Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 87/132)

Tereza Vaňáčková se ptá
29. 3. 2009, 00:31

Dobrý den, myslíte, že u 2ročního labradora mohu přejít úplně s klidem na Belcando Dinner? Nebo je určeno pro mnohem starší hafany??? Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 3. 2009, 10:31
Můžete být naprosto v klidu. BC je ideální pro velká a obří plemena. Dinner je hypoalergenní krmivo, takže není důvod se bát přejít na právě toto krmivo. Ideální jsou samozřejmě tzv. chovatelská 25 kg balení.
Moravcova Ludmila se ptá
28. 3. 2009, 19:14

Dobrý večer.Obraci se na vas s prosbou zda by se nenašlo krmení pro naší 14 měsíční fenku bernardýna potřebujeme u ní spevni uvolneni hřbet a hrudník byla krmena maso a granule na výstavě nedosahla uspěchu přes tyto problemi

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 3. 2009, 05:14
S ohledem na to čím byla fena krmena bych byl při přechodu na granule FM opatrný. Navrhoval bych pro začátek krmivo lamasko sensitive , popř. Skoki aktive- to v závislosti na tom, do jaké cenové kategorie chcete jít. Lamasko, nebo skoki bude tvořit 50% krmné dávky. Druhou polovinu krmné dávky bude tvořit krmivo Nuovafattoria stone cric. Pokusíme se pejskovi krmivo namíchat tak, abychom zlepšili jeho výživnou kondici .Krmivo vám rádi pošleme např. prosdtřednictvím našeho e shopu.
Ivana Raisova se ptá
21. 3. 2009, 15:05

Dobrý den, asi budu vypadat jako hlupák,ale když jsem pročítala složení vašich krmiv, "maso" jsem našla jen u jednoho druhu. Jinak je všude např.sledí moučka, kuřecí moučka, kuřecí tuk. Co to znamená?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
22. 3. 2009, 01:05
Je li v krmivu deklarováno maso, pak musíte odečíst 70% vody, které maso obsahuje . Abyste vyrobila moučku, musíte maso vody zbavit. Takže moučky použité pro výrobu granulí  může být např 30 gramů na 100 gramů granulí. Na výrobu 30 gramů moučky potřebujete cca 100 gramů masa. Takže najdete li např. v textu, že krmivo obsahuje 25% masa, znamená to, že moučka by v tomto případě vážila cca 7,5 gramů. Taklže jakkoliv vám to zní dobře, varianta č.1 znamená, že toho masa proti variantě č.2 je čtyřnásobek. No a kuřecí tuk je tuk vyrobený jen z kuřat. Na rozdíl oproti tomu drůbeží tuk je vyroben z čeho? Asi z nějaké drůbeže, ale z jaké?????????To se nedozvíte.
Markéta Kovalová se ptá
20. 3. 2009, 16:32

Dobrý den, zaujaly mě vaše granule, jen se neumím vyznat v tom množství... Mám křížence německého ohaře. je mu 7,5 měsíce a váží 16,5kg. žije na zahradě, denně chodíme na procházky(pole, lesy),kdy se vyběhá -aktivity má myslím si přiměřeně..které krmivo by mu prosím nejvíce vyhovovalo? Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
21. 3. 2009, 02:32
Pro vašeho pejska bych zvolil krmivo FirstMate Maintenance all life stage. Myslím, že vy i váš pejsek budete velmi spokojeni.
Skřivánková Alena se ptá
18. 3. 2009, 20:26

Dobrý večer,mám na vás dotaz,jaké krmivo by jste mi doporučil pro štěnatka bolonského psíka.Je jim 14dnů a brzy se budou muset přikrmovat.Děkuji za odpověd Skřivánková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 3. 2009, 06:26
Přiznám se, že pro tak malinká štěńátka neznám lepší volbu, než AG weaning puppy.
Helena V. se ptá
18. 3. 2009, 15:39

Dobrý den, začátkem dubna si přivezu od chovatelky 5 měsíční fenku jorka.Chtěla bych jí převést na krmivo(mně sympatické)AG.Jen nevím jaké a nerada bych jí zatěžovala častým střídáním.Nevím jestli AG weaning/puppy(žlutý pytel)nebo rovnou AG Puppy/junior(světle modrý pytel),nevím dokdy ten první jorkšírka může mít.Ještě prosím o radu, kdy z junior.krmiva, které mi doporučíte, můžu přejít na AG Prestige nebo pokud bude alergik(máme to v rodině :-)třeba na AG Adult Lamb.Děkuji mockrát, přeji hezký den

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 3. 2009, 01:39
Vážená paní, docela se trefujete, protože všechny varianty hypoalergenního krmiva jsou trefou do černého. Můžete klidně přejít přímo na puppy/ junior a chtře střídat s prestige i jehněčím.
krutisova1 se ptá
18. 3. 2009, 11:53

dcera má asi 10let.amer.pitbul teriéra,letos v zimě měl problémy se zadními běhy,neunesl se,jednak je od narození na srdíčko a má astma. Nic na to nebere,je vcelku v pohodě,akorát loni v létě mu vypadávala dost srst,nasadili jsme proplan senior sensitive-rybu s rýží,ale začal nějak se projevovat zánět bakter.původu na krku za pravým uchem,přeléčeno antibiotiky-je to již podruhé,teď má problém s bolavým čumákem -mastím Infadolanem.Prosím o radu,jaké krmivo nejlépe-myslím,že potřebuje změnu jako alergik,teď mu často dávám zeleninu vařenou s těstovinami,kuřecí jsem vysadila,mám pocit,že ho pak svědí kůže.Díky za jakoukoliv odpověď, Krutišová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 3. 2009, 09:53
Pro vašeho psa bych mohl doporučit několik druhů hypoalergenních granulí. Z Belcanda by to byl produkt senior, z Firstmate Fish Potato senior, z Ardengrange produkt AG senior.  Samozřejmě mne napadají i další varianty. Psovi bych v této chvíli dával jen granule a vodu. Vařené těstoviny bych vypustil. 
Anna Urbaníková se ptá
15. 3. 2009, 21:14

Dobrý večer.Můj 3 letý drsnosrstý trpasličí jezevčík zhruba ve dvou letech prodělal operaci steřeva.Bratr ho hlídal a dal mu hračku ze které kus snědl.Od té doby trpí na střeva a na kožní problémy.Veterinář mi doporučil krmiva s jehněčím.Vyzkoušeli jsme všechny možné značky krmiv.Nějakou dobu ho krmím Acanou Lamb and Rice.Problémy na chvíli přestali.Až do nedávna.Blíží se jaro a opět má častější svědivost kůže a se stolicí to taky není ono.Přijde mi taková hodně tuhá.Hodně tlačí a vyleze z něj malej bobek.Změnila se mu i barva srsti.Má být tmavý divočák.Dozvěděla jsem se o značce Vašich krmiv a zaujali mě.Zaujala mě příchut Lamb & Potato.Mohl by jste mi prosim poradit,která příchut by byla pro něj nejlepší?Časem bych chtěla,tak jednou týdně,Vaše granule míchat se syrovým masem.Nevím jestli by mu to mohlo nějak uškodit.Předem děkuji za odpověd.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 3. 2009, 07:14
lAMB POTATO OBSAHUJE 7% VLÁKNINY, TAKŽE NA PODPORU FUNKCE STŘEV HODNĚ DOBRÁ VOLBA. MĚLA BY POMINOUT I SVĚDIVOST KŮŽE .MASO PEJSKOVI ZŘEJMĚ NEUŠKODÍ I KDYŽ JÁ BYCH ZŮSTAL POUZE U GRANULÍ A ČISTÉ VODY ALESPOŇ V ČASOVÉM ÚSEKU 1 MĚSÍCE A PAK UVIDÍME JAK DÁLE.
Ivana Valešová se ptá
13. 3. 2009, 17:40

Moje kamarádka má 4-letou labradorku, která má problém se srstí.Užívá sice léky a olejíček, ale chtěla by to zkonzultovat ještě s někým jiným. Na doporučení podstoupila kastraci - vypadávání srsti bylo údajně hormonálního původu, ale je to 3 měsíc po kastraci a vypadávání začalo znovu. Jsou to úplné chomáče, stačí ji jenom pohladit. Je teď sice o hodně veselejší, ale vypadávání to nezamezilo. Nevíte o někom, kdo se s tímto setkal, nebo někoho kdo by jí s tímto problémem poradil? Před kastrací byla na vyšetření - s odběrem vzorků a zjistila se alergie na 3 druhy trav a roztoče. Krmivo používá Eukanabu. Prosím. mohli by jste mi poradit, co by mohlo pomoci vypadávání strsti zastavit, případně na koho se obrátit? Bydlí v Kroměříži. Děkuji předem za radu a pomoc. Ivana Valešová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
14. 3. 2009, 03:40
Všechno nasvědčuje tomu, že je nutná výměna krmiva.Máte výsledky vyšetření psa na které suroviny je alergický? Při návrhu vhdného krmiva se bude dobré vyhnout potencionálním alergenům.Je dobré vybrat krmivo pokud možno bez alergenů a s minimálním množstvím použitých vstupních surovin.
Petra POlifková se ptá
13. 3. 2009, 08:46

Dobrý den, mám spokojeného 6,5 měsíční štěně křížence NO s čsv a labradorem a už jsem skoro dokrmila FM Lamb,Rice LB Puppy, byla jsem spokojená, ale protože toto krmivo už nejde znovu objednat, rychle jsem se musela rozhodnout a koupila FM Fish,Potato LB. Z finančních důvodů se ale příští pytel budu muset vrátit k superpremiím, nevadí to pejskovi pořád to takhle střídat? Co byste mi doporučil? FM Maintenance LB?Je dost mlsný, (nechápu proč od stolu nedostává) opravdu s chutí jsem ho viděla jíst jen jednou nějakou masovou kapsičku,když mi jednou došly granule,ale tam bylo hrozné složení.Je možné aby pes jedl granule opravdu s chutí? Nebo je jedno,jestli mu to chutná? Je Arden Grange chutnější? děkuju moc za odpověď a omlouvám se za tolik otázek. Hezký den, Petra P.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 3. 2009, 06:46
Pejskovi můžete granule zchutnit lososím olejem Grizzly. Z finančních důvodů můžete jít i na krmivo Skoki lb, které je přece jenom trošku levnější. Pokud byste zvolili krmivo Maintenance all life stages, bude to taky dobrá volba. Ty kapsičky, o těch opravdu vzhledem ke kvantu použitých zchutńovadel docela neradi slyšíme.Takže opravdu opatrně. Piškoty samozřejmě taktéž ne. Z dalších značek, které dovážíme můžete zkusit Ardengrange puppy/junior lb, či Belcando junior. Tady je cenově výhodné chovatelské 25 kg balení.
Antolová se ptá
12. 3. 2009, 14:37

Dobrý den, psala jsem ohledně rady na krmivo FM pro mou fenu alergičku, nyní už krmíme Potato with Rice, máme teprve zhruba půl 15kg pytle v sobě, fence chutná, krásně se jí dočistily zuby jak pěkně chroupe,ale vícekrát denně kálí oproti předešlé Eukanubě Dermatosis, nyní bych Vás poprosila o radu dávek dle Vaší zkušenosti, než si opatřím odměrku,je to fena Něm.ovčák 34kg,kastrovaná, 4 roky, bydlí s námi v domě, aktivita běžná(2 hod.intenzivní pohyb)..Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 3. 2009, 12:37
Té fence německého ovčáka byste mohla zkusit Belcando Dinner a pokud by fena přibírala, pak bychom mohli jít na Belcando multicroc, či Belcando lamb rice.
Svatava Bláhová se ptá
10. 3. 2009, 23:51

Dobrý den, chtela jsem se jen zeptat co rikate na novou Acanu, jestli je tak skvela jak pisi, nebo je to jen marketingoví tah. krmim pro planem, ale chtela bych prejit na Acanu ... mam 8 mesicni fenku jorksira. dekuji za odpoved

Ing. Gerhard Stein odpovídá
11. 3. 2009, 09:51

Sám s nimi vlastní praktické zkušeností nemám.  Spíše znám nářky chovatelů, popř. reference majitelů, kteří krmí tím, či oním krmivem. V zásadě bych vycházel ze surovinového složení uvedeném na zadní straně obalu. Schválně se podívejte. Zkopíroval jsem pro vaši lepší orientaci složení uvedené u těchto krmiv  na www.mujpes.cz. Takže nejdříve Acana

 Suroviny: dehydratované kuřecí maso (40%), oves, čerstvé kuřecí maso, hrách, čerstvý losos, kuřecí tuk, kuřecí játra, čerstvá vejce, vojtěška setá, lososí olej, tykev, kuřecí chrupavky, jablka, mrkev, mladé listy tuřínu, brusinky, bobule oskeruše, ekologicky pěstované mořské rostliny (chaluha, řasa měchýřnatá, mořská řasa Dulse), kořen lopuchu, kořen ibišku, bobule jalovce obecného, pískavice mořské seno, fenykl sladký, kořen anděliky lékařské, rakytník úzkolistý, kořen čekanky, kopřiva dvoudomá, listy maliníku obecného, ostropestřec mariánský, lístky máty peprné, květy měsíčku lékařského, květy heřmánku lékařského, Lactobacillus acidophilus, Enterococcus faecium, vitamíny a minerály

Nyní purina pro plan:

Suroviny: kuřecí maso (18%), rýže (15%), kukuřičný lepek, dehydratovaná drůbeží bílkovina, pšenice, kukuřice, živočišný tuk, ovesná vláknina, vedlejší výrobky živočišného původu, řepná dužnina, dehydratovaná rybí bílkovina, rybí tuk, sušené vejce, pivovarské kvasnice, mlezivo, L-karnitin, vitamíny a minerályZáv. dekl. znaky: vlhkost 8,5%, N-látky 290g/kg, tuk 150g/kg, popel 70g/kg, vláknina 30g/kgNyní si porovnejte údaje deklarované jednotlivými producenty. Bohužel ke škodě chovatelů s těmito údaji mnoho lidí při svém rozhodování nepracuje.Na této adrese najdete jeden z mých článků, který vám může pomoci ve výběru.http://www.firstmate.cz/cz/index.php?id=kvalitni-krmivo&menu=menu6Takže pokud se chcete rozhodnout mezi jednou a druhou volbou, doufám, že si s tím v dalším rozhodování sama správně poradíte
eva saalova se ptá
10. 3. 2009, 13:40

Dobrý den, máme doma 2 měsíčního slovenského čuvače - fenku a potřebovala bych poradit,jaké by pro něj bylo nejvhodnější krmivo, které značky.Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
10. 3. 2009, 11:40
Nevím na čem pejdsek vyrůstal, takže  doporučení  v tomto vychází z  odhadu a předchozích zkušeností s plemenem. Začal bych tedy NUovafattoria puppy, Belcando puppy, Ardengrange puppy/ junior large breed, či Firstmate Maintenance Všechna uvedená krmiova do České republiky dovážíme a najdete je na našem e shopu..
Šárka Černá se ptá
9. 3. 2009, 18:51

dobrý den, zanedlouho si pojedeme pro štěně labrador.retrívra (8týdnů) - je krmený značkou Brit carre , můžete nám doporučit nějaké vhodné krmivo, chceme pro něj to nějlepší, ale i když jsme přečetli o krmivech desítky článků, je pro nás laiky těžké se ve značkách zorientovat a nechtěli bychom něco zanedbat děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
10. 3. 2009, 04:51
Těch variant mne napadá více. Z krmiva Firstmate např. Maintenance, Z Belcanda BC puppy, z Ardengrange puppy/junior large breed. V každém případě ve věku do 1 roku psa není radno nic podcenit, protože špatná výživa v tomto věku může psa poznamenat a to nevratně na celý zbytek života. Příjemné soužití s vašim novým štěńátkem.
lucie Tomanová se ptá
7. 3. 2009, 09:23

Dobrý den, máme 10měsíčního vlkodava, do teď jsme ho krmili FistMatem-potatoe and fish pro štěňata, chtěli bychom mu už teď stravu změnit, hledala jsem u vás v katalogu a jako nejoptimálnější se mi jeví FirstMate Lamasko, chtěla bych se s vámi poradit, zda je to vhodné nebo zda by jste doporučili něco jiného. Děkuji velmi za vaši odpověď. Tomanová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
7. 3. 2009, 07:23
Ano, lamaso je vhodné, ale momentálně je vyprodáno. Skladem je lamasko sensitive a jako další variantu bych si dovolil doporučit Maintenance. Těší mne vaše důvěra a přeji vám, a´t vám váš pejsek přináší jen samou radost.