Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Rhodéský ridgeback - Radka Zamastilová

24. 11. 2017

Radka Zamastilová

Pes: Timmy


Před pár lety se u nás doma objevil náš první rhodéský ridgeback, skvělý pes, kterému nebylo dáno dělat nám radost tak dlouho, jak bychom chtěli. Zemřel po operaci a dlouhodobých problémech s prostatou. Já jsem dlouho nechtěla o dalším psím kamarádovi ani slyšet. Doma bylo ale moc prázdno a ani moje malé dcerky Karolínka s Leničkou mi nedávaly zapomenout na červenozlatou hlavu položenou na mém klíně. Nejprve jsem začala prohlížet webové stránky chovatelských stanic nazdařbůh, pak systematicky a výsledkem byla naše cesta do Opavy do chovatelské stanice Africký květ. Domů s námi jel šikovný psí kluk Aramis, který je ale pro nás Timmy.

Spolu s Timmym jsme vezli i bílý pytel krmiva FirstMate, na kterém byl vrh odchován. V Hradci jsem nikde v běžném prodeji toto krmivo neobjevila a na obvyklé štěněčí návštěvě u veterináře nám byla doporučena Eukanuba (kuře); Timmy se však osypal svědivou vyrážkou. Takovou, že nám otevřený pytel na veterině vzali zpět a vyměnili za Purinu (ryba). Domnívali se, že jde o alergii na kuře, o čemž jsem dost pochybovala. Vyrážka se pomalinku zlepšovala, ale srst už zdaleka neměla ten lesk, který si Timmy přivezl z domova.V regionálních novinách jsem pak objevila oznámení o prodeji FirstMate v Hradci Králové a tak si Timmíček začal pochutnávat na doporučení prodejce na formuli Naturally, Holistic! Trochu jsem se bála, zda opravdu nešlo o alergii na kuře, protože Holistic je převážně z kuřete. To víte, že nešlo. Ale je asi rozdíl, zda je krmivo vyrobeno z rozmanitých přísad v potravinářské kvalitě nebo zda tato čistota krmiva a rozmanitost zachována není. Všimla jsem si, že ani Eukanuba, ani Purina neobsahují enzymy, probiotika a že obě krmiva obsahují olej a mají obsah syrového masa pouhých 20 gramů v deseti dekách granulí. Zdá se Vám to dost? To nám s Timmym tedy ne. On je od dob, kdy byl u maminky v bříšku,zvyklý na svých nejméně 160 gramů syrového masa v deseti dekách granulek. Jak nám to chudák měl dát vědět, že ho šidíme, když po našem mluvit neumí?

Zkoušeli jsme ještě formuli s Chicken with Blueberries, ale myslím, že holistické složení je pro Timmyho to nejlepší. Roste krásně rovnoměrně, tlapky má kulaté, pevné, záda rovná, uši si nese tak, jak předepisuje standard, žádné měkké třepetající se ucho!

Chodíme do psí školky, spoustu času trávíme venku, a protože bydlíme v centru velkého města, naučili jsme se pohybovat i v rušném prostředí pěkně ukázněně, to ovšem neznamená, že pomalu. Timmy využívá každou dovolenou příležitost k tomu, aby si své dlouhé tlapky protáhl pětatřicítkou. Nejraději s kamarádem Amorem, brazilskou filou. Večerní procházka nás dvou, kdy děti už jsou v peřinkách, je pak vždy takovou naší malou oslavou toho, jak jsme rádi, že jsme se našli a že nám je spolu dobře. Myslím, že FirstMate nám k našemu dobrému pocitu pomohl a pomáhá.Abych tady nechválila jen sama, na výstavě v Olomouci 12.1. 2007 získal hodnocení "velmi nadějný". V posudku se samozřejmě nepíše nic víc, než že Timmy je zdravé a standardu odpovídající štěně, ale já dobře vím, že to není samozřejmost!

No a fotky přikládám také, včetně té naší vyrážky, která nám vlastně otevřela oči, jak to je s krmivy. Ovšem tu energii, co v sobě Timmy má, tu si musíte domyslet.Zpět na výpis