vysoký podíl masa / masové moučky v krmivu/ Krmivo, které má v sobě přídány chondroprotektiva a neobsahuje dostatečné množství masa je z tohoto pohledu nesmysluplné a chhondroprotektiva v takovémto případě krmivo mnoho nevylepší. Zkuste si prosím  přečíst na našich stránkách kritéria pro zařazení mezi TOP DRY FOODS.
Jana Folbrová se ptá
1. 7. 2009, 11:03

Dobrý den,mám 14 měsíčního labradora,nemá žádné potíže,krmíme Hills Adult Large Breed.Můžeme přejít na FM fish-potato nebo by byla vhodnější jiná varianta? Ještě bych se chtěla zeptat,zda byste měli vhodné krmivo pro 4 letého labradora,který trpí artrozou loketních kloubů.Před třemi lety prodělal postupně tři operace,od té doby krmíme Hills dieta J/D. Velice děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
1. 7. 2009, 09:03
Oběma pejskům bych doporučil lamb potato , nebo fish potato large breed a postupný přechod na krmivo Maintenance.
Alena Bochnakova se ptá
1. 7. 2009, 08:24

Dobrý den, měla bych dataz na kvalitu granulí značky CHAPPI. Máme doma dva francouzské buldočky kluk má tři roky a holčička jeden rok. mají tyto granule oba dva rádi, ale slyšela jsem, že nejsou moc kvalitní. Navíc naše u naší malé se objevují plísnivé fleky a flíčky a mám obavu aby to nebyl třeba projev nekvalitních granulí. Klučík má poslední dobou taky problém se svěděním kůže a už delší dobu sice občasně dostává křečovité svalové křeče jako u epi záchvatů. Prosím o radu. Děkuji Bochňáková. Jsou to naše sluníčka a rada odborníka se hodí. Na naší veterinu kam jsme chodili už jít nechci nejsem spokojená a nadělali nám víc starostí než užitku. Hledáme proto jinou veterinu, ale po předešlých zkušenostech mám obavy. Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
1. 7. 2009, 06:24

Té co píšeteje normální klasika. Komerční granule pro citlivějšího psa mohou být hrob. Pak příjdete za veterinářem a bohužel se může opakovat situace, kdy váš pejsek skončí na tzv. specializované dietě-bohužel většinou nutričně chudé a obsahující řadu potencionálních alergenů. Musím říci, že pokud byste si vybrala z našeho krmiva, pak můžete šáhnout kdekoliv , po kterékoliv značce a nespletete se.Takže z krmiva Belcando produkt Dinner, Nuovafattoria stone cric, Ardengrange lamb rice.Na veterině v tomto případě určitě více, než ušetříte.

Pro lepší orientaci vkládám článek MUDr. Karly Dvořákové, otištěný v časopise Svět psů, ročník 2008

 

Hrají granule s vaším psem a s vámi   fair play?                                    Asi vás tato otázka  čas od času napadá, viďte. Možná, že si ji nekladete takto sportovně, prostě se sami sebe ptáte, zda druh výživy, který jste pro vašeho pejska zvolili, je dobrý, někteří z vás použijí slova „nejlepší možný“.                 Pokusím se s vámi podělit o vlastní způsob hledání odpovědi. Třeba vám ušetřím stovky hodin strávených pátráním po informacích na webech, u výrobců a dovozců krmiv.     Nabídka krmiv je široká a skoro každé krmivo o sobě  říká, že je tím nejlepším. Pokud si vysvětlujeme termín „nejlepší“ v jeho opravdovém smyslu, pak spoléhat na dobrou vůli výrobců  lze těžko jestliže víme, že pouhých 5% světových značek je vyráběno ze surovin vhodných pro lidskou potřebu (tedy ze surovin pravděpodobně méně kontaminovaných nežádoucími látkami než jsou suroviny krmné). A jen část z těchto 5ti % respektuje psa jako masožravce, tedy  pokrývá potřebu živin převahou z živočišných, nikoliv rostlinných zdrojů.    Přitom čistota a  surovinové složení odpovídající metabolismu psa jako šelmy stojící na vrcholu potravní pyramidy  jsou zásadními kritérii pro dlouhodobou bezpečnost krmiva.  Tato a ještě některá další hlediska zvolili při svém hodnocení krmiv  recenzenti amerického nezávislého časopisu  Whole Dog Journal. Krmiva jím zařazená na seznam Top Dry Food  jsou s jistotou krmivy nutričně hodnotnými a důvěryhodnými (hodnotí zde převážně značky severoamerického kontinentu a  je třeba mít na paměti, že americké verze některých nadnárodních značek jsou zcela odlišné od těch evropských, totiž kvalitnější).   Naopak značky nutričně chudé  a/nebo kontaminované nežádoucími látkami v důsledku používání levných krmných surovin, chemicky konzervované jsou podezírány z podílu na : negativním ovlivnění imunitního systému – alergie, zánětlivá onemocnění uší, kůže, kloubů, zažívacího traktu včetně slinivky, srdeční svaloviny…, předčasných  degenerativních  procesech – nástup artrózy již ve středním věku, degenerace jater, ledvin, mozku, zhoršení případné DKK, rakovině  mléčné žlázy,obezitě, cukrovce,hormonálních  poruchách – štítná žláza, nadledviny, rozmnožování, zhoršení celkové  kvality života a zkrácení předpokládané délky života.   Nejde zdaleka jen o krmiva „ze supermarketů“. Vzpomeňme na oněch 5%  komentovaných výše. Úměrná tomuto faktu je pak významná  skupina psů trpících  různými problémy, které  by zřejmě nebyly, kdyby tito psi nebyli nuceni žít na výživově chudé stravě, často navíc zatížené škodlivými látkami z nekvalitních surovin.    Jedinou  možnou obranou  je určitá minimální  míra vzdělanosti nejširší chovatelské veřejnosti. Nechlácholme se vírou ve své zkušenosti,  jsou závislé na tom, co náš pes „unese“. Nemáme-li srovnání, zda by mohla být jeho fyzická a psychická kondice lepší a nemá-li evidentní problémy – není proč se krmením zabývat? Je! Vámi zvolené krmivo by mělo přece být férové k psovi i k vám…O čem hovořím? Nezachází s vámi špatně  ten výrobce, který za poctivou  cenu vašeho psa skvěle nakrmí, ale ten, kdo ho za cenu obdobnou ošidí. V patnáctikilovém balení superprémiového krmiva může být při shodném obsahu bílkovin 2,25 kg masa stejně jako 30 kg. 35ti kilový pes tak buď musí „vyjít“ s  60ti g masa na den obsaženými v 400g granulí nebo může být královsky nakrmen celými 800 g masa (tak, jako bychom doma připravovali tradiční krmnou dávku a ještě lépe)! Tristní je, že první krmivo  může být dražší, než druhé!!   Dovolte, abych  vám nyní nabídla  nestranný  obecný  souhrn znalostí nutných k tomu, abyste byli schopni se sami rozhodovat,  zda stojíte opravdu před  tak  férovým krmivem, jak jen v polovině roku 2008 může být.  Krmivem,  které vašemu psovi přinese plnou životní pohodu,  vás  ušetří  zbytečných starostí se zdravotními problémy psa a  váží si vás i jako toho, kdo platí. Bez schopnosti samostatně posoudit kvalitu krmiva můžeme poškodit zdraví psa a každopádně se řadíme mezi ty, s nimiž komerční výrobci počítají. V USA jim to v roce 2007  přineslo 10 biliónů dolarů.   Co tedy vlastně hledáme, má-li být náš partner v péči o psa férovým hráčem? Hledáme krmivo bohaté na živiny, dlouhodobě bezpečné, respektující  psa jako masožravce = krmivo vyrobené z nutričně hodnotných surovin nezatížených nežádoucími látkami, s převahou bílkovin a tuků živočišného původu, zpracované šetrnou technologií  poctivým výrobcem.    Jak ho najít? Nevybírejte impulzivně  podle reklamy. Cena není garancí kvality. Sdělení prodávajícího  nemusí být informované. Spoléhejte na sebe! Informace hledejte na obalu, na webových stránkách výrobce, přímým dotazem na výrobce a dovozce.  Připravte se teoreticky tak, abyste byli stále schopni kontroly nad získanými poznatky.  Chtějte objektivně vědět a to v tomto pořadí důležitosti: A. Kolik masa výrobce používá k výrobě 100 gramů granulí nebo jaký podíl bílkovin v krmivu pochází z masa ? (je snadné vyrobit krmivo s běžným obsahem bílkovin prakticky bez použití masa,  s použitím obilovin, sóji, bílkovinných koncentrátů a je to LEVNÉ, obiloviny obsahují 2/3 bílkovin, jako maso, sója dvojnásobek, ale jde o rostlinné neplnohodnotné a pro psa těžko stravitelné bílkoviny) Požadujte  min. 100 g čerstvého masa (= 20 g sušeného)/na 100 gramů granulí (maso má 80% vody a dobré granule max. 10%) nebo podíl živočišných bílkovin na celkové deklaraci bílkovin v krmivu přes 50%.  B. Jaký je původ surovin v krmivu?   Mají status potravinářské čistoty a je výrobce schopen doložit zemi  původu, byť vám „soukromě“ ?  C.Jaké je složení  krmiva?  Pro výběr hovoří: 1. na prvním místě  jednodruhová masová moučka, sušené maso,  pokud maso deklarováno jako čerstvé, pak musí být následováno dalšími druhy masa a minimálně jedním druhem masové moučky nebo sušeného masa na jednom z předních míst, jen tak lze dosáhnout převahy bílkovin živočišného původu v krmivu, výjimkou jsou receptury pracující s jediným zdrojem škrobů, tam může být masová moučka, sušené maso uvedeno na druhém místě a přesto je možné dosáhnout v krmivu výrazné  převahy bílkovin živočišného původu, 2. všechny suroviny jasně určené -  „rýže“,  nikoliv  „obiloviny“, 3. zdroje škrobů -   od nejlépe stravitelných  ke konvenčním je toto pořadí: tapioka,  brambory,  proso,amaranth,  rýže, oves, ječmen, kukuřice, pšenice – čím méně škrobů v krmivu, tím lépe, hodnota do 30% je špičková, 30-50% průměrná a nad 50% podprůměrná a pro psa nedůstojná., 4. zdroje tuků - kuřecí, rybí tuk - nikoliv oleje  jako hlavní zdroje tuků, 4. další složky pro pestrou přírodní výživu – zelenina, ovoce, bylinky  5. nutraceutika – extrakty přírodních látek s vysokou biologickou účinností v organismu (buněčné antioxidanty, imunomodulancia, látky podporující činnost svaloviny, metabolismu tuků  apod.), 6.enzymy – přibližují tepelně zpracovanou stravu stravě syrové, 7.kompletní spektrum vitamínů,  minerálů a stopových prvků včetně organických (chelátových) forem některých z nich,  8. probiotika (jogurtové  bakterie), 9. dietetická vláknina , 10. kloubní podpora – zdroje glukosaminů, chondroitinů, MSM. Proti výběru hovoří: 1. maso deklarováno pouze v čerstvé podobě –  viz výše, 2. nejasně určené suroviny – viz výše, rozepsaný jeden druh – „kukuřice“, „kukuřičná mouka“, „kukuřičný lepek“ , 3. suroviny nízké výživné hodnoty - sója, bílkovinné hydrolyzáty  a koncentráty, vedlejší živočišné  (= zobáky, pařáty, krev, střeva s obsahem) a rostlinné  produkty (=   zbytky z průmyslového zpracování řepky, kukuřice apod.), 4. rostlinné oleje – obsahují omega kyseliny v neaktivní formě pro část populace psů na rozdíl od tuků živočišných, 5.suroviny potenciálně méně vhodné pro výživu psa podle nejnovějších nekomerčních trendů  -  pšenice,  menadion jako zdroj vit.K, hydrogenfosforečnan vápenatý, 6. barviva, konzervanty (BHA,BHT,propylgallát, sorban draselný) -  někdy skryty za termín „doplňkové látky povolené v EU,  žádný chemický konzervant zdraví neprospívá a sorban draselný je potenciální kancerogen,  v informačních materiálech se můžete setkat i s výrazem “ přírodně konzervováno sorbanem draselným“  a  to u krmiva, které snad pod vlivem reklamy chovatelé vnímají jako „špičkové“.      Pokud se  vám výčet latěk, které je třeba přeskočit, aby krmivo bylo hodno vaší pozornosti a důvěry, zdá být vysoký, uvědomte si, že výživou můžete nejvíce ovlivnit zdraví svého psa. Genetiku neovlivníte, životní prostředí také ne a láskou pesticidy v krmivu „nepřebijete“. Dá se i  z něčeho  slevit, z obsahu masa, čistoty a absence konzervantů prosím nikdy.  Prosím za vaše psy. Přála bych si, abyste po přečtení těchto řádků uměli sami  poznat, co se v „životopisech“ a za výkony  hráčů na poli krmiv skrývá, kdo stojí za poplácání po ramenech  a kdo je kandidát na červenou kartu. 

Roman Kvaček se ptá
30. 6. 2009, 20:06

Dobrý den, mám černého labradora, chodíme pravidelně 2x - 3x v týdnu na cvičák. Do 12 měsíců jsem mu davál Royal Canin Labrador Junior. Jaké krmivo bych mu měl dávat pokud bych přešel na FirstMate? Jaký je rozdíl mezi superprémiovým a ultraprémiovým krmivem?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
1. 7. 2009, 06:06
Ultraprémiová, je tzv. grain free řada. Neobsahuje obiloviny. Ze superprémiové řady můžu doporučit krmivo Maintenance. Jen po stávajícím krmivu, kterým byl váš pejsek krmen doporučuji pozvolný přechod a hlavně pejska nepřekrmit, protože FM má toproti stávajícímu krmivu takřka dvojnásobnou měrnou hmotnost.
Kateřina Mrázová se ptá
28. 6. 2009, 11:08

Přeji hezký den, mám na vás dotaz ohledně výběru granulí pro našeho zlatého retrívra (19 měsíců). Nevíme si rady, které vybrat. Určitě bychom preferovali superprémiové, ale cenově dostupné. Děkuji za odpověd, K. Mrázová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
28. 6. 2009, 09:08
V tuto chvíli bych asi zvolil s ohledem na roční období variantu FM lamb meal rice.