Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Zeptejte se nás!

Jsme připraveni s Vámi diskutovat o výživě psů. Pojďme společně hledat optimální způsob výživy Vašich pejsků. Těšíme se na Vás.

Vyplňte formulář pro Váš dotaz    

Povinné položky je nutné vyplnit

Poradna (Stránka 98/132)

Jana Pavlíčková se ptá
12. 9. 2008, 16:10

Dobrý den ,mám 6letého jorkšírka(2,5kg),zřejmě má potíže s klouby, praskající zvuk a po delším ležení potíž s rozchozením.Koupila jsem mu CANIAGIL a dávám mu 1/4 tbl do jídla.Je možné že podání přípravku dočasně potíže zhorší?protože po 8 dnech užívání se zdá, že se vyhýbá pohybu víc,zkracuje procházky a má smutné oči.Může být problém se stravitelností přípravku? dostává granule pro jorky a večer kuřecí maso s rýží, do toho tu 1/4 tbl .Díky moc za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
13. 9. 2008, 02:10
Myslím si, že tabletkami to nebude. Spíše bych doporučil změnu krmiva. Znám speciální krmivo pro jorky, které obsahuje nízký podíl živočišných proteinů , tuků, chem. konzervanty a pod. Třebas to je zrovna i krmivo, kterým v dobré víře krmíte vy.  Doporučil bych radikálnější změnu potravy. Nekombinoval bych vařené a granulované krmení. Myslím, že mu střídání granulí a vařeného nedělá dobře.Já sám mám 1,5 kg vážícího japonského china, který je na granulích. Vašemu jorkovi bych mohl doporučit FM fish potato original, Belcando Finnest croc, či Ardegrange Prestige. Granule se dají zchutnit kápnutím lososího oleje grizzly. To za předpokladu, že by váš pejsek patřil mezi tzv. nežravce. Držím palce, a´t se situace co nejrychleji zlepší a vy i váš pejsek máte důvody jen k samé radosti..
Tomáš Fiedler se ptá
10. 9. 2008, 23:11

Dobrý den. Chovám belgického ovčáka,nyní je mu 5 měsíců. Přemýšlím o vhodném krmivu od FirstMate,ale jaksi se nedokáži zorientovat ve vámi nabízených druzích. Zatím krmíme Proplanem Puppy large Breed -athletic. Takže když to shrnu,potřebuji krmivo pro štěňata a mladé psy velkých plemen.S průměrnou , nebo spíše vyšší zátěží.Také tabulka dávek není zcela srozumitelná. Slyšel jsem o tomto krmivu samou chválu,ale zatím jsem nepronikl do systému denních dávek krmení-věku psa a cílové váhy. Prosím,poradťe mi. Děkuji Fiedler

Ing. Gerhard Stein odpovídá
11. 9. 2008, 09:11
S ohledem na stávající krmivo vašeho psa bych doporučil přechod na fish potato large breed. POstupně by pejsek mohl přejít na krmivo maintenance. S ohledem na vyšší podíl živočišných proteinů a tuků u FM bych doporučil pozvolný přechod z jednoho krmiva na druhé. Bližší údaje, včetně dávkování zjistíte kliknutím na rubriku katalog krmiva, následně ultraprémium a fish potato large breed. Pokud bych věděl v které části republiky bydlíte, mohl bych na vás případně nakontaktovat některého z naších spolupracovníků.
Martina Frydrychová se ptá
10. 9. 2008, 16:46

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu ohledně krmení pro fr. buldočka (2roky). Trpí atopickým exemem a užívá denně kortikoidy. Má velké problémy se srstí, krmíme Proplanem. Můžete nám prosím doporučit, jaký druh krmení by byl pro ni vhodný s ohledem na srst? Velice děkuji za odpověď! S pozdravem Martina Frydrychová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
11. 9. 2008, 02:46
Mezi buldočky jsme měli celou řadu pejsků s podobnými problémy. K aktuálnímu stavu psa jste se nepochybně dopracovali neevhodným-komerčním krmivem. Kdybychom chtěli udělat podrobnější  rozbor potřeboval bych vědět, co pejsek žral od štěněte, jaké mu dáváte pamlsky atd. Bez radikální změny výživy se nedá moc předpokládat zlepšení stavu. Pokud ano, tak spíše krátkodobé. Z naší nabídky bych vsadil na jistotu a to krmivo FM lamb potato .
Iva Baráková se ptá
10. 9. 2008, 00:25

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká krmiva FM by jste mi doporučili pro mé dvě pejsinky? Prosím uveďte více možností, pokud to je možné a odůvodnění, proč právě tyto. Brita - 5 letá fena Německého ovčáka, 29kg, má dysplazii kyčelních kloubů. Jednou byla zaznamenána tvorba lupů po konkrétních granulích. po vysazení se to zlepšilo. Bianca - 5 měsíční fena Belgického ovčáka - Groenendael - černá barva - bojím se reznutí srsti. Váha v dospělosti 25kg. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Iva Baráková

Ing. Gerhard Stein odpovídá
10. 9. 2008, 10:25
Z Firstmate bych navrhoval FM lamb rice, z Belcanda produkt Dinner, z Arden Grange produkty lamb rice, nebo adult large breed. Samozřejmě by se jich dalo použít více. Všechny tyto produkty jsou hypoalergenní a mají optimální množství proteinů a tuků s ohledem na věk vašich psů. V těchto krmivech je i rozumné množství vit. A, který se usazuje v tucích a může způsobit červenání - reznutí  srsti.
Michaela Mlčochová se ptá
8. 9. 2008, 17:31

Dobrý večer pane Stein. Slíbila jsem Vám, že až se dostanu k tomu, abych udělala svým dvěma borderčím holkám jejich stránky pošlu Vám jejich adresu, aby jste ji mohl přidat k našemu kontaktu který máte na stránkách v rubrice zkušenosti chovatelů. Takže naše stránky jsou: www.zahumny.estranky.cz. To že jsme s krmením - konkrétně jsou to FM borůvky nemusím psát, to už víte. Jen jsem se chtěla zeptat na výživnější variantu, tzn. Performance, tím, že jsou obě holky hodně, ale hodně aktivní tak mi připadají docela hubené. Obzvlášť ta mladší v porovnání se svými sourozenci ve svých 9 měsících pořád vypadá jako štěňátko. Ta starší asi nikdy nebude "pořádný " kus psa, ale myslím si, že možná zkusit trošičku výživnější krmení smíchat s námi tak oblíbenýma borůvkama by třeba trochu pomohlo nebo holt budu mít dvě "sportovní modelky". Děkujeme předem za odpověď. Michaela Mlčochová a boderčí slečny - Katy a Bína

Ing. Gerhard Stein odpovídá
9. 9. 2008, 03:31
Já bych to asi s krmením Performance neuspěchal. Zkuste prosím přimíchat k borůvkám krmení Maintenance  a to půl na půl. Děkuji za vaši velice milou zprávu a přeji hodně dalších úspěchů.
Jaroslava Nechvátalová se ptá
8. 9. 2008, 12:05

Dobrý den, potřebuji dietu pro štěně jezevčíka (5 měsíců). Po Royal Canin mi začal příliš nabírat - už má přes 9 kg. Co byste mi doporučili a v jaké dávce, aby netučněl a shodil. Pohyb má každý den v lese a na louce, ale je líný díky váze. Díky. Nechvátalová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 9. 2008, 10:05
Vážená paní, váha o které se zmińujete je pro vašeho psa opravdovou hrozbou. je li pes krmen krmením s velkým podílem rostlinných produktů, nabírá na hmotě, To je běžné. Doporučil bych nasadit krmivo FM lamb potato. Po tomto krmení se pes nepochybně začne zbavovat jalové hmoty a pěkně se osvalí. Preventivně odstrańte z potravy i pamlsky o těch si můžeme povědět samostatně.
Eva Piskačová se ptá
8. 9. 2008, 07:18

Dobrý den, chtěla bych Vás opět poprosit o radu. Naše malá tosa měla včera už čtyři měsíce. Máme ještě koupit jeden pytel FM Potato and fisch puppy, nebo už máme přejít na Maintenance? Malá má 22 kg. Mockrát děkuji za odpověď! E.P.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
8. 9. 2008, 05:18
Můžete zvolit ještě jeden pytel FP large breed, nebo přejít na vámi zmińovanou maintenance, která je nově obohacena o borůvky,brusinky a ostružiny.
Jana Novotná se ptá
6. 9. 2008, 19:43

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jaký druh FM byste mi doporučil pro našeho 8 měsíčního bígla. Nevím, zda se takto starý pes již řadí mezi dospívající či stále do štěňat. Kamarádka kupuje Lamasco a je s ním velmi spokojená. Děkuji za odpověď Janča

Ing. Gerhard Stein odpovídá
7. 9. 2008, 05:43
jelikož bígli nepatří mezi psy, kteří by se řadili k nežravým, doporručil bych vám z řady Firstmate krmivo Maintenance.Ani Lamasko by nebyla špatná volba. Z krnmiva Belcando bych mohl doporučit Belcando junior.
Martin Bauer se ptá
6. 9. 2008, 07:55

Dobrý den zajímalo by mě přesné složení krmení firstmate ultra premium tj. obsh granulí jestliže obsahují 25% bilkoviny ,14% tuku ,4% vlákniny , 7% popela ,10% vlhkosti ,2,7% vápník a fosfor=62,7% d2kuji

Ing. Gerhard Stein odpovídá
6. 9. 2008, 05:55

Pokud máte zájem o bližší nutriční údaje, klikněte si na našich stránkách na kolonku O Firstmate. Na liště vlevo je odkaz nutriční hodnoty. Odkaz na stránky uvádím i pod mojí odpovědí.

http://www.firstmate.cz/cz/index.php?id=nutricni_hodnoty&np=Nutriční%20hodnoty&menu=menu2

MUDr. Monika Těšíková se ptá
4. 9. 2008, 21:38

Dobrý den,již jednou jste mi velice ochotně odpověděl na můj dotaz, mám další:)psala jsem v minulosti ohledně krmení téměř ročního afghána a malé krysařice.Afghán měl problémy s průjmovitou stolicí, nechala jsem udělat i rozbor stolice- bez parazitů,nález Bacillus cereus,budu ještě konzultovat s vetem.Přešli jsme na FM fish potato dle vaší rady a krmíme jím necelý měsíc.Stolice se opravdu zlepšila,i kožní problémy jsou pryč,granule jí s chutí. Jediné co je,že se mi zdá, že chodí moc často na velkou:)Při pravidelném venčení 3x denně jde pokaždé minimálně 2-3x,včera např.při jednom venčení přičupl i 5x! a nejsou to malé hromádky.Mám pocit, že vše co sní, tak vyjde ven. Může to být dávkováním? dávám 1 hrnek granulí ráno a 2 večer, vždy vše sní. Je i na chrta hubený,a nemá moc tendenci přibírat. Malá krysařice přešla na Belcando,moc jí chutná,zdá se mi,že mají takový pro člověka ne příliš líbivý zápach,ale hlavně že jí voní:)))děkuji, obdivuji ochotu i rychlost s jakou odpovídáte na všemožné dotazy.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
5. 9. 2008, 07:38
V rychlosti k dávkování FM. Moji psi váží cca 32 kg a v průměru denně dostávají 1 a půl kelímku krmení. Nevím kolik váží váš pes. Zkuste si ho zvážit. Dávkování na obalu je vždy jen orientační údaj. Krmná dávka vašeho psa podle hmotnosti, aktivity a míry stresu, které je vystaven může být různá. Preo 30 kg psa je to 30 až 45 dkg. Předpokládejme, že ve vašem případě to může být 12 dkg krmiva a 10 kg váhy psa. Podle toho co píšete se mi zdá, že psa zřejmě překrmujete. Pomineme li množství, trus musí být pevný a tvarovaný. Pokud tomu tak není, je zřejmě pes překrmován. /Pořešili li jsme průjem je to naše první vítězství. Nyní pomaličku můžeme pracovat na zvyšování hmotnosti psa.M"žeme se pomaličku snažit o zvýšení množství tuků např. přimícháním krmiva chicken blueberies, či maintenance. Ale to mi raději zavolejte. Vysvětlím. Belcando  se liší od řady krmiv na trhu tím, že jedním z posledních kroků výrobního procesu je to, že ve vakuu se přidávají do krmiva nízkopopelové kuřecí tuky. To má vliv na velkou chutnost krmiva. A to zřejmě váš pejsek dokáže ocenit. Držím palce, a´t vše běží jak mám.
Tereza Vinšová se ptá
3. 9. 2008, 11:46

Dobrý den, obracím se na Vás s žádostí o pomoc ohledně apetitu mého psa. Mám skoro pětiměsíční fenku boxera a poslední dobou (cca týden) mi velmi špatně jí. Ona vlastně nikdy nebyla velký jedlík, ale poslední dobou je to s ní opravdu špatné. Když jsme si jí přivezli, tak dostávala granule Eucanuba namáčené ve vývaru, ale za nějakou dobu jí to přestalo chutnat. Tak jsem jí do granulí začala přimíchávat např. tvaroh, kefír či konzervu tuňáka. Jenže pak přestala Eucanubu jíst úplně. Tak jsem změnila krmivo a začala krmit Hill´s kuřecí. Ten mi ale cca po měsíci také přestala jíst, i když jsem jí do toho míchala maso ze psí konzervy. Opět jsem tedy změnila krmivo, tentokrát Purina ProPlan lososový sensitiv. A jak už asi správně tušíte i toto krmivo jí pomalu ale jistě přestává chutnat, i když jí do toho míchám všechno možné, abych jí ty granule "ovoněla". Suché granule nesní vůbec. Ptala jsem se všude možně svých známých, kteří mají také psa a jejich odpověď byla vždy stejná: "Nech jí hlady, však ona začne žrát". Jenže já si říkám, že to je ještě štěně a štěňata by neměla hladovět, prý to pro ně není dobré. Večer ji vždy uvařím hovězí maso s rýží či těstovinami a se zeleninou. To jí chutná. Jenže cca před týdnem přestala mít zájem i o to. Vždy k tomu vlažně přijde, párkrát si zobne a jde pryč, nebo z toho "vypreparuje" maso a zbytek nechá. Nevím, jestli by to nemohlo být způsobené nějakými zdravotními problémy nebo jestli je jen mlsná. Ještě nikdy se mi ale u ní nestalo, že by jedla s chutí, že by to krmení třeba hltala. Vždy jen bez zájmu přijde k misce a tváří se, jako bych jí do toho krmení nutila a přitom jí dávám jíst jen 2x denně. Opravdu už nevím, co s ní mám dělat a čím mám krmit. Proto Vás prosím o radu, zda neznáte nějaké krmivo, se kterým mají i ostatní pejskaři dobrou zkušenost a které by chutnalo i takovým nejedlíkům, jako je můj pes? Možná je to hloupý dotaz, ale už jsem z toho skoro zoufalá. Štěně by mělo pořádně žrát, protože je ve vývinu, tak se bojím, aby neměla v pozdějším věku nějaké problémy, protože kvůli tomu jejímu nejedení jí chybí nějaké vitamíny. Už i na cvičáku nám řekli, že by měla trošku přibrat, že jí jsou vidět kosti i na zadku a to by prý u boxerů být nemělo. Prosím, poraďte, co s ní mám dělat. Předem velice děkuji za odpověď.

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 9. 2008, 09:46
Váš dotaz je skutečně obšírný. Bylo by dobré, kdybyste se  rozhodla pro to, jestli chcete krmit  vařeným, nebo granulema. Tak jak to děláte, to asi nebude ideální řešení. Pes by měl opravdu dostávat odměřené denní dávky a žrát s chutí. Co nesežere , odebrat. Celodenně má mít přístup akorát k vodě. Budeme muset u pejska vytvořit nějaký řád, by´t se vám to zdá tvrdé. Vy se eepro něj snažíte udělat to nejlepší a ono to vždy pro něj to nejlepší není. Pokud mi zavoláte, klidně tu problematiku rozvedeme. Pro opravdové nežravce mám vyzkoušeno, že když na granule kápneme lososí olej Grizzly, který máme v nabídce na našem e shopu www.krmivo-pro-psy.com , chu´t psa a jeho žravost se výrazně zlepší. Pozor ale na překrmování. Z našeho krmiva bych vám mohl nabídnout Ardengrange puppy/ junior. V případě zájmu zkuste kontaktovat naši spolupracovnice MUDr. Karlu Dvořákovou, nebo MUDr. Lenku Hirešovou. Obě jsou chovatelkami boxerů. Kontakty na ně najdete na www.ardengrange.cz
Stefan Ivanov se ptá
2. 9. 2008, 15:13

Dobrý den, mám 9ti měsíční fenku zlatého retrívera a mám takové dilema. Začínal jsem jí krmit Eucanubou, bohužel po ní měla stolici spíše průjmovitého charakteru, takže na doporučení známých jsem vyzkoušel FM Potato Fish LB a stolice se spravila, dokonce díky mírnému rybímu zápachu od granulí to naší fence více chutná a sní svou dávku na "posezení". Aby měla trochu větší pestrost, tak jsem jí koupil nový pytel granulí od FM lamasko sensitive, bohužel po tomto krmivu začala mít stolici zase řidší, takže mi nezbylo nic jiného nežli objednat další pytel FM Potato Fish LB. Bohužel mi ještě zbývá z Lamaska cca 15Kg, takže jsem jí to začal mixovat půl na půl - chutná jí to, stolice se spravila. Nedělám tím chybu, nepokazím tím něco?

Ing. Gerhard Stein odpovídá
3. 9. 2008, 01:13
Nepokazíte nic, přimíchávejte do FP large breed 30 až 50% lamaska sensitive. Na čem původně vyrůstalo štěně u chovatelky? Jinak průběžně můžeme stav vaší fenky konzultovat. Můžete mi i zavolat na tel. 608 712 436
Rohlenová Klára se ptá
28. 8. 2008, 15:03

Dobrý den, dovoluji si obrátit se na vás s prosbou o radu ohledně výživy štěňěte. Máme pětiměsíčního psa křížence boxer x NO. Do této doby jsme krmili granulemi pro štěňata Brit care (začali jsme granulemi First Mate, ale pejskovi nechutnali, tak jsme museli přejít na jinou značku), nyní přecházíme na granule pro štěňata velkých plemen (Calibra). V posledních dnech pozorujeme, že pes začal kulhat na přední tlapy. Chtěla bych se zeptat, zda můžeme ke granulím přidávat nějaký přípravek na růst kostí a kloubů a případně jaký nebo zda je to naopak nevhodné a stačí jen granule. Moc děkuji a těším se na odpověď! Zdravím a přeji pěkné odpoledne. Klára Rohlenová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
29. 8. 2008, 01:03
Aby pejsek nekulhal, což je obzvláště v době jeho překotného růstu možné , můsí granule obsahovat maximální množství masa. FM tento požadavek určitě splńuje. Třebas vašemu pejskovi naše granule nechutnaly proto, že obsahují minimální množství soli a neobsahují zchutńovadla. U nežravců se nám osvědčilo pokapání granulí několika kapkami lososího oleje Grizzly. Granule FM jsou hodně tvrdé. Dá se říci, že čím tvdší granule, tí lepší prevence péče o chrup. Pes musí granule rozkousat a tím dochází k masírování dásní. Jinak na klouby máme vynikající preparát Cani agil. Najdete ho na našich stránkách www.krmivo-pro-psy.com  Stránky výrobce jsou www.anivital.de
Monika Schulzová se ptá
27. 8. 2008, 17:09

Dobrý den, příští týden si jedu pro štěňátko dobrmana. Pořád si nevím rady jak s krmením - kamarádka krmí granulemi Brit a je velmi spokojená, doporučila mi ho. Jaký je Váš názor na toto krmivo? Děkuji za odpověď. Schulzová

Ing. Gerhard Stein odpovídá
28. 8. 2008, 03:09

Pokud bych vám mohl doporučit z naší nabídky, abyste se cenově přiblížila ceně Brita, což bych chápal, pak bych vám doporučil Belcando puppy, nebo Nuovafattoria mistr puppy.Pokud bych věděl, odkud jste, mohl bych vás v případě zájmu nakontaktovat na naše spolupracovníky, kteří by vám mohli vše podrobně vysvětlit.

 

Richard Štulík se ptá
24. 8. 2008, 22:53

U našeho psa(sibiřský husky)10 let starého,se začaly objevovat svědívé léze na nohách.Vykusuje si je a často se drbe.Jaké krmivo byste mu doporučil.Děkuji.R.Štulík

Ing. Gerhard Stein odpovídá
25. 8. 2008, 08:53
Čím je váš pes krmen ?Dáváte mu nějaké pamlsky? Doporučoval bych krmení fish potato senior.