Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 84/132)

Dana Lovásová se ptá
14. 5. 2009, 16:22

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu - aké krmivo by ste mi odporučili pre šteniatko Rodeskeho Ridgebacka 2,5 mesačné (od chovateľa mám info, že sa nevyskytuje žiadna alergia) + kozmetiku z Vašej ponuky.. ďakujem Vám a príjemný deň želám

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 5. 2009, 02:22
Pokud bychom šáhli po FM, pak by z řady superprémií mohlo být nasazeno krmivop Performance, z řady ultraprémií pak Fish potato large breed. Pokud byste chtěla šáhnout po evropském krmení , pak z Belcanda produkt puppy, nebo z Ardengrange puppy/junior large breed 
Jan Bláha se ptá
14. 5. 2009, 14:24

Hezký den,zajímá mě Váš názor na krmivo Brit care.Děkuji za odpověd.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 5. 2009, 12:24
Upřimně řečeno, s krmivem Brit care nemám vlastní zkušenosti. Na složení jsem se díval . Kdybych měl nabídnout něco ze značek, které nedovážíme, tak toto krmivo by to asi nebylo.Má teda krásné obaly, to musím uznat. 
Andrea Pilichová se ptá
13. 5. 2009, 15:43

Dobrý den, Vaše stránečky a poradnu navštěvuji každý den. Zrovna tak i poradnu na stránkách Arden Grange. Ta je však od března "bez života". A tak jsem se Vás chtěla zeptat, bude na stránečkách Arden Grange odpovídat ještě p.dr.Dvořáková? Poradna v jejím podání je opravdu nepřekonatelná a velice vstřícná vůči pejskům a jejich majitelům. Děkuji a přeji Vám i Vašim pejskům krásný den. Andrea.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
14. 5. 2009, 01:43
Vážená paní. V posledních měsících se o poradnu na AG stránkách starají dva kolegové. Já osobně jsem nyní v jednání se všemi stranami a musím říci, že za svou osobu udělám všechno pro to, aby AG poradnu znovu vedla Dr. Dvořáková, poradnu na FM budu dělat já současně s tím, že chci, aby začala fungovat i podobná poradna na stránkách www.belcando.cz Je to činnost docela časově náročná, protože každý z nás ji dělá při své normální každodenní práci. Vzhledem k tomu, že všichni jsme mnohdy i celý den na cestách mimo kancelář dá to někdy zabrat. Na druhé straně nás těší, že jsme mnoha lidem pomohli a naučili je lépe se orientovat v otázkách zejména výživy psů.Děkuji za váš dotaz.
Běla Mlynáříková se ptá
11. 5. 2009, 20:07

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat, kolikrát denně se má krmit 8 měsíční bišonek(fenka).Odepište co nejdřříve-děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
12. 5. 2009, 06:07
Důležité je i jaké možnosti krmení štěńátka máte vy. Já osobně bych ho krmil jednou ráno, dejme tomu v 7 hod a pak odpoledne v 18 hod. Pokud je ve vašich možnostech, dal bych mu porcičku i v poledne.  Zvykal bych štěně na určitou pravidelnost .
Petra se ptá
9. 5. 2009, 20:33

Dodrý den, obracím se na Vás s dotazem. Tento pátek jsme si přivezli štěně (8 týdnů) vymarského ohaře krátkosrstého. Chovatelka krmila AG štěněcí pro velká plemena, my v tom samozřejmě pokračujem, ale fenka po příchodu měla 2 x pevný odpad a teď co je u nás začala mít průjem a chodí velmi často. Může to být způsobeno změnou prostředí nebo i tím, že už není vůbec kojená ??? Máme strach, aby nám dobře prospívala, baští s chutí po malých dávkách, ale s průjmem !!! Velice Vám děkuji předem za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
10. 5. 2009, 06:33
Dáváte štěńátku nějaké pamlsky? Určitě i změna prostředí může být pro pejska stresem. Další možností je i to, že štěńátko překrmujete a ono nestačí při své možná vrozené žravosti tak velkou úporci potravy řádně zpracovat. Pakliže dáváte pamlsky, odstrańte je. O pamlscích bychom se mohli bavit, ale jen hypoalergenních a těch je jako šafránu.  Zkuste snížit krmnou dávku jako další možnost. Kdyby nic nepomáhalo, najdeme variantu se sníženým množstvím tuků.
Petra Halmichová se ptá
5. 5. 2009, 20:52

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat na váhu našeho moskeváka.Je mu 7měsíců a váží 46kg.Když byl menší,tak dostávala belcando junior,ale zdálo se mi,že nějak rychle přibral,tak jsem mu nasadila premium,ale teď když začíná ztrácet srst,tak se mi zase zdá,že je nějaký pohublý.Mám mu zase nasadit junior?Děkuji Petra Halmichová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 5. 2009, 06:52
Nemyslím, že by se bylo třeba vracet k junioru. Myslím, že i prémium je pro věk vašeho psa dobrá volba. Dáváte pejskovi ještě něco jiného kromě granulí? Je pejsek odčervený?Mezi námi s ohledem na klouby a kostru je lepší do roku psa udržovat spíše ve štíhlejší kondici. Někdy i méně může být více.Je trus vašeho pejska pevný a dostatečně tvarovaný? Na dálku se přece jenom některé záležitosti řeší poněkud hůře. Takžečím více vstupních informací, tím lépe. Napadá mne s ohledem na srst, že bychom do krmiva mohli přisypávat 10 až 30 procent krmiva fish potato large breed. Hlavní důvod je omega 3 z ryb a vyšší podíl vlákniny na podporu peristatiky střev.
Radka Měšťanová se ptá
5. 5. 2009, 16:49

Dobrý den, ráda bych přešla na kvalitnější krmivo než je k dostání v supermarketech, doufám, že jsem na dobré adrese. Prosím o radu, které vybrat. Mám 20-ti měsíčního bavorského barváře, loveckého psa. Ráda bych, aby zmohutněl. Hubený není, snažím se ho cpát vším možným, ale se žrádlem zlobí. Žere z části vařenou stravu. nemá rád tuňáka, nejsem si tedy ani jistá krmivem s rybami. Velmi by mi pomohlo, kdyby bylo možné vyzkoušet krmivo na nějakém vzorkovém balení či menší váze pytle. Ráda Vás pak doporučím i svým známým. Velmi děkuji za radu a doporučení. tel 724 045 056 Mestanová.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 5. 2009, 02:49
Možná, je chyba, že se ho snažíte cpát vším. Při vší úctě, asi bych nekombinoval vařenou a granulovanou stravu. Myslím, že tím spíše psovi rozhodíte metabolismus.S ohledem na věk vašeho psa bych doporučil krmení Ardengrange adult large breed, lamb rice, nebo klasickou kuřecí adultku.Krmiva jsou balena  po 2, 7,5 a 15 kg .
Kateřina Kapounová se ptá
4. 5. 2009, 13:19

Dobrý den, prosím Vás o radu, na jaký typ krmiva přejít. Mám tři trpasličí jezevčice - seniorky ve věku 7,9,10 let (všechny kastrované, se sklonem k nadváze :) ), převážnou část života krmené Eukanubou, poslední dobou také Artemisem, ale z důvodu problematických dodávek tohoto krmiva do ČR (hlavně Senior) jsem se rozhodla vyzkoušet krmivo FirstMate. Jedna z fenek měla před časem vleklé zažívací problémy způsobené pravděpodobně antibiotiky (poporodní komplikace), tak je krmena vařenou dietní stravou a dietami Hill's i/d a Eukanubou Sensitive Digestion. Moc děkuji za odpověď, které krmivo zvolit.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 5. 2009, 11:19
Určitě by se dalo zkusit krmení FM fish potato senior, nebo original, mezi dobré volby by patřilo i krmivo Breeders chioce Avoderm Lite Adult Dog Food, třetí možností je Ardengrange senior, nebo light.
Jitka Žižková se ptá
4. 5. 2009, 09:20

Dobrý den, máme roční fenku slovenského čuvače, kterou krmíme krmivem Royal Canin Maxi Junior. Rádi bychom teď přešli na krmivo FirstMate. Ráda bych Vás požádala o radu, jaké krmivo by pro ni bylo vhodné - zátěž má normální, kožními ani trávicími obtížemi netrpí. Děkuji mnohokrát a přeji příjemný den. Jitka Žižková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 5. 2009, 07:20
U vašeho pejska bych nejdříve zkusil krmivo FP large breed a s ohledem na stávající zp. krmení bych pozvolna  přecházel na Maintenance, popř. lamb rice.
Ivo Krinke se ptá
3. 5. 2009, 16:59

Přešel jsem u svého psa na krmivo first mate-jehněčí s bramborem.Dříve jsem krmil biomillem.Pes krmivo velice dobře snáší,ale má objemnější trus.Čím si to mohu vysvětlit/stravitelností?/děkuji za odpověd.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 5. 2009, 02:59
To ječ samozřejmě v pořádku. není to stravitelností krmmiva, ale vyšším obsahem vlákniny, které lépe podporuje peristatiku střev. Důlvodem může být i to, že pokud dáváte stejnou dávku krmiva, alespoń co se objemu týká, dáváte psovi mnohem větší dávku s hlediska hmotnosti, nebo´t FM má výrazně větší měrnou hmotnost.. Důležité je, aby trus byl pevný a tvarovaný. Kdyby tomu tak nebylo, je třeba snížit krmnou dávku.
Lucie Pokorná se ptá
30. 4. 2009, 22:18

Dobrý den, mám doma 1,5 roční fenku yorkshire terriera s PP. Nejsem expert na psí potravu, ale chci pro pejska to nej... Na rady chovatalky,od které fenku mám a pak na radu veterináře jsem doteď krmila krmivy Eukanuba a Royal Canine. Na netu jsem ale narazila na diskuzi o kvalitě granulek a mezi špičku mnozí počítali First Mate. Chtěla bych se zeptat, který z produktů FM byste mi doporučili pro mou fenku. V současnosti je zdravá, jen bychom potřebovali trochu zlepšit kvalitu srsti. Děkuji za odpověď. Pokorná

Ing. Gerhard Stein odpovídá
1. 5. 2009, 08:18
Mohl bych vám doporučit krmení FM chicken and blueberies, nebo z řady Breeders choice avo derm baken jehněčí variantu..
Piskačová Eva se ptá
30. 4. 2009, 11:55

Dobrý den, naši roční tosu krmíme FM Maintenance, ale je až příliš mohutná. Proto jsme přemýšleli, že přejdeme raději na jehněčí. Chci se optat, jaký je rozdíl mezi FirstMate Lamb meal&Rice a FirstMate Lamb&Rice L. BREED PUPPY. A které by byly vhodnější. Velice děkuji za odpověď! Krásný den přeje E. Piskačová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
30. 4. 2009, 09:55
V současné době jsme se rozhodli dovážet jen verzi lamb meal rice a to halvně s ohledem na redukci vysokého množství námi dovážených produktů . Nezbývá, než verzi lamb rice vašemu pejskovi doporučit . Pro nastávající letní období bych viděl jako vhodné volby i chovatelská balení lamasko a lamasko sensitive.
Petra Koulová se ptá
29. 4. 2009, 08:34

Dobrý den. Ráda bych přešla na krmiva FM. Mám osmiměsíční fenku labradorského retrívra, která až doposud krmená K-9 pro štěňata velkých plemen, nyní váží 27kg, netrpí žádnou alergií. Prosím o radu, jaké krmivo by pro ni bylo nejvhodnější. Děkuji. S pozdravem Petra Koulová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 4. 2009, 06:34
Pro labradora bych mohl doporučit z řady krmení FM Maintenance,  Skoki, či lamb rice.
Irena Bražinová se ptá
28. 4. 2009, 22:25

Dobry den,chci se zeptat na denni davky krmiva FirstMate Potato and Chicken with Blueberries.Nikde jsem nenalezla letak.Dekuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 4. 2009, 08:25

Dávkování na pytli je vždy orientační údaj. Je třeba přihlížet k aktuální kondici, povětrnostním vlivům, aktivitě a míře stresu, které je pes vystaven.Dávkování může být orientačně následující :

Tabulka pro malá, střední a velká plemena dospělých psů    Hmotnost (kg)Pes bez zátěže
denní dávka (gr)Pes se zvýšenou aktivitou
denní dávka (gr)Pes v zátěži
denní dávka (gr)1,5 - 5,550 - 8558 - 10065 - 1305,5 - 9,585 - 170100 - 208130 - 2609,5 - 22,5170 - 260208 - 312260 - 39022,5 - 45260 -455312 - 520390 - 650

Linda Přichystalová se ptá
28. 4. 2009, 18:25

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem. Máme doma dvě čivavy ve věku 15 měsíců a 4 roky. Dříve jsme krmili Royal canin, ale psi začali mít zažívací potíže. Chtěla jsem se zeptat, jestli by jste nám mohl pomoct s vhodným výběrem granulí FM? Pokud by bylo možné rádi by jsme se nyní vyhli kuřecímu masu(konzumovali jej neustále). Dále se chci zeptat, kde krom internetu je možné granule FM sehnat (jsme z Brna)? Předem děkuji. S pozdravem Přichystalová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 4. 2009, 04:25
Z krmiva Firstmate bych doporučil fish potato puppy, z Ardengrange lamb rice, z Breeders Choice, řada Avo derm a AVO BACKEN jehněčí řadu, z Belcanda Finnest croc. Ozve se vám kolegyně Petra Sádecká.