Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 96/132)

Petr Osvald se ptá
25. 10. 2008, 19:14

Dobrý den,děkuji za odpověd.Jsem s FM velice spokojen krmíme jehněčí z rýží pro velká plemena a fenka je naprosto bez problému.Nemá žádný průjem jako před tím,je to až zázrak.Máme ještě půl roční čivavu,krmím Eukanupu pupy junior small a chci přejít na krmení od FM,ale nevím na které aby bylo běžně k dostání 3 kg balení,mam na mysli taky velikost granulý,třeba to s borůvkama,ale nevím jak je vhodné a jak jsou granule velké.Ještě se chci zepta u toho lamp rice kolik krmit,je to Bernský sal. pes 4 měsíční fenka,váží 14 kg,krmím 3 krát za den celkem 350 g,zdá se mi to málo.Děkuji za radu.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
26. 10. 2008, 05:14
Pokud se vašeho malého pejska týká,mohlo by mu vyhovovat fish potato puppy. To má malé granulky. Já mám japan china, necelé 2 kg a ten si poradí s jakoukoliv granulkou. Takže následně by vašemu pejskovi mohly vyhovovat i borůvky, nebo holistik.Tomu berńáčkovi můžete zvýšit dávku cca o 10 dkg na den. Dívejte se očima, aby moc nepřibíral a netrpěl nadváhou. Důležitým ukazatelem pro vás po zvýšení krmné dávky , že vše je ok je to, aby trus byl pevný a tvarovaný. Kdyby byly jakékoliv problémy, klidně mi zavolejte na firmu a vše vyladíme.
Kateřina Krejčová se ptá
25. 10. 2008, 10:30

Dobrý den, mám kocoura (mainecoon 3 roky) a kočku (britka 4 roky)- jsou to kastráti, mají lehkou nadváhu. Dosud jsem je krmila Leonardo cat light, chtěla jsem se zeptat, jestli bych mohla leonardo vyměnit za Arden grange with salmon, které sice není vyloženě light, ale v popisu se píše o udržování váhy. Jaké by bylo porovnání těchto granulek? Předem děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
25. 10. 2008, 08:30
Dobrý večer, paní Krejčová, upřednostnila bych Leonardo, zohledňuje více potřeby vašich kočičáčků, mají více plusů než má v tomto směru Arden a oproti Arden žádné mínus. Pokud bych Vás mohla ještě nějak směrovat, pak by to bylo Leonardo Maxi Croc pro pana Mývala, i když je kastrovaný a pro oba pak doporučuji Super Menue konzervičky, nahradit každému 20 gramů granulek 50 ti gramy konzervy na den, zasytí a pomůže optimalizovat hmotnost. A máte na výběr i krevety a mořské rybky, tak že jako by se s tím lososem stalo a ještě lépe. Mějte se hezky a pevně doufám, že i naši domácnost bude jednou ochraňovat před vším možným pořádný Mýval, tak, jak to umí jen kočenky. Karla Dvořáková
Eva Součková se ptá
23. 10. 2008, 15:39

Dobrý den, ráda bych využila vaší poradny. Máme čtyřměsíční štěně shih-tzu. Od chovatelky byla krmena purinou pro štěňata, my jsme přešli na royal canin ale stále hledáme něco lepšího. Problémy máme s tím, že ráda požírá kočičí, slepičí a podobný trus. Myslím si že vhodným krmivem by se tento nešvar mohl odstranit. Granulky sežere jen když už má opravdu hlad a musíme hlídat aby nesblajzla něco u babiččina psa, který je krmen zbytky a granulemi z obchoďáků. Občas se stane , když jí hltavě, že granule vyzvrací. Teď jí čeká operace pupeční kýly. Potřebuji, jako většina, poradit s výběrem vhodných granulí. Děkuji.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
24. 10. 2008, 01:39
Dobrý večer, odpovídám vám za Ing. Steina, který je na vácvikovém soustředění s pejsky. Purinu bych viděla jako lepší volbu než je Royal z hlediska surovin, nicméně  obsahuje vedlejší produkty a masa asi 7x méně, než kolik vám umí nabídnout nekomerční značky. U FirtsMate bych pro vaše štěně doporučila High Performance Mini Bites nebo Fish Puppy, pokud je nejedlík, pak bych se možná pokusila ji přesvědčit o granulích značkou Arden Grange, www.ardengrange.cz, která má stejný obsah masa, potravinářskou kvalitu, neobsahuje oleje a je zkrátka minimálně stejně vysoko, jako je FirstMate. V některých parametrech lépe vyhovuje nejedlíkům a malým plemenům. Tam bych volila Puppy/Junior nebo Weaning/Puppy, rozdíl v obou je v podstatě ve velikosti granulek, první jsou o něco větší než druhé, to už jsou drobné kuličky. Velmi dobře se dají máčet, fenečce bych odvážila denní porci podle váhy a stáří a údajů na obalu, rozdělila na 4 porcičky a před podáváním vždy tu danou část zvlhčila lžící dvěma dobrého vývaru . Štěně se hlídat musí, to, co provádí, je v podstatě normální, myslím, že to s granulemi ani nesouvisí. Ovšem umíme vám nabídnout 150 gramů masa z anglických kuřat, tresky a sleďů ve 100 gramech granulek, bez sóji a chemických konzervantů....Snad byste to mohla fenečce dát písemně :-). Držím palce, pokud byste dále potřebovala pomoci s výběrem, jsem vám k dispozici. dr. Karla Dvořáková
kkk se ptá
21. 10. 2008, 17:55

Vážení přátelé,svoji odpověď na dotaz uvedený pod tímto "dotazem" jsem zapomněla podepsat,má tam být podpis dr. Karla Dvořáková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
22. 10. 2008, 03:55
:-)
Petr Osvald se ptá
21. 10. 2008, 11:32

Dobrý den,s FM jsem spokojen,jen se chci zeptat proč obsahuje vitamín k3?Proč ne třeba k1 nebo k2?Neni k3 toxický?Děkuji za odpověd.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
21. 10. 2008, 09:32

Dobrý den, odpovídám Vám za ing. Steina, který je mimo kancelář. Podle nutričního profilu je deklarován v krmivu FirstMate vitamín K jako celá skupina souhrnně v množství 2 mg/kg, viz zde, O FirstMate. Máte pravdu, že v Katalogu krmiva je uveden vit. K3, což je překlep z v řadě předcházejícího vitamínu D3, za tuto informaci se Vám omlouváme a údaj bude opraven, jak tedy v souladu s originální analýzou od výrobce, tak s údaji na obalech krmiva. Vitamín K se zcela běžně po dlouhou dobu do krmiv přidával a někde přidává jako vitamín nezbytný pro dobrou krevní srážlivost. Máte pravdu, že se v poslední době považuje některými zdroji za kontroverzní, respektive surovina zvaná menadion. Ten byl deklarován v přípravku OSDS a již není dovážen. Jaký podíl má vit. K3 na celkovém obsahu vit, K v krmivu FirstMate a zda je použit menadion, vám neumím zodpovědět a myslím, že ani pan dovozce ne. Bude jistě dobře vznést dotaz na výrobce. Jsou výrobci, kteří na tento problém zareagovali a vitamín K do krmiva nepřidávají. Není to ani třeba, pokud je krmivo dostatečně "masové". Přikládám vám článek od výrobce anglické značšky Arden Grange k tomuto tématu:

MENADIONE (Vitamin K3) – July 2006  

There has been much recent debate regarding the inclusion of Menadione (Vitamin K3) in commercial dog food. This ingredient is a synthetic version of Vitamin K1, and was thought to provide a stable source of the Vitamin K necessary for efficient blood coagulation.

 Menadione has been studied for different applications, including cancer therapy in humans, and is not used due to its irritant effects towards the eyes, respiratory system and skin. Numerous other side-effects may result from large doses of Menadione, and these have given rise to some grave concerns about its usage not only as a human dietary supplement, but in pet foods too. Vitamin K is indispensable to some intermediate factors in blood coagulation, and it reportedly also plays a role in protein metabolism and allows calcium uptake by the bones. However, a deficiency is only likely in very purified diets or in cases of illness.  As manufacturers of super premium pet foods, Arden Grange take any matters concerning health and nutrition extremely seriously. Although the level of Vitamin K3 used in our products was minimal, and therefore well within the safety boundaries, in the light of the concerns being expressed in the media, we have made the decision to remove Menadione from our dog foods. Meat is a natural source of both Vitamin K1 and K2, and the high meat proportion in Arden Grange  diets ensures that adequate is available to meet canine nutritional requirements.  We would like to reassure all our customers that Arden Grange are committed to the provision of the best possible nutrition for your dog. The Arden Grange product range incorporates the current knowledge and understanding concerning the prevention of metabolic conditions, and in particular those that are nutritionally responsive. 

Je zde zmíněno, že podíl vit. K3 byl v době, kdy Arden Grange vit, K do krmiva rutinně přidával jako ostatní výrobci, minimální, ovšem poplatně soudobým pochybnostem a s jistotou, že obsah masa jako zdroje vit. K1 a K2 je v krmivu dostatečný, bylo od jeho použití odstoupeno. Předpokládám, že podíl vit, K3 je i ve FirstMate obdobně minimální. Je otázka vnitřních potřeb každého výrobce, jak mnoho sleduje trendy v krmivářství. FirstMate předběhl dobu obsahem masa, použitím výhradně živočišných tuků a dále brambor jako alternativního zdrije škrobů dobu o deset let. 95% značek  poškozuje zdraví psa primárně nutriční chudostí a surovinami krmnými, často kontaminovanými těžkými kovy, pesticidy, hormony a pod. Zde vám přikládám odkaz na hříšníky, kteří loni na jaře poškodili zdraví tisíců psů tím, že použili ve svých krmivech toxický čínský lepek - http://www.menufoods.com/RECALL/product_dog.html, to vidím jako velmi hrozivou situaci, která se kdykoliv může opakovat. To, že psi volají o pomoc výskytem řady chorob zapříčiněných komerční neférovou stravou, to se mnoho v naší republice nediskutuje a při tom je to zásadní z hlediska zdraví psa a z hlediska morálky. Osobně znám naopak stovky psů, kterým FirstMate pomohl zbavit se zdravotních problémů a to již v době, kdy zde nebyla jiná stejně hodnotná volba. Myslím, že bychom měli rozlišovat velké a malé věci. Souhlasím s vámi, že i v malých věcech by ti nejlepší z nejlepších neměli spát na vavřínech. Těším se, až vit. K ve Firstmate nebude přidáván, ale jeho přítomnost není pro mě důvodem po tomto krmivu nesáhnout tam, kde pes je sice na krmivu bez vit.K, ale na dávce kortikoidů ohrožujících zcela bez pochyb jeho život, protože jinak by se udrbal k smrti. Udrbal ze špinavých surovin, které se tváří jako kuřecí maso pro batolátka. Ale nikdo, kdo tomu nejde pod kůži, nemusí nic tušit a pak také  jaksi svoji kůži neriskuje v konfrontaci s velkými výrobci a hromadami bilióny eur a dolarů....

 

kkk se ptá
15. 10. 2008, 06:12

Dobrý den, paní doktorko, právě jsem si dočetla Váš článek z časopisu Svět psů, ve kterém se věnujete správné psí výživě. Abych byla upřímná, tak jsem poté zůstala rozladěná. Svou 18ti měsíční fenku boxera krmím granulemi Royal canin, které jsou určeny právě pro boxery. Po přečtení etikety jsem však zůstala bezradná. Naskytla se otázka, zda činím správně. Na internetu jsem si našla webové stránky First Mate, které odpovídají Vašim požadavkům na výživu. Přesto se ale ztrácím, protože výběr je tak široký, že tápu. Byla bych Vám velmi vděčna, kdybyste mi mohla poradit, pro které se mám rozhodnout. Moje fenka je zdravá, čiperná, ale nijak hyperaktivní, nemá větší fyzickou zátěž. Jedinou vadu má, že je dosti mlsná. Děkuji Vám, že nám, laické veřejnosti, pomáháte orientovat se v nepřeberné nabídce krmiv a tím pomáháte především našim psím miláčkům. Hodně úspěchů v práci i v soukromém životě!

Ing. Gerhard Stein odpovídá
15. 10. 2008, 04:12
Dobrý den, paní magistro. Chci vám složit poklonu, že ač jste jistě pro svoji fenečku chtěla to nejlepší a vybrala jí podle své víry to nejlepší, Royal Canin- "značka s velkým Z", docela dost peněz a navíc přesně pro boxery. Byla jste tak přemýšlivá, že jste opravdu sebrala odvahu a šla se na etiketu obalu vašeho krmení podívat. Našla jsem tam toto:Suroviny: rýže, dehydrované drůbeží maso, vysoce stravitelný pšeničný lepek, kukuřičná moučka, hydrolyzované drůbeží bílkoviny, živočišný tuk, rostlinná vláknina, rostlinný olej (olej z kopry), drůbeží játra, řepné řízky, rybí tuk, L-karnitin, kvasnice (zdroj MOS), hydrolyzovaní korýši (zdroj glukosaminu), lutein, hydrolyzovaná chrupavka (zdroj chondroitinu), taurin, vitamíny a minerály, konzervace: butylhydroxy-anisol, propylgalat, sorban draselný Rýže na prvním místě ještě nevylučuje, že sušeného masa není tak úplně málo, jako třeba v Eukanubě. Ovšem pšeničný lepek, který je přidán jako velmi levný zdroj bílkovin hned za masem nám dává tušit, že toho masa zase tolik nebude. Kukuřičná moučka na tomto místě je ok, drůběží bílkovina - aha, jde o tak zvanou surovinu "ze dna kotle", prostě se přistaví kontejner odpadu z jatek a po nějakém dnu se rozloží chemicky...Je to levnější způsob, jak dostat do krmiva bílkoviny, než tam přidat sušené kvalitní potravinářské maso. Veterináři oponují, že takto už je tou kyselinou chlorovodíkovu natrávené, ale myslím, že pes zrovna patří k těm tvorům, kteří nemají s HCl ve vlastním žaludku problém a rádi ji na kus masa použijí :-). Tato receptura patří ještě k těm obdařenějším, protože jsou i takové RC, kde je hydrolyzát rostlinných bílkovin, tedy sója. Za ty peníze!!!!   Živočišný tuk - jedná se o méně specifikovanou surovinu, může jít o cokoliv, plstní tuk z vepřů, lůj, určitě to nebude čistý kuřecí nebo rybí tuk a určitě nebude splňovat požadavky na potraviny stran skladování před zpracováním. Rostlinný olej - dokonce kokosový, ano, v experimentu se jedná o lehce stravitelný olej, ale dlouhodobě nemá na kondici psa tak blahodárný vliv, jako kvalitní živočišné tuky, protože pro část psí populace obsahuje omega nenasycené mastné kyseliny v neaktivní formě. Pak už dobré drobnosti a konzervace je šok s velkým Š. První a poslední látka patří k potenciálním kancerogenům, v potravinách ji také najdeme, ale nepředpokládá se (a pro dvounožce bohaté, leč nesečtělé  postkomunistické populace bohužel špatně :-), že organismus bude touto chemií dotován v každé porci jídla (psovi nic jiného nezbude). Tak že kdo si myslí, že by pes měl dostávat dostatečné množství kvalitního masa (a za takové považujme výrobcem garantovaných minim. 100 g čerstvého, tedy 20g sušeného masa/100 g granulí), kvalitní živočišný tuk, vyhnout se nekvalitním surovinám nedoložitelného původu a chemické konzervaci, nemůže se zde najít...Připomenu případ staforda, alergického na 80% surovin, ze kterých je vyroben (jinak prakticky vegetariánský) Royal Sensible (2400,- /10kg). Dorazil ve stavu zbědovanějším, než byl před nasazením této "diety" veterinářem (doživotně takto budete muset krmit, hned vám objednáme další balení) do obchůdku s nekomerčními krmivy. Paní prodavačka mě kontaktovala, staford dostal krmivo Arden Grange Sensitive Ocean Fish, čistou britskou tresku s bramborem a nukleotidy, oligosacharidy a již je tomu 3 měsíce, co je zahojený a v kondici, v jaké nikdy nebyl. Jsem si jistá, že bude moci i všechno to, co mu v alergologických testech vyšlo jako "pozitivní" . Bylo to v době, kdy jeho organismus byl rozjitřen špinavými surovinami...Taková je běžná zkušenost, pes alergický na kuře po vyčištění organismu a zklidnění férovým krmivem, může jíst kuřecí receptury, až se hory zelenají. A majitel si dá setsakra pozor, aby psovi nedal kdejaký vzoreček "značkového krmiva s velkým Z", který dostal někde na výstavě...Už ví a už se umí sám a svobodně rozhodnout.Ještě jednou bych vám chtěla poděkovat za vaši reakci, která od vás vyžadovala rozum i srdce a vy jste použila obojí. Moje laťka pro důvěryhodné krmivo je nastavena prostě: prokazatelný dostatečný obsah čistého masa v krmivu a bezpečný a výrobcem na požádání doložený  původ surovin, co nejméně olejů, obohacující přírodní složky typu nutraceutik (extrakty z ovoce, sušené ovoce, byliny, kloubní doplňky...), jako bonus pak na mě působí šetrné obiloviny, brambory, chelátové stopové prvky, enzymy. To po teoretické rovině, po praktické - zvolené krmivo musí psovi "sedět", tedy musí ho dobře trvávit, mít perfektní kůži a srst, žádné výtoky z očí a pod., sleduju osvalení, míru podkožního tuku (při dobrém dávkování a dostatečném pohybu) a v neposlední řadě dobrou náladu psa. Záměrně nepíšu temperament, protože ten  je poněkud dán osobnostní charakteristikou psa, ale někdy pes založením temperamentní "díky" neférovému krmivu sotva leze....Musím smát například včerejší poznámce pana majitele černého ruského teriéra. Pes vyzkoušel snad všechna krmiva nad 1000,- Kč za 15kg výše, trvalé průjmy, i na vařeném, nechuť  k jídlu, chodil smutný a nahrbený...2 roky. Po 14ti dnech na čistém masovém krmení se trávení normalizovalo (jako že prvně v životě, normální ho tento pes neměl dosud nikdy :-), po třetím pytli se začal smát, přestal chodit nahrbený a procházky jen tak nestačí, tam, kde se ploužíval jako stín za svým pánem, tam tedˇ frčí cvalem před kolem... Podotýkám, že takový, jaký je ruský terirér, je i jeho pán a věřím, že  si jen tak něco nabulíkovat nedá....Ovšem poradit si s výběrem krmiva je i pro takovou dvojku nadlidský výkon v prostředí, kdy každý je "nejlepší". Nu a ještě z té praktické roviny, krmivo musí být na trhu stabilně dostupné a musí mít svoji vlastní továrnu. Jakmile se vyrábí spolu s dalšími značkami "na zakázku" kdesi, nebo se odlišují evropské a americké standardy pro krmivo, je to důvod k nedůvěře. Vlastní továrnu, dobrou komunikaci s výrobcem a dlouhodobou praktickou zkušenost bych nadřadila i na pohled dokonalým recepturám některých americkcých krmiv. Papír unese vše...Může být neopodstatněná, ale prověřujme... Svoje dva psí kamarády krmím Arden Grange, pokud by nebylo, uměla bych jim rozdělat i pytel Belcando, FirstMate, Eagle Pack z toho, co na českém trhu v současné době přeskakuje tu "moji" laťku. Tak se omlouvám za dlouhou odpověď, ale vaše otázka byla velkou výzvou! Díky.  
karel kučera se ptá
12. 10. 2008, 17:48

Dobrý den, potřebuji poradit vhodné krmivo pro bišonky, ve stáří 7 a 13 měsíců. Poslední dobou se začali více škrábat. Děkuji s pozdravem K.K.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 10. 2008, 03:48
Patrně se jedná o alergickou reakci na některé z komerčních krmiv. Čím jste vaše pejsky krmila?Já bych mohl na přechod doporučit Fish potato original a podle reakcí vašich pejsků se průběžně můžeme domlouvat jak dále.
Petr Osvald se ptá
11. 10. 2008, 09:08

Dobrý den,od středy krmíme FM lamp rice large breed od p. ing.Šístkové a již je patrná změna,trus je světlejší a má již určitý tvar.Mrzí mi,že jsem FM nekrmil už s předešlím psem stejné rasy,ten měl podobné problemy takřka celý život,vyzkoušel jsem Pro plan,Acanu,Bosch,Fitmin,Calibru,Eukanubu i Astora a změny jsem nezpozoroval.Děkuji za krmení,které mému psu pomahá.S pozdravem Osvald Petr.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
11. 10. 2008, 07:08
Děkuji za vaši zprávu. Vzpomínám si na náš telefonický hovor a jsem rád, že krmení funguje. Těším se na další příjemné informace.
Lucie Tomanová se ptá
9. 10. 2008, 17:49

Dobrý den přeji, dostala jsem odkaz na Vaše stránky, kde jsem si přečetla vše o Vámi nabízeném krmivu, které mě okamžitě nadchlo. Máme dva starší psy malé rasy a pětiměsíční štěně vlkodava, o kterého by se teď jednalo především. Při jeho extrémním růstu jsou na jeho výživu velké nároky proto jsem Vás tímto chtěla požádat o radu, který z Vaších nabízených druhů by byl pro něj nejvhodnější. Rádi bychom si na zkoušku objednali první pytel. Děkuji mnohokrát za Vaši odpověď a ochotu a přeji pěkný den. Lucie Tomanová.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
10. 10. 2008, 03:49
Víte, ono je dobré vědět, čím byl pes krmen jako štěńátko, čím je krmen nyní, aby přechod na naše krmení nebyl pro něj příliš velkým šokem. Výhodnější z tohoto pohledu je krmivo s co nejnižším počtem vstupních surovin a hypoalergenní k tomu. Tyto kritéria splńuje např. Fish potato large breed.
Petr klega se ptá
9. 10. 2008, 15:24

Dobrý den. Tímto bych Vás chtěl poprosit o radu.Mám výmarského zdravého ohaře ,kterého momentálně krmím FirstMate Potato & Fish Puppy.Právě ale dovršil 5 m věku a já i on jsme velice spokojeni.Měl by ale,Tedy dle Vašich rad přejít na FirstMate Potato & Fish Large Breed.Je ale samozřejmě s ohledem na jeho věk ve veliké každodenní zátěži a preventivně je mu podáván ještě alavis takže nevím zda není lepe zůstat na klasickém fish puppy,které jevýživnější.Uvažuji ještě o FirstMate Potato & Chicken with Blueberries.Co radíte v tomto případě Vy nebo radíte ještě jinou možnost.Předem moc děkuji za rychlou odpověď pytel už dochází.:-)

Ing. Gerhard Stein odpovídá
10. 10. 2008, 01:24
Já osobně bych Alavis neprodával. Nejeví se mi to jako nutnost. Krmivo, které pejskopvi dáváte kryje bezpečně všechny jeho nároky.Jak FP lb, tak borůvky jsou pro vašeho psa dobrou volbou. Nemusíte už zůstavat u FP puppy, nebo´t obě varianty, které vám padly do oka jsou hodně nabušené.
Kamila Ondrová se ptá
9. 10. 2008, 15:12

Dobrý den, protože stále hledáme to nejlepší krmivo pro našeho pejska, náhodou jsem na internetu narazila na holistická krmiva. Do této chvíle jsem netušila, že existují takováto krmiva, což mě mimo jiné nadchlo a po přečtení rubriky "Zkušenosti chovatelů" bych ráda toto krmivo pořídila pro našeho psa. Protože v našem městě nikde tuto značku nemohu sehnat, objednala bych ho nejspíš ve Vašem e.shopě. Poprosila bych Vás o radu, jaké krmivo by bylo pro našeho psa nejvhodnější. Máme 2 -letou dobrmanku, v současnosti váží 30 kg, ale moc velký jedlík není, do teď jsme střídali značky jako Royal Canine, Hills, Purina. Samotné granule moc nechce, takže pokaždé vymýšlíme, čím je zpestřit. Přidáváme do nich trochu psí paštiky. Jinak je to pes, který je neustále v pohybu, celý den lítá po zahradě a když jsme doma, chodíme na velké procházky. Děkuji za radu. Kamila.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
10. 10. 2008, 01:12
Krmivo Holistik v nabídce máme. V této chvíli po krmení , které svému pejskovi dáváte bych ho nedoporučil jako nejvhodnější volbu. Vhodnější se mi jeví použití krmiva s menším množstvím vstupních surovin. Tou správnou volbou by mohlo být Fish potato large breed. Přiznám se, že nežravého psa neznám. To je většinou velká vyjímka. Nežravost se ale dá u pejska vypěstovat třebas i nadbytkem blaha. Myslím, že v tomto směru platí, že hlad je nejlepší kuchař. Ty paštičky samozřejmě chutnost krmiva pro psa zvýší, ale je tam pak to ale, že pes je zbytečně příliš vybíravý. Pokud by nefungovalo krmení na povel  a to nejlépe 2x denně, je možnost pokapat granule lososím olejem Grizzly, který je taktéž v naší nabídce.Doufám, že váš pejsek nemá krmení v misce po celý den. Přeji š´tastnou ruku ve výběru.
Libuše Vybíralová se ptá
8. 10. 2008, 12:28

Dobrý den,které z krmiv by jste doporučil při onemocnění pankreatu psa?(dietní stravu rýže+kruta již odmítá a hledám alternativní řešení.Lze někde objednat malé balení abych opatrně zkusila reakci na toto krmivo?Děkuji za odpověď LV

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 10. 2008, 10:28
Já bych doporučil krmivo lamb potato z řady ultraprémií.Jaké granule žere pes nyní?
Rita Vozáková se ptá
7. 10. 2008, 09:33

Pěkný den,chtěla bych poprosit o radu.Mám tří a půl měsíční fenku německé dogy(má 22 kil a 54 cm v kohoutku)kterou jsem doteď krmila Firstmate High Performace a váhám jaký typ krmiva Firstmate mám zvolit nyní-zda stejný,či jiný,vzhledem k tomu,že po nynějším mi fena docela dost přibývá..A je lepší krmivo superprémiové,nebo ultraprémiové?Za radu předem děkuji,Vozáková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
7. 10. 2008, 07:33
Jelikož každý pes je jiný, nejlépe je vyzkoušet, která varianta bude pro vás nejvýhodnější.V každém případě není nutné, aby štěně příliš rychle přibývalo na váze. Můžete nyní zkusit krmivo Maintenance z řady superprémií a Fish potato large breed z řady ultraprémií.
Anna Vobořilová se ptá
6. 10. 2008, 12:22

Dobrý den, sháním vhodné krnivo pro 2 fenky BŠO(bílý švýcarský ovčák). Jde mi hlavně o to, aby krmivo nebylo uměle dobarvováno a neobsahovalo betakaroten a jiné látky, které znehodnocují barvu srsti našich holek, což je velmi nežádoucí! Chci se zeptat zda bych mohla krmit něčím od FirstMate. Děkuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 10. 2008, 10:22
Mohl bych doporučit něco z řady ultraprémií, např. fish potato large breed,nebo z ředy superprémií - krmivo Maintenance, či Lamb rice.
Petr Osvald se ptá
5. 10. 2008, 08:17

Dobrý den,mám 3,5 měsíce starou fenečku Bernského salašnického psa,krmím Calibrou pupy.Trus je tmavý,což je prý dobře,ale konzistence není moc tuhá,spíš takový bobek,nevím zda to tak má být.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 10. 2008, 06:17
Trus by měl být pevnější, ne řídký a tvarovaný, nikoliv kopečky. Takhle obrazně řečeno.POkud je trus řidší, může být pes překrmován a nestačí potravu strávit, nebo je procento tuku obsažené v krmivu pro vašeho psa příliš vysoké.