Vyráběno v Kanadě od roku 1989

Since 1989

Najdete nás na sociálních sítích
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované
  • S obilovinami
  • Bez obilovin
  • Konzervované

Samojed - Renata Piskacisová

24. 11. 2017

Vážený pane Ing. Steine, ráda bych Vám napsala o kvalitách krmiva FirstMate.

Krmivem FirstMate krmíme již 5 let. Od roku 1999 jsme chovateli samojedů, severských sáňových psů. Po naší první fence Angie k nám v roce 2001 přišel samojedí kluk Xaver. Již ve štěněcím věku bylo vidět, že tento pejsek bude mít drobnější postavu, proto jsem se snažila ho co nejvíce vykrmit. Pejsek byl velmi aktivní, temperamentní a jídlu moc nedal. Zkoušela jsem nejrůznější způsoby, jak ho donutit baštit. Měnila jsem granule, přílohy, jednu dobu jsme mu podávali i stravu vařenou a dokonce lžičkou. Prostě se v tom chvíli "porýpal" a bylo po jídle. Tenkrát jsem se rozhodla vybrat mu ty nejkvalitnější granule. Bylo nutné do Xavera "dostat" malým množstvím granulí maximální množství vitamínů a minerálních látek nutných pro jeho růst a zdravý vývin. Samozřejmě mi bylo jasné, že co je komerční a plné reklam, nemusí být kvalitní. Několik týdnů jsem sbírala veškeré informace o nejrůznějších druzích granulí, porovnávala poměry vitamínů, minerálních látek, studovala jejich složení a výrobu. Až jsem si vybrala granule FirstMate. I když pejsek jedl jen malé dávky granulí, jeho vývinu a růstu postačily. Dnes získal tituly Interšampion, Šampion České a Slovenské republiky a mnoho dalších. V 5 vrzích je otcem 39 zdravých štěňátek.

Od té doby krmíme pouze granulemi FirstMate. V současnosti máme v naší chovatelské stanici 5 samojedů, 4 fenky a jednoho psa. Odchovali jsme 31 zdravých štěňátek v 5 vrzích, první vrh jsme měli v roce 2002. Některá naše štěňátka pracují úspěšně v zápřahu, některá se úspěšně účastní výstav. Naši samojedi získali tituly Interšampion, Český, Slovenský, Polský, Rakouský šampion a spoustu dalších.

A náš postřeh ohledně krmiva FirstMate? Toto krmivo nepatří mezi ty, kterým našim pejskům pouze zpestříme jídelníček. Je to krmivo, kterým je třeba krmit dlouhodobě, abychom dosáhli úspěchů. Nejen naši psi jsou FM krmeni, od útlého věku jím krmíme i štěňátka a doporučujeme jej novým páníčkům našich štěňátek. Naši samojedi i odchovaná štěňátka jsou zdraví, plni temperamentu a aktivity. Mají kvalitní lesklou srst, s bohatou podsadou. Mají sytý pigment, který je u samojedů velmi žádaný. Netrpí vypadáváním srsti, zažívacími problémy, nechutenstvím, průjmy.

Vzhledem k tomu, že jsme i majiteli obchůdku s chovatelskými potřebami a krmivy, doporučujeme na základě vlastních zkušeností FM i majitelům ostatních plemen. V našem obchodě máme nejrůznější granule nejrůznějších značek (spoustu jsme jich na našich psech vyzkoušeli na vlastní trávení), ale pouze o krmivu FirstMate můžeme my a naši samojedi říct: "To jsou granule, které bychom už nikdy nevyměnili! Hovoří z nás vlastní zkušenost!"


Zpět na výpis