Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 94/132)

V.Roberts se ptá
27. 11. 2008, 12:10

Dobrý den, od března krmíme FM ultrapremium borůvky, rybu, jehně . Zmizely kožní problémy a psům prospívá :-) Mám jen dotaz ohledně složení, obecně se na prvním místě uvádí složka, které je v granulích nejvíce. Proč je u FM bramborová moučka IDAHO ? a ne kuřecí či rybí nebo jehněčí moučka či maso? Nekoresponduje mi to s přiloženým kruhovým grafem o poměrech brambor proti masu? můžete mi prosím tuto disbalanci v informacích vysvětlit? Přiznám se není mi to jasné. Děkuji Předem V.R.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
27. 11. 2008, 10:10
Kruhovy graf na obalu krmiva neznazornuje podil brambor a masa, ale mnozstvi zivocisnych proteinu z celkoveho mnozstvi proteinu (tj. 26-23 %).Je to tak, brambory maji oproti masu malo proteinu, takze z celkoveho mnozstvi 100 % proteinu, mohou cinit jen 20 %, i kdyz jejich vahove mnozstvi muze byt stejne nebo trochu vetsi nez je mnozstvi rybi nebo kureci moucky (tyto moucky maji urcite x-nasobne mnozstvi, tj ca 4x vetsi mnozstvi proteinu na stejnou hmotnost).  Je to trochu jine u lamb and potato, kde asi vetsi podil z celkoveho mnozstvi jehneci moucky zabira i vetsi podil kosti a proto musi byt mnozstvi moucky vetsi, aby splnovalo tech ca 80 % zivocisnych proteinu. Proto je v lambce to jehneci na prvnim miste.Na bázi rostlinných komponentů krmiva jsou založeny takřka všechny veterinární diety. Je to zejména proto, aby se eliminovaly jako možný zdroj alergenů živočišné proteiny. I proto se ve veterinárních dietách objevuje jen jeden živočišný monoprotein./ pštros, bizon, kačena, králík/. Pokud krmivo vašemu pejskovi viditelně prospívá, není důvod ho měnit .
Helena Molnárová se ptá
24. 11. 2008, 09:17

Dobrý den, zaujalo mě krmivo FirstMate, chci se zeptat jaké krmivo by jste mi doporučili pro 6ti měsíční štěně Irského vlkodava z superprémiové a Ultraprémiové řady. Krmíme teď PROFormance. Děkuji za odpověď. S pozdravem Helena Molnárová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 11. 2008, 07:17
Pro vlkodava můžete z řady ultraprémií krmivo FP large breed, z řady superprémií pak krmivo Maintenance All life stages. Obojí je dobrá volba.
Lenka Klementová se ptá
23. 11. 2008, 20:13

Dobrý den, máme 8letou fenu Pyrenejského mastina, kvůli zdravotním problémům je kastrovaná.Operaci prodělala v loni. V současné době má problém se srstí, má ji plstnatou a vypadává ve velkých chuchvalcích.Krmená je granulemi Purina pro velké psy.Pro zpestření dostává syrovou rybu. Prosím o radu jak zlepšit stav její srsti. děkuji Klementová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 11. 2008, 06:13
Podívejte se na zadní stranu pytle  krmiva, které feně dáváte.Posílám vám odkaz na jeden z článků o krmení umístěném na našich stránkách. http://www.firstmate.cz/cz/index.php?id=vyziva-vyklad&menu=menu6 Jestliže chcete zlepešit zdravotní stav vašeho psa, pak problémy které byly vyvolány se dají řešit jedině  okamžitou  změnou krmení. Ten signál, který vám vaše fenka vyslala je jednoznačný.  Pokud bych měl vybrat z naší nabídky, pak z krmiva FM bych volil lamb potato, z krmiva Ardengrange pak verzi lamb rice. Možná pro plynulejší přechod bych doporučil ze začátku přimíchávat s rýží.
Jitka Jakubíková se ptá
23. 11. 2008, 16:19

Dobrý den,ráda bych se zeptala,jaké krmivo byste doporučili pro psa fena boxer-5let), který má kožní problémy?Často si vykousává tlapky, místo v okolí vulvy a škrábe bradu. Trvá to už dlouho.Už jsme vyzkoušeli veterinární dietu - Trovet a Specific. Chvíli se zdálo,že se to zlepšilo,ale ne úplně.Možná šlo jen o období klidu.Problémy nemá totiž soustavně.Někdy je to lepší a jindy hodně moc špatné a svědivé.Na tlapkách jsou vidět jakási zarudlá a mírně zduřelá místa (na vnitřní straně polštářků). Nyní jsem přešla na FM lamasko senzitiv. Ale situace je stale nic moc. Děkuji za radu a odpověď. Jakubáková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 11. 2008, 02:19

Kdybychom chtěli situaci důkladně rozebrat, potřeboval bych znát krmný režim vaši fenky za 5 let, tj. od štěněte.Myslím tím nejen kompletní krmivo, ale i pamlsky, které dostávala. Všeobecně platí jedna zásada. Čím déle potravní alergie vzniká, tím déle trvá odstranění jejich následků. Může to být otázka měsíců, bohužel i roků. Při porušení kázně pak stačí 1 nevhodně podaný piškot a problémy propukají znovu. Čili jedná se o záležitost, která se nedá ani trošku podcenit. Řada lidí , ale systematický řád nevydrží , je příliš nedočkavá, vrací se k původnímu režimu a problémy jsou zpět. Čili trpělivost, trpělivost, trpělivost. Je dobře, že jste se rozhodla pro rozumné řešení a chcete pro svou fenku jen to nejleppší.  Možná bych v této chvíli šáhnul po krmivu lamb potato, které obsahuje větší množství vlákniny. POzději můžeme zkusit i krmivo s rybou, ale v této chvíli bych se držel jehněčích verzí.

Jen tak orientačně jsem klikl na krmivo specific a ujiš´tuji vás, že trovet nebude o mnoho jiný.

Složení krmiva pro psy Specific CID Digestive Support:
Obiloviny, vejce a výrobky z vajec, ryby a výrobky z ryb, hydrolyzovaný drůbeží protein, cukr, minerálie, oleje a tuky, celulóza v prášku, Plantago-semena (lusky Plantago psyllium). Neobsahuje žádná umělá barviva nebo aromatické látky

Co mu na takovém složení vadí? Obiloviny, ale nikdo neví jaké, ryby a výrobky z ryb, jaké????, hydrolyzovaný drůbeží protein- proč není použita kvalitní kuřecí moučka?Oleje a tuky- kolik rostlinného, kolik živočišného, nikdo neví. Nebo třebas ví, ale nikdo to vevyčte.

Kopecká se ptá
21. 11. 2008, 20:28

Dobrý den,potřebovala bych poradit jaké krmivo by bylo vhodné pro mou 1,5 roční fenku dobrmana.má celkem normální zátěž občas zvýšenou.děkuju za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
22. 11. 2008, 06:28
Pro vašeho psa v nastávajícím zimním období bych doporučil krmivo Maintenance.
lena skalova se ptá
18. 11. 2008, 19:35

Dobrý den, ráda bych věděla, kde konkrétně (v jaké zemi) se vyrábí krmivo FirstMate a odkud jsou deklarovány použité živočišné suroviny, zejména jehněčí a kuřecí. Pojem, že suroviny odpovídají legilativě EU je velmi vágní. Potravinářství je můj obor a vím, jak je kolikrát složité dohledat výrobce surovin. Ptám se s ohledem na melamin, který je sledován v lidské stravě a krmivech pro hospodářská zvířata. Melamin byl nyní prokázán již i ve vejcích. Zajímá mě, zda toto krmivo nemůže potencionálně melamim obsahovat. Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
19. 11. 2008, 05:35
FM se vyrábí v Kanadě. Melamim obsahovat nemůže, protože k  výrobě FMje používáno surovin od certifikovaných dodavatelů, pro EU.Suroviny pro výrobu FM se nenakupují podle ceny, ale podle kvality, která je nejdůležitějším kritériem pro výrobu.Suroviny se nakupují  od stejných a prověřených dodavatelů. Jehněčí se dováží z Nového Zélandu a kuřecí má zemi původu Kanadu.
Eva Opatrná se ptá
16. 11. 2008, 21:07

Dobrý den, mám 7 měsíční fenku labradora, 23 kg, a tento týden jsme jí nechali vykastrovat. Dosud jí krmíme 3x denně granulemi Chicopee Puppy. Jelikož jsem se dočetla, že po kastraci mohou feny ztloustnout, prosím o radu jaké by bylo pro ní nejvhodnější krmivo teď, po kastraci a kolikrát denně a v jakém množství bych jí měla nyní krmit. Jinak je od přírody dost žravá a je jí fuk co baští a tak se snažíme jí omezovat:) Děkuji předem za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
17. 11. 2008, 07:07
J8 bych šel na granule sdietní složkou potravy a se sníženým množstvím tuků. Ty bych viděl tak kolem 10 až 12 %. Z naší nabídky mne napadá FM lamb rice.
Kateřina Šimková se ptá
16. 11. 2008, 20:23

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na vhodné krmivo pro štěne všsp. Na stránkách FM jsem našla několik krmiv deklarovaných jako pro štěňata velkých plemen. Všechna jsou však až od 5-ti měsíců...znamená to tedy, že velcí psi by granulky dříve neměli dostávat? Naopak do 5-ti měsíců jsem našla jen "FirstMate Potato & Fish Puppy", která jsou ovšem "univerzální" pro všechny velikosti. Domníváte se, že v tomto období se výživové požadavky malých/velkých plemen neliší (kromě množství)?. Dále by mne zajímal váš pohled na již zmiňovaná jednotlivá krmiva pro štěňata "large breed" - Deklarovanými hodnotami se drobně liší, můžete říci, že je některé krmivo vhodnější pro některá plemena/typy psů? Nebo záleží jen na individuální "chuti"? Mne osobně nejvíce zaujaly FirstMate Lamb Meal & Rice Large Breed Puppy s jehněčím. Je to v mém případě dobrá volba, případně co mi doporučíte? A poslední dotaz - je vhodné ke krmivům FM přidávat nějaká chrondroprotektiva? moc děkuji za odpověď (a omlouvám se za obsáhlost:-)) KŠ

Ing. Gerhard Stein odpovídá
17. 11. 2008, 06:23
Pro vašeho pejska můžete od malinka používat nejen FM fish puppy, ale také krmivo Performance, či Performance minibits.FM lamb rice lb bych preferoval u velkých a obřích plemen. Neuškodí samozřejmě ani menšímu, či středně velkému pejsku. Protože tohle krmivo je o čistotě a zdroji použitých surovin. POužít můžete i FM Maintenance u kterého přídavkem borůvek, brusinek a ostružin byla pozměněna receptura na All life stages a hodí se tak pro všechny vývojové fáze psa. Chondroprotektiva u psa dlouhodobě krmeného FM nemusíte používat. CO se týká chuti psa, tak na to bych se ani nedíval. Variantní řešení krmení psů jsou spíše pro to, že některý pes může být více citlivý na tu, či onu složku potravy. Proto se každému psovi snažíme najít variantu, která splńuje i tyto hlediska.
Jana Kirchnerová se ptá
16. 11. 2008, 15:48

dobrý den, mám 9ti letého pejska (WHWT - z útulku, takže původ neznámý). Po přečtení některých vašich článků se přiznám, že jsem hodně naštvaná. Nejsem v žádném případě člověk, který by na svém psu šetřil a vypadá to, že jak veterináři, tak výrobci krmiv ze mě celý život skutečně jen tahají peníze a svému psu prakticky tím ještě škodím. pejska jsem si vzala jako 7 měsíčního, začerveného, zablešeného, neočkovaného a bojícího se naprosto všeho. pes byl smutný, apatický, ale hned druhý den ho útulkový veterinář naočkoval, prý je to změnou prostředí, pes druhý den zkolaboval a zvracel i vodu a také asi 10-12 cm dlouhé živé škrkavky, veterinář pronesl, že holt si asi zítra vezmu jiného, že to asi nepřežije. Další veterinář sice psa zachránil, ale pes od té doby občas zvracel výrazně žlutou pěnu a tak dostal krmivo Eukanubu intestinal dietu. Zvracení se sice upravilo na občasné, ale po 2 letech užívání se objevilo drbání, prý bílý pes, takže eukanuba dermatosis, opět dieta. mezitím pes začal v 10ti měsících kulhat střídavě na všechny nohy a měl velký otok po aplikaci vakcíny proti borelioze. na můj dotaz zda nemůže mít nemoc v sobě prý jsem laik a je to nesmysl. pes prožil celý život na eukanubě, která se tváří, že je nej mezi značkami, drbe se, je atopik, další veterinář mu právě stanovil poškození všech kloubů díky borelioze, na kteroumu konečně udělali testy a prodělal operaci ramene, které bylo poškozeno napadením psem a které předchozí veterinář diagnostikoval jako atrozu v lokti..tento lékaž doporučil Purinu, dle vašich a i jiných článků v ní asi ale nebude valný rozdíl s ekanubou. je mi celkem jedno co krmení stojí, cena pro mě je skutečně na posledním místě, krmivo, které propagujete mě zaujalo, ovšem mám obavu u staršího psa, atopika skákat z jednoho na druhé. Existují skutečně nějaké záruky kvality krmiva, které si obyčejný laik může ověřit? omlouvám se za dlouhý dotaz a předem mnohokrát děkuji za odpověď

Ing. Gerhard Stein odpovídá
17. 11. 2008, 01:48
Obyčejný laik začínám odzadu, který nezná technologie výroby, chem. organickou, anorganickou, zásady krmivářství, anatomii psa, charatteristiku daného plemene atd. šanci nemá moc velkou. My jsme napsali pár článků, ktzerými se snažíme klientům pomoci v orientaci. Je pak relativně jednoduché vzít pytel, otočit ho ze zadní strany a podle návodu si zkontrolovat použité ingredience. To možné je, ale i papír snese mnohé, takže to co dobře vypadá ještě nemusí dobře fungovat. TO, že něco dobře funguje víme podle referencí a podle dlouhodobých zkušeností. Bohužel musím říci, že někdy , když se důvěřivý zákazník dostane do ruky veterináři, může být výsledek přesně oppačný, než se očekává. Takových příkladů máme bohužel taky haldy. Já osobně bych vám pro vašeho pejska mohl nabídnout FM lamb potato,či FP senior. Pamlsky Ziwipeak z Nového Zélandu. JInak podávat jen čistou vodu Vše ostatní bych z jídelníčku odstranil. 
Alena Šlaisová ml. se ptá
16. 11. 2008, 11:29

Dobrý den, mám dva dotazy: 1) Jsou nějakým zákonem, směrnicí EU nebo něčím podobným dána přesná pravidla pro zařazení krmiva mezi "obyčejná", prémiová, superprémiová, ultraprémiová? Samozřejmě mi je jasné, že i mezi krmivy stejné kategorie jsou obrovské rozdíly, ale přesto bych si ráda přečetla, jak tomu je. 2) Doporučil byste mi něco (nejlépe doplněk stravy) pro zvýšení imunity? Pejsek je dva roky starý, cca 3,5 - 4 kg, čilý, aktivní, dle mého názoru ne zrovna nejhůř krmený (různé superprémiové granule, kvalitní masové konzervy, příležitostně jogurt, tvaroh, vařená vejce, syrové i vařené maso, jako pamlsky nejčastěji sušené plíce a střívka nebo sušené maso), dlouhodobé zdravotní problémy žádné. Nicméně mám pocit, že "chytne" vše, co se kolem něj vyskytne - v létě alergie na traviny, pak kašel, plíseň na kůži a drápech... Pes je pravidelně preventivně odčervován a ošetřován proti vnějším parazitům. Pohyb venku dle mého názoru přiměřený, kondice dobrá. Od feny odebrán v devátém týdnu. Pokud má nějaký zdravotní problém, nijak zřetelně to neovlivňuje jeho aktivitu, náladu. Prostě vypadá jako krásný zdravý pes, ale každý druhý měsíc jsme s něčím na veterině... pozn. teď jsem si to po sobě přečetla a mohlo by se podle popisu zdát, že je to nějaký zhýčkaný a přepečovaný "gaučák" nebo jsem hysterická panička, co všechno moc řeší, ale normálně chodí ven a od půl roku věku pravidelně docházíme na cvičák, takže až na velikost pes jako každý jiný:-) Moc děkuji za odpověď a rady

Ing. Gerhard Stein odpovídá
16. 11. 2008, 09:29
Do které kategorie se krmiva zařadí víéceméně záleží na výrobci a jeho poctivosti. Na druhé straně máme dodavatele, který nevidí důvod měnit na pytli dlouhodobě zavedené  logo na kterém je nápis prémium, přičemž kvalita granulí splńuje pohled kladený na superprémium, či holistik.V Americe platí zásada , že superprémiová krmiva se nekonzervují chemickými konzervanty / obvyklé pro produkty EU/ a krmiva neobsahují sóju, nebo sójový olej. Já osobně bych na vašem místě omezil jogurty, mléko,tvaroh i pamlsky. Důležité pro vašeho pejska je to, aby dostával granule s vysokým obsahem masa-masové moučky.Jestli jste pořád na veterině, znamená to, že je nepochybně nutné krmivo změnit.Nevím, jakým krmivem v současné době krmíte, nebo´t to by napovědělo mnohé. Tady neplatí zásada, že nejdražší musí být nejlepší.
juliana se ptá
13. 11. 2008, 17:19

Dorý večer, Krmím svoje štendo nemeckej dogy FM fish and potato large br.Chcela som ho potešit zmenou chuti a na výstave v NR mi doporučili holistic a čučoriedkové FM.Po holistike má hnačky,pokial zmiešám z fish tak je všetko OK akonáhle dám plnú dávku tak hnačka.Možem podla vás miešat 2druhy granúl?4učoriedkové sme zatial neotvorili dúfam však,že nedopadneme podobne jak s holistikou.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
14. 11. 2008, 03:19
Holistické krmení je vyrobeno ze špičkových surovin, ale je třeba si uvědomit, že těch surovin v každém holistiku je vysoké množství. Dá se všeobecně říci, že krmiva s vysokým množstvím surovin nejsou nejlepší volbou pro štěńata. Nikdy nevíte, na kterou z množství použitých vstupních surovin bude vaše štěně citlivé, ale čím více surovin, tím větší pravděpodobnost, že se to stane. V krmivo FP lb jsou vlastně pouze 2 hlavní vstupní suroviny. Zakoupené krmivo se dá zkrmit, ale přidával bych ho jako šafránu a to 10 až 20 procent krmné dávky a samozřejmě kontroloval to, aby stolice byla pevná a tvarovaná. Méně jak 70% podíl FP lb bych momentálně u vašeho štěńátka nedoporučoval. Těším se na další vaše zprávy.
Tomáš Havel se ptá
13. 11. 2008, 15:59

Dobrý den, před cca 4 měsíci jsme přešli na firstmate. Pes se po FM krásně rozežral zacož děkuji. Pes je nyní krásně štíhlý, přesto si myslím, že má mírnou podváhu. Dával jsem borůvky,fplb různě střídal, nyní má maintenance LBP. Původně jsem dával 400g/den. Před cca měsícem zvýšil na 430g, nyní jsem zkusil 460g. Pes má však část stolice průjmovitou. Zakoupil jsem pro dočasné řešení norské konzervy troll ekstra energi (11,9b/16.3t) a zkusím snížit na bezproblémových 430g. Doporučeno mi bylo půl konzervy denně - tj. 200g. Ještě jsem toto však nezkoušel. Prosím o Váš názor.(angl. setr, 13m, 25kg, 65cm) Prosím o Váš názor

Ing. Gerhard Stein odpovídá
14. 11. 2008, 01:59
Nevím, jaké mají konzervy troll složení. Četl jsem složení v angličtině a je to trošku jinak a to dost než v češtině. Krmnou dávku bych nezvyšoval. Jakmile začne trus řídnout, tak to je špatně. Já bych asi zůstal na Maintenance a kdyby přesto byl trus řidší, šel bych na lamasko , nebo i na Lamb rice. Byl bych opatrný, abychom nezvrátili zpět to co se doposud podařilo napravit. MUsíme se smířit s tím, že je to běh na dlouhou tra´t , který potřebuje velkou výdrž.
Ivana Mastná se ptá
13. 11. 2008, 11:42

Dobrý den, jaké krmivo doporučíte pro 4letého něm. ovčáka. Žije u RD s možností velkého pohybu po zahradě a celkovému dostatečnému pohybu při venčení. Je hodně aktivní. Líbilo by se nám kdyby optimálně /ne příliš / přibral - zesílil a rovněž bychom potřebovali zlepšit trávicí systém /řidší stolice/. Zkoušeli jsme již různé druhy krmiva i na doporučení veterináře a zatím bez podstatné změny k lepšímu. V současné době krmíme CHICOPEE. Dále máme 14 letého Baseta u kterého v současné době veterinář diagnostikoval nemoc /přesný název si nepamatuji/ - je to nějaký parazit v celém tělě který přebívá v těle od narození a projeví se až v pozdním věku při oslabení imunity a zachvátí celé tělo. S tím souvisí i to že se hodně zhubnul a zeslábl jinak chuť k žrádlu má pořád. Špatně se pohybuje má hodně ochablé zadní nohy. Krmíme CHICOPEE. Třetím pejskem v rodině je 4měsíční kanadský /bílý/ ovčák. Zatím nemá žádné větší zdravotní problémy jen trochu řidší stolici. Krmíme ho K9 pro štěnata vel. plemen. Děkuji za Vaši odpověď Mastná

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 11. 2008, 09:42
U toho staršího pejska bych nasadil čistou variantu Fish potato senior. Možná budeme všichni překvapeni výsledky. I když pejsek je již starší, rozhodně posílíme jeho imunitu a možná i parazity, kteří příjdou o živnou půdu vyhladovíme. U těch ovčáků je možné, že jsaou překrmováni, nebo jimdáváte nějaké krmení aktiv, performance s vyšším obsahem tuku, kterou nejsou pejsci schopni přetrávit. Z našeho krmení bych v první fázi navrhl krmivo skoki, popř. lamb meal rice. Nebál bych se v přechodové fázi navařit rýži, do které bych granule FM postupně přimíchával , až bychom se během 14 dnů dostali na 100% podíl granulí. Pokud byste byli ochotni investovat do krmiva lamb potato i tohle by mohla být dobrá varianta i když chápu, že u tří psů je to varianta finančně náročnější. OBě varianty jsou schůdné . Jak se rozhodnete, to už ponechám na vás . Kde bydlíte? MOžná, zvláště u toho staršího pejska bych byl rád kdybych vás mohl předat některému z našich stabilních spolupracovníků, který již má s podobnými případy zkušenosti a byl by vám kdykoliv k dispozici. Držím palce.
Svatopluk Jordán se ptá
9. 11. 2008, 22:43

Vážený pane Steine, právě jsem narazil na Vaše stránky a příjemně mne překvapily množstvím kvalitních informací. Jako pejskař za ně děkuji. Máme pejska, mopsíka, u kterého ze již leta potýkáme s obezitou a nevíme, jak dát pár kilo dolů. Pejsek má 6 let a váží okolo 14 kilo. Rádi bychom ho dostali na 11,5 kg. Pejska nijak nepřekrmujeme, ale tu a tam pamlsek dostane. V poslední době mu dáváme ke snídani 30 g granulí Fit-Crock SENSITIVE MINI a k obědu a večeři cca 100 g kuřecích prsíček a mrkvičku, nebo tuňáka ve vl. šťávě, také vnitřnosti či těstovinu. Vždy se zeleninou. Pravděpodobně někde děláme chybu. Rád bych mu dopřál dlouhé zdraví a váhu zredukoval a navíc mu zajistil kvalitní stravu kvalitním krmivem. Pokud bych Vás v této věci mohl požádat o radu, byl bych Vám velmi zavázán. Případně Vám časové náklady rád uhradím. Předem děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem Svatopluk Jordán

Ing. Gerhard Stein odpovídá
10. 11. 2008, 08:43
Vážený pane, je vidět, že máte svého pejska rádi a že pro něj děláte maximum. Nadváha samozřejmě škodí nejen nám lidem / jak rád bych si dal fish potato senior/, ale i pejskům. U pejsků to je trošku jednodušší , než u nás lidí. Pejsek holt dostane 2 odměřené porce žrádla a výsledek se dostaví. Já bych vám z naší nabídky mohl nabídnout Firstmate fish potato senior. To má pouhých 6% tuků a le podíl živočišných proteinů je 70, vše z ryby. Krmivo bych rozdělil na ranní a večerní porci. Co pejsek s radostí nesežere odebrat. Jen voda musí být v misce celý den. Vše ostatní bych mu v současné době , včetně pamlsků odstranil. Můžete mi kdykoliv zavolat a výsledky můžeme průběžně konzultovat, popř. krmnou dávku popravit a přizpůsobit aktuálnímu stavu.
Petr Osvald se ptá
8. 11. 2008, 06:55

Dobrý den,chci Vám ještě jednou poděkovat za naši bernačku,již bez průjmu,srst je taky nádherná,lamb rice ji moc chutná.Čivaváček má fish potato a taky spokojenost.Chci se zetat na Váš názor jestli by bylo lepší zůstat u lamb rice,nebo to časem střídat s lamaskem,rybou a borůvkama.Taky by mne zajímal Váš názor na krmení velkých a obřích plemen psů,jedni radí dávat misku s krmením na podložku a někdo zase opak,ptám se proto,že předchozí pejse nám odešel na torzy žaludku a podle veterináře na to má vliv i ta podložka.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 11. 2008, 04:55
V nastávajícím chlůadném období bych asi šel do lamaska. Borůvky s podílem 15% živočišného tuku by pro tuto chvíli mohlo být trošku moc. S tím bych nespěchal.. Čivaváček, ten může vzhledem na svou velikost vše. Já krmím moje psy na povel. Pes dostane odložení a na povel můžeš se vrhá na misku, kde za chvíli nezůstane nic. Myslím, že je mu úplně jedno, kde misku postavím. Další půlden se těší na další porci. V tomto směru si myslím, že podložka nehraje žádnou roli. Máme zákazníka, který má berńáka po torzi žaludku, bere od nás krmení cca 3 roky a jeho pes denně nachodí v lese 20 km. J8 pokud bych mohl doporučit, tak berńák po krmení by měl dostat klid na lůžku. Krmte ho až po procházce a denní dávku mo rozdělte na ranní a večerní.Děkuji za příjemné zprávy, které nám dělasjí radost a potvrzují nám to, že osvěta o kterou se snažíme je smysluplná a vede ke kýženému cíli.