Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 85/132)

Ivana Vlachová se ptá
25. 4. 2009, 09:32

Dobrý den, dostala jsem na Vás doporučení od paní Lenky Vávrové a tak se tedy, s důvěrou, obracím na Vás s prosbou o radu.Jsem chovatelkou čínských chocholatých psů a mexických naháčů - velkých. Vyzkoušela jsem během let již několik značek krmení a stále nejsem úplně spokojená.V posledních třech letech krmím PROPLANEM - jehněčím. Zdá se mi, že v poslední době psi nějak více trpí plynatostí a řidčí stolicí. Naši psi nemohou krmení s rybou, tvoří se jim pak pigmentová krupice v oblasti hlavy(pod očima, na tvářích).Ráda bych jim dopřála opravdu kvalitní krmivo,které by jim prospívalo. Poradíte? Přeji Vám pěkné jarní dny. Vlachová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
25. 4. 2009, 07:32

Asi bych pejskům v této chvíli zkusil Breedrrs choice AVO DERM BACKEN lamb rice. Pamlsky bych odstranil zcela, pokud nejsou hypoalergenní , např. typu ZIWI peak.

 

http://www.firstmate.cz/breeders-choice/cz/index.php

Řidší trus může být jedním z příznaků, že pes je překrmován, popř. že nesnáší vyšší podíl tuků v krmivu
Radka Nováková se ptá
24. 4. 2009, 17:43

Dobrý den, příští týden si mám domu přivézt štěně bovera, věk 8týdnů. Jaký druh krmiva byste mi doporučili? Startnovní balíček od chovatele dostanu zn.Happy dog. Děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
25. 4. 2009, 03:43
Po německém krmivu a u německého plemene bych v klidu přešel na Belcando puppy a následně na to na ekonomicky výhodné 25 kg balení Belcando junior.,
Draha Havlínová se ptá
21. 4. 2009, 13:04

Dobrý den, které krmivo by bylo vhodé pro tříletou jorkšírku z Breeders Choice? Děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
21. 4. 2009, 11:04
Já s ohledem na delší srst a kvalitu dlouhé srsti bych preferoval jehněčí varianty z řad AVO DERM , nebo AVO DERM BACKEN.
Andrea Pilichova se ptá
20. 4. 2009, 10:58

Dobrý den, pane Stein. Děkuji za odpověď. Pejska máme malého a ráda bych vybrala zdravé a chutné granulky. Jako začátečník v tom zatím plavu, protože granulí je spousta, některé se tváří, že jsou velmi chutné a zdraví prospěšné a reklam v televizi je spousta. Zatím jsem se dobrala toho, že v obchodech granulky nejsou to pravé ořechové. Zalíbily se mi granulky First Mate, Breeders Choice a Arden Grange. Myslím,že jsem se dobrala toho pravého a že do mističky budeme sypat některé z těchto. Přeji pěkný den, zdraví Andrea.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
20. 4. 2009, 08:58
Jestli chcete zaháji selekci granulí, tak jednou z možností je vyřadit z nabídky i ty , které mají gigantickou, až megalomanskou reklamu mezi kterou patří i ta v televizi. Úměrně velikosti reklamy pak stoupá i prodejní cena granulí, takže kromě klasického krmení máte v pytli i úměrně veliký kus zákazníky zaplacené reklamy. Na té si ale pes bohužel nepochutná. Držím palce!
Veronika Scheschyova se ptá
20. 4. 2009, 10:58

Dobrý den, 18/4/09 jsem Vám zasílala dotaz na to, jakými granulemi začít u 2měs. štěněte appenzellského salašnického psa(středně velké plemeno), našla jsem u Vás v e-shopu ještě granule Performance nebo FM Performance Mini Bites. Prosím o radu, kterými granulemi by bylo vhodné začít a jak pokračovat dále. Děkuji za odpověd´.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
20. 4. 2009, 08:58
Základní rozdíl mezi Performance a Performance minibits je ve velikosti granulí.. U středně velkého plemene by mohly být i ty minibits, i  když s ohledem na jeho věk a velikost by už určitě zvládnul  i ty klasické Performance
Martina Lišková se ptá
20. 4. 2009, 08:15

Dobrý den,ještě dotaz k ročnímu ruskému teriérovi.V Ardenu se do 18 měsiců ( ukončení vývoje )dávkuje jednou tolik oproti dávce pro dospělé psy. Platí to i v případě, kdy už se pejsek ustálil na hmotnosti dospěláka a více už nenabírá? Není to signál pro snížení dávkování ze štěněčí na dospěláckou, i když 18-ti měsíců ještě nedosáhl?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
20. 4. 2009, 06:15
V řadě případů už jsem odpovídal, že dávkování na obalu , nebo na etiketě není dogma, že je to údaj orientační. Nejdůležitější z hlediska dávkování je oko majitele.Na zřetel kromě vývojové fáze psa je třeba brát i jeho aktivuitu, to jakým povětrnostním podmínkám a jaké míře stresu je vystaven.Pokud se mi zdá, že pejsek je hubený, tak mu krmení mírně přidám, pokud se mi zdá, že jeho hmotnost je vyšší, krmnou dávku úměrně snížím. Důležitým  ukazatelem pro velikost krmné dávky je i to, že trus je pevný a tvavrovaný.Pokud tak tomu není, je dobré krmnou dávku zmenšit.   Já osobně z vlastních zkušeností doporučuji u velkých plemen co nejdřívější přechod na dospělácká krmiva s nižším obsahem tuků.
Martina Gardeva se ptá
18. 4. 2009, 00:47

Vazeny pane Steine, mnohokrat Vam dekuji za odpoved a radu. Omlouvam se, ze posilam dalsi dotaz tak hned, ale detailne jsem si prozkoumala slozeni FirstMate Naturally Holistic, ktere je opravdu hodne lakave, ale mela bych jednu otazku: je rada Holistic urcena hlavne psum, kteri maji ruzne zdravotni problemy a alregie, nobo je taky vhodna i pro zdrave psy a doporucil byste ji i tem? Dekuji! S pozdravem Martina Gardeva

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 4. 2009, 10:47
Pokud se Holistiku týká, doporučil bych ho spíše zdravým psům. U psů se zdravotními problémy bych volil jednodušší krmivo s nižším množstvím použitých surovin na bázi lamb potato, nebo fish potato.Preferoval bych i nižší množství tuků, než 15 %, alespoń pro začátek.
Šárka Dohnalová se ptá
16. 4. 2009, 21:00

Dobrý večer, svého 3 létého greyhounda krmím FM maintenance. Moc mu chutnají, má krásnou srst a skvěle se "obalil". Jen má po nich řidší stolici a má častější nutkání se vyprazdňovat než mé 2 vipetky, které konzumují ty samé granulky. Vipetky jsou po této stránce bez problémů. Jaký jiný druh FM či jiné značky byste mi pro greyhounda doporučil. Děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
17. 4. 2009, 07:00
Pokud je trus řidší, pak je to projevem toho, že množství živočišného tuku pro vašeho psa je příliš vysoký, nebo že pes je překrmován a v tom případě je třeba úměrně snížit krmnou dávku. V současném takřka letním období byste mohla zkusit krmivo lamb rice, nebo lamasko sensitive. Pak ještě existuje i možnost smíchat krmivo Maintenance např. s krmivem fish potato large breed. To znamená na pytel Maintenance bych přidal 7,5 kg rybího krmení, které má zvýšený podíl vlákniny podporující lepší funkci střev. Jinak i těch vhipetek je to tak, že menší psi mají lepší metabolismus, než psi větších plemen.Přeji příjemný den.
Petr Žižka se ptá
16. 4. 2009, 12:47

Dobrý den, obracím se na Vás pro radu. Mám rodheského ridgebacka. Do této doby ( 11 měsíců věku psa ) jsem ho krmil krmivem "Hills Canine Puppy Large". Toto krmivo je určeno krmit do jednoho roku věku psa. Prosím o radu, jakým jenám krmivem bych měl nahradit toto krmení. Jedná se mi také o cenu. Radu jsem hledal také u prodejců krmení, ale přijde mi, že každý radí na základě toho na kterém krmení má větší rabat. Ptal jsem se také u jdenoho chovatele a ten mi poradil, že používá K9. Prosím o radu. Děkuji za odpověď. S pozdravem Petr Žižka.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 4. 2009, 10:47
Z našeho krmení Vám mohu nabídnout pro vás cenově velice výhodná balení Belcando Premium s postupným přechodem na Belcando Dinner. Z řady Firstmate pak krmivo Maintenance, nebo Skoki.Z řady Ardengrange Adult large breed, nebo lamb rice, z Nuovafattorie pak 20 kg balení Stone cric. Čím větší balení zvolíte, tím více pro vás bude tato volba cenově přijatelnější.Charakteristiku krmiv najdete na www.firstmate.cz , www.ardengrange.cz www.belcando.cz www.nuovafattoria.cz
Roman Kujawa se ptá
16. 4. 2009, 09:08

Dobrý den, mám doma osmitýdenní štěně stafordširského bulteriéra a chtěl bych se zeptat jakým krmivem First Mate bych ho měl krmit. U chovatele dostával Eukanubu puppy takže v tom pokračuju. Ale problém je v tom, že má lupy ikdyž má krásnou černou lesklou srst. Děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 4. 2009, 07:08
Kvůli těm lupům bych zvolil krmivo fish potato puppy a postupně bych přecházel na Performance a Maintenance.
Iva Gonsková se ptá
16. 4. 2009, 08:50

Dobrý den, mám 10ti měsíční fenečku stafordšírského bulteriéra (povahově velice klidná, skoro až "antitemperamentní"), která je odmala krmena ANF. Chtěla bych přejít na Firstmate nebo Belcando. S fenkou po zdravotní stránce nejsou žádné problémy, ráda bych se ale zeptala, které z krmiv by bylo pro ni nejvhodnější. Za odpověď moc děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 4. 2009, 06:50
V turo chvíli z řady superprémií můžete Lamasko sensitive, lamb rice, Maintenance, nebo Skoki. Z krmiva Belcando bych zvolil cenově výhodné 25 kg chovatelské balení Premium. 
Martina Gardeva se ptá
15. 4. 2009, 00:29

Dobry den, mam dvouleteho labradora, ktereho zatim krmim Royal Caninem Labrador Retriever, je v dobre kondici, vazi cca 40 kg, zatim nema zadne zjistene alergie, ani nemel zadne vaznejsi problemy, krome vyleceneho zaludecniho vredu. Chutna mu vsechno, takze jsme nemuseli zkouset ruzna krmiva, s RC jsme byli spokojeni. Nicmene, porad hledam pro nej jen to nejlepsi a protoze jsem slysela o FM sama pozitiva,a protoze se mi opravdu libi slozeni a vubec cely princip FM, tak jsem se rozhodla, ze na ne prejdem a zacala jsem vybirat mezi ultrapremiovou nabidkou. A protoze vim, ze je to prece jen odlisne krmivo, chtela bych se zeptat jestli musime zacit nejakou lehci formou, nebo klidne muzu zacit nabizet psovi FM Fish Potato Large Breed? A vubec, ktery ultra premium druh byste mi doporucil pro toto plemeno? Predem Vam dekuji a preji krasny den. S pozdravem: Martina Gardeva

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 4. 2009, 10:29
Verze lb z ultraprémií je určitě pro vašeho psa vhodná. V případě, že by se vám jevilo, že pes má na sobě více hmoty, mohla byste zvolit z řady superprémií krmivo lamb rice. Obě varianty se dají i kombinovat. Výhodou je vyší procento vlákniny, která podporuje správnou funkci střev. 
Jana Trýznová se ptá
14. 4. 2009, 19:05

Dobrý den, mám siamskou kočičku, která má neustále zažívací problémy...neustávající průjmy. ani veterináři už si moc nevědí rady. prvotní diagnoza byla pankreatická nedostatečnost, krmíme granulemi Hills i/d, ale ke zlepšení nedošlo. ani přes veškerá probiotika průjmy neustoupily. nevím, jestli nakonec nejde o alergii o některou ze složek krmiva. Slyšela jsem od jedné chovatelky, že obdobné problémy jejích koček nakonec vyřešilo krmivo Firstmate na bramborovém základu. jen ho na vašich stránkách nemohu najít, tak se chci zeptat, jestli by bylo dostupné. Děkuji, Jana Trýznová.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 4. 2009, 05:05
Skladem máme 3 kg a 5,5 kg kočičí granule s borůvkama, které obsahují brambory stejně jako celá řada ultraprémií pro psy. Takže možná volba pro vás by to byla. Z německého Leonarda bych mohl nabídnout verzi Light a z anglického Ardengrange pak Ocean White fish and potato. Krmiva najdete i na našem e shopu www.krmivo-pro-psy.com  Anglické krmivo je totální novinkou.
Eva Landová se ptá
14. 4. 2009, 09:04

Dobrý den, máme 9-letou střední kníračku, která v loňském roce přežila otravu neznámým jedem a má silně poškozená játra a ledviny. Nyní se její stav zhoršil a veterinář jí doporučil lék ostropestřce a speciální granule, které mi ovšem vůbec nejí. Chtěla jsem se zeptat, zda existuje i nějaká ledvinová dieta v konzervě, ev. něco, čím bych jí mohla pomoci. Děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
14. 4. 2009, 07:04
Z konzerv, které máme v nabídce a které vám tudíž můžeme nabídnout bych viděl jako vhodné Belcando krůta a rýže, nebo Belcando jehněčí a rýže
Martina Lišková se ptá
12. 4. 2009, 23:27

Dobrý večer. Vlastním 12.měsíčního ruského teriéra ( teprve se pomalu začíná osvalovat, kv 75cm, 58kg, oba rodiče v dospělosti 60 a 68kg ). Krmen AG ( jeho matka také ). Zřejmě po kolizi na civčišti začal po čase lehce napadat na přední nohu. Na veterině nevyloučena panostit.,doporučen klidový režim, Alavis MSM. Ráda bych podávala i kloubní přípravek, ale každý doporučuje něco jiného ( včetně přípravků pro koně Alavis MSM ) Prosím o porovnání produktů CaniAgil a Canhydrox GaG tbl.pro nejhodnější volbu k jeho nynějšímu stavu ( podporu hojení možného zánětu a nadálou podpůrnou léčbu ). Díky moc za pomoc.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 4. 2009, 09:27
Příznaky , které popisujete u vašeho psa, nejsou v tomto věku, kdy ještě není hotová kostra, ale hmotnost psa už docela vysoká ničím vyjímečným. Klidový režim neuškodí. Příznaky s největší pravděpodobností odezní i bez tabletek. Tolik z běžné praxe. V období dospívání je dobré psa udržovat ve štíhlejší kondici. Více o tabletkách Caniagil na www.anivital.cz  Kolegyně dělala srovnání tabletek na trhu z hlediska účinné látky, kterou obsahují a ceny. Caniagil dopadl více než dobře. Nicméně tyto údaje máme pro vlastní potřebu a nebudeme je z pochopitelných důvodů publikovat.