Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 83/132)

Lucie Pasler se ptá
30. 5. 2009, 22:26

Dobrý den, máme roční fenku border kolie, je velmi aktivní, ale zdá se mi příliš hubená. Jí dvakrát denně granule - bez problémů, s velkou chutí, ale váží jen 13 kg. Jaké krmivo byste doporučil? Předem děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
31. 5. 2009, 08:26
Bylo by dobré vědět čím v současné době krmíte. Zkuste jí dát něco z nabídky Belcanda a to variantu lamb rice, nebo Ardengrange lamb rice. Jehněčí varianty proto, že jsou dobré na srst, ale hlavně pro to, že pastevecčtí psi mají genetickou výbavu na trávení jehněčího. Zkusme se zamyslet nad tím, čím byly historicky a to i v minulých stoletích ve své domovině krmeny.Určitě to bylo jehněčí a zbytky z jehněčího.
Tomáš Havel se ptá
29. 5. 2009, 20:40

Dobrý večer, stále bojuji s mírnou podváhou svého angl. setra. Mám na Vás teoretický dotaz: V případě, že má pes řidčí stolici, tedy je mírně přejídán, znamená to, že si z krmné dávky vzal toliko živin a látek co potřebuje a zbytek bez využití vyloučil, nebo naopak důsledkem namáhaného trávení využije látek ještě méně než-li je třeba? Obecně: zda-li mu vícero krmiva nezpůsobuje ještě menší příjem potřebného.Děkuji za Váš čas. Havel

Ing. Gerhard Stein odpovídá
30. 5. 2009, 06:40
Zřejmě to nestačí ztrávit. Krmivo může mít vyšší obsah živočišného tuku. Asi bych zvolil krmení řádově 10 až 12 % tuku s vysokým obsahem vlákniny. Z nabídky FM by se mi jako vhodné jevilo fish potato.
Halmich Luboš se ptá
29. 5. 2009, 16:46

Dobrý den chtěl bych se zeptatna Váš názor na Roboran a Canvit,jako doplnkové krmivo na klouby.Krmím moskeváka Belcando premium.Můžu podle Vás podávat tyto kloubní doplnky svému psovi.Je mu 8měsíců a váží již 5Okg.Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
30. 5. 2009, 02:46
Asi mu zřejmě neublíží i když Belcando má svou řadu doplňkové výživy. Více informací o ni najdete na www.anivital.cz Na klouby zde naleznete preparát Caniagil. Doporučuje se preventivní dvouměsíční kůra tímto preparátem.
Salacovi se ptá
29. 5. 2009, 16:09

Dobrý den pane inženýre, za pár týdnů si přivezeme štěně angl. bulteriera. Jsme rozhodnuti krmit FM Ultrapremium, ale přiznáme se, že trošku tápeme..Chovatel krmí Hillsem kuřecím a my váháme, zda od věku 2měsíců začít krmivem přímo pro štěňata - Potato and Fish Puppy nebo můžeme zvolit i Naturally Holistic, které má naše velké sympatie? Holistic bychom mohli dávat i v dospělosti a kombinovat např. s borůvkami? Předem díky.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
30. 5. 2009, 02:09
Naturaly holistic jsme momentálně vyprodali a nevím, jestli ho ještě budeme dovážet. Pamatujte ale, že v jednoduchosti je síla, takže pakliže jste ochotni přistoupit na krmení FM fish potato puppy, neznám lepší volbu. Borůvky by samozřejmě mohly následovat. Držím palce.
Kujawa Roman se ptá
29. 5. 2009, 13:00

Dobrý den, neviděl jsem zde odpověď na můj dotaz dříve zadaný,proto ho tady dám ještě jednou.Chtěl bych se zeptat jak je možné, že firma arden grange deklaruje průměrně 150 gramů čerstvého masa na 100 gramů granulí. Když odečtu ze 150 gramů masa 65% vody tak mi zbude 52,5 masové moučky ale na obale puppy granulí je 18% tzn. 18 gramů moučky a 18% tzn.18 gramů čerstvého masa což po odstranění vody je 6,3 gramů moučky. Dohromady tedy 24,3 a to má do 52,5 hodně daleko. Poprosím Vás o vysvětlení , děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 5. 2009, 11:00

Dobrý den, předně si řekněme, že se pohybuje v oblasti přepočtů. Historicky prvně jsem pátral po přesném množství čerstvého masa použitého k výrobě granulí u FirstMate. Veterinář dozorující jejich výrobu mi poskytl rozobr, která vám zde nyní uvedu. V originále ho najdete i zde na stránkách v části "O Firstmate". Rozbor se týká rybího masa, které je svým množsvím použitým v recepturách FirstMate ještě dnes jakousi výjimečností této značky. Tím spíše tomu tak bylo v době, kdy sortiment granulí na trhu tvořily převážně značky s více jak třicetinásobně nižším obsahem masa . Nechtěl jsem tehdy věřit tomu, že pokud chci své psy krmit granulemi, znamená to krmit je převážně obilím a hledal jsem tu jehlu v kupce sena.

100g čerstvé bílé mořské ryby poskytne po usušení a odstarění tuku 21 gramů rybí moučky. Tedy vidíte, že zde je koeficient pro přepočet sušeného na čerstvé 4,76 a že jde o nejobjektivněji formulovaný přepočet. S druhem masa je obsah vody poněkud proměnlivý, jedná se o jednotky procent, dovolujeme si používat tedy koeficient 5. U Arden Grange je tedy obsah kuřecího masa u Puppy/Junior 90+18=108 g, plus rybí moučka a vejce a výsledný podíl živočišných bílkovin je, jaký je. U Puppy Junior  Large Breed je ekvivalent čerstvého kuřecího  masa 155g, U Adult Lamb pak 150 g jehněčího. Uvedený koeficient 5 pro přepočet mezi čerstvým a sušeným masem používají i jiné značky, tak že nejde o naši mystifikaci. Máte pravdu, že pokud je užito slovíčka průměrně, bylo by lépe ho nepoužít, děkuji za upozornění.

Daniela Horká se ptá
28. 5. 2009, 09:05

Dobrý den,můžete mi prosím doporučit jaké krmivo vybrat pro dvouletého maltézáčka? Potřebuji zlepšit kvalitu srsti, zamezit červenání. Dosud krmíme Royal Canin Sensible a i přesto se červenání(reznutí) projevilo. Děkuji, Horká D.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
28. 5. 2009, 07:05
RC obsahuje rostlinné oleje, takže tomu se nedivím.Toto funguje zvláště v kombinaci s vysopkým obsahem synteticky dodávaného vit.A Mohl bych doporučit např. Ardengrange ocean fish, premium, nebo lamb rice. U tohoto krmení máme zboží baleno po 2,5 , 7,5 a 15 kg.
Žaneta Havlíčková se ptá
28. 5. 2009, 07:51

Dobrý den, prosím o radu, jaké krmivo FM použít pro 6 letou fenu Rhodéského Ridgebacka. Za dva měsíce se jí chystáme nakrýt,jaké krmivo v tomto případě, popřípadě zabřeznutí a následně jaké krmivo podávat štěňátkům v období 4-8 týdnů. Máme registrovanou chovatelskou stanici www.krajickovastran.cz, chci se zeptat, zda je možnost na tuto stanici odebírat krmivo za výhodnější ceny. Předem vám moc děkuji za odpověď. S pozdravem Ž. Havlíčková S

Ing. Gerhard Stein odpovídá
28. 5. 2009, 05:51
Na první část dotazu již jsem odpověděl. Při odběrech nad 3000 Kč jednorázově můžete dosáhnout na takzvané chovatelské ceny. Toto pravidlo platí u naší firmy všeobecně pro všechny odběratele. 
Žaneta Havlíčková se ptá
27. 5. 2009, 13:49

Dobrý den, prosím o názor na novou recepturu granulí značky Acana. Velmi mě zaujal jejich velký výběr co se týče produktů - rybí atd.. , ale vím, že to není vše. Předem děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 5. 2009, 11:49
Nemůžu hodnotit krmení o kterém toho mnoho nevím. Vím jen, že nebylo zařazeno mezi TOP DRY FOOD 2009. Kritéria pro toto hodnocení si můžete přečíst na našich stránkách.
Havlíčková Žaneta se ptá
27. 5. 2009, 13:35

Dobrý den, prosím o radu, jaké granule popřípadě podávat své fence - 2 měsíce před krytím, poté v březosti a dále jaké granulky štěňátkům. Jedná se o plemeno Rhodéský ridgeback. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Ž. Havlíčková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 5. 2009, 11:35
Nevím, čím nyní krmíte.Já bych ji např. nyní z Firstmate doporučil krmení lamb rice, a´t fenka je spíše ve štíhlejší kondici. V druhé půlce březosti bych přešel na krmivo FM Maintenance a u toho bych asi zůstal i po narození štěńat. Při početnějším vrhu bych kombinoval 70% Performance a 30 % fish potato lb 
Nikola Nováková se ptá
27. 5. 2009, 12:54

Dobrý den. Máme rok a půl starou kříženku jezevčíka a jacka russela. Jelikož jí opravdu chutná (jídlo krade i ze stolu), má už asi rok nadváhu. Po přísném režimu važí ted 9,2 kilo. I to je ale moc a zbytek se nám už shodit nedaří. Proto bych potřebovala poradit jaké krmivo firstmMate kupovat a taky v jakých dávkách krmit.Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 5. 2009, 10:54
Já bych vám mohl doporučit například Belcando senior.To se dostane i v menších baleních.Odstranil bych veškeré pamlsky, žádné jídlo ze stolu. Zkusil bych denní dávku cca 12 dkg.
Eva Dohnálková se ptá
26. 5. 2009, 19:46

Dobrý den, na trh přišlo nové krmivo Platinum natural food. Mohl by jste mi říct na něj váš názor. Hledám pro svoji fenku anglického kokršpaněla nějaké krmivo, do teď jsem krmila Proplanem. Které poslední dobou odmítá a sní ho až má jo velký hlad, což je třeba až po dvoudení hladovce. Moc děkuji za radu. Eva Dohnálková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 5. 2009, 05:46
Snažil jsem se zjistit o jaké krmivo se jedná. V jehněčí receptuře jsem našel rostlinné oleje. Krmivo není v Americe řezeno do skupiny TOP dry foods 2009.
Karolina Polanecká se ptá
18. 5. 2009, 23:18

Dobrý večer, známá mi doporučila krmivo First Mate a já bych ho ráda vyzkoušela. Máme 5letého psa West Highland White Terrier, má citlivou kůži, jako štěně trpěl na svědivou vyrážku. Proto bych byla ráda, kdybyste mi mohli doporučit nejvhodnější krmivo. A dále bych se chtěla zeptat, zda je možné získat nějaké menší balení - např. 1 kg, na vyzkoušení. Praha příp. střední Čechy. Velice děkuji za odpověď. Karolina Polanecká

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 5. 2009, 09:18
Kilová balení, která by byla vhodná pro vašeho pejska bohužel nemáme. Z FM bych vám mohl doporučit krmivo Maintenance v 3 kg balení, z krmiva Ardengrange pak 2,5 kg ocean fish. and potato, z Breeders Choice pak Avoderm trouth wild rice. Můžete mi napsat jakým krmivem krmíte? ASi bychom měli hledat příčiny v jeho složeení.
Andrea Klvačová se ptá
18. 5. 2009, 19:03

Mám 4 měsíční NO s 16kg. Máme FM Naturally holistic a potřebuji se zeptat na dávkování. Je to dobře že čím starší pes tím míň granulí? Jaká by měla být denní krmná dávka? Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 5. 2009, 05:03

Můžete vycházet z doporučeného dávkování pro štěně.

TABULKA PRO ŠTĚŇATA malých, středních a velkých plemen psů     6 - 11 týden3 - 4 měsíc5 - 7 měsíc8 - 12 měsícHmotnost (kg)denní dávka (gr)denní dávka (gr)denní dávka (gr)denní dávka (gr)1,5 - 5,5130 - 22898 - 19570 - 15065 - 1305,5 - 9,5228 - 356195 - 285150 - 270130 - 2609,5 - 22,5356 - 710285 - 540270 - 440260 - 39022,5 - 45-540 - 950440 - 760390 - 650

Martin se ptá
18. 5. 2009, 16:28

Dobry den, mam doma dvou letou fenečku labradora, která ale bohužel nesnese úplně vše. Začala jsem krmit Calibrou ale ta ji dělala zažívací potíže po určité době tak se přešlo na PurinuProplan ze začátku mohla kuře, lososa i jehně ale v dnešní době snese jen jehněčí a sem tam kuře, lososa nechce ani moc žrát asi cítí i ona že ji neděla zrovna dobře. Bohužel mam problem ze srsti kdy ji jednu dobu vypadala srst skoro na pulce těla (spravil to až zásah veterináře). Ted už je to naštěstí dobré jen nám hodně poušti chlupu po bytě, takže si myslím že ji něco schází. Dále máme od mladí problem se zadníma nohama ale podle ortopeda na tom není zle jen má prý lehkou dysplazii. Děkuji vám moc za radu, který druh First Mate zvolit

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 5. 2009, 02:28
Já bych doporučil fih potato large breed. Je to hypoalergenní krmivo a určitě by fence pomohlo. Postupně bych pak přešel na lamb rice.
M.Matejkova se ptá
14. 5. 2009, 22:02

Dobry den, chovatel mi doporucil pro meho 11-mesicniho mastifka granule FM Lamasco, ale nemohu je nikde sehnat. Pry se momentalne nedovazeji, ale brzy budou - muzete mi rict, kdy a kde budou k dostani? Chovatel mi take rekl, ze do doby nez budou k dostani si je mohu "namichat sama" (?opravdu?) z jinych receptur FM a ze mi poradite, jak na to... Predem dekuji za odpoved. Marcela

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 5. 2009, 08:02
Granule máme skladem. Není problém vám je zaslat na dobírku. Odkud, z které oblasti republiky jste?Mohl bych vás nakontaktovat na některého z našich spolupracovníků. Pokud si objednáte prostřednictvím např. e shopu na atěchto stránkách, nebo stačí do e mailu poslat vaši adresu a telefón, granule vám budou zaslány okamžitě první pracovní den, což je v tomto případě v pondělí.