Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 93/132)

Kateřina Schmiedtová se ptá
28. 12. 2008, 21:06

Dobrý den, předně bych Vám ráda poděkovala za tyto stránky a hlavně za poradnu. Měla bych na Vás dva dotazy. 1) Máme osmi měsíční štěně Bernského salašnického psa, který je po operaci kloubů (byla mu zjištěna DLK 3. stupně). Musíme tedy hlídat, aby krmivo mělo max. 28% bílkovin (ideálně 23 - 25) a nízké procento vápníku (do 1%). Od mala ho krmíme First Mate, ale problém je v tom, že mu krmení chutná jen dva až tři dny a poté ho musíme do jídla "nutit" (nejdříve jsme krmili FM puppy, poté Fish Large Breed a teď Potato with Rice). Vyzkoušeli jsme i Eukanubu speciálně na klouby (efekt byl stejný - prvních pár dávek mu velmi chutnalo, pak o ni přestal jevit zájem). Nevíte, čím bychom mohli zvýšit chutnost, aniž bychom mu přitížili vzhledem k jeho zdravotnímu stavu (tj. nemůžeme dávat žádné mléčné výrobky apod.)? 2) Nově máme štěně Sheltie a to jí ještě méně (Berňák se vejde do krmné dávky na obalu). Nechutnají mu granule (vyzkoušeli jsme několik značek), přestalo mu chutnat i vařené kuře, nestojí ani moc o piškoty. Přitom je velmi čilý a aktivní, mazlivý, rád si hraje... nevypadá, že by mu něco chybělo... Ráda bych se proto zeptala, jestli Vás nenapadá, co by mu mohlo zachutnat? Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 12. 2008, 07:06
Na dálku odpovídat není vždy zcela jednoduché, ale ještě bych se zeptal. M8 pejsek krmení v misce celý den, nebo dostane jen svou porci a miska se mu odebírá. Co znám berńáky, jsou hodně žraví. MOžná vaše štěńátko dostává více krmení, než samo ztráví. Mléčné výrobky bych opravdu nedával. Krmení mu samozřejmě můžeme občas prostřídat. Z naší další nabídky bych nabídnul Ardengrange puppy/ junior, ale s ohledem na věk štěněte na na nižší procento tuků bych se nebál nasadit dospěláckou verzi Ardengrange large breed. To mu štěńátku  vařené raději nedávejte, nebo ho rozmlsáte úplně. NOvě jsme dovezli z Ameriky krmivo firmy Breeders Choice, řady AVO DERM, AVO BACKEN a jejich holistickou řadu PINACLE. MOmentálně jsme krmivo testovali u několika kamarádů na psech různé aktivity i velikostních rázů a odezva je více, než příznivá. Jo a piškoty hned zrušte, obsahují několik potenciálních alergenů. Pokud tak nekrmíte, zkuste se zavést řád do krmení vašich pejsků a to tak, že budou dostávat2, popř. 3 x denně ve stanovenou dobu. U toho berńáčka už určitě není nutné krmit častěji, než 2 x denně. Držím palce .
Fryaufova Věra se ptá
28. 12. 2008, 20:54

Mám 15 měsíců starého rhodéského ridgebacka, který občas trpí na kožní problémy - červené fleky na nohách a ve slabinách, silně svědivé. Zatím jsme krmili Royalem maxi,to byla situace cekem dobrá a reakce byla spíš na přidávané pamlsky, poté jsme zkoušeli Purinu atletic, značné zhoršení, nyní jsme se vrátili zpět k royalu, ale vaše stránky nás zaujali a toto krmivo a pamlsky bychom chtěli vyzkoušet. Můžete mi poradit které vybrat?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 12. 2008, 06:54
Jestliže jste se k projevům potravní alergie dopracovali prostřednictvím prvního krmiva , nevracel bych se k němu. Odstranil bych rovněž i stávající pamlsky. Mimochodem, jaké pamlsky to jsou? I tady se dají vytipovat potenciální alergenny. Z naší nabídky, pokud by to bez pamlsků nešlo bych nabídnul hned 3 druhy hypoalergenních a to ZIWI peak, Ardengrange crounchy bites a Feelwells.Pokud se týká krmiva, v první fázi bych to řešil krmivem FM lamb potato, pak bych přešel na Maintenance, nebo lamb meal rice a to v závislosti na ročním období, zátěži a míře stresu, které je pes vystaven. 
D.N. se ptá
26. 12. 2008, 09:34

Dobrý den,mám fenu rhod.ridgebacka,bude mít v lednu půl roku.Prosím o doporučení krmiva First mate.Pročítám všechny druhy a nemohu se rozhodnout.Fena je velice hyperaktivní,divoká.Snažíme se ji ukočírovat v rámci možností,ale rr je opravdu velmi temperamenní a ona moc.Snažím se ji držet štíhlejší,protože něměla ideální postavení končetin.U nás se částěčně zlepšilo, ovšem vzhledem k její aktivitě mám obavy a také nechci ,aby hladověla,ale to asi ne,je pěkná.Mohu požádat o doporučení granulí?Moc díky a mějte se krásně.Nováková.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
26. 12. 2008, 07:34
Z řady ultraprémií bych doporučil fish potato large breed, z řady ultraprémií s ohledem na stávající zimní období  krmivo Maintenance. Na jaře a v létě pak můžete přejít  na krmivo lamb meal rice.
Lenka Svobodová se ptá
20. 12. 2008, 13:57

Dobrý den. Narazila jsem na upozornění,že se nemá krmivo First mate přelévat horkou vodou. U psů které mám doma to není problém,ale psy v kotcích mám ve zvyku přes zimu krmit teplou stravou.. Zajímalo by mě tedy do kolika stupnů C může mít voda(nebo vývar)do které granule nasypu? Vadí jen vysloveně horká voda nebo i teplá? Předem děkuji za odpověd.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
20. 12. 2008, 11:57
Voda by neměla mít více jak 30 stupňů, protože pak hrpzí nebezpečí, že zničíte enzymy, které Fm jako jedno z mála krmiv obsahuje. Ty podporují trávení vašeho psa.
Lucie Kočerhová se ptá
18. 12. 2008, 17:34

Dobrý den, chtěla bych poradit, který z krmiv FristMate by bylo nejvhodnější pro mou roční fenku Zlatého retrívra? Enny se od mala kouše a drbe - vyzkoušela jsem už celou řadu krmiv (ProPlan sensitive, Dog Chow - jehněčí, Best Choic sensitive, Brit - drůbeží (po tom má průjem)..atd.)a šampónů, ale výsledek žádný. Teď momentálně jí i vitamíny, ale drbe a kouše se stejně. Veterinář se domnívá, žy by mohlo jít i o hormonální poruchu, protože Enny je drobná (pouze 21 kilo) a málo osrstěná. Dříve než se rozhodnu pro kastraci, bych chtěla ještě vyskoušet krmivo FristMate, o kterém jsem se dočetla, že jsou s ním chovatelé s citlivými psy spokojení. Děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 12. 2008, 03:34
Koukněte se prosím na předcházející příspěvek. Myslím, že to bude běh na dlouhou tra´t a nečekejte výsledky za 2 týdny. Žádné pamlsky mimo hypoalergenních např. Ziwipeak, Ardengrange, Feelweels. Budete muset přísně dodržovat stanovená pravidla, pokud je porušíte cesta k cíli se nekoná a jste zase zpět na samém začátku. Píšu to schválně tvrdě, protože řada majitelů nevydrží a končí zpět ve vet. ambulanci a to je zbytečné. I pro Vás bych doporučil krmení lamb lotato, či námi nově dovezené krmivo Avo derm firmy Breeders choice z USA. 
Lucie Kročková se ptá
18. 12. 2008, 13:27

Dobrý den,mám 3 letou fenku zlatého retrívra, která má metabolickou poruchu a neumí zpracovávat cholesterol, který se jí usazuje na oční rohovce.Už jsme krmily Hills a Royal canice, ale nic nám nepomohlo. Byl nám doporučen First Mate, a tak bych se s vámi ráda poradila, který typ krmiva by byl pro nás nejvhodnější.Taky je alergická na roztoče a vykousává si srst z pacek. Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
18. 12. 2008, 11:27
Podle toho co píšete si nemyslím, že by fena byla alergická na roztoče. To co dělá je klasický projev potzravní alergie vyvolané předcházejícím krmivem. proto je třeba z její potravy odstranit potravní alergeny. V současné době bych navrhoval odstranit veškeré pamlsky. Zajímalo by mne jaké pamlsky používáte a samozřejmě je nutné změnit stávající krmení. Obě verze o kterých se zmińujete obsahují např. sóju. Z FM krmiva bych vám doporučil krmivo lamb potato.
ester romankova se ptá
12. 12. 2008, 09:08

dobry den chtela jsem se zeptat budu mit stene kavkazskeho pasteveckeho psa a zajimalo by me jake granulky jsou pro tak velike pelmeno dobre a zda ho muzu jeste prikrmovat treba varenym masem nebo ne a zda pridavat nejake vitaminy jako alavis atd predem moc dekuji za odpoved

Ing. Gerhard Stein odpovídá
12. 12. 2008, 07:08
Pokud byste se rozhodla pro FM, pak další přidané vitamíny, ani kloubní výživa nejsou zapotřebí. Docela podstatné je to na čem štěně vyrůstalo a i údaj kolik měsíčně do psa chcete investovat. Samozřejmě to co se ušetří na krmení, to se dá i mnohonásobně prodělat na veterině. Z naší nabídky Bych doporučil Skoki lb, Maintenance, či Fish potato lb.  
Jana Kapounová se ptá
11. 12. 2008, 21:13

Dobrý den, chtěla bych začít krmit svého Labradora (19 měsíců) krmivem FirstMate. Nyní máme ProPlan Puppy robust. Jaký druh z řady superpremium byste mi doporučil? Jedna otázka na "tělo": Chci pro svého psa to nejlepší, je FirstMate vůči ProPlanu změna k lepšímu? Děkuji Vám za upřímnost. S pozdravem Jana a Emir od Svrateckého splavu (Endy).

Ing. Gerhard Stein odpovídá
12. 12. 2008, 07:13
Začnu zezadu. Doporučil bych si na našich stránkách přečíst články na téma výživy  a to zejména jak poznat kvalitní krmivo pro psy. ak je dobré vzít si pytel stávajícího krmiva a možná budete překvapena, že na něm najdete údaje typu vedlejší produkty rostlinného, vedlejší produkty živočišného původu, dehydrovaná bílkovina a pod. Pak už si úsudek musíte udělat sama. Co se týká FM , mohl bych doporučit krmivo fish potato lb, lamb meal rice , či maintenance.
Lenka Švamberová se ptá
9. 12. 2008, 11:30

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaké krmení by jste mi doporučil pro fenku RTW, 3 roky starou, má problémy se srstí, má ji bez lesku, jakoby chemlov, hrozně pouští celý rok. Jinak zdravá, bez nadváhy. Děkuji předem za odpověď Lenka Švamberová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 12. 2008, 09:30
Z řady superprémií by to bylo krmivo lamb rice, z řady ultraprémií pak lamb potao, nebo fish potato original. Vše s ohledem na poměr Omega 3, Omega 6
Vít Šaroun se ptá
8. 12. 2008, 10:19

Dobrý den, chtěl bych se informovat jaké krmivo by jste mi doporučil pro dvouletou fenku boxera, která trpí potravní alergií na živočišnou bílkovinu. Fenka byla krmena hypoalergení Purinou VD a momentálně dostává Waltham RC Canine Hypoalergenic. Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 12. 2008, 08:19
Začal bych krmivem FM lamb potato. Myslím, že budete příjemně překvapeni, by´t krátkodobě může dojít i k zvýšené produkci lupů. To proto, že fena se začne tzv. čistit. 
L.Halmich se ptá
5. 12. 2008, 06:21

Dobrý den,chtěl bych se zeptat mám ítýdenního psa moskevský strážní pes.Rád bych se zeptal na Váš názor,které krmivo od Vaší firmy by jste doporučili a zda máte zkušenosti u tohoto plemene s tímto krmením.Ještě jsem z okr.Teplice je nějaký prodejce v tomto okrese Vašich výrobků.Ještě jeden dotaz veterinář nám doporučuje granule od firmy Hills pro toto plemeno.Děkuji za odpověd

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 12. 2008, 04:21
Nakrmit velké plemeno je určitě větší problém, než  středního, či malého psa. Bylo by dobré vědět, na čem pes vyrůstal. Z krmiva FM bych doporučil FM fish potato pupy lb,Maintenance All life stages, z belcanda Belcando puppy a s Ardengrange pak puppy/junior lb. Je to samozřejmě ěi o tom, koli jste připraveni měsíčně investovat do výživy psa. V každém případě to co uvádím je opravdu sázka na prvotřídní kvalitu. Můžete mi klidně i zavolat.Mezi naše psíá zákazníky patří např. i bernardýni.A musím říci, že se k nám dostali s nemalými růstovými problémy.
Irena Bušková se ptá
3. 12. 2008, 21:07

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký druh krmiva FirstMate (superpremiové i ultraprémiové) je nejvhodnější pro 8 měsíčního maďarského ohaře - má hodně pohybu - potřeboval by nabrat svaly. I když jí hodně, netloustne. A do jakého věku bude pro něj toto krmivo vhodné. Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
4. 12. 2008, 07:07
Co momentálně váš pejsek žere? V sousedsství máme fenu stejného plemene, je šíleně hyperaktivní a je poměrně lehká. Musíme si uvědomit, že genetika se nedá vždy porazit. To , že váš pejsek je lehčí , není do jednoho roku na škodu, spíše naopak. Já chovám leopardí psy a ze zkušenosti vím, že všechna štěńata, která jsou od útlého mládí na vyšší hmotnosti, nebo lépe řečeno tlustá mají o hodně horší výsledky DKK, než ti štíhlejší. Vás spejek hodně žere, jaká je konsistence toho co z něj padá? Je trus hustý, pevný, tvarovaný, nebo spíše řidší. FM obsahuje enzymy, které napomáhají trávení. Proto bych nejdříve doporučil verzi FM fish potato lb s postupným přechodem na Maintenance. nemá cenu na to příliš tlačit,myslím, že pozvolna může fenka vylepšit své trávení a pomaličku začít přibývat. Pozor však na průjmy, při kterých hmotnost může prodce padnout dolů.
Markéta Pekárková se ptá
1. 12. 2008, 12:05

Dobrý den,chtěla jsem se poradit jaké suché krmivo koupit pro 9měsíční štěně Labradora.Pes nám tak trochu rychle vyrostl a je trochu obézní ,i když dáváme menší dávky krmení tak se to nelepší.Děkuji za radu.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
1. 12. 2008, 10:05
Doporučil bych lamb meal rice large breed puppy. Dávkování prosím usměrněte vzhledem k aktuální váze psa.
Jana Baslová se ptá
28. 11. 2008, 20:15

Dobrý den, prosím Vás o radu. Ráda bych vyzkoušela Vaše krmivo. Mám 16-ti měsíční fenku GR. Poradíte, jaké krmiovo bude pro ni nejvhodnější? A dále mě zajímá, jak velká balení prodáváte a zda máte v okrese Chomutov, Most, Karlovy Vary či Louny svou prodejnu? Díky za odpověď. Baslová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 11. 2008, 06:15
Tyto okresy zásobujeme prostřednictvím našich partnerů. V případě požadavku na 1 pytel s ohledem na dopravní náklady krmivo nejčastěji posíláme. Prodej prostřednictvím klasické obchodní sítě s ohledem na kvalifikaci personálu nepreferujeme.
Anna Holečková se ptá
27. 11. 2008, 20:24

Dobry den,chtela bych vas pozadat o pomoc s vyberem krmiva pro stene nemeckeho ovcaka.Je ve veku kolem 6-7 mesicu.Vzali jsme si ho z utulku.Mame ho 14 dni a od prvniho dne bojujeme se zvracenim a prujmem.Diky kazdodenim navstevam veterinare je snad vse za nami a muzeme zacit s normalni stravou.Ziji ve Spanelsku,proto vas zadam o radu jake mezinarodni krmivo-granule.Veterinar doporucuje Royal Canin,ale toto je pro mne bohuzel financne nepripustne.Vedel byste o necem podobnem ale v trosku nizsi cenove kategorii?Moc vam dekuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
28. 11. 2008, 06:24
RC je na bázin rostlinných proteinů, obsahuje sóju, sójový olej. Zapomeńte na veterinární řadu. Dostane se ve Španělsku koupit Belcando, Ardengrange, nebo NUovafattoria? V každém případě bych doporučil krmivo s vyšším obsahem vlákniny. Bohužel veterináři a výživa, to je velká tragédie.Stačí se jen kouknout na množství alergenů v tzv. komerčních veterinárních dietách.