Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 90/132)

Tereza Vaňáčková se ptá
9. 2. 2009, 16:51

Dobrý den, znovu vám píši, jelikož mě zarazila reakce jedné prodavačky ve zveráku na mého psa. :( Ptala se mě čím krmím, odpověděla jsem Nutrience. Ona že má propadlé břicho a že má doma také Labradora al že je tlustej. Nevím zda-li jí šlo o to abych začla krmit Calibrou - dali mi spousty testovacích granulek, každopádně se mě to dotklo. Váží 23kg, v kohoutku měří 54cm a má 11měsíců. Co si o tom myslíte?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
10. 2. 2009, 02:51
Z toho si nic nedělejte, důvody proč tak reagovala mohou být nejrůznější, takže to není nic vyjímečného.Víte, mnohdy je lepší, aby pes do jednoho roku byl spíše štíhlejší a nedocházelo zbytečně k přetěžování kloubů způsobeného nadváhou psa.
Lucie Rybová se ptá
9. 2. 2009, 14:32

Dobrý den, mám 9ti měsíčního pejska tosa inu. Dříve jsme krmili Eagle pack holistic, nyní jsme přešli na FM Potato & Fish Large Breed. Váží 55-60kg a cílová váha je okolo 80ti kg. Můžete mi poradit aspoň přibližně kolik mu toho mám dávat? Je dost hubený a potřeboval by nasvalit, krmíme 3x denně. Nebo nebyla by vhodnější jiná receptura? Předem moc děkuji za odpověď a přeji hezký den Lucie Rybová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
10. 2. 2009, 12:32
Krmná dávka pro vašeho pejska by se měla pohybovat kolem jednoho kilogramu. Zkuste stávající krmení zkombinovat s variantou FM Maintenance a to tak, že granule namícháte půl napůl. JInak dále můžeme průběžně konzultovat výživový stav vašeho pejska.
Katka se ptá
5. 2. 2009, 20:31

Dobrý den, mám šestiletého labradora, dosud krmíme Eukanubou Adult Large Breed, nebo Sensitive Joints. Chtěla bych ale zkusit kvalitnější. V podstatě mi zůstali dva finalisté - FM a Canidae, zajímalo by mě, co si myslíte o granulích Canidae, trošku mě zaráží to, že nemají rozdělené granule ani podle věku pejska, ani podle velikosti, myslíte, že je možné krmit stejně štěně jorkšíra a třeba NO? Proto se teď spíše přikláním k FM, kterou recepturu byste mi doporučili?Celou dobu je spíš na kuřecích granulích, tak by asi bylo vhodné změnit na jehněčí ev. rybu? Máme přemýšlet už o senior granulích? Můžete mi poradit, kde by se v Brně daly sehnat vzorky granulí FM? Děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 2. 2009, 06:31
Canidae patří k tomu nejlepšímu, co se v Americe vyrábí. Stejně jako FM patří mezi tzv. bezpečná krmiva, která byla zařazena mezi TOP DRY 2008. Canidae i FM mají verze All life stages, pro všechny vývojové fáze psa, takže i to je možné. Pro přechod ze stávajících krmiv a s ohledem na vámi chované plemeno a věk psa bych zvolil některou z variant lamb rice. Variantu senior bych volil v případě nadváhy psa a to s ohledem na snížené množství tuku a nižší metabolickou energii.
Michaela Pavlů se ptá
4. 2. 2009, 18:49

Dobrý den!Mám fenku anglického mastifa, 4roky, 70kg, a už dva roky jí trápí kožní problémy. Po přečtení vašich stránek do posledního řádku jsem se rozhodla pro změnu krmiva. Nevím sice, jestli ten problém spočívá právě v krmivu, ale chci zkusit vše, aby se jí ulevilo. Chtěla jsem koupit FM Lamb and Rice Large breed, ale váš distributor v Praze mi volal, že mají momentálně pouze Lamb and Rice, protože nedorazila nějaká zakázka. Rozdíl bude pravděpodobně jen v množství látek na klouby. Myslíte, že by to bylo vhodné u takhle velkého hafana? Nebo uvažuji o FM Lamasko Sensitiv, tam uvádíte, že je toto krmivo určeno též pro obří plemena. Co myslíte, že je vhodnější? Ještě by mě zajímalo, jak to s Lamaskem vlastně je a bude do budoucnosti. Koukala jsem se na kanadské stránky FM a tam Lamasko vůbec neuvádí, vlastně ani Lamb and Rice Large breed. Moc děkuji za odpověď. Přeju hezký den!

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 2. 2009, 04:49

Variantu lamb rice lb zřejmě z největší pravděpodobností a s ohledem na ekonomiku výroby nebudeme v budoucnu dovážet. Samozřejmě pro vás je verze lamb rice dostatečná. I když pro přechod bych doporučil kombinaci s variantou lamb potato. Lamasko sensitive je pro vás rovněž vhodná volba. Lamasko pro nás v Kanadě vyráběli do chovatelských balení. Pro první pololetí 2009 s dovozem Lamaska z technických důvodů nepočítáme.

Jana Veselovská se ptá
4. 2. 2009, 16:29

Děkuji za rychlou odpověď. Granulky určitě vyzkouším. Ještě jsem se chtěla zeptat jestli si je musím objednat pouze přes internetový obchod a nebo jestli je dodáváte někam v blízkosti mého bydliště. Bydlím ve Velkých Losinách, pracuji v Šumperku. Děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 2. 2009, 02:29
Do Velkých Losin je nejlépe z hlediska okamžitého vyřešení současné situace granule poslat. Pokud byste se stala našim pravidelným odběratelem, pak při objednánání v dostatečném předstihu vás můžeme zavážet prostřednictvím našeho spolupracovníka.
Simona Bogášová se ptá
4. 2. 2009, 12:57

Dobrý den, jaké krmivo FirsMate by jste doporučili pro dvouletou fenu středoasijského pasteveckého psa ? Teď krmíme Acanou ( nová receptura ), ale špatně mi žere granule, vyzkoušela jsme jich poměrně dost a vždycky to samé, sní tak 1/2 misky a jde od toho. Krmím jednou denně a to večer. Někde na internetu jsem četla, že tyto velké rasy mají často torzi žaludku a že Vaše granule mají pomalé bobtnání v žaludku a tím se zabraňuje problémům tohoto typu. Je to pravda ? Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 2. 2009, 10:57
Granule FM nenabobtnávají,. Hovoříme o tzv. SPO -systému pomalého odvalování.  pro vašeho pejska bych zkusil FM fish potato large breed, nebo Maintenance All life stages.Dáváte psovi nějaké pamlsky , vaříte mu něco? Pokud ano, nedoporučoval bych to . Může v tom být zdroj vašich současných problémů. Osobně bych doporučil granule rozdělit na 2 porce a to ráno a večer. Jinak vodu a nic jiného. Max. bych granule pokapal lososím olejem Grizzly.
Lindaurová Šárka se ptá
4. 2. 2009, 11:25

Dobrý den, moje maminka se přestěhovala s 7 letou kokřicí do nového bytu. Fenka je neklidná. Nikam nechce mamku pustit, je prostě strašně nervózdní a vyděšená. Prosím o radu jak fenku uklidnit. Děkuji a jsem s pozdravem Lindaurová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 2. 2009, 09:25
Doporučuji poradit se se zkušeným výcvikářem ve vašem okolí. Nejlépe by bylo fenku vidět. Alespoń na dálku bych doporučoval fenku socializovat v různých prostředích/ nádraží, auto, restaurace, parkoviště nákupního střediska a pod. / Dát ji co největší množství podnětů. fenku co nejvíce zaměstnat. 
Jana se ptá
4. 2. 2009, 10:57

Dobrý den. Mám doma roční fenečku bílého boloňského psíka a potřebovala bych poradit s výběrem vhodných granulek. Do dnešního dne jsem krmila Royalkami pro štěňata malých plemen. Fenečka má zbarvenou srst pod očičkama a čumáček. Dočetla jsem se že to může být způsobené i krmivem. A taky jí Royalky přestávají chutnat. Do jídla ji musím nutit, přidat konzervu a nebo alespoň rozdrobit piškotek aby vůbec jedla. Na internetu jsem hledala a nekterý chovatel doporučuje granulky FirstMate a nebo Arden Grange. Můžete mi poradit? Děkuji Jana

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 2. 2009, 08:57
Obojí krmivo pro vás může být vhodnou volbou.  Pro vaši fenečku bych vám v současné době doporučil Ardengrange Prestige, nebo ocean fish. Ty piškotky bych ale raději vyloučil z denní krmné dávky a nahradil je hypoalergenními pamlsky.
Vlastimil Hornych se ptá
31. 1. 2009, 21:07

Dobrý den, mám asi 10ti měsíčního chodského psa s nadváhou.Váží přes 30 kilo. Krmím Acanou large breed pupy.Poraďte jak snížit jeho váhu.Jestli jiným krmivem - třeba i pro seniory? Děkuji za odpověď .

Ing. Gerhard Stein odpovídá
1. 2. 2009, 07:07
Asi by to chtělo vědět více o způsobu krmení a množství krmných dávek, včetně případných pamlsků. Zřejmě psa překrmujete.Rozhodně to chce okamžitě ubrat tuky. Já bych šel na jehněčí variantu . Např. u nám má FM lamb rice s 10 % tuků. Verze light bývají kolem 8% tuků,. K tomu se dá přikročit, ale já bych viděl docela jako důležité i snížení krmné dávky. Doufám, že pes nemá nasypáno v misce po celý den a k tomu si ještě ledacos vyžebrá. V každém případě změna krmení a to okamžitě je více, než nutná.
Petra Polifková se ptá
31. 1. 2009, 10:58

Dobrý den, moc děkuji za odpověď (a omlouvám se za podivné chyby v textu), bohužel mě honil čas takže jsem musela objednat před Vaší odpovědí, objednala jsem FM Lamb Meal & Rice Large Breed Puppy (protože jehněčí Proplan byl zatím jediné co žral s chutí,tak proto to jehně), tak doufám, že to bude taky v pořádku, má potom další pytel objednat ten Vámi doporučený,je pro něj vhodnější nebo taky co na to Vlček (pejsek)? Děkuji a přeju hezký den, Petra Odpověď na Váš dotaz ze dne 27. 01. 2009: Dobrý den, mám 5měsíční (teď 25 kg) zdravé světlé štěně NO kříženého s českoslov.vlčákem a nejspíš labradorem, odhaduji v dospělosti kolem 40 kilo, dosud krmené Proplanem. Má středně pohybu a je štíhlý, atletický. Chtěla bych přejít na Arden Grange nebo FirstMate. U FirstMate si ale nevím rady jaký přesně výrobek, jestli superpremiovou řadu, nebo ultra (srst má pěknou, na alergie nevypadá). Jinak na jídlo moc není. ODPOVĚĎ: POdle stáří a velikosti vašeho psa bych se nebál FM Maintenance all life stages. Obsahuje dva zdroje živočišných proteinů a to kuře a rybu. Produkt má stravitelnost 90 %.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
31. 1. 2009, 08:58
Vůbec nebude vadit, když si příště objednáte maintenance. Věřme, že váš pejsek nepohrdne ani variantou lamb meal rice. Děkuji za vaši důvěru.
Alena Koudelková se ptá
28. 1. 2009, 16:55

Dobrý den,prosím přečetla jsem si vše o tomto krmení,poradte mi prosím,chci to nejlepší pro štěně itaslkého chrtíka,aby nebylo žádné choulostivé štěně.děkuji Alena Koudelková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 1. 2009, 02:55
Ze superprémiové řady bych vám doporučil produkt Performance, z ultraprémiové řady FM pak produkt fish potato puppy.
Petra Polifková se ptá
27. 1. 2009, 12:34

Dobrý den, mám 5měsíční (teď 25 kg) zdravé světlé štěně NO kříženého s českoslov.vlčákem a nejspíš labradorem, odhaduji v dospělosti kolem 40 kilo, dosud krmené Proplanem. Má středně pohybu a je štíhlý, atletický. Chtěla bych přejít na Arden Grange nebo FirstMate. U FirstMate si ale nevím rady jaký přesně výrobek, jestli superpremiovou řadu, nebo ultra (srst má pěknou, na alergie nevypadá). Jinak na jídlo moc není, od stolu nedostává, takže ani o FirstMate. U FirstMate si ale nevím rady jaký přesně výrobek, jestli superpremiovou řadu, nebo ultra (srst má pěknou, na alergie nevypadá). Jinak na jídlo moc není, od stolu nedostává, takže ani není mlsný, na začátku jsem zkoušela Eukanubu, tu moc nechtěl, Proplan sní, ale žádný zázrak, nejvíc mu chutnal asi jehněčí Proplan. Moc děkuju za radu. P

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 1. 2009, 10:34
POdle stáří a velikosti vašeho psa bych se nebál FM Maintenance all life stages. Obsahuje dva zdroje živočišných proteinů a to kuře a rybu. Produkt má stravitelnost 90 %.
Vladana Geryková se ptá
26. 1. 2009, 18:15

Dobrý den, určitě nejenom mě bude zajímat Váš názor na novou recepturu od Acany, co se týče původu surovin. Nemůžu se pořád rozhodnout, zda Acanu objednat, mám pochyby, že cena je docela nízká a kvalita vyšší? Když má např. Adult (modrá) 40% dehydratovaného sušeného kuřecího masa, tak si umím představit, kolik bylo použito kuřat a to ještě vykostěné... prostě mi ta cena nesedí... že by farmáři v Albertě prodávali tak levně kuře a vejce třídy A??? Jenom nechci, aby v tom byla Čína či jiné !nedůvěryhodné země". V předchozí "staré" receptuře bylo stejné procento kuř. masa? Na anglické etiketě je prý napsáno kuřecí močka, což by mě daleko více uklidnilo než sušené..

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 1. 2009, 04:15
Myslím, že Acana  patří k tomu lepšímu, co můžete na našem trhu pro svého pejska koupit. Vím, že přišla na trh s novou řadou, ale sám s tímto krmivem nemám vlastní zkušenosti. Takže čistě teoreticky. Pokud bych si já měl vybrat mezi Acanou a produkty, které se tváří  prostřednictvím masivní bombastické reklmy jako to nej nej nej, pak věřte, že první, co bych si nekoupil jsou produkty s bombastickou reklamou, kde v každém pytli zaplatíte svůj velký díl reklamy.
Jaroslava Erbenová se ptá
26. 1. 2009, 11:20

Minulý týden jsme si přivezli štěně boloňského psíka bez PP. 27.1. mu budou 2 měsíce. Moc málo žere/ ani ne polovinu doporučené dávky/.Zajímalo by mě, kolik takové štěně má vážit a jaké jsou váhové přírůstky. Moc děkuji za odpověď. J. Erbenová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
26. 1. 2009, 09:20
Na tyto otázky by vám asi měl odpovědět chovatewl, od kterého jste si štěně brali.  Zkuste preventivně štěně odčervit.  Pokud byste ho chtěli štěně dobře nakrmit, doporučil bych vám pro tak malého pejska Ardengrange puppy/junior.
Dušková Jana se ptá
23. 1. 2009, 16:09

Dobrý den, před týdnem jsem zaslala na email v kontaktu žádost o sdělení více informací o krmivu Firstmate a také jaké jsou podmínky pro chovatele. Bohužel nikdo na můj email nereagoval, tak to zkouším tady. S pozdravem J. Dušková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 1. 2009, 02:09
Pokud se týká dodávek za chovatelské ceny, pak jskousi hranicí pro nákup za chovatelské ceny je 3000 Kč jednorázově. Podle místa bydliště vás můžeme nakontaktovat na některého z našich spolupracovníků, mkterý by vám mohl být trvale nápomocen a staral se o vás.